WWE NXT 8 grudnia 2016: Raport

Zapraszamy do przeczytania raportu z wczorajszej gali NXT, która odbyła się w Orlando.

Show rozpoczynamy od krótkiego filmiku przedstawiającego walkę rewanżową o pas NXT –  Nakamura vs Samoa Joe, który zobaczymy dopiero właśnie na tej gali.

Oficjalnie galę rozpoczynają nowi mistrzowie tag teamów w NXT czyli #DIY, którzy razem z fanami świętują to wydarzenie. Gdy już wchodzą do ringu z mikrofonami przerywa im muzyka Authors of Pain. Paul Ellering mówi o tym, że jego „chłopcy” są niepokonani i wygrali turniej Dusty Rhodes Classic. Nagle im też przerywa muzyka, a tym razem były mistrzów Tag team czyli Revival. Słychać było głośno z widowni – “WE GO HARD, ALL DAY ALL NIGHT” and “YEAH’s”. Omijają Authors of Pain, lecz mówią, że są jedynym tag teamem, który zasługuje na ten pasy. AOP podchodzi do Revival i odpycha ich. Sam Paul mówi że są to oni zostaną przyszłymi mistrzami Tag Team.

1. No Way Jose and WWE Cruiserweight Champion Rich Swann vs. SAnitY w/ Nikki Cross

W ringu zostaje Jose, który wykonuje podręcznikowy TKO na Ericu. Pin jednak przerywa Wolfe, a do ringu wbiega Rich Swann, który wyrzuca go  z ringu, a sam wbiega na drugi narożnik i wyskakuje robiąc obrót uderzając Wolfa plecami. W tym czasie Eric Young wyrzuca z ringu No Way Jose i wyskakuje obok narożnika, lecz Jose wykonuje uderzenie prawą reką. W tym czasie Wolfe wrzuca Richa prosto w schody, a obok ringu pokazuje się debiutujący Big Damo którzy przepchnął No Way Jose na narożnik. Zawodnicy SAnitY są zdziwieni, a sam Wolfe szybko wrzuca Jose do ringu i Eric Young wykonuje na nim wheelbarrow neckbreaker i zgarnia zwycięstwo.

Ocena: ***

Zwycięzcy: The SAnitY (7:04)

Na zapleczu zawodniczka The SAnitY Nikki Cross wpatruje się w pas mistrzowski Kobiet NXT. W odpowiednim momencie pojawia się Asuka, który odebrała swój pas wpatrując się w rywalkę, a zadowolona Nikki odeszła.

2. Ember Moon vs. Kimber Lee

Kimber stara się wykonać Powerbomba na Ember, lecz ta wykonuje kilka ciosów i przerzuca rywalkę. Bierze ją w headlock i przerzuca ją za plecy, lecz Kimber obraca ją nogami i wykonuje kilka ciosów na plecy Ember Moon i wykonuje soczyste kolano na twarz. Ember szybko się ogarnęła wykonując dropkick. Podbiega do narożnika wykonując „gwiazdę”i wbiega w Kiber Lee. Od razu wchodzi na 3 narożnik i wykonuję piękny Diving Stunner zgarniając zwycięstwo.

Ocena: **

Zwyciężczyni: Ember Moon (3:04)

Po walce dowiedzieliśmy się o turnieju, a zwycięsca zostaje nowym pretendentem do pasa NXT.

Teraz przejdźmy do Osaki gdzie w poprzedni weekend odbyła się walka rewanżowa o pas NXT.

NXT Championship: Samoa Joe (c) vs. Shinsuke Nakamura

W narożniku siedzi Nakamura, na którym Joe chce wykonać Muscle Buster, lecz wykonuje na nim kilka kicków i odpycha Joe, a ten wykonuje enziguri i japończyk wypada z ringu. Poza ringiem leżą schody, tam Joe łapie Nakamure i chce wykonac uranage, lecz ten kontruje kilkoma łokciami i kopnieciem na plecy wrzuca go na schody. Następnie wrzuca go do ringu gdzie dochodzi do wymiany kopnięć, a sam Nakamura uderza kolanem i dodaje sliding one i kolejne kopnięcie kolanem z rozbiegu. Następnie wynosi go na ramiona, lecz jest zbyt ciężki i Joe przewraca japończyka, a Joe wypada z ringu. Nakamura szybko wskakuje na 2 narożnik i uderza z wyskoku kolanem Samoańczyka. Podbiega szybko do narożnika gdzie Joe przyjmue Kinshase i ostatecznie traci tytuł mistrzowski na rzecz Nakamury!

Ocena: *** i 3/4

Zwycięzcą i nowym mistrzem NXT zostaje Shinsuke Nakamura (10:44)

Już po gali w Japonii na zapleczu William Regal pogratulował Nakamurze.

 

No Comment.