WWE SmackDown 23.07.2015 – Raport

Tym razem nie mieliśmy żadnych otwierających speechy – akcja od razu ruszyła z miejsca:

Walka nr.1: Dean Ambrose vs Sheamus

Przed pojedynkiem Sheamus pozwolił sobie na krótki komentarz:

Wiesz, Deano, nie czuję się tak jak reszta WWE Universe. Ci ludzie myślą, że jesteś kimś w rodzaju szalonego lunatyka, ja znam prawdę – jesteś zwykłym awanturnikiem. W ostatnim tygodniu na SmackDown w Tag Matchu posłałeś Big Showa na stół komentatorski. Niektórzy uznają, że to było świetne, ja myślę, że to był zwykły akt tchórzostwa. Teraz wyszedłeś tu, by walczyć ze mną, ale powiem ci jedno – dzisiaj nie ma sposobu, by uciec albo się schować, nie ma ucieczki. Dzisiaj obiecuje wszystkim, a zwłaszcza tobie, skopanie dupy w starym stylu – od następnego WWE WHC Championa.

Dean: To były bardzo głębokie słowa, Sheamus. Muszę chwilę pomyśleć… (Publika pomogła, w stronę Sheamusa skierowano chanty „You Look Stupid” 😀 ) – myślę, że mają rację, wyglądasz głupio.

Po tych słowach Celtic Warrior chciał się rzucić na Deana, ale powstrzymał go sędzia, który zresztą zaraz dał sygnał do rozpoczęcia walki.

Początek walki był typową zabawą w zwarcia i pojedyńcze ciosy, wreszcie monotonię przełamał Dean, który wymierzył Sheamusowi kombinację Running Knee/Running Front Dropkick. Ambrose chciał dołożyć kolejny, Celtic Warrior złapał go, lecz Ambrose wybronił się i Clothleslinem posłał Mr. MitB na zewnątrz. Hmm… Suicide Dive? Tak, jednak zatrzymany przez Sheamusa Forearmem. Nie dało mu to zbyt wiele, bowiem Dean zaraz odpowiedział Tornado DDT z krawędzi ringu na podłogę!

Po reklamach przewagę zyskał Sheamus, który wykorzystując fakt, że kolano Ambrose’a ucierpiało, wymierzył mu 2x Scoop Slam. Celtic Warrior założył Cloverleaf – Dean próbował się wydostać, ale otrzymał Sit-Out Powerbomb. 2 count. Sheamus ponownie przeszedł do dźwigni – tym razem Half Boston Grab. Ambrose wydostał się i wymierzył swój Clothlesline, kontuzjowane kolano jednak dało o sobie znać („Let’s go Ambrose!”). Gdy obaj panowie wstali, po wymianie ciosów do ataku ruszył Ambrose – Forearmy, Corner Forearm/Bulldog (jak zwykle nieudany), Rollup… 2 count. Sheamus chybił z Brogue Kickiem i dodatkowo siłą rozpędu wyleciał na zewnątrz. Dean rzecz jasna wymierzył Suicide Dive, tym razem udane, a już w ringu dołożył do tego Diving Elbow Drop z narożnika….

Gdy rozbrzmiała muzyka Braya Wyatta, a po chwili na rampie zjawił się on sam we własnej osobie, natomiast z drugiej strony na stoliku komentatorskim stanął Luke Harper. Dean wybrał tego drugiego i ruszył po niego, ale na zewnątrz wpadł prosto pod Brogue Kicka! W ringu Sheamus wymierzył kolejny Brogue Kick – 1…2…3.

Zwycięzca: Sheamus

Na backstage’u czekała już JoJo i jej gość – Neville. Zapytany, co sądzi o ataku Stardusta w plecy w ostatnim tygodniu i zapowiedzi, że to dopiero początek Anglik odpowiedział, że jest jak wszystko inne, co pojawia się w jego życiu. Usiłuje być superbohaterem, przedstawia siebie jako czarny charakter. Nie sądzi, że nim jest – widzi go jako tchórza, który zaatakował go z tyłu. Następnym razem w ringu zobaczy, że nie może pokonać tego, którego nie dotyczy grawitacja. Altitude Era zaczęła się teraz.

Po tych słowach Neville odszedł, a na monitorze za plecami Jojo pojawił się Stardust, który nie powiedział nic, tylko szyderczo się zaśmiał.

Walka nr.2: Neville vs Adam Rose

Po wymianie dźwigni początek starcia należał do Adama, który poza obijaniem Anglika nie pokazywał niczego ciekawego… o proszę, Snap Suplex. 2 count. Rose założył Chinlock, Neville szybko uwolnił się, lecz zaraz załapał się na Hurricanranę z narożnika, po której wyszedł na zewnątrz. Adam chciał wykorzystać okazję i wymierzyć Suicide Dive – Anglik zatrzymał go i w ringu ruszył do ataku – Spin Kick (x2), Leg Lariat, Running Forearm, szarża w narożniku nie trafiona, ale zaraz nadrobiona Enzuigiri, a całość została zwieńczona Springboard Moonsaultem. Z powrotem w ringu Nevillowi pozostało już tylko wymierzyć Red Arrow i tak właśnie uczynił. 1…2…3.

Zwycięzca: Neville

Po walce na titatrionie ponownie pojawił się Stardust, ale poza ostatnimi dwoma zdaniami: „Moja ręka dotknie Twojej ręki. Bądź moim bohaterem” z jego przemowy nic nie byłem w stanie zrozumieć, wybaczcie 😀

Po przerwniku przeznaczonym na wyświetlenie proma Sashy Banks na rampie pojawił się King Barrett:
Czy mogę prosić wszystkich o uwagę? W ostatnią niedzielę na Battleground, w zamieszaniu związanego z powrotem Deadmana, wy wszyscy, wieśniaki, zapomnieliście o tym, co jest naprawdę ważne – że największy król w historii WWE, król złych wieści to król Barrett! Kilka miesięcy temu , podczas KOTR pokonałem 3 topowe supergwiazdy w mniej niż 24 godziny, by zdobyć to miano i koronę. Na Battleground pokazałem całemu światu, co się dzieje, gdy próbuje się drwić z moich osiągnięć. Jeśli ktoś chce mnie uderzyć, niech lepiej zrobi to prosto między oczy, bo nie dostanie drugiej szansy. Niech cały świat uważa, bo królewska chwila ciągle trwa. A teraz wszyscy oddajcie mi hołd!

Walka nr.3: Kevin Owens vs Rusev

Kevin: Po mojej ostatniej walce z Johnem Ceną wszędzie, gdzie pójdę, słyszę trzy słowa – Tap Owens Tap. To bardzo urocze, bo to się nie wydarzyło na Battleground. To, co się naprawdę stało, a czego nikt nie przyzna – dałem Cenie najlepszą walkę w całej karierze. Nie mam problemu, żeby spojrzeć w lustro, ponieważ moim mottem nie jest „Never Give Up”. Jestem mądrzejszy i moje brzmi „Odłóż walkę na inny dzień” i tak właśnie postanowiłem na Battleground. Ludzie mogą skandować Tap Owens Tap kiedy tylko chcą, ale mam rodzinę, o której muszę myśleć, mam dzieci, których przyszłość zależy ode mnie, nie mogłem ryzykować kontuzji mogącej zakończyć karierę z rąk Johna Ceny. Wiem, że może to być ciężkie do zrozumienia dla was i wielu innych gwiazd WWE – nie dbam o to, co myślą inni, ponieważ robię to, co myślę, że jest najlepsze dla mojej kariery. Na ostatnim RAW nie było inaczej – nie mam zamiaru ryzykować kontuzji próbując walczyć z 3 supergwiazdami, gdy moja drużyna była osłabiona. Rusev, gdyby nie był zbyt zajęty, by próbować dojść do drugiej bazy z Laną ( 😀 😀 ) zrozumiałby, że to był dobry wybór.

W tym momencie Kevinowi przerwała muzyka Ruseva, który przybiegł na ring (a za nim w szplikach usiłowała nadążyć Summer Rae 😀 )

Walka zaczęła się od razu – Bułgar ruszył na rywala z ciosami, po których Owens wyszedł na zewnątrz.

Po przerwie obaj zawodnicy wymieniali się ciosami, wreszcie Rusev wymierzył Suplex. 1 count. Kevin szybko się pozbierał – Standing Elbow/Running Knee w plecy, próba German Suplexu nieudana, podobnie jak Ruseva, który jednak wymierzył kombinację Clothesline/Fallaway Slam. Bułgar chybił z szarżą w narożniku, co pozwoliło Kevinowi na wymierzenie Superkicka oraz Cannonball. 2 count, tyle samo dał wymierzony po chwili Clothlesline. Owens zapiął Chinlock, Rusev zdołał wstać, jednak zaraz otrzymał Double Knee Facebreaker! 2 count. Kevin ponownie przeszedł do Chinlocku (co ciekawe, publika w tym starciu mocniej wspierała właśnie Owensa), Bułgar po dłuższej chwili ponownie wstał i zaczął odpowiadać ciosami, zakończonymi Head Kickiem, do których dołożył Spinning Back Suplex, a także Spinning Heel Kick. Rusev wymierzył jeszcze Jumping Side Kick i już szykował The Accolade, ale Kevin zdołał uciec i wyszedł z ringu, po czym stwierdził, że dalsza walka nie ma sensu i poszedł na backstage

Zwycięzca: Rusev przez Count-Out

Na backstage’u czekał już Rich Brennan ze swoim rozmówcą – Cesaro (przywitanego owacją). Zapytany o to, co sądzi o czekającym go dzisiaj starciu z Sethem Rollinsem Szwajcar odpowiedział, że od małego chciał tu być. Ludzie mówili mu, że jest szalony, ale on całe lata poświęcił na treningi, sypiał na podłodze, pokonywał setki kilometrów tylko dla uscisku dłoni – nie był przez to na ślubie najlepszego przyjaciela, nie spędzał świąt z rodziną przez 11 lat, ale niczego by nie zmienił, bo kocha ten biznes. Rezultat nie ma dziś znaczenia – on chce pokazać, że ciężka praca popłaca i amerykański sen nigdy nie umiera…

W tym momencie nadszedł Kevin Owens, który najpierw udawał wzruszonego ( 😀 ), a potem rzekł:
Nikogo to nie obchodzi. Doprowadziłeś Johna Cenę do granic? Świetnie, ale ja pokonałem go podczas swojej pierwszej nocy. W jedną noc osiągnąłem więcej niż ty przez całą swoją karierę w WWE – nikogo nie obchodzą twoje sny, ani to, że opuszczałeś swoją rodzinę.

Cesaro: Jeśli chodzi o opuszczanie, jesteś autorytetem, który opuścił już kilka walk w WWE. Skąd teraz przyszedłeś? No tak, z areny, gdzie opuściłeś swój pojedynek. Znowu.

Kevin: Teraz mogę się rozsiąść i oglądać Twoją porażkę z Sethem Rollinsem.

Cesaro: Upewnij się, że nie zadławisz się jedzeniem, tak jak zadławiłeś się przez Johna Cenę w ostatnią niedzielę 😀 A teraz zrób to, co potrafisz najlepiej – Walk Owens Walk.

Kevin: Powodzenia, kolego

Walka nr.4: Naomi & Sasha Banks (w/Tamina) vs Bella Twins (w/Alicia Fox) – Divas Tag Team Match

Rozpoczęły Nikki i Naomi. Początek należał do tej pierwszej, lecz Naomi sciągnęła Nikki za włosy na matę i wymierzyła Low Clothlesline, zaraz jednak otrzymała Spinebuster. 2 count. Zmiana z Brie i akcja drużynowa – podwójny Flapjack. 2 count. Naomi udało się obronić przed Neckbreakerem i zmienić się z Sashą – ta została zaskoczona przez Brie, zmiana z Nikki, która wymierzyła Running Dropkick. 2 count. Nikki zapięła Head Scissors, Banks uwolniła się, więc Divas Champion założyła Headlock. Zmiana z siostrą i kolejna akcja drużynowa – Facebuster/Dropkick z narożnika. 2 count. Brie szykowała się do szarży, lecz Tamina wyciągnęła Sashę z ringu. Brie chciała wciągnąć ją za włosy z powrotem, ale otrzymała Superkick!

Po reklamach w ringu dominowała Naomi – combo Scoop Slam/Leg Drop dały 2 count. Bulldog w narożnik i zmiana z Sashą, która chwilę poobijała rywalkę, po czym wymierzyła Double Knee Smash w narożniku. 2 count. Zmiana z Naomi – Suplex dał jej 2 count, po czym zapięła Chinlock. Brie wydostała się, lecz zaraz wpadła pod Jumping Back Elbow. Zmiana z Sashą i po akcji drużynowej NXT Women’s Champion założyła Straight Jacket. Dominacja Naomi i Sashy trwała do chwili, w której Brie, kontrując szarżę Naomi, przerzuciła ją na krawędź ringu, Dropkickiem posłała na podłogę i dokonała upragnionej zmiany. Nikki od razu ruszyła na Naomi z Clothesline’ami, Single Leg Dropkickiem, Back Body Dropem i Alabama Slamem. 2 count. Następny miał być Rack Attack, lecz w tym momencie przeszkodziła jej Sasha, którą z kolei zajęła się Brie, powalając Lou Thezz Pressem – obie panie wypadły na zewnątrz, gdzie dołączyły do nich Tamina oraz Alicia Fox i zaczęła się bójka. W ringu tymczasem Naomi chciała zaskoczyć Nikki Rollupem… 2 count. W odpowiedzi Divas Champion wymierzyła jej mocny prawy, do którego dorzuciła Rack Attack. 1…2…3.

Zwyciężczynie: Bella Twins

Powtórki wydarzeń, jakie miały miejsce na ostatnim RAW

Walka nr.5: Cesaro vs WWE World Heavyweight Champion Seth Rollins – Non-Title Match

Na samym początku Seth wystraszył się rywala i wyszedł z ringu, szybko jednak wrócił i pojedynek zaczął się na dobre – po wymianie dźwigni pierwszą udaną akcją popisał się Cesaro, a był to Military Press Slam. Z szarżą w narożniku już chybił, co wykorzystał Seth, wyrzucając go z ringu i wymierzając Suicide Dive.

Po reklamach Seth trzymał rywala w Chinlocku, Cesaro podniósł się z Sethem na plecach i uwolnił się, lecz Rollins utrzymał kontrolę nad walką poprzez Short-Arm Clothlesline. 2 count. Seth ponownie przeszedł do Chinlocku – Szwajcar ponownie się wydostał, tym razem Back Suplexem. Cesaro sprytnie wyrzucił Rollinsa z ringu, ten jednak błyskawicznie wskoczył na narożnik… akcja nieudana, podobnie jak szarża, a dodatkowo jeszcze WWE WHC Champion załapał się na Belly to Belly Overhead Suplex. Do tego Cesaro dołożył jeszcze Running European Uppercuty w narożnikach (x5). Następny miał być Giant Swing, Seth wybronił się, więc Szwajcar wykonał Suplex. 2 count. Cesaro chciał zapiąć Sharpshooter, Rollins stawiał opór, więc wyłapał Double Foot Stomp. 2 count. Szwajcar wszedł na narożnik, z którego wykonał Crossbody, Seth przerolował… 2 count, tyle samo dały Backslide i Head Kick. WWE WHC Champion szykował Powerbomb, Cesaro skontrował na Back Body Drop, Rollins ustał na nogach, lecz zaraz wpadł pod Running Dropkick. 2 count. Pojedynek przeniósł się do narożnika, na którym Szwajcar usiłował posadzić Setha, ten odpowiedział Enzugiri, a po chwili Running Powerbomem w przeciwległy korner. W drodze było Pedigree… Cesaro obalił Rollinsa i zapiął Sharpshooter! Seth był już blisko lin, więc Szwajcar zmienił chwyt na Crossface i przeniósł walkę z powrotem na środek ringu. Rollins ponownie zdołał dotrzeć blisko do lin, więc Cesaro puścił dźwignię i chciał go podrzucić – Seth zaskoczył go Jumping Head Kickiem, ale zaraz otrzymał Pop-Out Uppercut. 2 count. Obaj panowie zbierali się dłuższą chwilę, Seth uznał, że ma dość – wziął swój pas mistrzowski i zaczął iść na backstage. Cesaro zatrzymał go Uppercutem, wrzucił do ringu, wymierzył Spinebuster, jednak przy próbie Giant Swingu Rollins zaatakował jego oczy (czego sędzia nie widział), pchnął w słupek i wykonał Pedigree. 1…2…3

Zwycięzca: Seth Rollins

Po walce coś do dodania miał jeszcze Kevin Owens, który pojawił się na ringu – wymierzył Cesaro kilka ciosów oraz Pop-Out Powerbomb. SmackDown zakończyło się widokiem Kevina stojącego nad nieprzytomnym Szwajcarem.