WWE RAW 15.07.19 – Raport

Czas wkroczyć na ścieżkę, która prowadzi do Summerslam. Być może będzie ona kręta, być może będzie trudna. Dowiemy się tego już w najbliższych tygodniach. Zaczniemy od dzisiejszego Raw, które oferuje nam takie atrakcje jak na przykład możliwość obejrzenia Brocka Lesnara. Dowiemy się też, który z zawodników będzie nowym pretendentem do pasa i dlaczego będzie to Seth Rollins. Wyłonimy także nową pretendentkę do tytułu kobiet.

Wywołałem wilka z lasu. Brock Lesnar i Paul Heyman weszli do ringu. Heyman przedstawił nam swoją osobę oraz swojego klienta, który zdobył tytuł Universal na Extreme Rules. Paula zaskakuje to, że kiedy ludziom mówi się prawdę, to oni i tak odbierają to jako kłamstwo. Nie chce mówić, że przewidział co się stanie, ale niestety będzie musiał to powtórzyć. Już wcześniej mówił co się stanie w Filadelfii i nikt mu nie wierzył. A Brock wykorzystał kontrakt i opuścił miasto jako mistrz. Co więcej, mówili wszystkim, że Seth Rollins nie będzie mógł bronić tytułu na Summerslam. Oczywiście nikt go nie słuchał, więc teraz to Heyman ma najwięcej do powiedzenia. Zdecydował, że nowego pretendenta wyłonimy dość niekonwencjonalnie. Jego klient nie zgadza się na byle co i ciężko się z nim negocjuje. Spytajmy Danę White lub Vince’a McMahona. Jeszcze dzisiaj odbędzie się Battle Royal i zwycięzca tego starcia będzie mógł zostać załatwiony przez Lesnara na Summerslam. Kim są uczestnicy tej walki? Paul przekazał, że są to Seth Rollins, Randy Orton, Big E, Cesaro, Braun Strowman, Rey Mysterio, Baron Corbin, Sami Zayn, Bobby Lashley i Roman Reigns. Paul zaczął sobie żartować z Rollinsa, którego nazwał papciem wyrzuconym przez Brocka do śmieci. To akurat moje tłumaczenie jego tekstu. Uważam, iż jest ono genialne i zamierzam je opatentować. Heyman dodał, że walka z Brockiem to spore ryzyko. Można stracić zdrowie i nawet własną męskość. Nie jest to groźba, a spoiler. Jeśli znajdzie się osoba, która będzie chciała zmierzyć się z Lesnarem, to wszystkie te negatywy tego zawodnika spotkają. Jedno jest pewne – i tak każdy jest suką Brocka.

Walka Nr.1: 2 Out of 3 Falls Match – Ricochet & The Usos vs Robert Roode & The Revival

Robert powrócił do czegoś ciekawszego niż gonitwa za R-Truthem. Ile można oglądać walk 2 Out of 3 Falls? Jak najwięcej oczywiście.

Scott rzucił się na jednego z braci i w nagrodę przyjął Superkick. Ricochet poprawił kopniaka Codebreakerem i Standing Shooting Star Pressem. 1…2…3.

Ricochet & The Usos 1:0 Robert Roode & The Revival – 0.25 via Pinfall

Robert postanowił pokazać partnerom co to znaczy walczyć. Szło mu naprawdę nieźle, jednak i tak został trafiony Dropkickiem. Do ringu wchodzi Jey, który skacze nad oponentem i trafia go Sole Kickiem. W odpowiedzi przyjmuje Spinebuster. 1…2…Kick-out. Roode zmienił się z Dashem, który wymierzył kilka uderzeń. Uso chciał wziąć się do pracy i mogliśmy dzięki temu zobaczyć wyrównane starcie. Scoop Slam od Wildera był skuteczny, Leg Drop nie do końca. Mamy zmianę z Jimmy’m, który zaskoczył rywala swoim comebackiem zakończonym Samoan Dropem. Roode rozproszył przeciwnika i wygląda na to, że The Revival chcieli wykonać swój finisher. Chcieli, ale tego nie zrobili, gdyż Scott podrzucił oponenta w górę, a co zrobił Dash? Wyszedł sobie z ringu. XD Panowie akcji nie powtarzali, Jimmy dał się odliczyć.

Ricochet & The Usos 1:1 Robert Roode & The Revival – 3.45 via Pinfall

Wracamy po reklamach. Dash znęcał się nad jednym ze swoich przeciwników. Jimmy chciał wpuścić do ringu jednego ze swoich kumpli, jednak cały czas był trzymany za rękę. Wilder przeszedł do dźwigni i w nagrodę otrzymał Hip Toss. Do ringu wskakuje Scott, który przyjmuje kopniaka. Znowu nadszedł moment zmian. Ricochet poczęstował Roode’a Springboard Uppercutem. Jeden z The Revival wyleciał z ringu i otrzymał Uso Crazy. Robert w międzyczasie załapał się na Codebreaker, od teraz ta akcja będzie znana jako The Recoil. To nie koniec, gdyż Rico poprawił to 630 Sentonem.

Po walce zjawili się wszyscy członkowie The Clubu. Ricochet zdecydował, że rzuci się na swoich oponentów. Do walki dołączyli bracia Uso, których zatrzymali członkowie The Revival. Niestety, wszystkim heelom poszło nad wyraz przeciętnie. Załapali się oni na serię Superkicków. Pomóc musiał w takim razie Robert Roode i dzięki temu Dash i Scott wykonali Shatter Machine. Ricochet powrócił do żywych dzięki czemu trzech zawodników otrzymało Springboard Crossbody. Rico odwrócił się prosto na Phenomenal Forearm, a potem załapał się na Magic Killer.

Zwycięzcy: Ricochet & The Usos (2:1) – 10.30 via Pinfall (Niezła walka z bardzo przyjemną historią pod koniec. Na szczęście nikt nie zapomniał o rywalizacji Ricocheta ze Stylesem.)

Walka Nr.2: The Viking Raiders vs biedna zwierzyna

Biedna zwierzyna szybko została upolowana. Nawet nie muszę pisać co się stało, bo demolka była przepiękna.

Zwycięzcy: The Viking Raiders – 1.20 via Pinfall

Smutna panda Drew McIntyre wszedł do szatni. Kilku zawodników robiło sobie z niego jaja. Szkot się zdenerwował i uznał, że to wszystko wina Cedrica Alexandra. W zeszłym tygodniu pokazał Cedricowi miejsce w szeregu. Dzisiaj zrobi to samo, gdyż Alexander wtyka nos w nie swoje sprawy. CA zostanie zniszczony i upokorzony.

Walka Nr.3: Drew McIntyre vs Cedric Alexander

Szkot od razu wziął sprawy w swoje ręce i wysłał przeciwnika do narożnika. Cedric przyjął kilka ciosów, jednak udało mu się odpowiedzieć w postaci Springboard Handspring Enzuigiri. Drew wyleciał z ringu i otrzymał Tope Con Hilo. Alexander chciał dorzucić do tego Springboard Clothesline, ale nie trafił i przyjął dwa Overhead Belly to Belly Suplexy. McIntyre wykonał także Suplex Toss. Deadlift Suplex został zablokowany, a to pozwoliło Cedricowi poczęstować oponenta Spinning Backfistem. Drew jakimś cudem wszedł na trzecią linę – skoczył, ale trafił na Dropkick od rywala. Alexander znowu wymierzył Springboard Handspring Enzuigiri. Tym razem nie wylądował najlepiej i miał otrzymać Inverted Alabama Slam. Miał, ale nie przyjął tego ataku, gdyż skontrował go na Roll-up. 1…2…3!

Zwycięzca: Cedric Alexander – 3.20 via Pinfall (Krótkie, aczkolwiek solidne widowisko z zaskakującym rezultatem. Pewnie Cedric dostanie za tydzień srogie lanie, ale powinniśmy się cieszyć, że coś się z nim teraz dzieje.)

Walka Nr.4: Finn Balor vs Samoa Joe

Przed walką obaj panowie mieli coś do powiedzenia, ale nie było to specjalnie interesujące. Po prostu każdy z nich obiecał, że zwycięży w najbliższym pojedynku.

Początek należał do Joe, który znajdował odpowiedź na zapędy Irlandczyka. Balor przeszedł w takim razie do Headlocka i tej akcji nie puszczał. W pewnym momencie otrzymał Chop, ale odpowiedział na ten cios kolanem. Finn znowu przeszedł do Headlocka, ale tym razem SJ przeszedł do Roll-upa. Skutecznego.

To nie koniec, ponieważ Joe zaatakował Balora po walce i postanowił przejść do Coquina Clutch. Nie udało się. Finn wykonał Sling Blade, Shotgun Dropkick i Coup de Grace. Irlandczyk zaczął świętować, ale nagle muzyka ucichła i na arenie miejscowo gasło światło. Potem zrobiło się całkowicie ciemno i mogliśmy usłyszeć odgłosy walki. Okazało się, że Balora zaatakował Bray Wyatt w postaci diabła. Finn otrzymał Sister Abigail i to byłoby na tyle.

Zwycięzca: Samoa Joe – 1.25 via Pinfall (Walki nie oceniam, bo to nie ma sensu. Joe odbił sobie wczorajszą porażkę, ale czy aby na pewno? W końcu i tak dostał po dupie. Najważniejszym wydarzeniem był powrót Wyatta – na razie nie oceniam, bo nie zrobiło to na mnie wrażenia. No co, po prostu sobie zaatakował Finna. Myślę jednak, że jego postać będzie interesująca, aczkolwiek średnio podoba mi się to, że Balor i Wyatt znowu będą ze sobą rywalizować.)

Drake Maverick i jego żona zameldowali się w hotelu. Drake wymyślił ciekawe pseudonimy i zarezerwował pokój na nazwisko Mr & Mrs 24/7. Żonie się to nie spodobało, ale Maverick ją uspokoił mówiąc, że dzisiaj będą mogli skonsumować swoje małżeństwo. Brytyjczyk dał pracownikowi hotelu sowity napiwek i para otrzymała klucz do bardzo romantycznego pokoju. Potem zjawił się R-Truth, który poprosił pracownika o przekazanie mu informacji na temat miejsca pobytu Hornswoggle’a. Wszystkiemu przyglądali się Street Profits. Panowie obejrzeli segment na ekranie i skomentowali to. Ich zachowanie było oczywiście idiotyczne.

Walka Nr.5: Zack Ryder vs Mike Kanellis

Maria stwierdziła, że to ona będzie walczyć i nie obchodzi ją to, że jest w ciąży. Mike nie chciał do tego dopuścić i obiecał żonie, że pokaże jak to się robi. Szkoda tylko, że po wejściu do ringu otrzymał Rough Ryder, koniec walki. Maria nie mogła w to uwierzyć i po raz kolejny nazwała swojego męża przegrańcem. Nawet jej nienarodzone dziecko miałoby większe szanse na wygraną niż Mike.

Zwycięzca: Zack Ryder – 0.03 via Pinfall

Walka Nr.6: The Club vs Lucha House Party

Zaczęli Styles i Metalik. Mistrz świetnie poradził sobie z oponentem i sprowadził go do narożnika. Do ringu wchodzi Karl, który zostaje trafiony kopniakiem. Następnie otrzymuje Jumping Facebuster i Springboard Dropkick. Anderson odzyskał kontrolę nad walką i zmienił się z Gallowsem, który uderzył przeciwnika w brzuch. Luchador zaczął brać się do roboty, jednak Headbutt pozbawił go równowagi. Metalik wymierzył w takim razie kopniaka, ale doszło do zmiany w ekipie The Club. Karl poczęstował rywala kolanem. Poza ringiem stało się coś ciekawego, gdyż Ricochet zaatakował AJ Stylesa! Dorado i Kalisto zajęli się resztą przeciwników i dopiero ochroniarzom udało się zatrzymać byłego mistrza.

Wracamy na wizję. Heelowie znęcali się nad Dorado w narożniku. Lince otrzymał Scoop Slam, a potem musiał uwolnić się z Headlocka. Udało mu się i luchador nawet trafił oponenta Springboard Stunnerem. Mamy zmianę z Kalisto, który zaatakował Stylesa i Gallowsa. Karl przyjął Listo Kick, Springboard Handspring Enzuigiri i Running Hurricanranę. Potem wszyscy członkowie Lucha House Party skoczyli na oponentów, a Kalisto zdecydował, że załatwi Andersona. Nie udało się, ponieważ AJ złapał luchadora za nogę. Kalisto i tak skoczył, jednak został złapany i otrzymał Spinebuster, a także Boot of Doom. Walkę chyba zakończy Styles – zawodnik przeszedł do Calf Crushera i Kalisto musiał odklepać.

Zwycięzcy: The Club – 10.10 via Submission (Naprawdę nieźle i aż chciałoby się zobaczyć coś więcej w wykonaniu tych drużyn. W ogóle to można byłoby skorzystać czasem z usług Lucha House Party. Podobał mi się atak Ricocheta – dzięki temu rywalizacja o pas Stanów Zjednoczonych ma pazur.)

Seth Rollins w wywiadzie powiedział, że jest zmęczony psychicznie i fizycznie. Boli go to, że Lesnar znowu jest mistrzem. Chce docenić zachowanie Becky Lynch, która była wczoraj naprawdę twarda. Baron Corbin dowiedział się wczoraj co się dzieje, gdy Seth jest zdenerwowany. Rollins obiecał, że załatwi wszystkich swoich oponentów w dzisiejszym starciu. Potem znowu zmierzy się z Brockiem i go pokona raz na zawsze.

Walka Nr.7: #1 Contender’s Elimination Match – Natalya vs Alexa Bliss vs Carmella vs Naomi

Carmella i Alexa pożegnały się z ringiem. Naomi prawie pokonała Natalyę przechodząc do Roll-upa. Prawie. Nattie odpowiedziała Back Suplexem na dupę, panie postraszyły się Dropkickiem i Clothesline’m. Do walki wróciła Carmella, której wydawało się, że takie byle co pozwoli jej wyeliminować jakąś rywalkę. Nie wiem dlaczego zawodniczka przeszła do pinu kilkanaście razy, ale dobra, nie krytykujmy. Naomi wylądowała w narożniku i przyjęła Stratusphere. Natalya otrzymała Crucifix Head Scissors i Bronco Buster. Carmella zaczęła częstować swoje przeciwniczki Superkickami, jednak w pewnym momencie Bliss przeszła do skutecznego Roll-upa.

Carmella wyeliminowana

Naomi zajęła się Alexą i przy okazji dokopała leżącej Kanadyjce. Bliss została trafiona paroma kopniakami. Zawodniczka zdecydowała, że zrobi dokładnie to samo. Ostatecznie obie zawodniczki wylądowały na macie. Wracamy po reklamach. Alexa wycofała się za liny, a Natalya otrzymała Hurricanranę. Wygląda na to, że Kanadyjka weźmie sprawy w swoje ręce. Nie udało się i Naomi poczęstowała ją Blockbusterem. Do walki wróciła Bliss, która złapała Naomi w Headlock. Czarnoskóra zawodniczka uwolniła się i wykonała Full Nelson Bomb. Potem zgniotła oponentkę Leg Dropem i posłała ją w narożnik. Do akcji wkracza Natalya, która częstuje Naomi Discuss Clothesline’m. 1…2…Kick-out. Zapięty zostaje Romero Special – Alexa chciała wyeliminować Kanadyjkę przypinając ją w trakcie trzymania dźwigni. Nie udało się. Naomi otrzymała od Natalyi Dragon Screw – udało jej się wymierzyć kopniaka w odpowiedzi. Alexa rozproszyła rywalkę i doszło do tego, że Natalya wykonała Powerbomb. Bliss wróciła do ringu i znokautowała Kanadyjkę ciosem w twarz. Alexa przeszła po tym do kolejnego Headlocka i akcji strasznie zwalniających tempo tego strasznie wolnego starcia. Publika miała już dość tego wszystkiego krzycząc, iż to co widzą jest beznadziejne. Michinoku Driver od Kanadyjki nie został wykonany. Naomi ładnie poradziła sobie z przeciwniczkami, ale została wyeliminowana przez Natalyę.

Naomi wyeliminowana

Wracamy po kolejnej przerwie. Nikki Cross zaczęła krzyczeć na publikę i prosić o spokój. Ja proszę tylko o szybkie zakończenie tej walki. Alexa wykonała Insult to Injury, jednak kilka sekund później została załatwiona Back Suplexem. Przypadkowym ciosem oberwała Cross – Alexa się zdenerwowała, ale Sharpshooter ostudził jej zapędy.

Zwyciężczyni: Natalya – 25.35 via Submission (Matko kochana, co to było. Walka dłużyła się niesamowicie i była nieciekawa. Strasznie wolna, chaotyczna i przepełniona głupotami ze strony Alexy. Co więcej, wygrała Natalya i pewnie tylko dlatego, że Summerslam odbędzie się teraz w Kanadzie. Z tej czwórki to chyba najlepiej byłoby wypromować Naomi, bo ona to chociaż jest jakaś w ringu i z Becky mogłaby stworzyć solidne kilkuminutowe widowisko. Spójrzmy jednak na roster kobiet na Raw – jest beznadziejny. Kiedy na SmackDown takie zawodniczki jak Kairi Sane, Asuka, Ember Moon, Sonya Deville, czy Liv Morgan nie mają co robić, tak na Raw musimy oglądać Natalyę lub Carmellę. Już nawet wolałbym Danę Brooke, która od jakiegoś czasu wykazuje postępy w ringu. W dzisiejszym starciu znajduję jeden mały plus – nie wygrała go Alexa Bliss. Tego to chyba już w ogóle bym nie zniósł.)

Jakby nam było mało prawie 30 minut byle czego. Natalya odpowiedziała po walce na kilka pytań. Kanadyjka nie mogła uwierzyć w to co się stało. Będzie mogła wrócić do Kanady i zmierzyć się tam ze swoją przyjaciółką. Becky chciała coś dodać i w związku z tym weszła do ringu. Czy pisałem o tym, że mistrzyni oglądała walkę siedząc poza ringiem? Lynch stwierdziła, że chce walczyć i musi powiedzieć coś prawdziwego. Jeśli Nattie myśli, że zostanie nową mistrzynią to musi wiedzieć, iż jest w błędzie. Becky ucieszyła się na samą myśl pokonania Kanadyjki w jej kraju. Nattie odgryzła się nazywając rywalkę suką. Skoro Lynch chce wojny to będzie miała wojna. Natalya obiecała, że wyrwie tego rudego mopa leżącego na głowie mistrzyni i wsadzi go jej prosto w tyłek. Ostro.

Miz TV. Gościem The Miza będzie Dolph Ziggler. Dolph zauważył, że jego kariera na SmackDown nie wypaliła. W związku z tym chciał wystąpić na Raw i sprawdzić, czy plotki na temat Mike’a są prawdziwe. Miz zapytał o co chodzi i dowiedział się, że Dolph uważa go za zwykłego potakiwacza, który po prostu cieszy się z tego, że jest. Czy Mizowi podoba się to, że nawet nie wystąpił na wczorajszej gali? Mike odgryzł się mówiąc, iż Ziggler wystąpił na Extreme Rules i przegrał z Owensem w kilkanaście sekund. Dolph nazwał gospodarza człowiekiem zmieniającym gimmicki co chwilę. Miz jest lepszy od innych i nie musi już udawać. Może przestać zgadzać się na wszystko, bo stał się tym, czego kiedyś nienawidził. Ziggler obraził też żonę Miza i w nagrodę dostał cios w twarz. Jeśli WWE znowu chce rywalizacji Dolpha z Mizem, to ja wolę podziękować.

Wracamy do hotelu. Drake Maverick wszystko przygotował i zdjął szlafrok. Potem powiedział, że tatuś jest gotowy na miłość. Brytyjczyk pod szlafrokiem miał ubrany tylko tytuł 24/7, który zakrywał co wrażliwsze części ciała. Do pokoju ktoś zapukał i był to jakiś typ. Żona Mavericka i Drake mieli brać się do roboty, ale wszystkiemu przyglądał się jakiś pracownik hotelu. A może nie? Maverick poznał tę twarz i zauważył, że w jego pokoju stoi sędzia. Mistrz zaczął szukać R-Trutha, który wyślizgnął się spod jakiegoś stolika. Pierwsza próba pinu nie wypaliła, więc Truth ją ponowił – tym razem na łóżku. R-Truth pokonał swojego przeciwnika i ucieszył się, gdyż jego dziecko do niego wróciło. Drake zaczął gonić nowego czempiona zostawiając leżącą w łóżku i krzyczącą żonę.

Walka Nr.8: #1 Contender’s Battle Royal Match – Big E vs Sami Zayn vs Seth Rollins vs Randy Orton vs Cesaro vs Roman Reigns vs Bobby Lashley vs Braun Strowman vs Baron Corbin vs Rey Mysterio

Corbin wykonał Rollinsowi Chokeslam i prawie go wyrzucił z ringu. Lone Wolf pomógł Lashleyowi i panowie zdecydowali, że zajmą się Strowmanem. Do roboty zaczął brać się Cesaro, który poczęstował właściwie wszystkich rywali Uppercutem. Potem w ręce Szwajcara wpadł Mysterio. Wykonany został Cesaro Swing. Big E też dał się zaskoczyć, ale Bobby zaatakował Cesaro i wyrzucił go z ringu Military Press Slamem. Lashley nie spodziewał się tego, że otrzyma 619 oraz Springboard Dropkicl. Braun złapał Lashleya i posłał go poza ring. Teraz mogliśmy zobaczyć walkę Strowmana z Big E. Braun otrzymał Big Ending, ale biedny Big E nadział się na RKO. Zayn wyeliminował członka New Day, lecz już po chwili otrzymał RKO, 619 i też pożegnał się z ringiem. RKO przyjął równieź Roman, który jakimś cudem trafił Ortona Superman Punchem. Corbin pozbył się Reya, ale zauważył, że jego obecna sytuacja nie jest za ciekawa. Obok niego w ringu stali Seth, Braun i Roman. Face’owie wspólnie wyeliminowali Lone Wolfa. Strowman postanowił zająć się byłymi członkami The Shield. Roman chciał poczęstować Brauna Spearem, ale przypadkowo trafił w Rollinsa. Strowman i Reigns zaczęli ze sobą walczyć na krawędzi ringu i zostali przez to wyrzuceni przez Kingslayera. Do ringu wskoczył Randy, który wyeliminowany jeszcze nie został. Udało mu się wykonać Spike DDT, jednak Rollins wymierzył Blackout i The Legend Killer sobie wyleciał.

Zwycięzca: Seth Rollins – 7.55 (Dość krótko, ale naprawdę solidnie. Walka była dynamiczna, a to najważniejsze. Szkoda, że nie zobaczymy świeżego zestawienia, ale nie skreślam Setha. To nie jego wina, że ostatnie panowanie Setha było żałosne.)

Po walce Paul Heyman przedstawił nam Rollinsa jako osobę, która zostanie pokonana przez Brocka Lesnara. Seth kazał mu się zamknąć i stwierdził, że będzie walczył jak jeszcze nigdy nie walczył. Zostanie nowym mistrzem na Summerslam i zrobi Brockowi z tej gali kolejną Wrestlemanię.

Autor: RS