WWE SmackDown 20.08.2015 – Raport

Zanim jeszcze ostatni przystanek przed tegorocznym SummerSlam się rozpoczął, okazało się, że czeka nas dziś 8-Man Tag Team Match – Randy Orton, Cesaro, Roman Reigns i Dean Ambrose kontra Bray Wyatt, Luke Harper, Sheamus i Kevin Owens!

Walka nr.1: IC Champion Ryback vs Big Show – Non-Title Match

Ryback od razu ruszył na rywala z ciosami, udało mu się nawet wymierzyć Corner Clothlesline, ale szybko został przystopowany Clothleslinem. The Giant dołożył do tego Scoop Slam i Elbow Drop. 2 count. Big Show przeszedł do Chicken Wing („Feed Me More!”), Ryback uwolnił się, po czym powalił rywala Running Shoulder Blockiem, wymierzył całą ich serię w narożniku, Big Show co prawda zdołał wymierzyć mu czopa, jednak Ryback zaraz odpowiedział Spinebusterem. Następny miał być Meat Hook, lecz IC Champion wpadł prosto pod Body Block. 2 count. Big Show Baseball Slidem (!) wyrzucił Rybacka na zewnątrz. Tam IC Champion pchnął The Gianta w słupek ringowy, ale nie dał rady go podnieść. Big Show wyniósł Rybacka, ale ten szybko się wyślizgnął i poprzez Meat Hook posłał rywala na bandę, która uległa zniszczeniu! Po tej akcji żaden z zawodników nie był w stanie się ponieść i pojedynek zakończył się podwójnym wyliczeniem.

Zwycięzca: Double Count-Out

Jeszcze dziś na SmackDown – Triple Threat Divas Match.

Walka nr.2: Los Matadores & El Torito vs The New Day

Rozpoczęli Xavier i Diego (chyba 😀 ). Woods na samym początku zrzucił El Torito z krawędzi ringu, ale kara przyszła szybko – najpierw Dropkickiem został rzucony na liny, a następnie otrzymał kombinację Leapfrog Body Guilotine (zmiana z Epico) /Slingshot Senton. 1 count. Xavier się z Kofim, jednak ten wpadł prosto pod Back Body Drop, a następnie kolejne efektowne kombo. 2 count. Los Matadores popisali się więc kolejną akcją drużynową – Corridą. Big E uznał, że musi interweniowiać i wyciągnął Kofiego z ringu, lecz i Langston załapał się na Tiger Feint Kick (czyli 619) od El Torito 😀

Po przerwie dominację przejęło New Day – Fernando otrzymał kombinację Snake Eyes/Pendulum Kick w narożniku. 2 count. New Day w swoim stylu zaczęło obijać rywala w narożniku, po czym Fernando załapał się na kolejne akcje drużynowe – Irish Whip/Running Low Dropkick w narożniku oraz Chinlock/Running Knee. 1… pin przerwał Diego. Kingston wyrzucił go z ringu i zatrzymał próbę zmiany, lecz chybił z akcją w narożniku. Zmiany po obu stronach – do akcji ruszyli El Torito i Xavier. El Torito wymierzył rywalowi Springboard Hurricanranę i Springboard Crossbody, następnie pozbył się Big E z ringu i w bardzo efektowny sposób złapał Woodsa w Rollup – 1…2…przerwał Kofi. Z pomocą próbowali przyjść Los Matadores, ale wpadli wprost pod podwójny Clothesline od Langstona. Kingston dołożył jeszcze Baseball Slide i w ringu pozostali Big E oraz El Torito. Langston wykonał Backbreaker oraz Running Splash, po czym zmienił się z Xavierem, któremu nie pozostało nic innego, jak przypiąć rywala – 1…2…3.

Zwycięzcy: The New Day

Po walce w nagrodę za ten czyn Woods otrzymał od Kofiego bukiet kwiatów 😀

Na ringu zjawił się Dolph Ziggler w towarzystwie Lany. Jako pierwszy, gdy chanty nieco przycichły, przemówił Dolph:
I właśnie dlatego tak dobrze czuję się z tym, że wróciłem tutaj. Z Tobą (chodziło oczywiście o Lanę ). Ostatnie sześć tygodni było dla mnie ciężkie – pewien Bułgar zmiażdzył moje gardło i spowodował, że byłem niedostępny, a także różne rodzaje bólu. Miałem problemy z oddychaniem, mówieniem, przełykaniem. Byłem wściekły, że muszę siedzieć w domu i jeść obiad przez rurkę. Ale najgorsze z tego wszystkiego było oglądanie, jak Summer trzyma Lanę w Accolade, a ona próbuje się uwolnić. Przez te sześć tygodni nie wiedziałem, kiedy wrócę i czy kiedykolwiek wrócę, ale wiedziałem, że muszę zobaczyć, czy z Laną wszystko w porządku. Jakie były Twoje pierwsze słowa, gdy cię ponownie zobaczyłem?

Lana: Że musimy zniszczyć tych drani (owacja)

Dolph: Wierzycie w to? Nie chciała czułości, przytulania, tylko zemsty. Wiedziałem, że muszę wrócić na ostatnim RAW, by uciszyć Ruseva, natomiast Lana zrobiła to samo z Summer.
Lana: Dolph, zawsze lubiłam w Tobie to, że potrafisz mnie rozbawić, ale najbardziej to, że walczysz za to, w co wierzysz. Ja wierzę w to, że muszę się bronić, niezależnie od okoliczności. Dlatego tworzymy świetną drużynę – a najlepszą rzeczą było uderzenie tego głupiego Ruseva i rzucenie rybą w twarz Lany.

Dolph: Udowodniłaś, że jesteś nie tylko silna i niezależna, ale również to, że masz poczucie humoru . Kto jeszcze cieszył się z widoku Summer jedzącej sushi na żywo? 😀 Jesteś prawdziwym kozakiem 😀

Dolph i Lana zaczęli się całować, lecz po chwili przed ich oczami rozwinęła się wielka bułgarska flaga z podobizną Ruseva, a następnie przy swojej muzyce pojawił się on sam we własnej osobie, oczywiście razem z Summer Rae („USA!”)

Rusev: Myślisz, że znasz ból? Na SummerSlam zamierzam ci pokazać, co to prawdziwy ból, gdy znowu zmiażdzę Twoje gardło, a gdy będziesz walczył o oddech, ja wbiję swoją piętę w Twoje plecy i zmiażdzę Twój kręgosłup, a potem przejdę do Accolade, a ty nie będziesz mógł zrobić nic, by mnie powstrzymać. Ale zanim zemdlejesz, odpuszczę, bo będę chciał, byś coś zobaczył – jak Summer zakłada Lanie Accolade, a ty będziesz widział jej agonię, łzy w jej oczach, usłyszysz jej krzyk. Wtedy i tylko wtedy dowiesz się, co to prawdziwy ból. Na SummerSlam zniszczę Twój żałosny powrót…

Dolph: Rusev, Rusev, mój powrót jeszcze się nie zakończył, nawet się nie zacznie aż do SummerSlam, gdy kopniakiem wepchnę Ci zęby do gardła, skradnę show i Twoją dziewczyną, tą prawdziwą.

Pasmo powtórkowe z ostatniego RAW.

Walka nr.3: Bo Dallas vs Neville

Początek należał do Bo, który powalił Anglika Back Clothleslinem i dołożył całą serię Knee Dropów oraz Short-Arm Clothlesline. 2 count. Dallas przeszedł do Chinlocku, Neville uwolnił się i odpowiedział Springboard Crossbody, Bo przerolował… 2 count. Gdy obaj panowie wstali, Anglik okazał się szybszy i wymierzył Enzuigiri. Do tego Red Arrow – 1…2…3.

Zwycięzca: Neville

Po walce na telebimie pojawili się Stardust i King Barrett, którzy wygłosili promo dotyczące SummerSlam.

Na ringu pojawił się Team Bella:
Alicia: Jestem dumna, że mogę zam zaprezentować Divę, która za 26 dni zostanie najdłużej panującą mistrzynią w historii, kobietę, która reprezentuje siłę, prawość i nieustraszenie…

Brie: I jest najlepszą siostrą bliźniaczką na świecie…

Alicia: Nikki Bella!

Nikki: Bardzo wam dziękuję, dziewczyny, bardzo was kocham. Zatem, jak wszyscy wiecie, opisuje się mnie jako nieustraszoną, ale nawet ja mam się czego obawiać. Od kiedy ta rewolucja Div się zaczęła kilka tygodni temu, musiałyśmy zacząć grać w tą grę. Na ostatnim RAW doświadczyłam największego jak dotychczas wyzwania przeciwko Sashy Bank. Sasha, jeśli słuchasz – nie zawiodłaś, masz serce do walki i wierzę, my wszystkie tutaj wierzymy, że pewnego dnia będziesz niesamowitą mistrzynią Div. Ale ten dzień nie nadejdzie dziś – myślisz, że jedno zwycięstwo na RAW czyni cię rewolucyjną? Od 270 dni udowadniam, że jestem najbardziej dominującą mistrzynią w historii WWE, co czyni mnie najpotężniejszą kobietą w tym biznesie.

Alicia: Jesteśmy zaszczycone i dumne z bycia częścią rewolucji Div, ale na SummerSlam P.C.B i B.A.D upadną przed Teamem Bella.

Nikki: Nie przyszłyśmy to jednak po to, by mówić o niedzieli, tylko o tym…

W tym momencie przy swojej muzyce na rampie zjawił się Team B.A.D:

Naomi: Przepraszam bardzo – nie mówicie w naszym imieniu. Możecie dalej wygłaszać swoje przemowy, ale nikt nie zamierza słuchać tego syfu. Mam dla was radę, nie traćcie czasu na przygotowywanie przemówień z okazji zwycięstwa na SummerSlam, bo nic takiego się nie stanie.

Sasha: Wiecie, jaka jest prawda. Na ostatnim RAW zmusiłam cię do poddania, Nikki, a na Summerslam Team Bella zostanie w końcu zniszczony, a wy dowiecie się, jak groźny może być Team B.A.D.

Brie: Nie zdołasz nas wystraszyć. Nazywasz siebie szefową (Boss) ? Uważam, że słowo, które lepiej Ciebie opisuje, także zaczyna się na literę B 😀

Sasha: Nie wiesz, co się stało z Nikki na RAW? Pokonałam ją, a ty będziesz przegraną, tak samo, jak ona…

Nikki: Wciąż jestem mistrzem! Dziękuję.

Sasha: Brie, a może powinnam cię nazywać żoną Daniela Bryana? (uuu 😀 ) Bo wszystko, co robisz to zajmowanie się nim. („Yes!”). Tak? Jedynym momentem, w którym powiesz tak będzie ten, w którym sędzia zapyta cię, czy chcesz się poddać…

Po tych słowach obie panie stanęły oko w oko, gdy zjawiły się Becky Lynch oraz Charlotte. Becky nie miała zbyt wiele do powiedzenia, rzekła tylko, że obie panie czeka skopanie tyłka w starym, dobrym stylu.

Walka nr.4: Becky Lynch vs Sasha Banks vs Brie Bella – Triple Threat Divas Match

Becky od razu spróbowała Rollupu na Brie. 1 count. Następnie Ruda rozdała rywalkom po Arm-Drag Takedownie.

Po przerwie reklamowej w ringu Brie właśnie wymierzała Sashy serię Roundhouse Kicków (oczywiście publika głośno skandowała „Yes!”), a całość zwieńczyła kolanem. 2 count. Na ring wróciła Becky, lecz Brie nadziała ją na drugą linę, wykonała Sashy Dropkick, po czym każda z rywalek załapała się na Running Knee. 1…2…pin przerwała Banks. Sasha położyła Brie na linach w narożniku, pod nią w ten sam sposób Becky i popisała się Double Knee Dropem. Przypięcie Brie… 2 count. Dominacja Sashy nie trwała długo – wkrótce potem razem z Brie padły po wzajemmym Clothleslinie. Na ring wróciła Ruda – Clothlesline dla Sashy, Single Leg Dropkick dla Brie. Exploder Suplex dla Banks, Corner Side Kick dla obu rywalek, które wcześniej wysłała do narożnika i wreszcie kolejny Exploder Suplex, tym razem dla Brie. 2 count. Przy próbie kolejnej akcji Brie wybroniła się i pchnęła Becky wprost na stojącą na krawędzi ringu Sashę, a następnie złapała Lynch w Rollup…1…2…3.

Zwyciężczyni: Brie Bella

Pasmo powtórkowe z ostatniego RAW.

Walka nr.5: Randy Orton, Cesaro, Roman Reigns & Dean Ambrose vs Bray Wyatt, Luke Harper, Sheamus & Kevin Owens – 8-Man Tag Team Match

Rozpoczęli Orton i Sheamus. Randy od razu chciał zacząć walkę z wysokiego C, ale Sheamus zdołał uciec przed RKO na zewnątrz.

Po przerwie w ringu znajdowali się Randy i Kevin. Owens głośno domagał się wpuszczenia Cesaro, więc Orton spełnił jego życzenie, najpierw jednak łapiąc go w Headlock 😀 Szwajcar od razu popisał się Vertical Suplexem, więc Kevin zmienił się z Harperem. Teraz to Dean zaczął się domagać zmiany – jego prośba również została spełniona 😀 Ambrose od razu ruszył na rywala z ciosami i czopami w narożniku, następnie Snapmare/Running Low Clothlesline i Fist Drop. Zmiana z Romanem – ten wymierzył Snapmare/Running Boot. Chwila nieuwagi i Harper wpuścił Braya. Ten nie poszalał – zaraz otrzymał Clothlesline. Zmiana z Cesaro – ten dodał od siebie serię Uppercutów. Wyatt po Headbuttcie wpuścił Harpera, ale on załapał się na Uppercuty i Sunset Flip. 2 count. Następny miał być Giant Swing, jednak wtedy interweniował Owens, co pozwoliło Luke’owi na wymierzenie Big Boota. Od tego momentu Szwajcar otrzymał kolejno – Corner Clothlesline od Braya, Suplex od Sheamusa oraz Corner Clothlesline/Cannonball od Kevina.

Po przerwie Cesaro dalej znajdował się w defensywie, co prawda wyzwolił się z Chinlocku Sheamusa, jednak zaraz potem heelowie wymierzyli mu następujące akcje:

1. Sheamus – Celtic Cross

2. Luke Harper – Springboard Senton

3. Bray Wyatt – Running Senton

4. Kevin Owens – to samo, co Bray

Cała ta kombinacja dała 2 count. Owens zapiął dźwignię, lecz widząc, że Cesaro się wydostaje, zmienił się z Sheamusem. Szwajcar rozdał całej czwórce ciosy w ich narożniku, lecz Celtic Warrior uspokoił sytuację poprzez Irish Curse Backbreaker. Sheamus przeszedł do Chinlocku, Cesaro uwolnił się, wybronił przed Back Suplexem, co prawda wyłapał Body Block w narożniku, ale zdołał odpowiedzieć Dropkickiem i dokonał w końcu zmiany z Romanem. Ten ruszył na Celtic Warriora z Forearmami, Leaping Clothleslinem i serią Corner Clothleslinów z Uppercutem, Drive-By i Samoan Dropem, na który załapali się także Harper i Kevin. Roman wdał się w wymianę ciosów z Wyattem, przez co Sheamus złapał go w Rollup… 2 count, a następnie wymierzył Pumphandle Slam. 2 count. Celtic Warrior szykował się do Brogue Kicka, a zamiast tego otrzymał Superman Punch! Zmiany po obu stronach – Dean od razu rzucił się na Luke’a, następnie popisał się kombinacją Corner Forearm/Running Bulldog, Diving Elbow Drop chybiony, lecz Ambrose zaraz nadrobił to Clothleslinem. Miało być Dirty Deeds, jednak uwagę Ambrose’a odwrócił Wyatt. Dean zajął się nim, następnie na zewnątrz wyleciał Harper, który otrzymał Suicide Dive, a już w ringu Diving Elbow Drop! 1…2…pin Running Sentonem przerwał Kevin, no i się zaczęło:

1. Kevin – Spinning Springboard Uppercut od Cesaro

2. Cesaro – Brogue Kick od Sheamusa

3. Sheamus – RKO od Randiego

4. Orton – Superkick od Harpera (Sister’s Abigail nie pykło)

5. Wyatt – Spear od Romana

6. Reigns – Superkick od Harpera

7. Luke – Dirty Deeds od Deana. 1…2…3.

Zwycięzcy: Randy Orton, Cesaro, Roman Reigns & Dean Ambrose

Widokiem face’ów cieszących się w ringu po walce ostatni przystanek przed SummerSlam dobiegł końca.