WWE Friday Night SmackDown 17 stycznia 2020: Raport

Pora na emocje związane z piątkowym SmackDown! Będziemy dzisiaj świadkami między innymi pojedynku Romana Reignsa z Robertem Roodem w Tables Matchu! Ponadto doświadczymy pierwszej walki Johna Morrisona w WWE od dłuższego czasu, a to nie wszystko! Znajdujemy się w Greensboro w Karolinie Północnej.

 

Dzisiejsze show otwiera Kane! Przypomina nam, że jesteśmy blisko jego ulubionego wydarzenia w roku, gdzie każdy postawi wszystko na szali, by móc walczyć na Wrestlemanii w starciu, który jest szansą na nieśmiertelność. The Big Red Machine mówi, że rozumie jak ważny jest ten pojedynek w końcu to on brał w nim najczęściej udział. Dalszą przemowę przerywa pojawienie się Braya Wyatta na telebimie, który uspokaja, że Rumblin Rabbit jest cały i zdrowy. Ponadto wskazuje na obrazek, Kane’a który wisi u niego na ścianie. Ma to oznaczać ze on i Fiend stanęli już sobie na drodze. Bray ostrzega, że nigdy nie zapomniał o tym co zrobił mu ulubiony demon diabła (otrzymujemy wspomnienia z Ring of Fire Matchu). Nagle na arenie gasną światła, a z ringu wychodzi The Fiend. Niespodziewanie zostaje on zaatakowany przez Daniela Bryana. Konsekwencją tego jest powrót potwora z powrotem pod ring. Bryanowi udaje się jednak wyrwać kilka dredów z głowy mistrza.

Backstage; jesteśmy świadkami wywiadu z Danielem Bryanem. Pretendent mówi, że Fiend najlepszy jest jedynie w uciekaniu, ma on jednak znakomity pomysł jak pokonać kogoś takiego. Wyzywa mistrza do Strap Matchu! Daniel rozumie jakie niesie to ze sobą zagrożenia ma już jednak dosyć ciągłego znikania potwora. Fiend faktycznie zmienił Bryana, a ten zamierza zmienić go na Royal Rumble.

 

Singles Match

Big E vs. John Morrison

Zwycięzca – John Morrison

 

Na backstage’u widzimy rozmowę Romana z braćmi Usos. Dowiadujemy się, że w przypadku dzisiejszego zwycięstwa Reignsa to on wybierze stypulację walki na Royal Rumble. The Big Dog informuje, że dzisiaj z pewnością to jego ręka zawiśnie w górze w geście zwycięstwa.

Tag Team Match

The Revival vs. The Usos

Zwycięzcy – The Usos

 

Na backstage’u jesteśmy świadkami zaciekłej bijatyki pomiędzy Sashą Banks, Bayley oraz Lacey Evans. Wygląda na to, że The Boss odniosła jakiś uraz.

Przenosimy się do Fire & Desire. Mandy nie może się doczekać walki swojej przyjaciółki, która zastanawia się czy może Otis może być dziś przy ringu podczas jej walki. Prosi Mandy, by ta poprosiła go o to, gdyż jest przekonana, że wtedy na pewno się zjawi.

Wracamy do Bayley i Banks. Mistrzyni obiecuje, że gdy dopadnie Lacey to zemści się na niej. Okazuje się, że będzie miała do tego szansę, ponieważ dowiadujemy się, iż Bayley weźmie dziś zastępstwo za kontuzjowaną Sashę w walce z Evans.

Singles Match

Bayley vs. Lacey Evans

Zwycięzca – Lacey Evans

 

Na backstage’u widzimy wywiad z Shortym G, który informuje nas, że nie działają na niego gry umysłowe Sheamusa. G w ostatnim czasie podszlifował swoje umiejętności. Wie również, że jego przeciwnik jest wielki. Nagle pojawia się sam zainteresowany, który drwi ze wzrostu oponenta. Shorty ma tego dość i rzuca się na Irlandczyka. Dalszą walkę przerywają sędziowie.

 

Następnie otrzymujemy wywiad z Braunem Strowmanem, który jest podekscytowany Royal Rumble. Jest to jednak przyszły tydzień. Skupmy się na tym tygodniu. Braun pokonał Nakamurę już dwukrotnie i uważa, że to wystarczy, by dostać walkę o pas interkontynentalny. Z tego powodu wyzywa Japończyka na starcie.

W ringu znajduje się Elias, który zrozumiał, że potrzebuje pomocy fanów. Zaczyna grać na gitarze jednak dalszy występ przerywa Shinsuke Nakamura w towarzystwie Zayna i Cesaro. Kanadyjczyk przeprasza za przerwanie koncertu jednak ma on coś ciekawszego do powiedzenia. Sami chwali mistrza za swoją postawę oraz odpowiada, że Braun nie dostanie walki o mistrzostwo. Nie ma on prawa niczego od nich żądać zwłaszcza kilka dni przed Royal Rumble. Sami oddaje głos Eliasowi, który w międzyczasie stworzył już nową piosenkę. Tym razem na cześć Zayna. Ten jednak przerywa ponownie wystąpienie i namawia Cesaro, by pokazał muzykowi, gdzie jego miejsce. Po chwili pozostali przyłączają się do ataku. Na odsiecz pojawia się jednak Braun Strowman, który demoluje przeciwników.

Otrzymujemy video poświęcone pamięci zmarłego niedawno Rocky Johnsona.

 

Singles Match

Alexa Bliss vs. Sonya Deville

Zwycięzca – Alexa Bliss

Przy ringu znajdował się Otis, który w pewnym momencie uratował Mandy przed upadkiem. Doprowadziło to do rozproszenia Sonyi, które wykorzystała Alexa.

 

W szatni Ziggler i Corbin odwiedzają Rooda. Robert mówi, że czekał długo na ten moment i dziś rzuci Reignsem w stół. Król w przypadku zwycięstwa swojego przyjaciela planuje umieścić The Big Doga w walce, w której będzie mógł go upokorzyć.

Singles Match

Robert Roode vs. Roman Reigns

Zwycięzca – Roman Reigns

W trakcie walki pojawił się Baron Corbin, który z początku dopingował swojego partnera z rampy. Później wraz z niespodziewanym pojawieniem się Zigglera zaatakował Reignsa. Przewagę zniwelowali The Usos, którzy wsparli swego kuzyna i złamali stół komentatorski ze znajdującym się na nim Dolphem Zigglerem. W międzyczasie Roman zakończył starcie. Po walce The Big Dog ogłosił, że na Royal Rumble zmierzy się z Baronem Corbinem w Falls Count Anywhere Matchu! Tym akcentem kończymy następny epizod SmackDown.