WWE RAW 05.08.19 – Raport

Ostatnie Raw było w porządku. Czy i dzisiaj będę mógł tak sobie powiedzieć? Nie chcę się oszukiwać i zdaje mi się, że zeszły tydzień był małym wypadkiem przy pracy. Takim przypadkowym, z którym właściwie nic nie zrobiono, bo nikomu to nie zaszkodziło.

Najpierw oddano cześć ofiarom ostatnich strzelanin w Stanach Zjednoczonych.

Samoa Joe nie pozwolił komentatorom rozpocząć tygodniówki. Zawodnik przypomniał komentarze ludzi, którzy zastanawiali się co stało się Romanowi Reignsowi. Co więcej, to Joe został oskarżony o bycie sprawcą ataku na Big Doga. SJ jest tutaj z nami – czy ktokolwiek myśli, iż jest on odpowiedzialny za atak? Corey Graves uznał, że wszystko było wypadkiem, ale czy na pewno tak było? Joe nazwał komentatorów idiotami, a następnie chciał, żeby na ekranie wyświetlono materiał filmowy z tego brutalnego ataku. Nie wiem jak to się stało, że Reigns przeżył ten upadek. Roman popełnił jednak jeden błąd – mógł próbować uciekać, ale zamiast tego stał i czekał aż umrze. Na szczęście nic mu się nie stało. SJ stwierdził, iż na zapleczu znajduje się wiele kamer i jakoś żadna nie uchwyciła jego osoby. Zamierza wejść do ringu i czekać tam na Romana, który ma go przeprosić. Jeśli ktoś chce mu przerw… No cóż, przerwała mu Becky Lynch, ale tylko dlatego, że za chwilę obejrzymy walkę drużynową.

Walka Nr.1: Becky Lynch & Charlotte Flair vs Natalya & Trish Stratus

Zaczęły zawodniczki, które zmierzą się na SummerSlam w walce o mistrzostwo kobiet Raw. Nattie zaskoczyła rywalkę przechodząc do Arm Bara, z którego słynie Ronda Rousey. Lynch uwolniła się, a potem przeszła do ataku. Ofensywa została przerwana przez Charlotte, która była chętna na walkę. Królowa poczęstowała Kanadyjkę kilkoma Chopami, a potem przeskoczyła nad linami, żeby zostać sprowadzoną do parteru. Charlotte dała się zaskoczyć, ale Big Boot pomógł jej w odzyskaniu kontroli nad starciem. Flair przeszła do Headlocka i nie wyglądało na to, że Kanadyjce uda zmienić się z Trish. Natalya została trafiona Clothesline’m, a Królowa postanowiła zmienić się z Becky. Nie, jednak nie. To było kłamstwo. Czekam na odpowiedź pretendentki. Nattie po przyjęciu paru ciosów posłała oponentkę w narożnik i zdecydowała, że przejdzie do Sharpshootera. Nie udało się, więc Natalya wykonuje Nattie by Nature. Stratus dalej mogła sobie tylko pooglądać walkę. Zawodniczka zrobiła ładny unik i miało to pozwolić Natalyi na wykonanie jakiegoś ataku. Nie wypaliło, a Flair wysyła rywalkę za siebie Exploder Suplexem. Mamy zmianę z Lynch, która po prostu się wprosiła. Charlotte nie była zadowolona i postanowiła uderzyć Irlandkę oraz sobie pójść. Nattie wykorzystała szansę i przeszła do Sharpshootera. Becky złapała linę, ale Nattie miała to gdzieś i pozwoliła się zdyskwalifikować. Dźwignię przerwała Trish, która chciała wiedzieć o co chodzi. W nagrodę została odepchnięta przez Natalyę.

Zwyciężczynie: Becky Lynch & Charlotte Flair – 6.45 via DQ (WWE chyba chce z występu Trish zrobić coś wyjątkowego i nie mam z tym problemu. Mam problem z tym, że wrzucają ją do walki tylko po to, żeby zrobić z niej idiotkę. Natalya niby trochę wypromowała swoją postać, ale wszyscy dobrze wiemy gdzie ta zawodniczka wyląduje po swoim blamażu. A walka była nawet w porządku – nawet, bo trzeba pamiętać, że Nattie jest solidną, ale nudnawą w ringu zawodniczką.)

Walka Nr.2: Rey Mysterio vs Andrade

Rey posłał oponenta na ziemię za pomocą Drop Toe Holda i już po chwili w odpowiedzi przyjął Backbreaker. Andrade wylądował na linach, lecz próba wykonania 619 zawiodła. Cien uratował się przy pomocy Shoulder Blocka. Mysterio wrócił do gry i postawił na ciekawą Hurricanranę. To koniec jego ataków. Andrade uderzył przeciwnika w twarz i sprowadził go do narożnika. Tam wymierzył serię ciosów, której nie udało mu się poprawić mocniejszym rzutem. Rey wyrzucił go z ringu i wykonał ciekawy Sliding Sunset Flip Powerbomb.

Wracamy po przerwie. Zawodnicy bili się ze sobą w narożniku i doszło do tego, że Andrade otrzymał Super Hurricanranę. 1…2…Kick-out. Master of 619 dorzucił do tego Diving Senton, Crucifix Head Scissors, parę ciosów i Roundhouse Kick. To nie koniec, ponieważ wrestler znany kiedyś także jako Almas przyjął Sunset Flip Powerbomb! 1…2…Kick-out. Andrade w końcu zgromadził w sobie sporo mocy i wykorzystał ją przeciwko oponentowi. Mocny łokieć w twarz mógł zakończyć walkę, ale na szczęście nikt tutaj nie bawi się w Chrisa Jericho. Panowie wracają na trzecią linę i tym razem Mysterio zleciał do pozycji Tree of Woe. Andrade zgniótł go Double Foot Stompem wykorzystując udaną kontrę! 1…2…Kick-out. Mysterio pomyślał o kontrofensywie i wykonał Crucifix Bomb. 1…2…Kick-out. Hurricanrana została skontrowana na Powerbomb. Andrade poprawił rzut Corner Meteorą, jednak pojedynek jeszcze się nie zakończył. Rey uniknął próby pinu i tak zakręcił przeciwnikiem, że aż zniszczył go Canadian Destroyerem! 1…2…Kick-out. 619 trafia w cel, ale Diving Splash już nie! Mysterio zablokował finisher rywala, a potem zrobił to samo z Suplexem. Szkoda tylko,że nadział się na Powerbomb. Andrade znowu chciał zdjąć maskę oponenta. Tym razem sędzia mu przeszkodzić, a to pomogło Zelinie w uderzeniu Mysterio. Andrade od razu skorzystał z prezentu i zakończył walkę wykonując Hammerlock DDT!

Zwycięzca: Andrade – 12.40 via Pinfall (Ta dwójka mogłaby walczyć codziennie i myślę, że każda ich walka byłaby wspaniała. Świetny TV Match z bardzo przyjaznym tempem.)

Maria Kanellis czekała sobie w kolejce do ginekologa. Razem z nią siedział tam Mike Kanellis, który obiecał żonie, że jej nie zawiedzie i będzie ją chronił. Maria oczywiście chwaliła się swoim tytułem, a następnie razem ze swoim facetem weszła do gabinetu. Zaczynam czuć się niezręcznie. Maria chciała, żeby Mike jej udowodnił, iż jest on godzien bycia ojcem. Zawodnik zgodził się ze swoją kochanką i zdecydował, że ją przytuli. Wygląda jednak na to, iż była to jego zasadzka, ponieważ lekarka była tak naprawdę sędzią. 1…2…3. Mike wybiegł z gabinetu i nie mógł uwierzyć w to, że plan zadziałał. Niestety w gabinecie siedział przebrany R-Truth, który powiedział rywalowi, że ten jest w posiadaniu własności Trutha. Do góry podrzucone zostało dziecko, które Mike złapał. Truth przeszedł do Roll-upa i to on jest od teraz mistrzem 24/7.

Charley Caruso chciała porozmawiać z Becky Lynch. Irlandka miała nadzieję, że rodzina Natalyi obejrzy porażkę Kanadyjki na SummerSlam. Becky przypomniała o tym co osiągnęła. Zrobiła to za pomocą walki. Nie musi prosić ludzi o kochanie jej, nie musi występować w Total Divas i nie musi robić sobie głupkowatych zdjęć. Kanadyjczycy będą mogli świętować sukces z nową bohaterką, którą będzie oczywiście Becky. Natalya też mogła coś powiedzieć. Zawodniczka obiecała, że wygra walkę i nie podda się. Nie zrobi tego nawet gdy jej ręka będzie złamana. Przyrzeka, że na SummerSlam poznamy nową mistrzynię kobiet.

Do ringu weszli Brock Lesnar i Paul Heyman. Paul zaczął jak zwykle, a potem przekazał, że za chwilę czegoś nas nauczy. Seth miał być podobno pogromcą bestii. Miał być pogromcą pogromców i człowiekiem, na którego mówi się architekt. Seth miał też być nowym bohaterem. Miał być, ale po tym co zobaczyliśmy w zeszłym tygodniu wydaje się, że to zwykłe kłamstwa. Heyman próbował namówić Lesnara na okazanie litości, ale mu się nie udało. WWE potrzebuje nowego bohatera i nie będzie to Seth. Rollins zjawi się na dzisiejszym Raw i trzeba mu przyznać, że ma większe jaja niż mózg. Po tych słowach usłyszeliśmy znajomy theme song i do ringu powolnym krokiem ruszył Seth Rollins. Zawodnik chyba dalej odczuwał skutki ostatniego ataku. Kingslayer trzymał w rękach krzesło i zdecydował, że wejdzie do ringu i zabawi wyraźnie ucieszonego Brocka. Była to jednak pułapka, ale Lesnar był na to przygotowany. Bestia kopnęła rywala w żebra, żeby następnie uderzyć Setha krzesłem. No fajna ta demolka, taka nie za ciekawa. Brock obijał sobie Rollinsa i wykonał mu F5. Lesnar i Heyman odeszli na zaplecze, a Rollins zabrał mikrofon i zapytał, czy to wszystko co się przed chwilą stało było czegoś warte. Kiedy kochasz jakąś rzecz bardzo mocno, to chcesz zrobić wszystko, żeby ją uchronić przed złem. Czasem to bardzo boli, a ten ból utrzymuje się nawet przez tygodnie. Seth uznał, że niczego nie żałuje. Warto było. Taki właśnie jest i takim człowiekiem zawsze chciał być. Obiecuje, że wystąpi na SummerSlam i pokona Brocka. Jeszcze przed Wrestlemanią Rollins był groźnym tygrysem, a ostatnie miesiące zrobiły z niego potulnego koteczka, który coś tam sobie miauczy.

Kurt Angle będzie sędzią specjalnym w walce Drew McIntyre’a z Cedriciem Alexandrem. Charley chciała porozmawiać z Kurtem, lecz zjawili się Street Profits. Panowie przedstawili się i zaproponowali Kurtowi napicie się mleka. Angle uśmiechał się, ale powiedział, że złożył żonie pewną obietnicę dotyczącą nierobienia rzeczy głupich. Montez zapytał, czy Kurt jest mężczyzną, czy może Kanellisem. Angle dał się namówić po tych słowach, ale obok zawodników i sędziego stanął Drew McIntyre. Szkot uznał, że to co się tutaj dzieje jest bardzo zabawne. Przypomina mu się walka z Kurtem, którego upokorzył. Ma nadzieję, że Angle niczego nie spieprzy, bo w przeciwnym razie jego czaszka pęknie.

Walka Nr.3: The Viking Raiders vs zwykli panowie w czarnych gaciach

Squash jak squash. Czy jeden z gości tu walczących nie jest przypadkiem Idrisem Abrahamem?

Zwycięzcy: The Viking Raiders – 1.15 via Pinfall

Kurt Angle był przygotowany na pełnienie swoich nowych obowiązków. Nie będzie mu to niestety dane, gdyż Drew McIntyre zaatakował Cedrica Alexandra przed właściwą walką. Cedric przyjął kilka ciosów i postanowił wziąć się do roboty. McIntyre otrzymał ciekawe Tornado DDT na rampie. Zawodnicy położyli się, a światło w ringu zgasło. Zwiastuje to tylko jedno i myślę, że doskonale wiesz co. Bray Wyatt zjawił się i posłał Kurta spać przy pomocy Mandible Claw.

Walka Nr.4: The New Day vs The O.C.

Luke wrócił do malowania swojej twarzy. Jak dla mnie spoko. Xavier uderzył Karla i to byłoby na tyle, ponieważ AJ Styles zaatakował obu członków New Day. The O.C obijali swoich oponentów do momentu zjawienia się Ricocheta.

Zwycięzcy: The New Day – 0.30 via DQ

Walka Nr.5: The New Day & Ricochet vs The O.C.

Wracamy po reklamach. Ricochet położył Stylesa na ziemię za pomocą kilku typowych dla niego ataków. AJ wziął się do roboty, ale na razie jego ataki nie były specjalnie skuteczne. Mamy zmianę z Karlem, który przyjmuje uderzenie łokciem. Ricochet poprawił cios wykonując Jumping Neckbreaker. Do ringu wchodzi Big E. Zawodnik uderzył rywala w brzuch, ale już po chwili wylądował na ziemi, gdyż Gallows znokautował go przy pomocy Big Boota. Luke wykonał potem Suplex, przeszedł do dźwigni i po jej puszczeniu poczęstował przeciwnika kopniakiem. Big E uniknął jednego z ciosów, a potem zajął się Stylesem. AJ walczył naprawdę dobrze, jednak nadział się na Overhead Belly to Belly Suplex. W obu ekipach zobaczyliśmy zmiany. Woods wyeliminował Karla, a potem załatwił Stylesa Honor Rollem. Anderson otrzymał Shining Wizard, ale pin został przerwany przez Gallowsa. Ricochet wykonał w takim razie Springboard Dropkick i pozwolił Big E wyrzucił oponenta z ringu. AJ zajął się większym członkiem New Day i ostatnie słowo należało do mistrzów drużynowych, którzy wygrali walkę dzięki swojemu finisherowi.

Zwycięzcy: The O.C – 5.45 via Pinfall

Samoa Joe wszedł do ringu i wywołał Romana Reignsa. Nie chce mu się czekać, więc lepiej będzie jeśli Big Dog pojawi się i go przeprosi. Tak się nie stało, więc Joe powiedział, że będzie grał tak jak jego rywal. SJ wrzucił do ringu krzesło, usiadł na nim i zaczął wjeżdżać oponentowi na psychikę. Liczy do trzech i Reigns ma się do tego czasu pojawić. Reignsa dalej nie było, więc Joe obiecał czekać tu nawet całą noc. Joe zdecydował, że w związku z obecnością Big Doga na zapleczu po prostu do niego pójdzie. SJ poszedł na parking i spotkał tam wysiadającego z samochodu Romana. Niestety stało się coś strasznego, ponieważ w pojazd Big Doga wjechał jakiś inny samochód. Wracamy po przerwie. Samoa Joe zmienił nastawienie i kazał Reignsowi zostać na miejscu. Potem zawołał lekarzy, do Romana dołączył Triple H. Nie wiem co się dzieje.

Walka Nr.6: WWE Women’s Tag Team Championship Elimination Match – The Iiconics vs The Kabuki Warriors vs Mandy Rose & Sonya Deville vs Alexa Bliss & Nikki Cross

Zaczęły Billie i Mandy. Do ringu jednak od razu wskakuje Peyton i mistrzynie mogły przez chwilę rozdawać karty. Sonya otrzymała Eat Defeat, a Nikki przyjęła Spinning Leg Lariat. Australijki zaskoczyły również Alexę ciekawym podwójnym rzutem i przygotowały dla Kairi Double Gourdbuster. Asuka została znokautowana Big Bootem, a potem została wysłana prosto na kolano Kay. To byłoby jednak na tyle, ponieważ powraca Rose z serią uderzeń dla Billie. Mistrzyni obroniła się przy pomocy Double Axe Handle’a. Mandy miała zostać wyeliminowana, lecz uratowała ją Deville, która wykończyła Royce kopniakiem. Billie przyjęła Kiss The Rose i to byłoby na tyle jeśli chodzi o panowanie The Iiconics.

The Iiconics wyeliminowane

Mandy miała teraz walczyć z Asuką, ale na szczęście udało jej się zmienić z Alexą. Bliss zdecydowała, że się odpłaci i wpuściła do ringu Sonyę. Japonka świetnie poradziła sobie z rywalką, którą trafiła serią kopniaków. Deville zrobiła unik i też postawiła na kilka kopnieć. W pewnym momencie spotkała się z unikiem, a potem przyjęła kombinację ciosów od Kabuki Warriors. Do ringu wchodzi Alexa, która została oszukana przez Kairi. Japonka wymierzyła Jumping Boot Stomp, a potem zmieniła się z partnerką. Mamy zmianę – Mandy nokautuje Asukę Forearmem, a potem razem z Sonyą wykonuje jakiś rzut. Rose dobrze odnajduje się w ringu, gdyż częstuje przeciwniczkę swoim Kiss The Rose. Implant Buster wykonany nie został. Tak właściwie to prawdopodobnie trafił się tutaj jakiś botch. Asuka uderzyła oponentkę kolanem i zapięła Asuka Lock. Do widzenia Mandy.

Mandy Rose & Sonya Deville wyeliminowane

Wracamy po przerwie. Nikki próbowała uwolnić się z Ankle Locka, ale nie powiedziałbym, że były to udane próby. Nadszedł jednak czas na parę atakow ze strony Szkotki. Zawodniczka współpracowała razem z Alexą i panie nie chciały dopuścić do tego, żeby w ekipie rywalek doszło do zmiany. Cross wykonuje Neckbreaker, a także Back Suplex. 1…2…Kick-out. Asuka robi po chwili ładny unik i decyduje się na German Suplex. Do ringu wskakują Kairi i Alexa. Sane od razu bierze się za dominację dzięki wykonaniu dwóch Running Blockbusterów. Bliss ląduje w narożniku i otrzymuje Sliding D. Cross przyjmuje Codebreaker i kombinację ataków. Alexa teraz walczy z Asuka Lock. Udało jej się uwolnić i dzięki pomocy Nikki poczęstować Sane ciosem w twarz. Cross zajęła się wcześniej Asuką i dzięki temu Bliss mogła wymierzyć Twisted Bliss. 1…2…3.

Zwyciężczynie: Alexa Bliss & Nikki Cross – 20.35 via Pinfall (Solidna walka i cieszy mnie, że nie zepsuła ona karty Summerslam. The Iiconics po niesamowicie bezpłciowym runie tracą tytuły na rzecz pań, które powinny być ciekawsze. Powinny, bo prawda jest taka, że bycie mistrzynią drużynową kobiet to żadne osiągnięcie i podziękujmy za to federacji, która uznaje, że mając osiem kobiet w rosterze będzie dobrze stworzyć nowe mistrzostwa. Miło, że Peyton i Billie coś tam zrobiły. Strasznie szkoda mi ekipy The Kabuki Warriors – panie mogą sobie już podziękować za występy w telewizji.)

Do ringu wszedł The Miz, który poprowadzi swój program. Jego gośćmi będą Shawn Michaels i Dolph Ziggler. Mike powiedział, że Dolph to parias w WWE. Oznacza to, iż jest on na najniższej pozycji w federacji. Ziggler stwierdził, że lepiej być kimś takim niż całować tyłek Miza i Shawna. To on trzyma WWE na swoich barkach i robi to nawet wtedy kiedy nie musi. Po swoim zwycięstwie na SummerSlam w końcu zostanie doceniony. DZ podpisał kontrakt. Miz przekazał rywalowi, że ten nigdy nie zostanie uznany przez publikę i legendy. Nie może się już doczekać ich walki, która odbędzie się za tydzień na Raw. Ziggler zdziwił się, a Miz dodał, że kontrakty powinno się czytać przed ich podpisaniem. Dolph na SummerSlam zmierzy się z kimś innym. Shawn Michaels uspokoił Zigglera mówiąc, że to nie on będzie jego rywalem. Przeciwnikiem Dolpha będzie… Goldberg. Bill wszedł do ringu, podpisał kontrakt i powiedział, że Ziggler jest następny. Po tych słowach zaskoczony DZ otrzymał Sweet Chin Music.

Autor: RS