WWE RAW 18.06.18 : Najlepsze i Najgorsze Momenty

RAW po Money In The Bank już za nami! podczas samego MITB doszło do wielu ciekawych rzeczy (opinia już wkrótce), które przełożyły się na wydarzenia na minionym RAW. W segmencie otwierającym show odbyła się celebracja Alexy Bliss, w której to Kurt Angle oficjalnie wręczył tytuł „Little Miss Bliss”. Oczywiście „Lexi” dołożyła kilka słów od siebie w kierunku Rousey i Jax. Na arenie pojawiła się Ronda, która weszła do ringu i po kilku minutach sprowokowana przez Bliss zaatakowała ją a potem samego Kurta Angle’a.

Seth Rollins stracił mistrzostwo IC na rzecz Dolpha Zigglera. Otrzymaliśmy mała konfrontację Lashley’a z Romanem Reignsem, która może nam sugerować, że już wkrótce zobaczymy ich rywalizację. Sasha Banks i Bayley przegrały swoją walkę z członkiniami Riott Squad. Na backstage’u doszło między nimi do brawlu. W walce wieczoru Baron Corbin i Kevin Owens pokonali Finna Balora i świeżo upieczonego pana MITB Brauna Strowmana.


Najlepsze #1

Genialny segment i booking Rondy Rousey

W segmencie otwierający RAW doszło do celebracji Alexy Bllis. Kurt Angle wręczył jej oficjalnie mistrzostwo kobiet RAW. Bliss dodała od siebie kilka słów m.in w kierunku Rondy I Nia’i Jax. Na arenie pojawiła się „Rowdy”, która po chwili weszła do ringu. Alexa sprowokowała była mistrzynię UFC i tak ją zaatakowała. Mało tego Ronda zaatakowała również Kurta Angle’a okładając go walizką. Dołożyła jeszcze Powebomb na stół mistrzyni kobiet RAW. Segment wypadł według mnie genialnie a booking Rondy jest bardzo mocny i pokazuje, że jest ona obecnie najjaśniejszym punktem w dywizji kobiet na RAW.


Najgorsze #1

Sasha Banks Vs Bayley czyli feud prowadzony w beznadziejny sposób

Rywalizacja obu pań trwa już długi czas (teoretycznie) a prowadzone jest to w bardzo słaby sposób. Za kazdym razem dochodzi między nimi do kłótni a potem brawlu, który przeważnie wynika z ich porażek w walkach tag team’owych. Tutaj było podobnie i po kolejnej przegranej doszło między paniami do kłótni. Na backstage’u Bayley zaatakowała Sashę, ale to sobie z nią poradziła. Jak to dalej ma tak wyglądać to ja dziękuję!


Najlepsze #2

Początek feudu na linii Lashley – Reigns

Kurt Angle ogłosił, że na Extreme Rules dojdzie do walki wielosobowej a zwycięzca zmierzy się z Brockiem Lesnarem na gali SummerSlam w sierpniu. W ringu pojawił się Roman Reigns, który mówił m.in o swojej wygranej nad Lesnarem na GRR (oczywiście teoretycznej). Potem zjawił się Lashley, który mówił, że pokonałby Romana jeśli Ci zmierzyliby się ze sobą. Po chwili zjawili się Revival, których wspomniana dwójka pokonała w tag team matchu, który wyznaczył Angle. Moim zdaniem jest to cała ta sytuacja jest zalążkiem rywalizacji na linii Reigns – Lashley i być może już wkrótce zobaczymy ich w solowym pojedynku.


Najgorsze #2

Strowman przegrywa noc po zdobyciu walizki

W walce wieczoru RAW odbył się tag team match. Braun Strowman i Finn Balor zmierzyli się z Kevinem Owensem i Baronem Corbinem, który wystąpił jako „The Constable”. Walkę wygrali o dziwo Ci drudzy co mnie zaskoczyło. Strowman jako zwycięzca walizki powinien wygrywać a nie przegrywać a tu było na odwrót. Mimo, że nie został on przypięty to jednak jest to przegrana. Mam chociaz nadzieję, że Baron Corbin na tym zyska, bo naprawdę podoba mi się w gimmnicku „Constable”.


Najlepsze #3

Dolph Ziggler nowym mistrzem interkontynentalnym

Po raz kolejny odbył się Open Challenge o mistrzostwo interkontynentalne. Tym razem na wyzwanie Setha Rollinsa odpowiedział Dolph Ziggler i jak się potem okazało został on nowym mistrzem. Czy dawanie pasa Ziggler’owi było dobrym posunięciem ze strony WWE? myślę, że tak bo może to oznaczać, że Seth w najblizszym czasie będzie rywalizował o tytuł Universal z Lesnarem. W taki przypadku pas IC zostanie w rękach Dolpha, który będzie mógł w przyszłości rozpocząć ciekawą rywalizację ze swoim tag team partnerem Drew McIntyre’em.