WWE NXT 29/7/20 – Raport

Do ringu zmierza NXT Women’s Champion Io Shirai lecz zostajew zaatakowana przez Dakotę Kai. Tegan Nox rusza za Dakotą a Candice LeRae za Io. Sędzia odseparowuje zawodniczki i daje sygnał do rozpoczęcia walki.

 

Io Shirai i Tegan Nox vs. Candice LeRae i Dakota Kai

 

Pod koniec starcia Kai uniknęła bodyslam’u od Io i dokonała zmiany na klęczącej przy narożniku Candice. Shirai wykonała tiger feint kick w tył głowy LeRae dorzucając missile dropkick i dbl knee smash w narożniku po czym ruszyła z suicide dive’em dla Dakoty za ringiem. W tym czasie Nox wykonała w ringu Shinnest Wizzard na Candice a Io zakończyła starcie Moonsalutem Z Narożnika.

 

Zwycięzcy przez przypięcie – Io Shirai i Tegan Nox

 

 

 

 

Pokazano ujęcie występu Adama Cole’a w  Pat McAfee Show gdzie Cole poczuł się urażony i podirytowany opuścił show. Następnie pokazano Triple H’a  w tym samym programie tłumaczącego że Cole poczuł się urażony jako mężczyzna i to zwyczajne nieporozumienie.

 

 

 

 

Pokazano zwycięstwo Bronsona Reeda w triple threat matchu z Strongiem i Gargano w którym awansował do ladder matchu o North American Championship. Johnny po wymianie zdań na twitterze ze Strongiem rzucił mu wyzwanie a Regal potwierdził starcie.

 

Johnny Gargano vs. Roderick Strong.

 

Rozpoczynają chain wrestlingiem kontrując dżwignie i próby przypięć, próbują wykonać Strgong Hold i GargaNo Escape. Gargano zapina ring of saturn przechodząc z back slide pinu w boczny headlock. Po serii uników Johnny zatrzymuje Rodericka arm wrench takedown’em za ringiem.

Po przerwie Strong kontruje standing armbar na pendulum backbreaker, dorzuca front suplex i przechwytuje One Final Beat na kolejny pendulum backbreaker. Johnny zatrzymuje Stronga flatlinerem z drugiej liny.

Pod koniec starcia Gargano trafił Stronga superkick’iem, raną za ringiem w barierkę, wbił Rodericka w słupek narożnika oraz szybę przy barierkach po czym wykonał One Final Beat (Slingshot DDT).

 

Zwycięzca przez przypięcie – Johnny Gargano.

 

 

 

Dakota Kai została zapytana o opuszczenie Candice w trakcie walki. Dakota odpowiada że nie obchodzi ją Candice. Nie współpracuje z nikim ma dość przedzierania się przez triple threat matche i battle royal. Jest pretendentką do tytułu i jest teraz w głowie Io. Zatrzymuje ją Rhea Ripley mówiąc że jeśli Dakota chce Io musi najpierw zmierzyć się z nią. Kai mówi że spyta Regala co o tym sądzi i odchodzi.

 

 

 

Thatcher udziela wywiadu przed triple threat matchem kwalifikacyjnym. Timothy mówi że dwoje ludzi zostanie przeszkolonych w “Thatch as Thatch Can” po czym pokazano spoglądającego na niego z oddali Lumisa.

 

Pokazano Cole’a, Fisha i Stronga podirytowanych na zapleczu po czym podchodzi do nich O’Reilly mówiąc że rządzili tym miejscem od czasu pojawienia się i pora wrócić do biznesu.

 

 

 

Shotzi Blackheart vs. Mercedes Martinez [ z Robertem Stone’em i Aliah]

 

Pod koniec starcia Martinez kontruje slice bread #2 usadzając Blackheart na narożniku, zasypuje ją forearm’ami dorzucając german suplex z narożnika i Air Raid Crush.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Mercedes Martinez

 

 

 

 

Do ringu wchodzi NXT Champion Keith Lee który mówi że Dijak nie chciał jego pomocy ale jest dorosłym facetem i poradzi sobie. Z drugiej strony jest mężczyzna który lubi myśleć że dźwięk piasku jest dźwiękiem zegara. Kross ma uwagę której się domagał dokładając do tego ekstra gówno ale nie ma to znaczenia gdy stanie z nim twarzą w twarz.

Lee mówi że stoi w środku ringu pokazując że ma coś czego brakuje Krossowi czyli jaja i chce się z nim skonfrontować. Na rampie pojawia się Cameron Grimes  który twierdzi że Lee powinien mówić o nim zamiast Krossie i jeśli ktoś powinien być wkurzony to właśnie on bo Lee oddał North American Championship zanim sam mógł wygrać oba mistrzostwa.

Grimes mówi że odbierze Lee tytuł po czym Keith chwyta go za gardło i przerzuca z brzegu ringu do środka dorzucając body avalanche w narożniku. Na rampie pojawia się Scarlett gdy Lee wykonuje Spirit Bomb na Grimesie. Na titantronie pojawia się Karrion Kross pytając jaki mężczyzna dokonuje wyboru by przyglądać się bezczynnie jak jego przyjaciel cierpi. On tak postąpił i musi z tym żyć.

Karrion kontynuuje mówiąc że zapewni Lee dwa kolejne wybory. Latwym jest danie mu walki o tytuł a o trudnym nawet nie chce słyszeć bo wszyscy będą cierpieć. Tik tok. Lee mówi żeby wybrał czas i miejsce a on skopie mu tyłek.

 

 

 

NXT Tag Team Championi Imperium (Marcel Bathel i Fabian Aichner) vs. Ever-Rise (Matt Martel and Chase Parker)

 

Pod koniec starcia Bathel wykonał drop toe hold na Parkerze a Aichner spinebuster Martelem w plecy Chase’a, następnie Imperium wykonało stereo dropkicki na Parkerze w pozycji tree of woe, spinebuster na penalty kick oraz European Bomb (Powerbomb / Diving Uppercut) kończąc walkę.

 

Zwycięzcy – NXT Tag Team Championi Imperium

 

Barthel bierze mikrofon lecz przerywa mu pojawiająca się Undisputed Era która atakuje Imperium, Cole mówi że to oni rządzą NXT i nikt inny.

 

 

Pokazano promo wideo Bronsona Reeda który przechadzając się uliczką z graffiti mówi że przypomina mu to dom bo ma taką pasję do wrestlingu jak ludzie do graffiti którzy to robią. Wspominał o żonie która wspierała jago pasję opłacając jego szkołę wrestlingową i podróżowaniu po świecie by w końcu trafić do NXT gdzie wygrał debiutową walkę z Dexterem Lumisem.

 

 

 

Pokazano Williama Regala który nie da się tyranizować by rozdawać walki o tytuły ludziom którzy tego chcą, walki o pretendentów są i zawsze będą zasłużone.

 

 

 

Isaiah „Sverve” Scott vs. Jake Atlas

 

Pokazano klip przed walką gdzie Atlas mówi że był bliski dotarcia do finału turnieju o tytuł Cruiserweightów i walcząc z Escobarem pociągnął go do jego limitów, po powrocie z kontuzji zamierza dotrzeć na szczyt pokonując Sverve’a.

Pod koniec starcia Sverve przerzuciła na brzeg ringu Atlasa próbującego wykonać Rainbow DDT, po superkicku ustawia Jake’a w pozycji tree of woe zawieszonego nad brzegiem ringu o dolną linę wykonując single leg dropkick. Następnie Scott wrzuca Atlasa do ringu wykonując JML Driver (Wheelbarrow Driver)

 

Zwycięzca przez przypięcie – Isaiah „Sverve” Scott.

 

 

 

Damian Priest udziela wywiadu. McKenzie Mitchell mówi że za tydzień wystąpi w kolejnym kwalifikacyjnym triple threat matchu o tytuł North American z debiutującym  Ridge’em Hollandem i Oneyem Lorcanem. Priest mówi że był już w triple threat matchach, teraz zna swoich przeciwników ale niczego to nie zmienia. Nie widzi innego scenariusza niż opuszczenie TakeOver jako North American Champion. Wie jak dobry jest Lorcan, nie wie zbyt wiele o Hollandzie ale wygląda na obytego. Nie będzie szokującego zwycięstwa jak z Reedem, faworyt wygra. Póżniej rusza na TakeOver gdzie rozpocznie „panowanie niegodziwości”.

 

 

 

 

Triple Threat Match o kwalifikację do Ladder Msastchu o North American Championship na TakeOver

 

Dexter Lumis vs. Finn Balor vs. Damian Priest

 

Pod koniec starcia Thatcher zapiął straight ankle lock na Balorze po czym Lumis The Silecne (Trójkąt Rękoma) na Timothym który stracił przytomność.

 

Zwycięzca przez poddanie kwalifikujący się do Ladder Matchu na TakeOver – Dexter Lumis