WWE SmackDown 13.08.2015 – Raport

W tym tygodniu niebieską tygodniówkę otworzył, przywitany mieszaną reakcją, WWE WHC Champion Seth Rollins.

Seth: Chciałbym na chwilę wszystkich przystopować. Wszyscy musimy poświęcić chwilę, by rozpoznać, co właśnie się dzieje na naszych oczach. A jest to coś specjalnego, co nie zdarza się codziennie, każdego miesiąca, roku, w każdym pokoleniu – brakuje słów, by opisać wielkość, której wszyscy jesteśmy częścią (Seth jako przykłady podał Babe’a Rutha i Michaela Jordana). Ale jest geniusz na poziomie, o którym Beatelsi czy Rolling Stonesi nawet nie śnili – to ja, wasz WWE WHC Champion będący w szczytowej formie. Popatrzcie na ostatnie kilka tygodni mojego życia – na ostatnim RAW wykiwałem Randiego Ortona, uciekłem przed realizacją kontraktu Money in the Bank przez Sheamusa. Jeszcze wcześniej sprowadziłem na ziemię Neville’a – człowieka, o którym zapomniała grawitacja. Nie zapominajcie też, że zmieniłem twarz Johna Ceny w surrealistyczne dzieło, kiedy roztrzaskałem jego nos na milion kawałków (owacja 😀 ). Pewnego dnia wasze wnuki zapytają was, jakie było wasze największe życiowe osiągnięcie, a wy powiecie im – widziałem Setha Rollinsa w jego najlepszym okresie. Najdziwniejszą rzeczą z tego wszystkiego jest to, że wciąż są ludzie, którzy nie chcą uwierzyć, że przyszłość jest teraz – tacy jak John Cena.

Wyświetlono wypowiedź Johna Ceny z ostatniego Tough Enough.

Zatem proszę bardzo – John Cena oficjalnie zaakceptował moje wyzwanie i zmierzy się ze mną na Summerslam jeden na jednego, oba tytuły na szali, zwycięzca bierze wszystko! Ale zrobił to w Tough Enough? A w zasadzie uczynił to za niego Daniel Bryan? Jakim rodzajem tchórza jest John Cena? Jeśli Cena jest takim mężczyzną, jakim myśli, że jest, mam dla niego jeszcze jedno wyzwanie – żeby pojawił się ze swoją okropną twarzą na najbliższym RAW i odpowiedział mi prosto w oczy, bo na Summerslam zda sobie sprawę z tego, o czym wszyscy inni już się dowiedzieli – gdy zadzierasz z kimś wielkim, takim jak ja, przegrasz. Brock Lesnar przegrał, Neville, Randy Orton, Dean Ambrose…

W tym momencie zabrzmiała muzyka Neville’a i po chwili pojawił się we własnej osobie. Nie zdołał jeszcze dotrzeć do ringu, gdy ponownie odezwał się Seth:

Czy jakiś kot utknął gdzieś na drzewie? Albo starsza pani potrzebuje pomocy przy przejściu na drugą stronę ulicy? Nikt nie dzwonił po superbohatera, Neville.
Neville: Nie, Seth, nikt nie dzwonił, powód mojego pojawienia się jest prosty – sprawić, żebyś się zamknął. Widzisz, słyszałem Twoją małą listę osiągnięć, ale jestem rozczarowany, że pominąłeś niektóre szczegóły. Na przykład ten, że po tym, jak złamałeś nos Johna Ceny, ten i tak cię pokonał. Albo inny – gdyby nie Randy Orton, na ostatnim RAW nowym WWE WHC Championem byłby Sheamus. I najlepsza rzecz ze wszystkich – nie byłeś w stanie odkopać po Red Arrow małego Neville’a.

Seth: Chyba pomyliłem cię z kimś innym, nie jesteś superbohaterem, tylko gościem z kompleksami. Miałeś swoją szansę, by sprawić, bym się zamknął i jeśli dobrze pamiętam… tak, przegrałeś, jak wszyscy inni. Wyświadcz sobie przysługę i wynoś się stąd…

Neville: Tak, tak, wiemy Seth – lubisz gadać i gadać. Twoim problemem jest to, że gadasz za dużo, ciągle, ciągle, ciągle (nie dawał Rollinsowi dojść do słowa 😀 )

W tym momencie rozbrzmiała syrena – zatem wiadomo było, kogo się spodziewać. Pojawił się Cesaro (o proszę, w garniaku)

Cesaro: Seth, Neville, ma rację, ciągle gadasz, gadasz, gadasz… (publika powtarzała razem z nim 😀 ). Nawet WWE Universe wie, że ciągle gadasz, gadasz, gadasz…. Zwłaszcza Cesaro Section ma już tego dość…

Szwajcar nie dokończył zdania, bowiem od tyłu zaatakował go Kevin Owens. Kevin pchnął Cesaro w schodki, natomiast w ringu Seth wymierzył Nevillowi Turnbuckle Powerbomb.

Wyświetlono zapowiedzi pojedynków, jakie miały się odbyć jeszcze tego wieczoru – Roman Reigns vs Luke Harper i Charlotte vs Naomi.

Walka nr.1: Charlotte (w/Becky Lynch) vs Naomi (w/Team B.A.D)

Na samym początku Naomi spoliczkowała Charlotte, co zezłościło ją na tyle, że po chwili powaliła rywalkę poprzez Lou Thezz Press i wymierzyła kilka ciosów w parterze, a następnie dołożyła Uppercut. Naomi wyszła na zewnątrz złapać oddech, Charlotte stojąc na krąwędzi ringu chciała za włosy wciągnąć ją z powrotem do środka, lecz została podcięta i otrzymała Enzuigiri.

Po przerwie Naomi trzymała Charlotte w Chicken Wing, ta zdołała wprawdzie wstać, ale Naomi szybko sprowadziła ją z powrotem do parteru 2 count. Ms. Florida wróciła do Chicken Wing (z trybun rozległo się głośne „Let’s go Charlotte”), Charlotte ponownie podniosła walkę do stójki, lecz została pociągnięta za włosy i dostała Running Bulldoga w narożnik oraz kombinację Standing Dropkick/Split-Legged Leg Drop. 2 count. Naomi po raz trzeci zapięła Chicken Wing, Charlotte po raz trzeci wstała, więc Ms. Florida chciała wymierzyć kolejny Bulldog, jednak tym razem został skontrowany na Rollup… Naomi nie dała się przypiąć i dołożyła Front Kick. Nie zatrzymało to jednak Charlotte na długo – ta odgryzła się Big Bootem, czopami („Wooooo!” 😀 ), Hangsman Neckbreakerem oraz Spearem. 2 count. Naomi skontrowała szarżę w narożniku, ale przy swojej została wyrzucona z ringu i poleciała wprost na Taminę oraz Alicie Fox. Charlotte szybko wrzuciła rywalkę z powrotem do środka i zapięła Figure 8, po którym Naomi szybko odklepała.

Zwyciężczyni: Charlotte

Jeszcze dziś – Cesaro & Neville vs Kevin Owens & Seth Rollins w Tag Team Matchu!

Wideo z ostatnich wydarzeń z udziałem Neville’a, Stardusta (i Stephena Amdella).

Na ringu zjawił się, powracający po kontuzji, IC Champion Ryback. Najpierw wyświetlono stosowne powtórki, po czym przemówił:
Big Guy wrócił! (owacja). Czuję się lepiej niż kiedykolwiek, stojąc w tym ringu. Kilka miesięcy temu na Elimination Chamber PPV zdobyłem IC Championship – to był najlepszy moment w mojej karierze. Cała ciężka praca, wyrzeczenia, poświęcenia, krew, pot i łzy doprowadziły mnie do granic – psychicznej i fizycznej, ale ta jedna noc była tego warta. Następnie przytrafiło mi się to – (pokazano zdjęcie zainfekowanego kolana Rybacka) i jeśli jeszcze tego nie wiecie, może okazać się zabójcze. Powaliło to Big Guya, ale popełniło jeden błąd – nie wykończyło go. Wiecie co zrobiłem – wstałem i wymierzyłem temu zakażeniu Meat Hook i Shell Shocked, po czym przybyłem tutaj, do Portland („Feed Me More”). Gdy byłem w domu, słuchałem, że ten tytuł jest przeklęty, słuchałem gadania Miza i Big Showa, że powinienem zostać go pozbawiony. Gdy już zwątpiłem, zobaczyłem wszystkie wasze pozytywne wiadomości w mediach społecznościowych – to mnie zainspirowało, więc za to wszystko dziękuję. Wróciłem, bardziej głodny niż kiedykolwiek i na Summerslam obronię to, co do mnie należy. Miz i Big Show – obudźcie się, bo na Summerslam nadejdzie pora karmienia! Feed Me More! (publika zaczęła skandować razem z nim).

Jako następni w ringu zjawili się Bray Wyatt i Luke Harper. Jako pierwszy przemówił Luke:
Próbują wam powiedzieć, że wszystkie istnienia ludzkie dziedziczą zło. Coś musi się wydarzyć i gdy to się dzieje – następuje to szybko. Ale ja jestem nieco inny – urodziłem się, trzymając diabła za rękę. Jaka jest Twoja wymówka?

Bray: Był ślepy, ale ja przywróciłem mu wzrok. A dziś, Roman, obawiam się, że jego oczy są skierowane na Ciebie. Ale na Summerslam – Rodzina vs Rodzina. Wezmę ze sobą mojego brata, a ty upewnij się, że weźmiesz swojego lunatyka, ponieważ to moment, na który czekaliśmy…

Zabrzmiał entrance Deana Ambrose’a! Dean zatrzymał się na rampie i przemówił:
Dean: W sumie to nie mam nic do powiedzenia. Chcę tylko zobaczyć, jak Roman zrobi to, co potrafimy najlepiej – przemówi pięściami.

Walka nr.2: Roman Reigns (w/Dean Ambrose) vs Luke Harper (w/Bray Wyatt)

Roman od początku agresywnie ruszył na rywala (Bray zabrał Phlipsowi fotel i biedny Tom musiał komentować na stojąco 😀 ), w końcu powalając go Jumping Clothleslinem, a drugim wyrzucając na zewnątrz.

Po przerwie w ringu dominował już Luke – do momentu, w którym Roman zablokował jeden z ciosów i odpowiedział Back Suplexem. German Suplex już się jednak nie udał, a dodatkowo Reigns załapał się na Sit-Out Powerslam. 2 count. Harper wrócił do obijania Romana, po czym założył Straightjacket, z którego przeszedł do Chinlocku. Reigns uwolnił się, dodatkowo Luke chybił z kolanem w narożniku, kolejna jego szarża również skontrowana, a przy trzeciej zamiast w Romana trafił w słupek ringowy. Gdy obaj panowie wstali zaczęła się wymiana ciosów, którą wygrał co prawda Luke, ale to Reigns ruszył na rywala z Clothlesline’ami, Corner Clothleslinem, Corner Uppercutem… gdy znikąd Harper powalił go Dropkickiem! Pojedynek przeniósł się na zewnątrz, gdzie Harper zaatakował zbierającego siły Reignsa, jednak ten wymierzył mu Back Suplex na krawędź ringu oraz Drive-By. Roman wrzucił rywala z powrotem do środka, jego uwagę usiłował odwrócić Bray, lecz nim zajał się Dean. Reigns złapał Luke’a w Rollup… 2 count. Harper próbował wybronić się łokciami przed Samoan Dropem, ale i tak zainkasował tą akcję (poza ringiem bójka Wyatta i Ambrose’a skończyła się nieciekawie dla Deana – otrzymał Side Slam na bandę). Gdy obaj wstali, mieliśmy kolejną wymianę ciosów, którą wygrał Roman, lecz gdy sędzia odciągał go od Harpera ten nagle wymierzył Superkick! 2 count. Próbę Powerbombu Reigns skontrował na Back Body Drop, do którego dołożył Superman Punch. 1…2… Bray Wyatt wtargnął na ring i zaatakował Reignsa.

Zwycięzca: Roman Reigns przed DQ

Z odsieczą przybył niezawodny Dean, który w pojedynkę poradził sobie zarówno z Wyattem, jak i Harperem, na koniec wymierzając obu jednocześnie Suicide Dive. Wkrótce potem uległ jednak przewadze liczebnej rywali – wtedy do akcji wkroczył Roman i wspólnie z Ambrosem przerzucili Braya i Luke’a przez bandę na trybuny.

Na backstage’u czekał już Rich Brennan i jego gość – Mr. MitB Sheamus. Najpierw wyświetlono odpowiednie wideo z ostatniego RAW (próba cashing-in, zakończona wiadomo jak). Rich chciał zadać pytanie, lecz Celtic Warrior przerwał mu mówiąc, że nie interesują go jego pytania. WWE Universe jest chore i zmęczone z powodu ciągle tego samego – Seth Rollins ucieka od prawie pół roku, Randy Orton wymierza RKO znikąd. Fani zasłużyli na rozrywkę, domagają się tego. Na RAW chciał im dać to, czego chcieli – ale jego moment zrujnował Randy Orton. Jako mistrz chciał zaprowadzić nową erę w WWE – prawdziwych mężczyzn, wojowników. Orton by w niej nie przetrwał. Ostatnio oglądał filmy z Terminatorem – czy Orton jest jednym z nich? Skoro tak, w poniedział „I’ll be back” (:D ) i wymierzy mu tyle Brogue Kicków, że odechce mu się żyć. Wtedy zostanie już tylko on oraz Seth Rollins i przyszłość się wyjaśni.

Walka nr.3: New Day (Big E & Xavier)(w/Kofi) vs WWE TT Champions Prime Time Players – Tag Team Match

Zaczęli Xavier i Titus. Woods niezbyt dobrze sobie radził (wyłapał Shoulder Block), więc szybko zmienił się z Big E. Ten ruszył z ciosami („New Day Sucks!”), lecz O’Neil i jego przystopował Shoulder Blockiem oraz Clothleslinem. Do tego Corner Clothlesline, lecz przy szarży Langston odsunął się i Titus wyleciał na zewnątrz – tam Kofi wykorzystał moment i wymierzył mu kopniaka. Od tej chwili O’Neil znalazł się w defensywie.

Po przerwie Big E trzymał Titusa w Abdominal Stretchu. O’Neil uwolnił się, więc został szarżą wbity w narożnik. Z drugą Langston już nie trafił i otrzymał Clothlesline. Zmiany po obu stronach – Darren ruszył na Xaviera z Forearmami, Clothleslinem i Belly to Belly Overhead Suplexem. Do tego dołożył jeszcze swój obrotowy prawy i Belly to Back Suplex na krawędź ringu. Kofi ruszył z szarżą, którą Young zatrzymał Back Body Dropem na podłogę! Z powrotem w środku Darren skontrował próbę Tornado DDT Woodsa na Suplex, z którego chciał płynnie przejść do Gut Check… w ostatniej chwili z barków Younga Xaviera ściągnął Big E. New Day uznało, że ma dość i zaczęli zmierzać na backstage, lecz drogę zastąpili im Los Matadores i Lucha Dragons. PTP poradziło sobie z Kofim i Big E, a następnie Titus wrzucił Woodsa na ring, gdzie Darren dopełnił formalności poprzez Gut Check. 1…2…3.

Zwycięzcy: WWE TT Champions Prime Time Players

Promo pojedynku Undertakera i Brocka Lesnara, który odbędzie się na Summerslam.

Walka nr.4: Cesaro & Neville vs Kevin Owens & WWE WHC Champion Seth Rollins – Tag Team Match

Rozpoczęli Cesaro i Seth. Szwajcar od razu popisał się długo trzymanym Vertical Suplexem. w międzyczasie Neville zatrzymał interweniującego Kevina Spin Kickami i Leg Lariatem, po czym wymierzył Sethowi Standing Shooting Star Press, a Cesaro dołożył od siebie Clothlesline i Rollins wyleciał na zewnątrz.

Po przerwie dominowali już heelowie (w przerwie Seth wyrzucił Neville’a z ringu, a Owens wymierzył mu Fallaway Slam w bandę) – Kevin trzymał Neville’a w Chinlocku. Anglik podniósł walkę do stójki, ale zaraz otrzymał DDT. 2 count. Zmiana z Sethem – ten wykonał kombinację Scoop Slam/Fist Drop. 2 count. Rollins założył Chinlock („Let’s go Neville!”), Neville uwolnił się poprzez Jawbraker, jednak Seth odpowiedział posyłając go w narożnik mocnym Irish Whipem. Zmiana z Kevinem – ten dorzucił Short-Arm Clothlesline i przypiął. 2 count. Owens przeszedł do Chinlocku, tym razem Anglik uwolnił się ciosami, przystopował szarżę Kevina w narożniku – wydawało się, że dokona zmiany (Rollins próbował interwencji – wyleciał na zewnątrz), ale Seth sprytnie zrzucił Cesaro za nogę na podłogę. Kevin nie zmarnował okazji i wymierzył Cannonball. 1…2…przerwał Cesaro. Owens pozbył się go, lecz został złapany w Rollup… 2 count. Kevin powalił Neville’a Clothleslinem, ale z Running Sentonem już chybił. Seth rozpaczliwie usiłował powstrzymać zmianę, lecz Neville obronił się i w efektowny sposób (dwoma saltami) przedostał się do swojego narożnika. Cesaro ruszył do akcji – Bringing German Suplex dla Setha, Big Boot dla Kevina, Running Corner Uppercuty dla Setha (x6), po czym Millitary Press Slamem wyrzucił go z ringu (chciał to zrobić wprost na Kevina, lecz ten się odsunął 😀 ). Szwajcar nie zwalniał – Suicide Dive, lecz znów jedyną ofiarą okazał się Rollins, bo Owens znów sie odsunął 😀 Kevin się jednak nie wywinął – Neville popisał się bowiem Somersault Planchą! (w pełni zasłużone chanty „This is awesome!”). Seth dochodził do siebie przy stoliku komentatorskim… na który Cesaro rzucił go Running Uppercutem! Z powrotem w ringu Szwajcar dołożył jeszcze Crossbody z narożnika… 2 count. Kevin próbował interwencji – Cesaro wyrzucił go z ringu, co kosztowało go oberwanie Enzuigiri i Turnbuckle Powerbomb od Rollinsa. Seth już szykował Pedigree… Cesaro kontruje na Back Body Drop, to z kolei Seth zmienił w Sunset Flip Rollup, a to Szwajcar skontrował na Sharpshooter! Ponownie na ring wpadł Kevin, przez co Cesaro puścił chwyt i chciał wymierzyć Owensowi Giant Swing – wykorzystał to Seth, łapiąc Szwajcara w Rollup…1…2…3! Świetna walka!

Zwycięzcy: Kevin Owens & Seth Rollins

Po walce Rollins szybko udał się na backstage, natomiast Kevin zaatakował Cesaro. Ten odpowiedział, wymierzając UFO, Neville dołożył Red Arrow. Widokiem cieszących się w ringu face’ów ten epizod SmackDown zakończył się.