WWE NXT 8/4/20 – Raport

Ladder match o pretendentkę do walki o NXT Women’s Championship Io Sirai vs. Tegan Nox vs. Chelsea Green [z Robertem Stone’em] vs. Mia Yim vs. Dakota Kai [ z Raquel Gonzalez] vs. Candice LeRae

 

Rozpoczynają brawl’em, Yim dusi Green w narożniku a Io wykonuje handspring dbl knee smash dla LeRae, Kai wyrzuca Shirai trafia Yim forearm’em w tył głowy, Candice axe kick’iem, Gonzalez próbuje przynieść Dakocie drabinę lecz Yim i LeRae powalają ją dropkick’iem.

Yim, Nox i Candice atakują Kai cannonball’em, Io wraca z missile dropkick’iem dla Tegan i Mii oraz flapjack’iem dla Candice, wyciąga drabinę po wymianie ciosów z Le Rae, Chelsea trafia Io i Candice dbl bulldogiem w drabinę.

Po przerwie Nox wymienia ciosy z Dakotą powalając ją chokeslam’em, Tegan zatrzymuje Green wrzucającą drabinę, rozkłada ją i wspina się, uderza głową o szczebel ruszającą za nią Kai, Candice zaczyna się wspinać po czym Dakota i Chelsea zatrzymują je wchodząc na drabinę, to samo robią Yim i Shirai po czym wszyscy zaczynają się wspinać na dwie równolegle rozłożone drabiny.

Soul food od Yim dla Candice, Mia unika big boota Green wychodząc z chair shot’em w nogę, basement dropkick i slingshot w drabinę między linami od Io dla Yim, Raquel próbuje zepchnąć Shirai z drabiny lecz ona przeskakuje na linę wykonując z niej cross body na resztę zawodniczek.

Po przerwie Gonzalez czyści ring, bierze Dakotę na ramię i wchodzi po drabinie, Yim zatrzymuje Raquel a Candice Dakotę, Yim z Tegan wykonują chokeslam/powerbomb na Raquel w stół który rozłorzyła wcześniej Chelsea z Stone’em. Dakota powala Nox z brzegu ringu kaio kick’iem (big boot) na drabinę. Io powala Kai po czym razem z Candice eliminują się na wzajem.

Robert Stone wchodzi na drabinę pomagając Chelsea się wspinać lecz zostają zepchnięci przez Io i Candice, wspinają się jednocześnie na drabinę po czym Shirai wykonuje eye rake i popycha Candice na wsuniętą między linami drabinę po czym ściąga walizkę z kontraktem.

 

Zwyciężczyni i pretendentka do NXT Women’s Championship – Io Shirai

 

 

Pokazano atak Marcela Barthela i Fabiana Aichnera na Balorze w imieniu Waltera na  NXT 2 mies. temu, po czym pojawienie się Finna w NXT U.K. gdzie odpiera atak Wolfa, Bartela i Aichnera po czym unika lariata od Waltera opuszczając ring miesiąc temu.

Następnie przedstawiono walkę Balora z Alexandrem Wolfem w NXT U.K. którą wygrał Finn.

 

Pokazano promo Balora który mówi że są podobni i oboje robią swoje w odpowiednim dla nich czasie, mając kreatywną kontrolę nad swoimi światami, teraz obaj zastanawiają się nad kolejnym ruchem ale ten czas minie a Walter zrozumie że jego dni z tytułem są policzone.

 

 

Pokazano atak Indus Sher na Matta Riddle’a i przedstawiającego ich Malcolma Bivensa.

 

Przedstawiono ujęcia zamaskowanych mężczyzn w maskach luchadorów wrzucających do VAN’a Raula Meendozę miesiąc temu i Joaquine’a Wilde’a tydzień temu.

 

 

Indus Sher (Rinku i Saurav) [ z Malcolmem Bivensem] vs. EverRise (Matt Martel i Chase Parker)

 

Martel rozpoczyna headlockiem na Rinku lecz zostaje wepchnięty  w swój narożnik, Parker zmienia się, unika clothesline’a po czym uderza Saurava i Rinku bez efektu. Chase wychodzi z kopnięciem, blind tag z Mattem, Martel wykonuje tacykle w narożnik na gamengiri od Parkera.

Zmiana z Parker’em po chopie, leg sweep (Martel)/ slingshot elbow drop (Parker), Rinku przerywa przypięcie i wychodzi z western lariatem, zmiana z Sauravem i dbl shoulder tacykle, bodyslam i zmiana z Rinku na dbl hip toss, sidewalk slam i zmiana z Sauravem, corner clothesline i zmiana z Rinku.

Chase próbuje hot tagu po forearm’ie lecz zostaje zatrzymany, zmiana z Sauravem, body avalanche w narożniku (Rinku)/ big boot (Surav), po którym wykonują Pendulum Backbreaker (Surav) / Diving Elbow Drop (Rinku), 1…2…3.

 

Zwycięzcy przez przypięcie – Indus Sher

 

 

 

Pokazano Adama Cole’a siedzącego przy basenie, bije brawo Velveteen’owi mówiąc że poszczęściło mu się i pokonał Bobby’ego Fisha. Jednak na jego szczęście błyskawica nie uderza dwa razy, szczególnie gdy jest nią najwspanialszy NXT Champion jaki kiedykolwiek był.

Dream nie zasługuje na walkę o jego tytuł, gdy Dream jest pozorantem on jest prawdziwym orginałem, udowadniając to wielokrotnie, ile razy ma mu to powtarzać żeby wbił to sobie w swoją zakutą czaszkę ?

Jeśli Velveteen będzie dalej naciskał może zakończyć „doświadczenie” albo zgasić „światła reflektorów”. Wtedy nie będzie w stanie nic z tym zrobić i to jest niekwestionowane.

 

 

Pokazano fragmenty walki pomiędzy Rheą Ripley a Charlotte o NXT Women’s Chamopionship gdzie Charlotte została nową mistrzynią.

Charlie Caruso prowadzi wywiad z Charlotte, Flair mówi że jej ojciec miał przyzwyczajenie do samochodów i garniturów ale zawsze powtarzał że nie szata zdobi człowieka ale na odwrót, tak jak kobieta czyni mistrzostwo istotnym. Była mistrzynią Raw, SD, nawet zakończyła mistrzostwo Div. Dziś stoi jako dwukrotna NXT Women’s Championka.

Rhea Ripley była w porządku ale zrobią to co robi każda kobieta na zapleczu – pokłoniła się Królowej.

 

Pokazano ujęcie rozczarowanej po walce Ripley która powiedziała że Charlotte była dużo lepsza niż się spodziewała.

 

 

 

Następnie dano ujęcie na podjeżdżającego samochodem Gargano, wysiada z siedzącą obok Candice LeRae mówiąc że wie dlaczego musi to zrobić. Canidce podaje coś Johnny’emu do ręki, wsiada za kierownicę i odjeżdża.

Johny wchodzi do budynku w którym przy narożniku czeka Triple H i do ringu podchodzi Ciampa. Hunter mówi że są punktualnie, to zacznie się w ringu i zakończy się w ringu, nie obchodzi go co sobie zrobią. Drake Wuertz będzie ich sędzią, gdy powie „zaczynać” będzie tu tylko by ogłosić zwycięzcę, nic więcej. Gdy wyjdzie za drzwi, wszystko się rozpocznie.

 

Johnny Gargano vs. Tomaso Ciampa – Empty Arena Match

 

Rozpoczynają wymianą ciosów, Johnny robi cornerflip po irish whipie, Tomaso wyrzuca go na brzeg otrzymując enzugiri. Ciampa zatrzymuje  slingshot spear knee lift’em, Tomaso bierze krzesło lecz upuszcza je po ciosie w korpus, rusza na Gargano z stomp’ami i ciosami, nazwywa go kupą gówna i pyta kim go zastąpi.

Tomaso po stompie w kostkę wykonuje slingshot na Johnnym w dolny narożnik. Gargano unika Willows Bell (drapping DDT), wyciąga Ciampę za nogę i uderza nią kilkukrotnie w słupek narożnika. Ciampa odpycha sędziego który pyta go o stan. Gargano krzyczy „LCL tylko nie to LCL”, pyta ilu lekarzy już Tomaso odwiedził zasypując go ciosami.

Johnny mówi że tu to się kończy, wynosi go pod brainbuster lecz Ciampa zapiera się wynosząc go pod vertical suplex i wbijając ramieniem w słupek narożnika. Tomaso podsuwa stół, Johnny wraca do ringu, Tomaso rusa za nim trafiając na serię stomp’ów i suicide dive pytając „czy tylko tyle potrafisz tatusiu ?” po czym zaczyna ironicznie klaskać żeby Tomaso się podniósł.

Gargano rzuca Ciampę w stojące obok kosze, bije go po głowie krzycząc żeby wstawał po czym mówi że liczył na więcej. Uderza Tomaso pokrywką i koszem na śmieci w plecy, wrzuca go do ringu, staje na krześle które Tomaso chce podnieść, zasypuje go stompami wspominając ze ludzie mówią jaki Ciampa jest twardy i pyta ile dokładnie miał operacji.

Johnny staje Tomaso na dłoni i uderza w ramię brzegiem krzesła, uderza krzesłem w kolano mówiąc „zerwane ścięgno, jak bym zapomniał”, pyta ile śrub ma w kręgosłupie i jakie to uczucie uderzając go brzegiem krzesła w plecy. Gargano uderza ponownie krzesłem w plecy mówiąc że „zaczyna czuć się trochę źle ale spokojnie to już nie potrwa długo” ustawiając krzesło między narożnikami.

Johnny podnosi Ciampę i zostaje wbity w krzesło między narożnikiem. Tomaso podchodzi do niego zostając wyrzucony za ring, Tomaso zatrzymuje Slingshot DDT za ringiem ciosem pokrywką od kosza. Tomaso dorzuca running knee lift przez pokrywkę, rzuca nią w niego, staje mu na ręce gdy Johnny sięga po krzesło krzycząc żeby je wziął.

Ciampa zakłada krzesło na szyję Gargano i wbija go w słupek narożnika ruszając z stompami na głowę krzycząc „zrezygnuj !”, wyciąga starą kulę mówiąc „wspomnienia wracają Johnny” oraz że sam to sobie zrobił, dusi go kulą mówiąc że jego kontuzje służyły wyłącznie jemu nie publice i gdy po wszystkim krzyczeli Johnny Wrestling nie miał z tym problemu.

Johnny czołga się do kosza i używa gaśnicy na Ciampie, Tomaso polewa oczy wodą i blokuje powerbomb i sam wykonuje go na Johnnym w stół. Tomaso bierze obcinaczki i zrywa matę z ringu. Gargano wychodzi za drzwi w wbija w Ciampę walizkę na kółkach po czym wpycha go w brzeg przyczepu ciężarówki zasypując go ciosami.

Gdy Tomano opiera się o felgę Gargano rozbiega się na niego walizką lecz nie trafia. Ciampa wspina się na dach przyczepy mówiąc „zabawmy się”. Zaczynają brawl na ciężarówce, Ciampa nie trafia stompem i Johnny zapina GargaNo Escape.

Po wymianie ciosów wracają po przerwie do budynku. Gargano wykonuje cross body z podestu, wrzuca go do ringu i zasypuje stompami, usadza Tomaso na narożniku lecz Ciampa wychodzi z  air raid crush’em za ring. Ciampa wrzuca go do środka i przypina po czym Johnny powoli podnosi ramię. Tomaso bierze kulę ortopedyczną lecz gdy bierze zamach Johnny trafia go pokrywką w kolano.

Johnny próbuje zapiąć stf przekładając kulę przez głowę Tomaso lecz zostaje uderzony pokrywką. Johnny bierze pokrywkę bijąc nią kilkukrotnie w plecy Ciampy. Gargano mówi że jest nieudacznikiem jaką mężczyzna, mąż i ojciec. Tomaso wytrąca mu kulę krzycząc by to powtórzył i okładając go po plecach po czym zapina camel clutch przekładając kulę przez szczękę Johnny’ego.

Gargano krzyczy z bólu i wykonuje eye poke sędziemu. Tomaso rusza na niego z knee lift’em lecz Johnny ucieka i Ciampa trafia sędziego a Gargano uderzył go kulą. Johnny wrzuca Ciampę do ringu, gdy sam zaczyna się podciągać otrzymuje Willows bell na odsłoniętych deskach.Johnny wychodzi z superkick’iem,  Ciampa z big boot’em, obaj trafiaj się złamanymi kawałkami kuli i upadają jednocześnie.

W budynku pojawia się Candice, zaczyna płakać, pytać co robią i mówi im żeby przestali. Pyta Ciampę czy jest zadowolony że nienawidzi własnego męża. Krzyczy do Tomaso żeby to zakończył, po czym mówi że sama to zrobi i kopie Gargano w krocze. Ciampa klęczy przed Johnnym mówiąc że przeprasza i to już koniec. Gargano mówi że on też po czym Candice kopie w krocze Tomaso i wyciąga ochraniacz na genitalia pokazując mu go w twarz mówiąc że on przegrał. Johnny wykonuje Fairy Tale Ending Ciampie na deskach, 1….2…i…3.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Johnny Gargano

Po walce Candice odprowadza Gargano do samochodu (gdy w oddali widać przyglądającą się im parę w samochodzie). Candice i Johnny odjeżdżają kończąc galę.