WWE Royal Rumble 2017: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z gali PPV Royal Rumble, która odbywa się w San Antonio.

Pre-Show rozpoczynamy od przypomnienia walk jakie zobaczymy podczas tego dwugodzinnego show, a będą to:

WWE RAW Tag Team Championships Match:
Sheamus & Cesaro (c) vs. Luke Gallows & Karl Anderson

Single Match:
Sasha Banks vs. Nia Jax

Six Women’s Tag Team Match:
Becky Lynch, Nikki Bella & Naomi vs. Alexa Bliss, Mickie James & Natalya

* W loży komentatorskiej obecni są: Renee Young, WWE Hall of Famers Booker T oraz Jerry Lawler. Później Charly Caruso za pośrednictwem social media przeprowadzi wywiad z WWE Intercontinental Championem Deanem Ambrosem.

* Po chwili dołączył do nich WWE Hall of Famer Shawn Michaels, który wypowiedział się na temat oczekiwań wobec dzisiejszej gali PPV.

* Następnie otrzymaliśmy skrót najważniejszych wydarzeń z udziałem Rica Flaira, Sashy Banks, Charlotte Flair oraz Bayley. Warto dodać, że podczas dzisiejszej gali Royal Rumble Charlotte Flair zmierzy się z Bayley o RAW Women’s Championship.

Czas na pierwszą walkę. Do ringu zmierza odmieniona Naomi, która według mnie powinna walczyć o tytuł Women’s SmackDown Live, a nie w mc 😀

1 walka: Six Women’s Tag Team Match:
Face vs Heel
Naomi & Nikki Bella & Becky Lynch vs WWE Women’s SmackDown Champion Alexa Bliss & Mickie James & Natalya

W ringu pozostały Nikki Bella oraz Natalya, więc walkę rozpoczynamy od kociej przepychanki i naśladowania Johna Ceny przez Nattie, która następnie wykonała zmianę z Alexą Bliss. Mistrzyni rzuca się na utytułowaną wrestlerkę i sprytnie wykręca jej lewą rękę, a następnie pchnie na liny i nadziewa się pod back body drop i mamy zmianę. W ringu obecna jest Naomi, która wyprowadza dropkick, lecz na próżno, ponieważ Alexa wykonała zmianę, ale cóż to się stało? Orzymaliśmy potrójny suplex w wykonaniu face’owych kobiet. Po przerwie w ringu swoją dominację nad Natalyą zaznacza Becky Lynch, która wrzuciła rywalkę do narożnika, a następnie wyprowadziła punch ala Roman Reigns 😀 Akcja przeniosła się po za ring, a tam Mickie James nieprzepisowo zaatakowała Becky. Nattie podniosła swoją rywalkę, po czym wykonała na niej suplex i wracamy do ringu, gdzie Nattie skupia się na osłabianiu kończyn swojej rywalki przy czym ją poddusza. Becky powoli podnosi się i próbuje wykonać zmianę, lecz momentalnie ląduje w narożniku swoich rywalek, a tam wpuszczona do ringu Mickie James wyprowadza kilka potężnych kopnięć w głowę Becky i mamy kolejną zmianę. W ringu legalna jest Alexa Bliss, która również osłabia kończyny Becky po czym mamy zmianę i podwójną akcję. Nattie drwi z fanów Johna Ceny i clotheslinem powala byłą mistrzynie kobiet SmackDown. Doping się wzmaga, a Natalya wykonuje zmianę z Alexą Bliss, która wściekle rzuca się na bardziej doświadczoną wrestlerkę, lecz inkasuje ogłuszający high kick. Mamy zmianę, do ringu wchodzi Naomi, która powala mistrzynię po przez wykonanie springboard croosbody, a następnie dorzuca kilka widowiskowych akcji oraz dropkick PIN 1..2..kick out. Ehhh i mamy typową wymianę akcji kończących ze strony wszystkich pań, a to wykorzystała Naomi wyprowadzając high kick oraz akcję kończącą z narożnika PIN 1..2..3 YYYYY, że co? mistrzyni SmackDown Live została przypięta? Co to ma oznaczać?

Zwyciężczynie: Naomi & Nikki Bella & Becky Lynch

Opinia: Walka stała na bardzo dobrym poziomie jak na kobiety ze SmackDown 🙂 Naomi – na to czekałem. Powrót w wielkim stylu i przypięcie mistrzyni SmackDown Live, to oznacza, że wkrótce Alexa Bliss straci tytuł. Ocena walki: 4.5/6

* Po walce panel komentatorski dyskutował na temat WWE Universal Title Matchu. Tymczasem na zapleczu Charly spotkała WWE Universal Championa Kevina Owensa oraz WWE United States Championa Chrisa Jericho. Panowie wypowiedzieli się na temat Generalnego Managera Monday Night RAW Micka Foleya, który według nich ma jakiś problem wobec ich osoby.

2 walka: RAW Tag Team Championship Match:
Sheamus & Cesaro(c) vs The Club(Luke Gallows & Karl Anderson)

W ringu pozostali Karl oraz Cesaro, który wściekle atakuje swojego rywala powalając go dropkickiem PIN 1..2..kick out. Następnie Cesaro wykonuje zmianę z Sheamusem i mamy podwójną akcję. Cesaro powraca i co? Znowu akcja drużynowa. Widać, że Panowie są coraz bardziej zgrani. Cesaro bierze rozbieg i próbuje zaatakować rywala w narożniku, lecz nadziewa się pod high knee i mamy zmianę. Do ringu wchodzi Luke Gallows oraz Sheamus, który powala swojego rywala po przez wyprowadzenie suplexu i co? Zmiana powrotna. Cesaro wziął krótki rozbieg i wyprowadził mocne podbródkowe uderzenie, a następnie próbował pójść za ciosem, lecz został pchnięty na liny i został rzucony o ring. Gallows w powolnym dla siebie stylu powalił zarówno Cesaro jak i Sheamuse High kickiem. Po przerwie Gallows poddusza Szwajcara, a następnie próbuje wykonać suplex, ale cóż za kontra w wykonaniu Cesaro 🙂 Mistrz wykonał zmianę i do ringu jak taran wjechał Sheamus, który najpierw powalił Gallowsa, a następnie ustawił go przy linam i mamy 10 silnych uderzeń w klatkę piersiową, po czym wspiął się na narożnik i shoulder block w locie PIN 1..2..kick out. Sheamus wykonał zmianę z Cesaro i po raz kolejny jesteśmy świadkami akcji drużynowej po czym Gallows zmienił się z Andersonem, a ten najpierw wyrzucił z ringu Sheamusa, a następnie zainkasował uppercut, po którym ustawił swojego rywala pod Six One Nine! Cesaro dorzuca croosbody z narożnika PIN 1..2..kick out. Mistrz nie dowierza jak jego przeciwnik zdołał odkopać. Po chwili przestoju Karl pchnął swojego rywala na liny, a sędzia zainkasował Brogue Kick od Sheamusa. Hahaha Cesaro Swing na Andersonie, a następnie sharpshooter, ale na ratunek tag team partnerowi przybył Gallows między nim oraz Sheamusem doszło do wymiany ciosów, po której The Club wykonało Magic Killer na Sheamusie, a następnie roll-up Karla Andersona na Cesaro PIN 1..2..3

Zwycięzcy: The Club(Luke Gallows & Karl Anderson) – dzięki czemu zostali nowymi mistrzami RAW Tag Team.

Opinia: No cóż nie jestem zadowolony z takiego rozwoju sytuacji 🙁 Od samego początku byłem za Sheamusem oraz Cesaro, ponieważ nie przepadam za The Club. Luke Gallows jest bardzo drewniany 😛 Ale trzeba przyznać, że walka stała na dosyć ciekawym poziomie także jestem w stanie ocenić ją na 4.5/6.

* Do loży komentatorskiej dołączył Austin Aries, który po wyleczeniu kontuzji dołączy do rosteru 205 Live. Austin wypowiedział się na temat Cruiserweight Championship Matchu, w którym obecny mistrz Rich Swann zmierzy się z Nevillem.

3 walka: Sasha Banks vs Nia Jax

Pojedynek rozpoczynamy od ataku Sashy Banks, lecz momentalnie została przechwycona przez Nia Jax, a następnie wrzucona do narożnika. Sasha stara się wykorzystać swoją szybkość, więc wyprowadza kilka lekkich drapnięć w tułów Jax, lecz one nie robą większego wrażenia na przyszłej mistrzyni kobiet na RAW? HAHA. Nia przechwyciła Banks, która próbowała wykonać akcję z narożnika, a następnie trzepnęła nią o matę. Po przerwie Nia Jax ustawiona została przez Sashę w nietypowej dźwigni, a następnie próbowała pójść za ciosem, ale cóż? Jax skontrowała i wyprowadziła potężną maczugę w lewą nogę byłej mistrzyni kobiet na RAW. Akcja powraca do stójki, w której to Sasha stara się zdobyć przewagę nad rywalką po przez wyprowadzenie kilku kopnięć w tułów swojej rywalki PIN 1..2..kick out. Następnie Sasha odbija się od lin i inkasuje Samoan Drop PIN 1..2..3

Zwyciężczyni: Nia Jax

Opinia: Ehhh możecie mi powiedzieć, dlaczego Nia Jax jest tak promowana przez WWE? Oczywiście nie podając w odpowiedzi za przykład tego, że jest kuzynką The Rocka 😀 Co do walki, to mnie nie porwała niczym szczególnym, wynik z góry był przesądzony. Sasha powinna sobie zrobić przerwę i zadbać o swoje zdrowie. Ocena walki 2/6.

* Do ringu przybył WWE Hall of Famer Shawn Michaels, który przywitał się ze swoimi fanami, a następnie wypowiedział się na temat potencjalnych zwycięzców Royal Rumble Matchu. Wśród wymienionych nazwisk największy pop ze strony fanów otrzymał The Undertaker.

4 walka: WWE RAW Women’s Championship Match:
Charlotte Flair(c) vs Bayley

Pojedynek rozpoczynamy od zwarcia, które wygrywa Charlotte i momentalnie sprowadza Bayley do parteru, a tam stara się jej odebrać tlen. Mistrzyni pchnie pretendentkę o liny, a następnie inkasuje leg drop oraz hurricanrane(lekko zbotchowaną). Bayley wchodzi na narożnik i mamy splash PIN 1..2..kick out. Mistrzyni wyczołgała się z ringu, lecz od razu podążyła za nią Bayley, która przez swoją nie uwagę zainkasowała big boota i akcja wróciła do ringu, gdzie Charlotte Flair trzepie głową rywalki o ring dorzuca suplex PIN 1..2..kick out. Córka Hall of Famera wrzuca Bayley do narożnika, a następnie wyprowadza splash, po którym ustawia pretendentkę w bocznym headlocku, lecz ta wraz ze zwrostem dopingu ze strony fanów zgromadzonych w arenie podnosi się. Nagle Bayley wykonuje roll-up PIN 1..2..kick out i przy próbie dorzucenia kolejnej akcji zainkasowała big boot PIN 1..2..kick out. Haha cóż za akcja w wykonaniu Flair, kilkukrotnie trzepnęła głową swojej rywalki przy użyciu nóg o ring. Trzeba przyznać, że to było świetne 🙂 Upokarzana Bayley odgryza się mistrzyni i mamy double clothesline, po którym akcja wraca do stójki, gdzie możemy zaobserwować wymianę chopów na klatkę piersiową oraz wspaniały arm drag w wykonaniu Bayley, która następnie dorzuciła croosbody oraz face bast. Bayley wspina się na narożnik i wyprowadza flying elbow drop PIN 1..2..kick out. Bayley idzie za ciosem, lecz nadziewa się pod czwórkę w wykonaniu Charlotte. Na szczęście Bayley zdołała się przewrócić i to mistrzyni musi walczyć z ogromnym bólem. Po chwili Charlotte Flair wspięła się na narożnik po to, aby wyprowadzić moonsault i trafić na kolano PIN 1..2..kick out. Bayley stara się zdominować mistrzynię, lecz ta jednym kopnięciem odrzuca swoją rywalkę i sama wchodzi na narożnik, ale po cóż? No po to, aby wykonać swoją akcję kończącą.

Zwyciężczyni: Charlotte Flair

Opinia: No i na takie otwarcie głównej gali czekałem. Świetna walka, zarówno Bayley jak i Charlotte Flair pokazały się ze świetnej strony. Niemal bez przerwy coś się działo, czy to w ringu, czy po za nim. Gratulacje za świetne show. Moja ocena tej walki, to 5/6.

5 walka: WWE Universal Championship Match:
Kevin Owens(c) vs Roman Reigns (Chris Jericho zawieszony w klatce nad ringiem :-D)

Pojedynek rozpoczynamy od wściekłego ataku ze strony Kevina Owensa oraz Chrisa Jericho, który miał zostać umieszczony w klatce. Roman nie był im dłuższy i trzepnął mistrzem Stanów Zjednoczonych o klatkę, a następnie umieścił go w niej 😀 KO rzucił się wściekle na Romana Reignsa po przez wyprowadzenie kilku kopnięć w głowę przeciwnika, ale Romek nic sobie z tego nie robi i sam dorzuca dwa podbródkowe uderzenia, po których akcja przenosi się po za ring, a tam dochodzi do brawlu, który początkowo wygrywa Roman Reigns. Ehhh czo ten Kevin wyprawia. Roman podnosi mistrza tylko po to, aby wyprowadzić na nim kilka headbutts, po czym próbował wrzucić mistrza w metalowe schody, ale sam się na nie nadział. Owens wyciągnął spod ringu kilka krzeseł, ale wybrał tylko jedno i atakuje nim swojego przeciwnika. Czy KO chce grać w krzesełka? Chyba tak, ponieważ je ustawił za narożnikiem, a następnie trzepnął pretendentem o barierkę i dorzucił canonball. Akcja przenosi się na krawędź ringu, a tam Kevin próbuje wynieść Romana i trzepnąć nim o krzesła, ale były mistrz Stanów Zjednoczonych na to nie pozwala. Kevin skupił się na kontynuowaniu ataku na Reignsie, ale wystarczyła chwila, aby on odbił się od lin, powalił Kevina oraz trzepnął nim o narożnik :-D. Roman spod ringu wyciągnął stół, wrzucił go do ringu tylko po to, aby zainkasować backstabera. Roman ustawiony w środku ringu wyprowadza big boot, po którym bez większego problemu Roman wynosi Owensa i mamy powerbomb PIN 1..2..kick out. Następnie Roman ustawił stół po za ringiem i nadział się na superkick x2, po których został ustawiony na stole, a KO wyprowadził wspaniały splash PIN 1..2..kick out. Mistrz wciągnął ze sobą krzesełko i skupił się na wyeliminowaniu dolnych kończyn Romana Reignsa. Następnie KO próbuje wrzucić Romana w narożnik, lecz ten blokuje, wyprowadza superman punch, kilka podbródkowych i przy próbie wykonania kolejnej akcji Kevin sprytnie skontrował, a Chris Jericho podarował z góry swojemu przyjacielowi kastet i dorzucił superman punch PIN 1..2..kick out. KO po raz kolejny ustawia krzesełko i próbuje przy nim wynieść swojego rywala, ale to Roman go podnosi i wyprowadza samoan drop PIN 1..2..kick out. Roman po raz kolejny wrzucił coś do ringu, tym razem stół i mamy superman punch PIN 1..2..kick out. Roman szykował się pod wyprowadzenie speara, ale niespodziewanie zainkasował Stunnera(akcja kończąca Steve’a Austina) PIN 1..2..kick out. Wyraźnie zmęczony Kevin wspina się na narożnik, a za sobą wyciąga Romana Reignsa, który wyprowadza superman kick z zaskoczenia, a następnie KO ląduje w krzesłach ustawionych przez samego siebie 😀 Roman powoli spogląda na stół komentatorski i przygotowuje sobie go pod jakomś akcję. WOW mamy powerbomb na stół komentatorski, ale cóż to się wydarzyło? Braun Strowman zaatakował Romana Reignsa i rozwalił nim stół komentatorski po czym rozwalił nim drabinę opartą o narożnik. Kevin Owens przypina PIN 1..2..3

Zwycięzca: Kevin Owens

6 walka: WWE Cruiserweight Championship Match:
Rich Swann(c) vs Neville

Pojedynek rozpoczynamy od zwarcia, które wygrywa Neville i momentalnie wpycha swojego rywala na narożnik, lecz wypada z ringu po zainkasowaniu dropkicku. Rich idzie za ciosem i trzepie głową swego byłego przyjaciela o krawędź ringu. Panowie znaleźli się w ringu, a tam Neville wyprowadził dewastujący bodyslam, po którym wspiął się na narożnik i mamy kolejny dropkick PIN 1..2..kick out. Pretendent skupia się wyraźnie na osłabieniu kończyn mistrza. Neville następnie wykonał szybki snap suplex, po którym przeszedł do PIN 1..2..kick out. Mistrz ustawiony w headlocku po woli stara się podnieść, ale momentalnie zostaje sprowadzony do parteru, gdzie swą dominację okazuje. Rich Swann podniósł się i ruszył w stronę pretedent, lecz ten wykorzystał swój spryt i wbił w barierkę swojego drobnego przeciwnika. Akcja powraca do ringu, gdzie Neville wchodzi na narożnik, skacze i inkasuje Super Kick 😀 Wściekły mistrz czeka aż jego ofiara się podniesie i mamy dosiad i ground pound oraz ogłuszające kopnięcie w głowę PIN 1..2..kick out. Rich odbija się od lin i powala Neville’a clotheslinem, po czym odbił się kilkukrotnie od lin i dorzucił splash. Mistrz wspiął się na narożnik i próbował wykonać swoją akcję, lecz nie pozwolił mu na to pretendent, który najpierw zrzucił Swanna z narożnika, a następnie dorzucił elbow drop. Jednak to nie zadziałało na mistrz, który ogłosił swojego byłego przyjaciela, wspiął się na narożnik, ale znowu Neville był szybszy i jako pierwszy wykonał akcję w locie i przeszedł do submission. Rich Swann odklepał :-O Szok!

Zwycięzca: Neville – został nowym mistrzem WWE Cruiserweight.

Opinia: No no no na takie walki się czeka przez długi czas w swoim życiu 🙂 coś niesamowitego, akcje bez przerwy na wysokim i bardzo szybkim poziomie. Jestem z tego zadowolony moja ocena 5/6.

7 walka: WWE Championship Match:
AJ Styles(c) vs John Cena

Pojedynek rozpoczynamy od ataku ze strony pretendenta, który ku zaskoczeniu wszystkich jako pierwszy rozpoczął dominację w ringu. John wpycha AJ Stylesa do narożnika, a tam wyprowadził kilka silnych kopnięć w tułów, ale cóż na próżno, ponieważ po słabym początku AJ Styles odbił się od lin i wyprowadził flying knee. Jasiu wyniósł Stylesa pod AA, lecz ten wspaniale go skontrował i sam wyprowadził dwa kopnięcia w nogi pretendenta oraz kilka uderzeń w głowę, po których John Cena ledwo stał na nogach, lecz widać iż jest świadom. John odbija się od lin, wyprowadza shoulder block i przy kolejnej akcji jakimś cudem mistrz go skontrował i wyprowadził big punch. Następnie Styles wyprowadził facebuster PIN 1..2..kick out. Chwila przerwy i to John Cena ustawi mistrza pod AA, ale akcja przeniosła się na narożnik, gdzie AJ Styles zszedł z lini ataku i sam wyprowadził face attack, po którym odbił się od lin i zainkasował AA PIN 1..2..kick out. John Cena napina się, bierze rozbieg i wyprowadza big clothesline, po którym przechodzi do przypięcia PIN 1..2..kick out. Cena po raz kolejny bierze rozbieg i tym razem nie trafia za to inkasuje pell kick oraz atak łokciem po odbiciu od lin PIN 1..2..kick out. AJ czeka chwilę, łapie powietrze i atakuje Johna Cenę, lecz ten wyniósł mistrza na plecy i mamy facebuster. Akcja powraca do stójki, którą wygrywa AJ Styles i przechodzi do swojej akcji kończącej, ale co za niesamowita kontra w wykonaniu Johna, który zapina STF na lewą nogę mistrza. HAHAHAAHAH Co za kontra w wykonaniu mistrza, który zapiął STF na pretendencie, ale John wyniósł go na plecy, zrzucił na ring i zapiął czwórkę. Następnie Jasiek wspiął się na narożnik i próbował wykonać akcję w locie, lecz mistrz go przechwycił i mamy Clash Styles PIN 1..2..kick out. AJ odbił się od lin i wyprowadził four fifty splash, ale nadział się na kolano PIN 1..2..kick out. John wysłał Stylesa na narożnik po czym dorzucił niepełne f-5 PIN 1..2..kick out. Lider Cenation wyniósł The Phenomenal na narożnik oraz na plecy i mamy AA PIN 1..2..kick out. Cena nie dowierza, że nie udało mu się zakończyć tego pojedynku. John Cena wykonał 2x AA PIN 1..2..3

Zwycięzca: John Cena – został nowym WWE Championem.

Opinia: Dawno nie oglądałem tak świetnego pojedynku z udziałem gwiazd WWE. Na początku usypiałem, ale z biegiem czasu panowie się rozkręcali i co chwile dodawali od siebie jakieś nowości. John i Styles bardzo mnie zszokowali pozytywnie 🙂 Walkę oceniam na 5.5/6.

8 walka: Royal Rumble Match:

Jako pierwszy do ringu wszedł Big Cass, a jego rywalem będzie Chris Jericho. Pojedynek rozpoczynamy o atakue Big Cassa na mistrza Stanów Zjednoczonych po przez wbijanie go w narożnik i wyprowadzanie w nich silnych uderzeń oraz splashy. Cass wyniósł Chrisa i wyprowadził bodyslam oraz ponownie wyrzucił go do narożnika. Kalisto to kolejny uczestnik. Były US Champion wskoczył i zaatakował big cassa, a następnie odbił się od lin i powalił Chrisa po przez wykonanie flying knee. Hah Kalisto sprytnie wykorzystuje swoją szybkość, ale wściekły Cass wyprowadził big boot i powalił swego rywala. Jako czwarty do ringu wbiega Mojo Rawley, który bez wahania zaatakował Kalisto oraz Chrisa Jericho. Następnie chwycił go Big Cass i doszło między wrestlerami do brawlu, a pod dolną liną Y2J przesuwał się i zbierał siły. Oooo Jack Gallagher pojawia się jako 5 uczestnik royal rumble matchu. Jack po wejściu do ringu zaatakował wszystkich parasolem, ale niespodziewanie z za pleców został zaatakowany przez Chrisa Jericho. Niestety Chris się niepotrzebnie odwrócił co wykorzystał Jack i zaatakwał go parasolem w czułe miejsce 😀 HAHAHAH Big Cass skupił się na wyeliminowaniu Kalisto. 6 uczestnikiem jest Mark Henry ooo jego też dawno nie było 🙂 Mark po wejściu do ringu zaatakował Big Cassa oraz pozostałych uczestników matchu. Jako pierwszy wyeliminowany został Jack Gallagher przez Marka. 7 uczestnikiem jest Braun Strowman ojjjj będzie się działo 😀 Dzidziuś po wejściu do ringu zaatakował Mojo Rawleya oraz Kalisto. Drugi wyeliminowany został Mojo Rawley, trzeci Big Cass. Kalisto zaatakował Strowmana więc jako czwarty został wyeliminowany haha 😀 No to dzidziuś pozamiatał. Nastepnie doszło do brawlu między Strowmanem, a Henrym, który wypadł z ringu jako piąty. 8 uczestnikiem jest Sami Zayn, który ma na pieńku z Strowmanem i to widać, ponieważ od razu po wejściu wściekle rzucił się na olbrzyma. Oooo Sami Zayn sprytnie zsunął się z pola ataku i sam próbował wyrzucić z ringu Strowmana, ale bez większego efektu, a sprytny Y2J przygląda się temu wszystkiemu po za ringiem. 9 uczestnikiem jest The Big Show ohohohohoho, kolejny wrestler, z którym Braun Strowman ma na pieńku. Big Show tuż po wejściu do ringu zaatakował Strowmana po przez wyprowadzenie maczug na tułów dzidziusia, lecz ten odbił się od lin i powalił największego atlete na świecie. Braun ustawił się pod chokeslam ooo i proszę 😀 Następnie Y2J otrzymał KO Punch ahahahah. Show zamiata, wynosi Strowmana i próbuje go wyrzucić, ale to obraca się przeciwko niemu. 6 wyeliminowany wrestler to The Big Show. 10 uczestnikiem jest Tye Dillinger…. No kto by się tego spodziewał hahaha. Tye po wejściu do ringu zaatakował Strowmana po przez odbicie się od lin i wyprowadzeniu clothesline. Tye i Sami połączyli siły i obaj próbują go powalił. 11 uczestnik to James Ellsworth – serio? Żenada. James nie zdecydował się na wejście do ringu. 12 uczestnikiem jest Dean Ambrose, który po wejściu do ringu skupił się na wyeliminowaniu Brauna, a tymczasem z ringu wyleciał Ellsworth. Tye, Dean oraz Sami wspólnie atakują Strowmana, który sobie radzi z każdym z nim. 13 uczestnikiem jest Baron Corbin. Wilk po wejściu do ringu wraz ze czwórką pozostałych wrestlerów skupił się na wyeliminowaniu Strowmana, lecz bez większego rezultatu, ponieważ Tye Dillinger został wyrzucony z ringu. Baron Corbin odbił się od lin i wyrzucił z ringu Brauna Strowmana, a Dean Ambrose dorzucił Dirty Deeds na samotnym wilku. Sami Zayn skupia się na wyeliminowaniu Deana, a do ringu z numerem 14 wejdzie Kofi Kingston. Kauczug po wejściu do ringu skupił się na wyeliminowaniu Samiego Zayna oraz Ambrose’a, lecz z za pleców pojawił Baron Corbin, który bez trudu poradził sobie z większością uczestników. Z numerem 15 wszedł The Miz i od razu wyprowadził swój finisher na Samim Zaynie. Mike następie skupił się na wyeliminowaniu Zayna oraz Corbina, lecz ten drugi go przechwycił i wykonał pewną akcję. Baron po raz kolejny udowadnia wszystkim swoją dominację. Z numerem 16 wszedł Sheamus, który zaatakował po kolei wszystkich swoich rywali obeccnie występujących. Ohohohoho Brogue Kick dla Chrisa. Sheamus Z numerem 17 wszedł kolejny Big E, który dał klapsa jednemu z uczestnikó matchu. 18 uczestnik to Rusev, który wyprowadził corner splash xxx2. Cóż za wspaniała walka. 19 Numer….. Tag Team Partner Sheamusa, Cesaro który się nie patyczkował i od razu po wekściu wykonał Cesaro Swing. Rusev próbował wyeliminować Cesaro, ale pomógł mu Sheamus. Tymczasem z numerem 20 zjawia się Xavier Woods od razu atakujący Sheamusa. Cesaro i The Miz starają się wyeliminować kilku ze swoich rywali, lecz na próżno. 21 uczestnikiem jest Bray Wyatt, który po wejściu skupił się na eliminowaniu Cesaro, Sheamusa, The Miza, Ruseva oraz Xavier Woodsa. Z numerem 22 wbiega do ringu Apollo Crews, który kilkoma ciosami nieml oczyścił ring z szumowni, któe nie powinny wystąpić w tym starciu 😀 The New Day zostali wyeliminowani przez Sheamusa i Cesaro. Panowi później zostali wyrzuceni przez Chrisa Jericho. 23 uczestnikiem jest Randy ”Viper” Orton, który najpierw poczęstował RKO Barona, później Sami Zayn z narożnika. Z numerem 24 wchodzi Dolph Ziggler. Show off po wejściu poczęstował Braya Wyatta, Ortona oraz The Miz. Dean Ambrose próbuje wyrzucić z ringu Dolpha Zigglera, natomiast Orton skupi się na Baronie Corbinie, a fani czantują Gooooldberg. Z numerem 25 wszedł Luke Harper, który wyeliminował Apollo Crews, a następnie zaatakował Braya Wyatta i Randy’ego Ortona ku uciesze fanów zgromadzonych w San Antonio. Luke próbował wykonać sister abigail na Wyaccie, ale z nienacka zainkasował RKO. 26 uczestnikiem jest Brock Lesnar, który wyrzuca z ringu Ambrose’a, Zigglera, a następnie wysyła pozostałych wrestlerów do Suplex City 😀 Haha no to pozamiatał. 27 uczestnikiem jest Enzo Amore 😀 Ciekawe co zrobi z Brockiem Lesnarem. Enzo wbiegł do ringu, nakręca się i inkasuje potężny clothesline hahaha, po którym natychmiast zostaje wyeliminowany. Sami inkasuje suplex, a następnie bierze się za Ruseva. 28 uczestnikiem jest Bill Goldberg, który po wejściu do ringu wymienił się spojrzeniem z Lesnarem po czym odbił od lin i powalił bestię spearem, a następnie wyeliminował go z ring ahahaha co za upokorzenie 😀 Goldberg atakuje pozostałych uczestników royal rumble i wyprowadza silne uderzenia. WOW z numerem 29 do ringu wchodzi The Undertaker, ale tuż po wejściu atakuje go Corbin, ale po chwili wylatuje z ringu i to samo czyni się Harpera oraz Goldberga, który wypadł z ringu za sprawą Takera. Miz i Sami Zayn atakują The Undertakera, ale ten bez większego problemu sobie z nimi radzi. Z 30 numerem wszedł Roman Reigns, czyli tak jak się spodziewałem 😀 Jeszcze będzie tak, że zostanie zwycięzcą hahaha. Roman Empire po wejściu do ringu zaatakował The Undertakera i doszło do brawlu między wrestlerami, który wygrał Taker haha. Sami Zayn został wyeliminowany przez Undertakera, ale Roman Reigns wyrzucił z ringu umarlaka. Roman Reigns wyrzucił Y2J z ringu i pozostali The Wyatt Family oraz kuzyn THe Rocka. Rodzina brutalnie zaatakowała Romana Reignsa, Viper wyprowadził ddt, natomiast przy próbach wyprowadzenia akcji kończących przez rodzinkę każdy z nich zainkasował finisher. Roman wyrzucił Braya Wyatta, a Randy Orton wykonał RKO na Reignsie dzięki czemu został zwycięzcą Royal Rumble Matchu.

Zwycięzca: Randy Orton

Lista oraz kolejność uczestników:

#1 Big Cass
#2 Chris Jericho
#3 Kalisto
#4 Mojo Rawley
#5 Jack Gallagher
#6 Mark Henry
#7 Braun Strowman
#8 Sami Zayn
#9 Big Show
#10 Tye Dillinger
#11 James Ellsworth
#12 Dean Ambrose
#13 Baron Corbin
#14 Kofi Kingston
#15 The Miz
#16 Sheamus
#17 Big E
#18 Rusev
#19 Cesaro
#20 Xavier Woods
#21 Bray Wyatt
#22 Apollo Crews
#23 Randy Orton
#24 Dolph Ziggler
#25 Luke Harper
#26 Brock Lesnar
#27 Enzo Amore
#28 Bill Goldberg
#29 The Undertaker
#30 Roman Reigns