WWE SmackDown 16 stycznia 2018: Raport

Show rozpoczynamy od przywitania się Toma Phillipsa, Coreya Gravesa i Byrona Saxtona z fanami zgromadzonymi w Laredo.

1 walka: WWE United States Title Tournament Match: Xavier Woods vs. Jinder Mahal

Zwycięzca: Jinder Mahal

Po pojedynku widzimy w jaki sposób były mistrz WWE celebruje swoje zwycięstwo, a następnie została zaktualizowana drabinka turnieju o pas United States.

Na backstage’u Baron Corbin po raz kolejny poinformował o tym, że zamierza odnieść zwycięstwo w Royal Rumble Matchu oraz wystąpić w walce wieczoru na WrestleManii 34.

Po krótkiej przerwie spikerzy poinformowali nas o wprowadzeniu Billa Goldberga do WWE Hall of Fame.

Komentatorzy również wypowiedzieli się na temat 2-on-1 Handicap Matchu z Royal Rumble, w którym AJ Styles zmierzy się z Kevinem Owensem i Samim Zaynem. Na zapleczu Renee Young przeprowadziła wywiad z AJ Stylesem, który stwierdził, że jego najbliższy pojedynek z Royal Rumble nie będzie sprawiedliwi, ale nie martwi się o to, gdyż KAMI odniosą zwycięstwo, a on będzie dalej pokonywał wszystkie przeszkody i zrobi wszystko, aby im przeszkodzić.

2 walka: WWE United States Title Tournament Match: Bobby Roode vs. Mojo Rawley

Zwycięzca: Bobby Roode

Po pojedynku na arenie pojawili się The Singh Brothers. Panowie zaatakowali Roode’a, a wszystkiemu z daleka przyglądał się Jinder Mahal, który powiedział, że w przyszłym tygodniu zakończy wspaniałą grę byłego mistrza NXT i zostanie nowym WWE United States Championem. Nagle zjawił się GM SmackDown Daniel Bryan ogłaszając, że turniej odbędzie się dzisiaj.

3 walka: Six Women’s Tag Team Match
The Riott Squad def. Naomi, Charlotte Flair i Becky Lynch

Na zapleczu Dasha Fuentes przeprowadziła krótki wywiad z The Usos odnośnie ich 2 of 3 Falls Matchu przeciwko Benjaminowi i Gable’owi. Usos poinformowali o tym, że dopóki ich rywale nie zaatakuję ich z za pleców to nie zostaną mistrzami.

The Singh Brothers nie mogą przebywać przy ringu podczas walki finałowej turnieju.

4 walka: WWE United States Title Tournament Finals: Bobby Roode vs. Jinder Mahal

Zwycięzca: Bobby Roode

Po pojedynku na arenie pojawili się Shane McMahon oraz Daniel Bryan. Panowie pogratulowali zwycięstwa Bobby’emu Roode’owi i tym akcentem zakończyliśmy kolejny odcinek niebieskiej tygodniówki.