WWE RAW 28.05.18 : Najlepsze i Najgorsze Momenty

Kolejna czerwona tygodniówka w drodze do Money In The Bank za nami! podczas minionego Raw poznaliśmy ostatnią uczestniczkę kobiecego MITB matchu została nią Sasha Banks.

RAW stało się także miejscem destrukcji w wykonaniu Brauna Strowmana, który podczas ostatniego odcinka zdążył załatwić Finna Balora, Kevina Owensa i Bobby’ego Roode’a. Seth Rollins stanął w obronie mistrzostwa interkontynentalnego w walce z Jinderem Mahalem.

Doszło również do 2 segmentów Nia Jax skonfrontowała się z Rondą demonstrując jej pokaz swojej siły. Sami Zayn po raz kolejny miał dużo do powiedzenia na temat Lashleya. Zayn wygłosił publiczne przeprosiny Bobby’ego co nie do końca spodobało się samemu zainteresowanemu.


Najlepsze #1

Destrukcja w wykonaniu Brauna Strowmana

Strowman po raz kolejny zmierzył się w walce z Finnem Balorem tylko, że tym razem nie skończyło się to jego zwycięstwem. Przed walką doszło do krótkiej konfrontacji fizycznej pomiędzy byłym mistrzem Universal a Braunem. Podczas walki zaingerował Kevin Owens, który zaatakował Balora. Cała sytuacja na tyle rozwścieczyła „Monster Among Mana”, że ten po walce KO z Roode’em zaatakował obu panów i doszczętnie ich zniszczył. Może to oznaczać , że Strowman pomału będzie wracać do postaci Monster Heela czyli do roli za którą go tak pokochaliśmy.


Najgorsze #2

Sytuacja na linii Lashley – Zayn

W zeszłym tygodniu obejrzeliśmy żałosny segment Zayna, w którym to razem z rzekomymi siostrami Bobby’ego ośmieszali byłego mistrza ECW. W tym tygodniu Sami postanowił urządzić publiczne przeprosiny dla Lashleya co jak co, ale one nie wyszły tak jak on tego oczekiwał. Zayn przyznał się do tego, że wynajął osoby do odgrywania roli sióstr, ale historie opowiedziane w zeszłotygodniowym segmencie wydarzyły się naprawdę. Bobby pojawił się w ringu, panowie się przywitali podając sobie ręce. W pewnym momencie Lashley ścisnął rękę Zayna i nie chciał puścić. Na sam koniec wyzwał on Kanadyjczyka do walki na MITB. Jak dla mnie jest to kolejny słaby segment nic nie wnoszący do ich rywalizacji.


Najlepsze #2

Początek feudu Rollinsa z Eliasem

Seth Rollins przerwał kolejny koncert Eliasa, który odbywał się tuz przed jego starciem z Mahalem. Elias opuścił arenę po czym rozpoczęła się walka o mistrzostwo IC. Rollins przegrał walkę, ponieważ zaatakował on Maharaję stalowym krzesełkiem doprowadzając do DQ. Rollins świętował zemstę na Mahalu a w międzyczasie pojawił się Elias, który zaatakował mistrza zrzucając go ze stołu komentatorskiego. Jest to jasny sygnał, że WWE idzie w stronę feudu Rollins – Elias i już w niedługim czasie możemy się spodziewać ich potyczki z tytułem Intercontinental na szali. Jest to dobry ruch ze strony federacji, ponieważ obaj mogą stworzyć świetny feud a jeszcze lepsze walki.


Najgorsze #2

Push dla B-Team. AOP i Revival idą w odstawkę

Dywizja tag team’owa na RAW jak na razie jest strasznie nudna! i ten segment jest tego potwierdzeniem. B-Team urządziło sobie przyjęcie w środku ringu i to wszystko zamieniło się w jedną wielką bitwę na jedzenie a najgorsze w tym jest to, że członkami tej całej fiesty byli The Revival. Byli mistrzowie NXT od czasu debiutu w main rosterze tak naprawdę nic szczególnego nie osiągnęli a w obecnym czasie są po prostu jobberami na czerwonej tygodniówce.

B-Team zapewne zaraz staną się pretendentami do pasów Raw Tag Team i będą jedynie przejściowym rywalem dla Matta i Braya. AOP takze świetni w NXT a w MR federacja nie ma na nic pomysłu i po prostu są poza TV. A przecież można było zestawić ich np: z Revival i bylibyśmy świadkami bardzo dobrych walk.


Najlepsze #3

Nia Jax demonstruje swoją siłę

Nia Jax wyszła do ringu zaraz po niej pojawiła się Rousey, która zasiadła za stolikiem komentatorskim. Mistrzyni zademonstrowała swoją siłę na zawodnicze ze sceny niezależnej i próbowała zrobić wrażenie na Rondzie. To jednak się jej nie udało, Ronda weszła do ringu i panie powiedziały sobie kilka zdań po czym Nia opuściła arenę. Według mnie rywalizacja obu pań jak na razie wygląda ciekawie i liczę, że już niedługo mistrzyni przejdzie heel turn. Do MITB jeszcze trochę czasu zostało i WWE dobrze wykorzystuje go na promocje owej walki.


Najgorsze #3

Brak planów na duet McIntyre – Ziggler

Jak widać WWE dalej nie ma żadnych konkretnych planów na tą dwójkę. Przed tygodniem Ziggler pokonał Chada Gable’a i to samo zrobił Drew w tym tygodniu. Jestem tego zdania, że łączenie ich w drużynę nie było dobrym rozwiązaniem, a panowie powinni kontynuować kariery solowo. Jeśli co tydzień mamy oglądać to samo to już lepiej, aby nie pokazywali się oni w WWE TV. Drew to materiał na czołową gwiazdę RAW a w tag teamie z Ziggim dużo nie zyska, jego miejsce to ME czerwonej tygodniówki!


Najlepsze #4

Sasha Banks w końcu zwycięska

W walce wieczoru RAW doszło do Gauntlet matchu o ostatnie miejsce w Money In The Bank. Udział w nim wzięły m.in Riott Squad, Bayley, Dana Brooke, Mickie James i Sasha Banks. Booking walki pozostawił wiele do życzenia, Bayley eliminuje połowę Riott Squdu tym samym ukazując nam pozycję tego ugrupowania.

Następnie Ruby eliminuje Bayley, Danę i Mickie. Ostatnia dwójka to Banks i Riott i ku mojemu zadowoleniu wygrała Sasha (no w końcu)! po ostatnich ciężkich tygodniach panna Banks wraca tam, gdzie jej miejsce. Kwalifikuje się ona do Ladder Matchu i może okazać się czarnym koniem tego pojedynku. Sasha z walizką i dodatkowo w roli heela to było by coś. Jak potoczą się losy kobiecego MITB dowiemy się już podczas czerwcowej gali, która odbędzie się 17 czerwca.