WWE NXT 27/5/20 – Raport

Turniej o Tymczasowego NXT Cruiserweight Championa

 

Drake Maverick (2-1) vs. Kushida (2-1) vs. Jake atlas (2-1)

 

Po wymianie ciosów Maverick unika Atlasa leap frogiem i trafia Kushidę dropkick’iem, Jake zatrzymuje go tilt a whirl backbreaker’em. Kushida próbuje zapiąć Hoverboard Lock na Drake’u lecz zostaje wyrzucony przez Atlasa po czym otrzymuje asai moonsalut z drugiej liny.

Jake trafia Kushidę jumping neckbreaker’em po czym Kishida trafia go hip toss’em na cartwheel dropkick po czym wykonuje penalty kick w ramię Mavericka oraz palm strike dla Atlasa i Drake’a w narożniku. Kushida wykonuje roll up oraz bridging german suplex na Atlasie i Drake’u próbując przypiąć obu jednocześnie.

Po przerwie Drake posyła Atlasa w środkowy narożnik dropkick’iem w kolano, to samo robi z Kushidą kopiąc następnie w narożnik na którym opierają się Atlas i Kushida. Maverick wychodzi z diving dropkick’iem dla Kushidy po czym unika cartwheel kick’u który ląduje na Jake’u.

Kushida powala Atlasa somersalut sentonem, trafia Mavericka slingshot DDT między linami, Drake próbuje skontrować cross armbreaker na school boy jak w ich ostatnim starciu. Reverse suplex od Atlasa dla Kushidy, Maverick posyła Jake’a w słupek narożnika wykonując underdog (shiranui z drugiej liny), Kushida przerywa pin powalając Drake’a prawym prostym.

Atlas przechwytuje handspring back elbow Kushidy na german suplex wychodzi z bodyslam’em na Rainbow DDT (Cartwhelling DDT Z Narożnika) lecz Kushida wyciąga Jake’a za ring. Kushida strąca Atlasa z narożnika po czym Jake Mavericka ruszającego za Kushidą. Kushida wykonuje spanish fly na cross armbreaker Jake’owi po czym w trakcie dźwigni Maverick przypina Atlasa wygrywając walkę.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Drake Maverick.

Po walce El Hijo dle Fantasma pojawia się na arenie by uścisnąć dłoń Drake’a przed walką między nimi.

 

 

 

 

 

Ogłoszono triple threat match pomiędzy Charlotte Flair, Io Shirai oraz Rheą Ripley o NXT Women’s Championship na TakeOver: In Your House.  

 

 

 

Zapowiedziano na show walkę Ripley i Shirai w walce tag team’owej przeciw Charlotte i jej tajemniczej partnerce.

 

 

 

Pokazano na zapleczu Kurta Angle’a który daje instrukcje Timothy’emu Thatcher’owi przed jego walką z Riddle’em którą będzie sędziować.

 

 

 

Na rampie pojawiają się Johnny Gargano i Candice LeRae, spotykają się z dezaprobatą publiki po czym Johnny mówi że dzięki niemu mają pracę, dodaje że „sposób Gargano” nie polega na pozbywaniu się ludzi tylko uczynieniu tego miejsca lepszym oraz by ludzie dostawali szanse na jakie zasługują.

Johnny mówi że jest twarzą NXT i tworzy oficjalne zaproszenie – młoda gwiazda będzie mieć okazję by zmierzyć się z najlepszym zawodnikiem tej generacji. Candice podaje Johnny’emu kartkę po czym Gargano zapowiada Adriana Alanisa.

 

Johnny Gargano [ z Candice LeRae ] vs. Adrian Alonis

 

Gargano podaje rywalowi rękę uderzając go z zaskoczenia zasypuje go ciosami i zaczyna celebrować, Alonis trafia go silnym ciosem po czym Johnny zatrzymuje go superkick’iem i zapina GargaNo Escape wygrywając starcie.

 

Zwycięzca przez poddanie – Johnny Gargano. 

 

 

Po walce Mia Yim i Keith Lee parodiują kolację Candice i Johnny’ego zachwycając się jak uciekali prze nimi z ringu. Mia przykłada latarkę przy czarno białym tle mówi że jest wściekłym chochlikiem który nie wie jak ufarbować włosy, mam 48 cm i myślę że jestem pitbull’em, uwielbiam siedzieć w ciemnościach własnych wymówek.

Mia pyta Lee czy mogą jeść, Keith mówi że nie, mówi do niego ale patrzy w inną stronę, to całe światło i efekty dźwiękowe, co to było ?  Mia mówi ze sam powinien spróbować. Lee bierze latarkę od Mii i mówi że nazywa się Johnny Gargano, pokazuje się jako figura bo jestem podobnych rozmiarów. Trzymam wyimaginowaną flagę NXT mimo iż nikt mnie o to nie prosił, gdy wstaje rano patrzę dłużej we własne odbicie niż własną żonę.

Lee wyłącza latarkę i mówi że prawie oślepł pytając co Mia ugotowała. Yim odpowiada że to co Candice lubi najbardziej – jedzenie na wynos. Tegan Nox wchodzi mówiąc że ma pizzę z pizzerii Gargano’s, spróbowała trochę i mogą jeść to co zostało tylko weźmie kawałek na drogę (zostawiając jeden kawałek pizzy).

Mia mówi że Candice powinna zająć się swoim jedzeniem zamiastwypowiadać jej imię z niewyparzonej gęby a Keith mówi że atak Johnny’ego na Yim będzie miał swoje konsekwencje. Mia mówi że wzniosą toast nie za „sposób Gargano” lecz za „sposób na odpłacenie się „.

 

 

 

 

 

McKenzie Mitchell  prowadzi wywiad z Maverickiem pokazując mu powtórkę jak Jake odklepuje w trakcie jego przypięcia, Drake mówi że chce to rozwiązać sprawiedliwie i mogą mieć kolejną walkę. Kushida pojawia się mówiąc że dał dobrą walkę i niech teraz wygra po czym poklepał go po ramieniu i powiedział „Gambatte” (możesz to zrobić ).

Maverick zatrzymuje odchodzącego Kushidę mówiąc że ma wobec niego ogromny szacunek i chce mu powiedzieć że kiedy wygra tytuł Cruiserweight będzie pierwszym pretendentem do niego po czym podają sobie dłonie.

 

 

 

 

 

 

 

Pokazano nowych NXT Tag Team Championów Marcela Barthela i Fabiana Aichnera, mówią że Imperium oficjalnie przejęło dywizję tag team NXT. Aichner mówi do nadchodzących rywali że te pasy mistrzowskie nie znikną z ich ramion zarówno jak NXT U.K. Championship z Waltera.

Lorcan i Burch nie powinni z nich drwić ponieważ kompromitują własny kraj i ich świętą ziemię. Barthel mówi że teraz oni ustalają zasady, witajcie w Erze Imperium. Aichner kończy że mata jest dla nich świętością.

 

 

 

 

 

 Shotzi Blackheart vs. Raquel Gonzalez [ z Dakotą Kai ] 

 

Raquel rozpoczyna wiązaniem i posyła Shotzi na liny, dorzuca short arm shoulder tacykle po czym Blackheart wykonuje dbl knee armbreaker. Gonzalez blokuje próbę przypięcia a Shotzi próbę clothesline’a big boot’em.  Raquel blokuje próby przypięć  lecz Blackheart wyrywa jej się unikając elbow drop’a dorzucając knee lift, discus forearm, high kick oraz enzugiri. 

Dakota odciąga leżącą przy linach Raquel przed próbą cannonball’u, Gonzalez ściąga Blackheart za włosy dorzucając elbow drop, Kai zaczyna niszczyć gokart w kształcie czołgu którym Blackheart wjeżdża do ringu po czym powstrzymuje ją Tegan Nox. Shotzi wykonuje school girl lecz Raquel wyrywa się wychodząc z big boot’em.

Po przerwie Gonzalez zbiera heat na Shotzi i powala ją scoop powerslam’em. Blackheart wyrywa się z bear hug’u trafiając na pendulum backbreaker. Shotzi wykonuje wheelbarrow roll posyłając Gonzalez na środkową linę po czym dorzuca senton na plecy.

Raquel opuszcza ring, Dakota sprawdza jej stan po czym Blackheart wykonuje na nich trust fall. Tegan pomaga wstać Shotzi po czym odciąga ją Candice LeRae, sędzia próbuje je rozdzielić gdy w ringu Kai zatrzymuje próbę shiranui w narożniku od Shotzi a Gonzalez wykonuje na niej Single Arm Powerbomb, 1…2…3.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Raquel Gonzalez.  

 

 

 

 

Na TakeOver:In Your House Finn Balor zmierzy się z Damianem Priest’em. 

 

 

 

Pokazano promo wideo rywalizacji Balora z Priestem, Finn mówi że jeśli Priest chce żyć wiecznie nie wybrał zbyt mądrego sposobu, gdy on ma 20 lat do wieczności Damian podawał wodę przez ostatni rok. Na TakeOver Damian spotka Księcia i uklęknie przed jego ołtarzem ale zaraz po tym sam zostanie pogrzebany.

 

 

 

 

 

Rhea Ripley i Io Shirai vs. Charlotte Flair i Chelsea Green

 

Pod koniec starcia Shirai wykonuje tiger feint kick na Charlotte, Green pomaga jej wstać i przyjmuje za nią springboard missile dropkick. Charlotte w narożniku unika forearm’u od Io która przypadkowo trafia Ripley po czym Charlotte wykonuje dirty pin na Shirai wychodząc z school girl opierając nogi o linę.

 

Zwycięzcy przez przypięcie – Charlotte Flair i Chelsea Green.

 

 

 

 

McKenzie Mitchell prowadzi wywiad z Canice LeRae i Gargano którzy są oburzeni tym że uważa skecz Yim i Lee za zabawny. Johnny mówi że to nieprofesjonalne i nie ma tu na to miejsca, są najbardziej wpływową parą w NXT. Lee może żartować do woli, ciekawe czy będzie mu do śmiech gdy odbierze mu tytuł North American.  Candice mówi że nie ma zamiaru tyle czekać i zmierzy się z nią za tydzień a Tegan powinna się wstydzić.

 

 

 

Kurt Angle na zapleczu daje instrukcje Riddle’owi przed nadchodzącą walką.

 

 

 

 

 

Tom Philips mówi że ze względu na ciągnący się konflikt Adama Cole’a z Velveteen Dream’em, Cole poprosił o audiencje z Williamem Regalem.

 

Regal mówi że Adam domagał się negocjacji z nim więc pyta czego oczekuje.

 

Adam mówi że w pierwszej kolejności poprosiłby o lepsze intro. Jest najdłużej panującym NXT Championem i dziś miał mieć swoją celebrację która niefortunnie musiała być przesunięta z powodu Velveteen Dreama.

 

Regal mówi że mimo jego protekcjonalnego tonu uważa się za szczerego człowieka i nie cierpi z tego powodu ani nie ma czasu na narzekania więc co chciałby negocjować ? 

 

Cole mówi że zapomniał że musi to przekazać najprościej jak potrafi bo może go to przerosnąć. Po pierwsze Undisputed Era zasługuje na walkę o tytuły NXT Tag Team ponieważ stracili tytuły walcząc z drużyną na którą nie byli przygotowani. Drugą sprawą jest Velveteen Dream, ma trzymać się z daleka od jego interesów, jego świata i jego ringu.

 

Regal mówi że chodzi wyłącznie o to czego chce Adam, Velveteen Dream prawdopodobnie zasłuży na kolejną szansę o NXT Championship i prawdopodobnie zawalczą na TakeOver:In Your House. 

 

Cole pyta skąd ta charytatywność się bierze, gość jest obłąkanym narcyzem, ma nawet własny reflektor ze światłem padającym na jego własną kanapę, „tylko ja,ja,ja”, to odrażające.

 

Regal przyznaje mu rację, Velveteen skupia na sobie uwagę ale nie mniej niż Adam. Obaj chcą skupiać na sobie uwagę i błyszczeć najjaśniej. 

 

Adam mówi że porównanie go do Dreama to jak porównywać Lamborghini do samochodu zabawki, to zniewaga ponieważ on był kamieniem milowym tej dywizji i może to przyznać lub nie ale Undisputed Era sprawiła że miał dobry wizerunek prze dobre parę lat.

 

Regal pyta Cole’a czy rozumie że celem negocjacji jest dojście do wspólnego porozumienia, jeśli chce do nich dojść nie przestanie zachowywać się jak „Bay Bay”. 

 

Cole gratuluje wysilenia się na żart 1 raz od bycia „męskim facetem” w WWF, chce po pokonaniu Dreama by Regal zabronił mu walki o tytuł tak długo jak on będzie mistrzem.

 

Regal mówi że się na to zgadza.

 

 

 

 

Pokazano promo wideo Oneya Lorcana i Danny’ego Burcha gdzie mówili o swoich korzeniach oraz o tym żę ich kariere zmieniły się po serii walk pomiędzy nimi. Danny mówi że walka z Lorcanem była jak walka ze samym sobą poza faktem że jest bardziej przystojny. Lorcan mówi że po wojnie jaką przebył z Burchem miał do niego tyle szacunku że postanowili stworzyć drużynę. Następnie poszli razem do baru żartując z własnego ubioru i szydzenia z Imperium dzydzień temu.

Burch mówi że nie zamierza pozwolić im na długie panowanie więc proponuje toast za pozbawienie Imperium mistrzostw NXT Tag Team.

 

 

 

Walka Adama Cole’a z Velveteen Dream’em o NXT Championship na TakeOver:In Your House zaostałą oficjalnie potwierdzona. 

 

 

 

 

Tomaso Ciampa vs. Leon Ruff

 

Scarlett wyszła na rampę obserwować walkę. Ciampa odwraca się w jej stronę po czym Ruff przechodzi do school boy’a, wychodzi z forearm’em po czym Tomaso zatrzymuje go Busaiko knee, dorzuca chop i wiplash knee w narożniku, posyła całusa Scarlett i wykonuje Fairy Tale Ending na Leonie. 

 

Zwycięzca przez przypięcie – Tomaso Ciampa.

 

Po walce Scarlett odchodzi na rampę po czym na titantronie pojawia się Karrion Kross, gratuluje Ciampie zwycięstwa, chciałby przez chwilę uprawomocnić poważny błąd który popełnił tydzień temu. Musi mu przyznać że jest wyjątkowy, tak jak NXT TakeOver ale obiecuje mu że 7-go czerwca Tomaso poczuje coś czego nie czuł przez całe życie. Tik Tok.

 

 

 

 

Za tydzień odbędzie się Finał Turnieju o NXT Cruserweight Championship pomiędzy Drake’iem Maverickiem a El Hijo Del Fantasmą.

 

 

 

Potwierdzono również przyszłotygodniową walkę Candice LeRae z Mią Yim. 

 

 

 

 

 

Matt Riddle vs. Timothy Tchatcher – Pit Fight Match – zwycięstwo przychodzi wyłącznie przez poddanie lub nokaut [sędzia specjalny – Kurt Angle] 

 

 

Timothy Thatcher zwycięża  przez poddanie body sleeperem.