WWE RAW 29.07.19 – Raport

Legendy wróciły do domu. Jest to dobra informacja. Summerslam zbliża się nieubłaganie, promocja gali jakoś wygląda. Czy poznamy jakieś nowe walki? Dowiemy się tego tylko gdy obejrzymy najnowsze Raw. Albo przeczytamy raport.

Na samym początku pokazano nam materiał filmowy związany z tytułem 24/7. Jak można tego mistrzostwa nie kochać? Jeśli go nie kochasz to znaczy, że jesteś bardzo, bardzo smutnym człowieczkiem.

Walka Nr.1: 24/7 Championship Match – R-Truth & Carmella vs Drake Maverick & Renee Michelle

Szkoda, że WWE nie poszło za ciosem i nie pokazano nam kilku zabawnych filmów z limuzyny. Przypominam, że w jednym samochodzie znaleźli się Truth i Renee. W ogóle to dawno nie widziałem wejściówki obecnego mistrza.

Michelle popchnęła Carmellę, jednak Drake postanowił uspokoić swoją żonę. Truth dał się zaskoczyć, ale ostatecznie zdążył wstać przed wyliczeniem. Maverick otrzymał Hip Toss i Dancing Leg Drop. 1…2…Kick-out. Czempion zatańczył po raz drugi upokarzając Brytyjczyka. Drake przeleciał nad linami i został złapany przez No Way Jose, Titusa, Mojo i EC3. Warto zaznaczyć, że wielu zawodników otoczyło ring, ale nie wiem po co. Maverick został wrzucony do ringu i poleciał na matę przyjmując Flapjack. Renee znowu zaatakowała Carmellę i po raz kolejny zatrzymał ją mąż. Tym razem źle to się skończyło dla Drake’a, który został znokautowany kopniakiem, a potem został wyliczony po otrzymaniu Gourdbustera.

Truth może i wygrał, ale warto zaznaczyć, że poza ringiem znalazło się wielu zawodników. Panowie rzucili się na mistrza i w pewnym momencie sędzia zaczął odliczać. Okazało się, że sytuację wykorzystał Mike Kanellis, który wślizgnął się pod kupkę utworzoną przez zawodników.

Zwycięzcy: R-Truth, Carmella, a potem Mike Kanellis – 1.58 via Pinfall

Kanellis zwiał na zaplecze. Za nim ruszyli inni wrestlerzy, ale Mike zdążył zamknąć się w jakimś pokoju. Do ekipy dołączyła Maria Kanellis, która powiedziała zawodnikom, że jest w ciąży i potrzebuje spokoju. Wrestlerzy odeszli, a Maria kazała mężowi wpuścić ją do pokoju. Kanellis nie wierzył w to, że rozmawia z żoną, więc kobieta użyła dość mocnych słów. Maria zagroziła Mike’owi, że jeśli ten nie wpuści jej do pokoju to ona kopnie go prosto w waginę. Nie lubię tego słowa, jest strasznie medyczne? W każdym razie groźba poskutkowała.

Walka Nr.2: #1 Contender’s Gauntlet Match – Rey Mysterio vs Andrade vs Cesaro vs Sami Zayn vs Ricochet

Zwycięzca będzie mógł zmierzyć się z AJ Stylesem w walce o pas na Summerslam. Na samym początku walczyć będą Cesaro i Mysterio.

Szwajcar sprowadził przeciwnika do parteru i próbował go pokonać przy pomocy Roll-upa. Nie będzie zaskoczeniem jak napiszę, że się nie udało. Rey posłał go na matę, a potem wymierzył kopniaka. Roll-up od luchadora także nie był skuteczny. Cesaro stanął na nogi i pozbawił rywala równowagi trafiając go Clothesline’m. Mysterio otrzymał parę Uppercutów, a potem musiał uwolnić się z Headlocka. Udało się i pozwoliło mu to nawet wyrzucić oponenta z ringu. Okazało się, że Cesaro dalej trzymał Reya na swoich barkach, ale w niczym mu to nie pomogło, gdyż luchador posłał go na krawędź ringu Hurricanraną. Cesaro otrzymał następnie Sliding Splash, a już w ringu załapał się na Springboard Hurricanranę. 619 nie zostało wykonane, więc Szwajcar wylądował na barierce. Kolejna Hurricanrana zagroziła jego zdrowiu.

Wracamy po reklamach. Teraz to Cesaro rozdawał karty. Udało mu się ustawić Reya w narożniku. Szkoda tylko, że luchador zrzucił go na ziemię. Szwajcar przyjął Diving Senton, Hurricanranę i Roundhouse Kick w parterze. 1…2…Kick-out. Mysterio odbił się od lin i nie spodziewał się tego, że zostanie trafiony Very European Uppercutem. Cesaro od razu poprawił atak za pomocą Leg Dropa i Big Boota. 1…2…Kick-out. Wykonany miał zostać Deadlift Razor’s Edge, ale Rey posłał Szwajcara w narożnik. Zrobił to za pomocą jeszcze jednej Hurricanrany. Zawodnik za wolno wspinał się na trzecią linę i otrzymał Uppercuta. Potem został podniesiony, ale udało mu się uniknąć jakiejś mocnej akcji. Czy na pewno? Na razie panowie walczą ze sobą w narożniku. Mysterio nagle wykonał Avalanche Bulldog, a do tego dorzucił 619 i Frog Splash. 1…2…3.

Cesaro wyeliminowany – 11.33 via Pinfall

Do ringu wskoczył Sami Zayn, który rzucił się na Reya. Szkoda tylko, że Helluva Kick został zablokowany. Mysterio przeszedł do Roll-upa i Sami może się pożegnać z walką. Frajer.

Sami Zayn wyeliminowany – 11.55 via Pinfall

Wracamy po kolejnej przerwie. Tym razem rywalem Reya będzie Andrade. Panowie walczyli na spokojnie jakby dopiero zaczynali. Mysterio wykorzystał liny do zablokowania uścisku. Wyglądało to ładnie, ale za skuteczne to nie było. Andrade za bardzo się panoszył i przyjął cios. Potem jego kontra zawiodła i Mysterio zgniótł go swoim ciałem. Wrestlerzy wrócili do wymiany sił. Tym razem wygrał ją Andrade. Rey wylądował w narożniku i otrzymał Corner Clothesline. Potem przyjął dwa Stompy i Low Dropkick. Mysterio jak to Mysterio został wyrzucony z ringu pod najniższą liną. Chwila przerwy miała mu dobrze zrobić, jednak Andrade ruszył ze wściekłością na przeciwnika. Wracamy do kwadratowego pierścienia, żeby zobaczyć jak Rey zostaje trafiony kilkoma uderzeniami. Czas na odpowiedź od luchadora, który za wiele nie zrobił, gdyż Andrade wykonał Three Amigos. Meksykanin wszedł na trzecią linę i poczęstował oponenta swoim Diving Moonsaultem. 1…2…Kick-out. Rey wziął się do roboty, ale był za bardzo zmęczony. 619 zostało skontrowane na Backbreaker. Andrade następnie postawił na Hammerlock DDT i to byłoby na tyle.

Rey Mysterio wyeliminowany – 19.55 via Pinfall

Andrade zdecydował, że skopie tyłek Reya po wyeliminowaniu go. Udało mu się nawet rozerwać maskę Mysterio. Na pomoc przybył Ricochet, aczkolwiek dobrze wiemy, że Rico jest ostatnim zawodnikiem występującym w tym starciu.

Panowie przeszli do zwarcia. Sędzia musiał interweniować. Potem zobaczyliśmy pokaz zwinności wygrany przez Ricocheta. Meksykanin przyjął Hurricanranę i Dropkick. Zelina rozproszyła byłego mistrza US, ale on i tak wiedział jak przeszkodzić rywalowi. Andrade został trafiony kopniakiem. Tym razem Vedze poszło troszkę lepiej i Ricochet wylądował poza ringiem. Przez chwilę nic się nie działo. Rico zaczął kontrować ataki oponenta i udało mu się poczęstować go Dropkickiem. Andrade przyjął również Forearm, Running Hurricanranę, Pierce Elbow i… to tyle. Meksykanin uniknął Springboard Uppercuta, a potem posłał przeciwnika Hip Tossem w narożnik. Były mistrz US został znokautowany po przyjęciu Corner Meteory, ale walka trwała dalej. Hammerlock DDT zostało skontrowane na Roll-up. Panowie wymienili się po tym ciosami, ale ostatnie słowo należało do Ricocheta, który wykonał Inverted Frankensteiner! 1…2…Kick-out. Andrade nie pozwolił przeciwnikowi na załatwienie go 630 Sentonem. Zawodnicy zaczęli bić się ze sobą w narożniku. Lepiej poradził sobie Rico, który wysłał rywala na ziemię i wykończył go 630 Sentonem.

Po walce Ricochet powiedział, że kiedyś ludzie nie wierzyli w jego wygraną w walce z Samoa Joe. Na Summerslam pokona AJ Stylesa i po raz kolejny udowodni, że warto w niego wierzyć.

Zwycięzca: Ricochet – 29.00 via Pinfall (Dobra walka, podobała mi się. Panowie dostali sporo czasu i wykorzystali go jak tylko mogli. Chwalę sobie dyspozycję Reya, ale w niczym nie ustępowali mu Cesaro, Ricochet, czy Andrade. Zayna trochę szkoda, ale kto wie – może będzie on rywalizował z Reyem po czymś takim? Zwycięstwo Ricocheta było do przewidzenia, ale nie przeszkadza mi to. Chcę zobaczyć jego kolejną potyczkę ze Stylesem.)

Mike Kanellis świętował swoje zwycięstwo. Miał też nadzieję, że Maria będzie teraz go szanować, bo zrobił to dla niej i dla dziecka. Maria jednak kazała mu położyć się jak to zwykle robi. Chce, żeby Mike się jej podłożył, bo dziecko zasługuje na bycie mistrzem. Kanellis nie był zadowolony, ale poddał się i pozwolił żonie siebie pokonać. Maria położyła nogę na mężu i teraz to ona mogła świętować swoją wygraną. Zawodniczka przeszła się po zapleczu, ale przypomniała, iż jest w ciąży, a to oznacza, że nikt nie może z nią walczyć.

Pora na Moment of Bliss. Alexa postanowiła pogratulować zwycięstwa Marii Kanellis. To niesamowite i inspirujące. Nikki zgodziła się z tymi słowami i dodała, że podobne uczucia miała w zeszłym tygodniu gdy spotkała tyle legend. Bliss zauważyła, że wszyscy są jedną, wielką rodziną. Dolph Ziggler zdradził tę rodzinę po tym jak wykonał Superkick Shawnowi Michaelsowi. Nie tylko on psuje kompas moralny tego świata. Musimy zobaczyć co stało się parę godzin temu. Pokazano nam materiał filmowy z treningu kilku zawodniczek. Natalya i między innymi Finlay uczyli się jak uwolnić się z Dis-Arm-Hera. Trening został przerwany przez Becky Lynch, która zaatakowała Finlaya i Natalyę. Zdrada! Alexa uznała, że to co zrobiła Lynch było ohydne. Podniosła ona rękę na starszego człowieka. Jeszcze dzisiaj The Man zapłaci za to. Alexa pokona ją w walce. Na ekranie pojawiła się Becky Lynch, która nie chciała nikomu grozić. Bliss musi jednak wiedzieć, że ma spore kłopoty. Nattie po prostu dowiedziała się, że nie może się wiecznie ukrywać. W sumie to trochę nie rozumiem obecnych postaci Becky i Natalyi.

Walka Nr.2: WWE Raw Tag Team Championship Match – The Revival vs The Usos vs The O.C.

Zaczęli Jimmy i Scott. Panowie toczyli wyrównany bój i przez jakiś czas nic się nie działo. Uso poczęstował rywala Shoulder Blockiem i w odpowiedzi został trafiony łokciem w głowę. Dawson dorzucił do tego kilka uderzeń oraz Back Suplex. Mamy zmianę – Dash postawił na interesujący Springboard Headbutt. Jimmy zaczął brać się do roboty i teraz to on wpuścił do ringu partnera. Wilder otrzymał Corner Forearm i Jumping Headbutt. Dash odzyskał kontrolę nad walką i razem z kumplem wykonali akcję kombinacyjną. Scott przeszedł do Headlocka, aczkolwiek rywal szybko stanął na nogi. Dawson chyba chciał wykonać Piledriver, ale się nie udało. Do ringu wbiega Wilder, który został od razu załatwiony kopniakiem. Jey zmienił się z bratem, który znokautował Dasha ciosem. Kolejna zmiana – Jey tym razem uderzył oponenta w rękę i przeszedł po tym do dźwigni na tę część ciała. Wilder był trochę silniejszy, a to pozwoliło mu zmienić się ze Scottem, który przeszedł do Sleeper Holda. Dźwignia została puszczona, a do kwadratowego pierścienia wraca Dash. Mistrz przyjmuje Diving Crossbody, lecz po chwili wyrzuca oponenta z ringu. Tam czekał już Gallows z Clothesline’m dla Jeya.

Wracamy po reklamach. Karl trzymał sobie jednego z braci Uso w Headlocku. Jey trafił do narożnika, a tam załapał się na Corner Pump Kick. Anderson wymierzył podbródkowy i zmienił się z partnerem. Luke zasypał rywala potężnymi uderzeniami w głowę, a potem postawił na Elbow Drop. Headlock nie był specjalnie skuteczny. Jey wykonał Jawbreaker, jednak do ringu w porę wrócił Karl. Członek The O.C odzyskał kontrolę nad starciem. Uso w końcu wziął się do roboty i to doprowadziło do tego, że walczyć ze sobą musieli Jimmy i Dash. Ten pierwszy rozdał wiele kart i załatwił trzech przeciwników. Wilder otrzymał Diving Crossbody, ale cały czas trzymał przeciwnika. Jimmy poleciał na liny, a po chwili wykonał Samoan Drop. 1…2…Kick-out. Uso poczęstował Wildera Atomic Dropem, ale nie widział zmiany ze Scottem. The Revival postawili na akcję Electric Chair Drop/Diving Bulldog. 1…2…Karl przerywa pin i po chwili ląduje ze Scottem poza ringiem. Gallows znokautował Dawsona Big Bootem i wystawił się na Suicide Tornado DDT od Dasha. Do ekipy dołączył również jeden z braci Uso ze swoim Suicide Dive’m. W narożniku bili się ze sobą Scott i Jimmy. Panowie chcieli chyba wykonać Superplex i tak się właśnie stało! Warto zaznaczyć, że wylądowali oni poza ringiem na zawodnikach tam stojących. OMG Moment z WWE 2K19 wykonany, można bić się dalej. Dawson chyba miał dość – Jimmy wrzucił go do ringu i wszedł na trzecią linę. Mistrz uniknął Uso Splasha, ale dochodzi do zmiany z Gallowsem. Jimmy otrzymuje Shatter Machine, a Jey częstuje czempionów podwójnym Crossbody. Za nim stali już Anderson z Gallowsem. Ten pierwszy wykonał Spinebuster, a potem obaj zawodnicy postawili na Magic Killer! 1…2…3!

Zwycięzcy: The O.C. – 17.25 via Pinfall (Kolejna dobra walka. Miło zobaczyć solidny wrestling drużynowy bez specjalnych udziwnień. No i cieszy mnie, że panowie dostali trochę czasu. Zmiana mistrzów zaskakująca, aczkolwiek The Revival i tak nie robili z tymi pasami nic ciekawego. Nawet McMahon przestał korzystać z ich usług. A Andersonowi i Gallowsowi tytuły się przydadzą. Dzięki temu The O.C nie będą projektem tylko na chwilę.)

AJ Styles przygotował swoim chłopcom małą nagrodę. Panowie mogli cieszyć się jedzonkiem, ale AJ wszedł na stół z zamiarem otworzenia szampana. Szkoda żarcia.

Walka Nr.3: The Viking Raiders vs twoje sukcesy życiowe

Demolka zakończona tym co zwykle. Co się stało z The Fallout? To fajny finisher.

Zwycięzcy: The Viking Raiders – 1.24 via Pinfall

The Street Profits otrzymali kilka minut na omówienie dzisiejszych wydarzeń. Angelo zgodził się z Montezem co do tego, iż Maria jest w ciąży. Zrobił to jednak w taki sposób jakby to on był ojcem. Dawkins nie zgodził się z tymi plotkami i stwierdził, że to nie jest zabawne. Mistrzowie drużynowi NXT przybyli piątkę z Sethem Rollinsem i to tyle.

Walka Nr.4: Becky Lynch vs Alexa Bliss

Becky miała nadzieję, że rywalka da się ponieść emocjom. W związku z tym sprowokowała ją do ataku. Alexa skorzystała z zaproszenia, ale została sprowadzona do parteru. Mistrzyni wykonała Suplex, a potem przeszła do pinu. Bliss posłała Irlandkę na liny. Nikki uderzyła Lynch, sędzia tego oczywiście nie widział. Becky wyleciała z ringu po przyjęciu Low Dropkicka. Już po chwili to czempionka miała najwięcej do powiedzenia, ale Alexa posłała ją na ziemię. Zapięta została dźwignia na rękę, a potem Lynch wylądowała na ziemi i przyjęła Insult to Injury. 1…2…Kick-out. Drugi taki atak nie powiódł się. Mistrzyni wzięła się do pracy i wykonała trzy Clothesline’y, dwa kopniaki oraz Exploder Suplex. Wygląda na to, że Bliss uszkodziła sobie nogę, gdyż trafiła w narożnik. Zawodniczka poryczała się, a sędzia zdecydował, że pojedynek zostanie zakończony.

Zwyciężczyni: Becky Lynch – 6.55 via Referee Stoppage (Nuda, ale nie dziwi mnie to. W końcu walczyła tutaj Alexa Bliss. Dziwna końcówka i nie wiem, czy jest to fake, czy jednak prawda. Stawiam na opcję numer jeden, bo wszystko było za płynne.)

Walka Nr.5: Becky Lynch vs Nikki Cross

Teraz to już na pewno wiem, że kontuzja Alexy to fake. Zawodniczka oglądała sobie walkę siedząc na krześle. W ogóle to Nikki zażądała pojedynku z Lynch w ramach zemsty.

Po wyrównanym starcie Becky otrzymała Diving Crossbody. Szkotka przeszła do Headlocka i po puszczeniu dźwigni posłała Irlandkę na ziemię. Lynch odpowiedziała kopniakiem i kolejnym ciosem, który pozbawił Cross równowagi. Mistrzyni następnie wykonała Manhandle Slam i wygrała walkę.

Potwierdzając moje podejrzenia o kłamstwie – Alexa i Nikki postanowiły zaatakować Becky. Panie zostały przegonione przez Natalyę, ale okazało się, że Kanadyjka nie zrobiła tego, żeby uratować mistrzynię. Pretendentka zapięła Sharpshooter i po paru chwilach akcję puściła.

Zwyciężczyni: Becky Lynch – 2.45 via Pinfall

Jedna z reporterek chciała zapytać Nattie o to co się stało. Natalya stwierdziła, że tu nie chodzi o przyjaźnie, a o bycie profesjonalistką. Po tym jak pokona Becky, nie poda jej ręki po walce. Nie przyjmie też jej uścisku, bo jej nie ufa. Chciałaby zaproponować mistrzyni Submission Match, ale dobrze wie, że Irlandka nie zgodzi się. W związku z tym propozycji składać nie będzie. Bez sensu moja droga.

Maria Kanellis robiła sobie zdjęcia z nowym tytułem. Obok niej stanął Braun Strowman, który musiał wysłuchać krzyków Marii. Braun się zdenerwował, więc mistrzyni w porę uciekła.

Walka Nr.6: Seth Rollins vs Dolph Ziggler

Dolph wszedł do ringu w rytmie muzyki Shawna Michaelsa. Wygląda na to, że jego słowa z MizTV można wyrzucić do kosza. Zawodnik obiecał pokazać Rollinsowi prawdziwego człowieka zasługującego na występy w walkach wieczoru.

Seth chyba nie był pod wrażeniem, bo załatwił przeciwnika Clothesline’m. Potem wyrzucił go z ringu i posłał w barierki. Panowie powrócili do kwadratowego pierścienia. Kingslayer wykonał Snapmare, a do tego dorzucił Knee Drop. Już po chwili zszedł mu uśmiech z twarzy, ponieważ Ziggler zaskoczył go ładnym Jumping DDT na apronie.

Sytuacja po przerwie zmieniła się na korzyść Setha. Zawodnik znokautował Dolpha łokciem, a potem wykonał Sling Blade. Czas na odpowiedź Zigglera, lecz jego DDT zostało skontrowane na Falcon Arrow. Były mistrz Universal przeleciał nad linami i potem został poczęstowany ZigZagiem. 1…2…Kick-out. Superkick nie został wykonany. To znaczy został, ale postawił na niego Rollins. DZ otrzymał jeszcze jednego Superkicka i miał zostać załatwiony Blackoutem. Tak się nie stanie, ponieważ do ringu wszedł Brock Lesnar. Mistrz oczywiście zaatakował Setha.

Lesnar wykonał dwa German Suplexy, a potem rzucał pretendentem po barykadach. Rollins przyjął kolejny German Suplex, a także F5 lądując na LEDowym narożniku. To nie koniec, ponieważ mistrz zabrał krzesło i użył go do ataku. Architect otrzymał kolejne dwa F5 – tym razem wylądował na ustawionym w ringu krzesełku. Pokazano jak Seth pluje krwią wydając przy tym dziwaczne dźwięki. Brock zdecydował, że wykończy rywala i w związku z tym wymierzył czwarte F5 na krzesło.

Zwycięzca: Seth Rollins – 9.38 via DQ (Walki nie oceniam, bo nie była ona interesująca. Chwalę sobie segment po niej, gdyż był ciekawy i brutalny.)

Zniszczony Seth został położony na noszach i odwieziony. Roman Reigns sprawdził stan swojego ziomka i dopiero po chwili ogarnął co się dzieje. A działo się sporo – Samoa Joe i The O.C zaatakowali braci Uso, a potem rzucili się na Reignsa. Rollins wylądował w karetce, ale tę zatrzymał Lesnar. Brock otworzył drzwi i zmasakrował przeciwnika wykonując F5 na nosze.

Samoa Joe wszedł do ringu i poinformował, że planowany Samoan Summit się nie odbędzie. Pokojowe rozmowy nie dojdą do skutku, gdyż Joe chce walczyć. Ma nadzieję, że Roman skorzysta z zaproszenia, ponieważ SJ chce dokończyć swoje dzieło sprzed kilku minut. Roman Reigns zaakceptował wyzwanie i rzucił się na oponenta. Szło mu naprawdę dobrze, jednak na pomoc przybył Drew McIntyre. Big Dog dobrze radził sobie z rywalami, ale przewaga liczebna dała o sobie znać. W związku z tym do ekipy dołączył Cedric Alexander. Zawodnik poczęstował Joe Springboard Clothesline’m. Drew otrzymał Handspring Enzuigiri. To byłoby na tyle jeśli chodzi o Cedrica, gdyż Clothesline od Joe pozbawił go równowagi. Szkot zajął się swoim nowym rywalem, a Joe ustawił sobie Romana na stole. Wygląda na to, że Reigns na niego trafi. Pojawili się bracia Uso, którzy przeszkodzili oponentom. Potem zjawili się The O.C. Wszyscy bili się ze sobą, ale kogoś brakowało. Brakowało Cedrica, który jakoś wspiął się na titantron i z niego skoczył na zawodników! Wracamy do ringu – Alexander uniknął Claymore Kicka i poczęstował Szkota kopniakiem. The O.C uderzyli go, lecz przerwał im Roman. Big Dog rozdał kilka Superman Punchy i pozwolił Alexandrowi skoczyć na rywali. Samoa Joe otrzymał Double Superkick, a potem pożegnał się z życiem będąc trafionym Spearem. Najpewniej na Summerslam zobaczymy ciekawą walkę drużynową i jest to pomysł doskonały.

Autor: RS