WWE SmackDown 27.08.2015 – Raport

Pierwszą niebieską galę po SummerSlam otworzyła Wyatt Family (co ciekawe, przywitana owacją)

Luke: Wy wszyscy jesteście już martwi, choć jeszcze o tym nie wiecie. Prawda Braya Wyatta da wam nowe życie.

Bray: Widzicie, nie jestem jak Roman Reigns, który wychodzi i rzuca słowami typu brat, rodzina. Moja rodzina znaczy dla mnie wszystko, a ja znaczę wszystko dla niej. Sister’s Abigail dała mi tak wiele w tym życiu, pokierowała mną, zainspirowała, a gdy myślałem, że upadłem i nic mi już nie zostało okazała się moim wybawcą. Na tym właśnie polega rodzina. Braun, Abigail powiedziała mi o tobie wszystko. Jej oczy świeciły, gdy opowiadała o małej czarnej owcy. To jest Twój cel – wiedziała, że jesteś doskonale niedoskonały, dała cię mi, bo wiedziała, że mogę cię poprowadzić. A teraz nadszedł czas, bo ja jestem nową twarzą strachu, Luke – spustoszenia, a Braun – zniszczenia.

Po tych słowach Strowman zdjął maskę, a chwilę później przy muzyce na trybunach zjawili się Dean Ambrose i Roman Reigns – nie weszli jednak na ring, zatrzymali się przy stolikach komentatorskich.

Roman: Jest jak jest, Bray – Twój olbrzym skopał nam tyłki na ostatnim RAW, ale to nie był pierwszy raz i zapewne nie ostatni. Jeśli mamy upaść, to w walce.

Dean: Biorę tego brzydkiego 😀

Po tych słowach Dean i Roman weszli do ringu – obie ekipy stanęły oko w oko, lecz Wyatt Family mimo przewagi liczebnej postanowiła się wycofać.

Walka nr.1: The Ascension vs Dudley Boyz – Tag Team Match

Dudley Boyz zostali rzecz jasna przywitani wielką owacją. Rozpoczęli Bubba Ray i Connor („We want tables!”) Po pierwszym zwarciu Bubba zapytał się Connora, czy wie, kim są – są Dudley Boyz i wrócili 😀 Po drugim Connor spróbował Running Shoulder Blocku (na Bubbie nie zrobił on wrażenia) i odpowiedział, że nie obchodzi ich to, bo są Ascension. Zmiana z Devonem i Double Shoulder Block – 1 count. Do akcji wkroczył Victor, ale szybko wyłapał Leaping Shoulder Block. 1 count. Kolejna akcja drużynowa od D-Boyz – Sidewalk Slam/Leg Drop Bulldog. 2 count. Bubba wymierzył swoje bokserskie combo oraz Scoop Slam, a następnie Devon dołożył Whassup? (sędzia był zajęty wykłócaniem się z Connorem). DEVON, GET THE TABLES! Devon wyszedł po stół, ale tam Connor powalił go Clothleslinem, a w ringu Victor zrobił to samo z Bubbą. Ascension popisali się kombinacją Corner Clothlesline/High Knee. 2 count. Ich dominacja nie trwała jednak długo – Bubba powalił Connora Clotheslinem i wpuścił Devona. Ten wymierzył Leaping Shoulder Block, Neckbreaker (w międzyczasie Victor załapał się na Flapjack), Corner Clothlesline i kolejny Shoulder Block. 2 count. Devon powalił obu rywali podwójnym Clothleslinem i zmiana z Bubbą. Ten pchnał Victora w słupek, po czym D-Boyz wykonali Connorowi 3D. 1…2…3.

Zwycięzcy: Dudley Boyz

Po walce D-Boyz chcieli spełnić życzenie publiki i wrzucili na ring stół, lecz wtedy przerwało im pojawienie się The New Day razem z transparentami – ( „Ocal stół, złam Dudleya”, Booty”, #GiveTableAChance 😀 ). Na Dudley Boyz nie zrobiło to jednak wrażenia – Victor otrzymał Aided Superbomb prosto na stół 😀

Walka nr.2: Neville vs Kevin Owens

Anglik zaczął od założenia Headlocku, Kevin uwolnił się, ciągnąc rywala za włosy, a przed kolanem w narożniku uratował go sędzia. Neville wymierzył więc Headscissors Takedown (Kevin wyszedł na zewnątrz), do którego chciał dołożyć Baseball Slide, lecz Owens uchylił się i odpowiedział Clotheslinem. Z powrotem w ringu Kevin popisał się Torture Rack Neckbreakerem. 2 count. Po przerwie Owens trzymał Neville’a w Chinlocku, lecz widząc, że ten się wydostaje wymierzył Short-Arm Clothlesline i Running Senton. 2 count. Kevin wrócił do Chinlocku, tym razem Anglik po uwolnieniu się ruszył do kontry, zakończonej Spin Kickami i Leg Lariatem. Do tego Neville dorzucił Corner Forearm, Enzuigiri i Springboard Missle Dropkick. 2 count. Obaj panowie skontrowali swoje Suplexy, lecz Nevillowi udało się za drugim podejściem wykonać German Suplex. Kevin wyturlał się na zewnątrz, jednak tym razem Anglik wyszedł za nim i wymierzył Superkick! Następne miało być Red Arrow, lecz Neville widząc wstającego Owensa zrezygnował i spróbował akcji Springboard… w locie Kevin złapał go Superkickiem! Do tego Pop-Out Powerbomb – 1…2…3.

Zwycięzca: Kevin Owens

Na backstage’u krótką pogawędkę z Becky Lynch i Charlotte ucięły sobie siostry Bella.

Walka nr.3: Team PCB (Becky Lynch & Charlotte) vs Bella Twins

Do stolika komentatorskiego dołączył Team B.A.D. Zaczęły Charlotte i Nikki. Techniczny początek dla Charlotte, następnie Nikki załapała się na podwójny Dropkick. 1 count. Divas Champion złapała Becky w Sunset Flip… 2 count. Zmiana z Brie, razem wymierzyły Lynch Mat Slam, lecz ta zaraz odgryzła się wykonując Brie Single Leg Dropkick oraz serię Leg Dropów. Zmiana z Charlotte – ta chybiła z Knee Dropem i dodatkowo otrzymała Dropkick. 2 count. Brie założyła dźwignię na nogę, Charlotte uwolniła się, wyrzuciła ją z ringu (w międzyczasie z ringu wypadła także Nikki), zmiana… jednak nie, Nikki strąciła Becky z krawędzi ringu. Ta wymierzyła jej Uppercut i już miała dokonać zmiany, gdy została ponownie strącona, tym razem przez Brie. Charlotte zdołała się uchylić przed jej akcją i złapała ją w Rollup… 1…2…3!

Zwyciężczynie: Becky Lynch & Charlotte

Jeszcze dziś na SmackDown – Dean Ambrose vs Sheamus!

Na ringu zjawił się WWE WHC & US Champion Seth Rollins.

Seth: Oczekiwałem, że ostatnie RAW będzie najlepszym wieczorem w moim życiu. Statuła z moją podobizną, stworzona w uznaniu wielkości, którą osiągnąłem w mojej karierze, miała zostać odsłonięta przed całym WWE Universe. Oczekiwałem, że będzie to moment, który przesiesie mnie z poziomu legendy do nieśmiertelności. Rozumiem, że nikt z was nie ma pojęcia, na czym polega wielkość, więc pozwólcie mi twyjaśnić, kim jestem – jestem pierwszym człowiekiem, który zrealizował walizkę w ME WM i wyszedł z niej jako WWE WHC Champion, jestem pierwszym człowiekiem w historii, który osiągnął to, czego nie zdołała osiągnąć żadna legenda – jestem jednocześnie mistrzem US i WWE WHC. To jest wielkość, która zasłużyła nie tylko na statułę – na pomnik w każdym mieście, do którego się udaję, Hollywood powinno nakręcić film na podstawie mojej historii. 23 sierpnia – dzień, w którym zmieniłem krajobraz WWE na zawsze powinien zostać ogłoszony świętem narodowym (owacja 😀 ). Zamiast najlepszego wieczoru w moim życiu stało się to (wyświetlono stosowne wideo). Sting – rozumiem, dlaczego jesteś zazdrosny. Każdy jest zazdrosny wobec Setha Rollinsa. Przez te kilka lat osiągnąłem więcej, niż ty przez całą karierę. Znajdowałem się na szczycie WWE, gdy ty przez lata męczyłeś się w podrzędnych ligach. Rozumiem więc powód zazdrości, ale nie mogę zrozumieć, co dało Ci prawo do zrujnowania mojego momentu, stania w moim ringu, zaatakowania mnie bez powodu, wzięcia mojego tytułu i trzymania go nad głową. Myślisz, że się Ciebie boję? Staruszku, to ty powinieneś się bać mnie. Triple H powiedział mi, że jedynym błędem, jaki popełnił w karierze, był ten, w którym nie wykończył cię na WrestleManii. Poprosiłem o walkę, a ja zawsze dostaję to, czego chcę – na Night of Champions dostaniesz swoją szansę na nieśmiertelność – Seth Rollins vs Sting. Gwarantuję ci, że nie tylko cię pokonam, ale dokończę dzieła, które Triple H zaczął na WrestleManii i zetrę Twoje kości na proch!

Na backstage’u Sheamus zapytany przez JoJo o to, co myśli o dzisiejszej walce wieczoru z Deanem Ambrosem powiedział, że jego myśli są rozproszone. To niedobrze, ponieważ w dzisiejszym pojedynku jego wzrok powinien być skupiony tylko na nim, bo jeśli odwróci swoją uwagę choćby na sekundę – otrzyma Brogue Kicka.

Walka nr.4: IC Champion Ryback & Dolph Ziggler (w/Lana) vs Big Show & Rusev (w/Summer Rae)

Po początkowej wymianie ciosów Big Show powalił Rybacka Shoulder Blockiem. Do tego Headbutt i próba Chokeslamu… IC Champion skontrował na Shoulder Block. Następny miał być Meat Hook, ale uwagę Rybacka odwrócił Rusev – co prawda otrzymał Clothlesline, lecz IC Championa kosztowało to otrzymaniem Running Shoulder Blocku (lub mocno naciąganego Speara)

Nieplanowanej zmiany dokonał Rusev (Big Show nie był zadowolony 😀 )

Po przerwie Bułgar trzymał Rybacka w Chinlocku, ten mimo uwolnienia się i tak otrzymał Dropkick. 2 count. Big Show domagał się zmiany, lecz Rusev odprawił go gestem dłoni 😀 Rusev dalej dominował (The Giant ponownie chciał zmiany, jednak Bułgar znowu odmówił, tym razem mówiąc, że mu nie ufa) – do momentu, w którym otrzymał Spinebuster. Zmiany po obu stronach – Dolph od razu wymierzył dwa Dropkicki i Corner Splash, przy próbie drugiego Big Show złapał go, lecz Ziggler zdołał wykonać DDT! Do tego Superkick… 2 count. Dolph spróbował kolejnego, The Giant złapał go pod Chokeslam, Ziggler wydostał się i chciał wymierzyć ZigZag – i to nie pykło, bowiem Big Show po prostu wstał z rywalem na barkach, po czym wykonał Fallaway Powerbomb. The Giant dołożył do tego KO Punch… w tym momencie kolejnej nieplanowanej zmiany dokonał Rusev, który najpierw Big Bootem strącił Rybacka na podłogę, następnie trochę pokrzyczał i założył Accolade… nieoczekiwanie Big Show wymierzył mu KO Punch i udał się na backstage! Ziggler położył tylko rękę na rywalu… 1…2…3.

Zwycięzcy: IC Champion Ryback & Dolph Ziggler

Na backstage’u Roman zagrzewał Deana do walki z Sheamusem.

Walka nr.5: Mr. MitB Sheamus vs Dean Ambrose

Początek walki należał do Sheamusa – do chwili, w której pojedynek przeniósł się na zewnątrz i Sheamus zaczął poprawiać sobie fryzurę 😀 Wtedy Dean przeszedł do kontry i zaczął obijać rywala przy pomocy bandy i stolika komentatorskiego. Ambrose wrzucił Sheamusa do ringu, lecz tylko po to, by Clothleslinem posłać go z powrotem na zewnątrz 😀 Tam Ambrose dołożył Flying Forearm ze stolika komentatorskiego. Celtic Warrior pozbierał się i w odpowiedzi cisnął Deanem o bandę, a następnie dołożył Scoop Slam na stolik!

Po przerwie Mr. MitB Suplexem nadział Ambrose’a na liny, a następnie wymierzył Running Knee („You look stupid!”) oraz Suplex Slam. Celtic Warrior założył Cloverleaf (chyba 😀 ), z którego następnie przeszedł do Sit-Out Powerbomb! 2 count. Sheamus wymierzył swoje firmowe ciosy na linach, ale Dean nie dał się strącić z ringu, po czym przeszedł do kontry… i zaczął wymierzać Mr. MitB jego własne ciosy na linach 😀 Celtic Warrior w końcu nadział głowę Ambrose’a na liny. Sheamus wyszedł po rywala, lecz nagle Dean wymierzył Clothlesline! W ringu Ambrose wykonał swoje combo, zakończone Running Bulldogiem, po czym przeszedł do Rollupu… 2 count. Celtic Warrior przy szarży w narożniku trafił w słupek i wyleciał na zewnątrz – Ambrose natychmiast skorzystał z okazji na Suicide Dive. W ringu Dean dorzucił Diving Elbow Drop. Obaj panowie skontrowali swoje akcje kończące, lecz to Ambrose okazał się sprytniejszy i Sheamus załapał się na jego firmowy Clothlesline z lin. Dean zdjął koszulkę… w tym momencie po przerywniku Wyatt Familly zgasło światło (pewnie z wrażenia z powodu rzeźby Ambrose’a 😀 ), a gdy wszystko wróciło do normy wszyscy jej członkowie stali dookoła ringu. Rozproszyło to uwagę Deana na tyle, by Sheamus wykonał Brogue Kick. 1…2…3.

Zwycięzca: Mr. MitB Sheamus

Po walce Wyatt Familly weszło na ring i otoczyło Ambrose’a, a następnie rozbrzmiała muzyka Romana Reignsa. Luke był przygotowany na jego nadejście z trybun, tymczasem Roman zjawił się od rampy – od razu wymierzył Harperowi Superman Punch (wybijając się ze schodków), po czym w ringu stanął oko w oko z Braunem Stowmanem. Co prawda wymierzył mu kilka ciosów, lecz na Braunie nie zrobiło to żadnego wrażenia, który załatwił Reignsa Kata Gatame i Yokosuka Cutterem. SmackDown zakończyło się widokiem Wyatt Family stojącej nad nieprzytomnymi rywalami.