WWE Royal Rumble 2018 – Opinia

Gala Royal Rumble 2018 już za nami! Tak więc już oficjalnie rozpoczęliśmy ten najgorętszy okres w WWE czyli „Road To WrestleMania”. Tegoroczne Rumble obfitowało w wiele wspaniałych momentów i byliśmy świadkami wielu niesamowitych chwil.  Tak więc nie przedłużam i tradycyjnie  zapraszam wszystkich do mojej opinii na temat minionego PPV. 

1. AJ Styles Vs Kevin Owens & Sami Zayn  Two on One Handicap WWE Championship Match

Nie spodziewałem się, że to starcie otworzy nam główną gale. Panowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i stworzyli naprawdę przyjemną dla oka walkę. Oczywiście moim faworytem był ten „Fenomenalny” i nie wyobrażałem sobie innego scenariusza jak zwycięstwo Allena. Zarówno Owens i Zayn jak i AJ Styles pokazali nam kilka swoich firmowych akcji. Tempo walki też mnie zadowalało nie było zbędnego przeciągania walki. Cała trójka udowodniła nam to, że za każdym razem kiedy wejdą z sobą do ringu dają nam świetne show. Tu także nie powinniśmy być niezadowoleni z poziomu starcia. Zakończenie pojedynku było według mnie zbyt banalne roll – up na Kevinie i AJ broni mistrzostwo. WWE mogło to inaczej zabookować, ale z drugiej strony na zwycięstwie poprzez roll- up duet Kanadyjczyków nie stracił zbyt wiele. Warto dodać, że w momencie pinu na Kevinie legalnym zawodnikiem był Zayn, ale mimo to Styles opuścił Filadelfie jako mistrz WWE.

Zwycięzca : AJ Styles

Moja ocena : *** 3\4*

2. The Usos Vs Chad Gable & Shelton Benjamin 2 out 3 Falls Smackdown Tag Team Championship Match

Walka o tytuły tag teamowe Smackdown Live wyszła wybornie. Znając oba teamy byłem raczej pewny ciekawej i bardzo dobrej ring owo walki. Tempo walki ani na chwilę nie zwalniało. Zakładałem, że Chad i Shelton zdobędą chociaż jeden pin, a tu jednak końcem końców bracia pod koniec walki zdominowali swoich rywali. Superkick….Superkick….Superkick i tyle w temacie. Uważam, że pin dla Sheltona i Gable’a dodał by dramaturgii tej walce i była by ona o wiele ciekawsza. Zwycięstwo braci Uso 2-0 pokazuje to, że obecnie na Smackdown nie ma drużyny, która mogłaby zatrzymać Samoańczyków.

Zwycięzcy : The Usos

Moja ocena : *** 1\4*

3. 30 Man Royal Rumble Match

Tegoroczny Royal Rumble Match wypadł bardzo dobrze. Początek jak i większa połowa walki mogła widza trochę przynudzać, ale ostatecznie byliśmy świadkami niezwykle emocjonującej końcówki. W trakcie Rumble powrócili m.in Dolph Ziggler i Hurricane. Pojawiły się także gwiazdy z NXT obecny mistrz Andrade Almas i lider Undispusted  Ery Adam Cole.

Podczas Rumble powrócił jeszcze Rey Mysterio i moim zdaniem od jego pojawienia  się walka nabrała tempa i zrobiła się bardziej emocjonująca. Bardzo spodobał mi się moment, w którym to Nakamura, Reigns i Balor stanęli na przeciwko starszemu pokoleniu gwiazd WWE czyli Cenie, Ortonowi i Mysterio. Ostatnia czwórka Royal Rumble Matchu według mnie była odpowiednia bo znaleźli się w niej zdecydowani faworyci czyli Nakamura, Reigns, Cena i Balor. Końcówka walki była naprawdę emocjonująca i z niesamowitym finiszem. Ostania 2 to Reigns i Nakamura, a ich konfrontacja skończyła się fenomenalnie dla Shinsuke. Japończyk odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze w WWE i już na WrestleManii 34 dojdzie do wyczekiwanego starcia z AJ Stylesem którego stawką będzie mistrzostwo WWE. Patrząc na to subiektywnie to lepszego zwycięzcy WWE nie mogło sobie wybrać.

Zwycięzca : Shinsuke Nakamura

Moja ocena : **** 1/4*

4. Seth Rollins & Jason Jordan Vs Sheamus & Cesaro RAW Tag Team Championship Match

Rollins i Jordan tag team z przypadku tak tak gdyby nie kontuzja Ambrose’a ta drużyna by nie istniała. Walka nudna i tyle. Jason od tak sobie poszedł, a Bar to wykorzystali i ponownie zostali mistrzami tag teamu RAW. Zdaje się, że ograniczony występ Jasona jest powodem urazu, z którym się zmaga. Zal mi patrzeć na to co oficjele WWE w obecnej chwili robią z postacią Setha.

Zwycięzcy i nowi mistrzowie : Sheamus & Cesaro

Moja ocena : ** 1\4*

 

5. Brock Lesnar Vs Kane Vs Braun Strowman Universal Championship Triple Threat Match

Po zwycięstwie Nakamury w RR matchu po cichu gdzieś w głowie liczyłem na zwycięstwo Brauna. Osobiście walka nie przypadła mi do gustu. Walka ustawiona pod Lesnara, który najpierw „zniszczył” Brauna, a potem Kane’a wykonując F5 na stalowe krzesełko. Wszystko wskazuje na to, że Roman Reigns wygra Elimination Chamber i na WM spotka się z Bestią. Po raz kolejny podbudowa Strowmana idzie na marne.

Zwycięzca : Brock Lesnar

Moja ocena : ***

6. 30 Woman Royal Rumble Match

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu pierwszego w historii RR matchu pań. Liczne powroty m.in Trish Stratus, Lita czy Beth Phoenix, Bella Twins i nie tylko urozmaiciły pojedynek. W walce spodobała mi się postawa Sashy Banks, która momentami zachowywała się jak istny heel . Zdecydowaną faworytką była Asuka i to ona wygrała. Ciekawym momentem było dla mnie także odwrócenie się Nikki od Brie. Ostatnia 3 to Asuka i siostry Bella i tu miałem chwilowo dylemat nad tym kto wygra Rumble. Ostatecznie to japonka po eliminacji Nikki Belli wygrała pierwszy w historii kobiecy Royal Rumble Match. Szokującym zdarzeniem na pewno był debiut Rondy Rousey! Ronda ewidentnie wysłała jasno sygnał, że takze ma zamiar wystapić na WM 34 czy zawalczy o któryś z tytułów dowiemy się zapewne niebawem.

Zwyciężczyni : Asuka

Moja ocena : *** 1\4*

Royal Rumble 2018 zdecydowanie na plus. WWE się postarało i zrobiło jedno z lepszych gal RR w ostatnich latach. Gala godna uwagi i polecenia. Jak już wczoraj pisałem na grupie MyWrestling : Community i innych tegoroczne Rumble to było Japońskie Rumble!