WWE robi wszystko by zagrozić AEW? – Dwugodzinne NXT na żywo wkrótce na FS1, Próba wykupienia Fite TV, Komentarz Stephanie McMahon

Jak wiemy, powstanie All Elite Wrestling wywołało spore poruszenie na ogólnoświatowej scenie wrestlingu. Fani są zachwyceni nowym tworem i uważają nową federacją za świetną alternatywę dla WWE. A, jak reaguje na to Vince McMahon i jego World Wrestling Entertainment? Okazuje się, że nie zamierzają patrzeć na to wszystko z boku i już teraz są gotowi podjąć rywalizację z nowym „wrogiem”.

» Przede wszystkim, trwają obecnie zaawansowane rozmowy nad wprowadzeniem tygodniówki NXT na antenę Fox Sports 1. Miałaby ona odbywać się w środy, w te same godziny kiedy emitowana będzie na TNT tygodniówka AEW. Dodatkowo, show miałoby zostać wydłużone do dwóch godzin i być emitowane na żywo. Na ten moment nikt jeszcze nie wie, kiedy WWE zamierza ogłosić te zmiany i czy będzie oznaczało to przeniesienie się z Full Sail University, ale ponoć rozmowy na linii WWE-FOX układają się na tyle dobrze, że jest to już niemal potwierdzone.

Według zaufanego źródła, WWE czuje znaczną przewagę w „wojnie” z AEW, ponieważ mają oni w rosterze większe gwiazdy i w każdej chwili mogą je przetransferować do NXT. Sama tygodniówka może być natomiast mocno promowana na RAW i SmackDown, co na pewno zachęci fanów WWE do oglądania produktu NXT. Warto jednak zauważyć, że TNT jest większą stacją telewizyjną niż FS1 i dociera do większej ilości osób w Stanach Zjednoczonych. Rywalizacja między tygodniówką NXT, a AEW byłaby zatem bardzo interesująca, pytanie jednak brzmi, czy Vince McMahon w tym wszystkim się nie zagalopuje i nie zmieni oblicza NXT na dobre? Z tym pytaniem zostawiamy Was, piszcie co o tym sądzicie w komentarzach.

» Kolejną oznaką tego, że WWE zamierza znacznie zagrozić All Elite Wrestling są ostatnie doniesienia, o tym jakoby federacja McMahona chciała wykupić portal Fite TV. Jest to platforma streamingowa z której usług korzysta wiele federacji, w tym NJPW, ROH, Impact Wrestling, czy właśnie AEW, ponieważ to właśnie dzięki Fite TV fani spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady mogli oglądać Double or Nothing, Fyter Fest i Fight for the Fallen. Gdyby, WWE wykupiło zatem Fite TV, oznaczałoby to utratę mocnego partnera AEW.

» Stephanie McMahon odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy o konkurencję w postaci All Elite Wrestling odpowiedziała krótko:

„Myślę, że sprawi to, że wszyscy będziemy lepsi.”

Jedno jest pewne – najbliższe miesiące w świecie wrestlingu będą niezwykle ekscytujące, a WWE zrobi wszystko, aby AEW nie powtórzyło sukcesu WCW z lat 1996-1998, kiedy to ich czołowy program Nitro zyskiwał większą oglądalność niż Monday Night RAW.