WWE NXT 24/6/20 – Raport

Na rozpoczęciu gali pokazano Camerona Grimesa idącego w stronę PC który mówi żeby sprawdzić stan Priesta, jest trochę przytłoczony. Następnie pokazano Damiana leżącego przy swoim samochodzie, nie może się podnieść ze względu na ból pleców i sędziowie sprowadzają medyka.

 

 

Grimes szydzi z Priesta za nie pojawienie się w największej walce w jego karierze przeciw niemu. Najpierw przebija sobie opony a później udaje pobitego na parkingu. Sam musiał walczyć ze złamaną szczęką z powodu Priesta a teraz on robi to wszystko by uniknąć walki z Cameronem Grimes’em ale nie przeszkadza mu to bo to kolejne zwycięstwo dla niego.

Medycy próbują odciągnąć Priesta z bandażami wokół żeber. Grimes rusza za Damianem wchodzącym do ringu, sędzia odciąga go i rozpoczyna walkę.

 

Damian Priest vs. Cameron Grimes

 

Priest odpowiada forearm’ami i serią stomp’ów w narożniku. Cameron zatrzymuje próbę south of heven (sitout chokeslam) łokciem po czym otrzymuje big boot od Damiana.

Grimes unika leaping back elbow w narożniku a Priest german suplex’a wychodząc z south of heven. Damian rusza po Camerona za ring wykonując high kick, próbuje wyjść z crucifix powerbombem w brzeg ringu lecz zatrzymuje go ból pleców po czym Cameron wychodzi z Cave-In (Leaping Dbl Foot Stomp) na podłodze.

Sędzia wylicza Priesta do 9-ciu, Damian unika Grimesa wykonującego Cave-In po czym potyka się na nogach i Cameron trafia Cave-In’em przypinając Priesta.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Cameron Grimes

 

 

 

Rhea Ripley zostaje zapytana o Io Shirai będącą liderką dywizji, zanim udzieliła odpowiedzi podbiega do niej Robert Stone. Mówi że rozumie czemu wrzuciła go do kosza na śmieci drocząc się z nim i próbując trudną do zdobycia. Mówi jej że Aliah już podpisała z nim kontrakt i normalnie nie daje drugich szans ale dla Ripley może zrobić wyjątek dając jej złoty bilet do nowej kariery.

Rhea uderza Stone’a w korpus i wrzuca go do kontenera na śmieci, podbiega do niej Aliah pytając co sobie wyobraża, to że jej kariera wylądowała w śmieciach nie oznacza że musi robić to samo z jej menadżerem. Ripley mówi że nie jest tego wart, Aliah spoliczkowała ją po czym Ripley z uśmiechem mówi że wygrała złoty bilet do spotkania z nią w ringu.

 

 

 

 

 

Pokazano kolejną lekcję “Thatch as Thatch Can” Timothy’ego Thatchera. Pokazuje technikę half boston craba tłumacząc jaką częścią przedramienia trzeba objąć nogę na wysokości łydki, w trakcie gdy adept nieustannie klepie w matę mówi że to łatwe obrócić większą osobę a rezultaty widać po rekcji.

Następnie pokazuje technikę kimury po czym mówi że ma nadzieje że czegoś ich nauczył, najważniejsze że dobrze się bawili, mówi że uczyni z nich mistrzów i pozwala się rozejść.

 

 

 

 

Przypomniano konfrontację Drake’a Mavericka z  Santosem Escobarem oraz Joaquinem Wildem i Raulem Mendozą po której Drake wylądował na noszach, Jake Atlas podbiegł do Mavericka którego zabierała karetka mówiąc że mu przykro i ich dorwą.

 

NXT Cruiserweight Champion santos Escobar [z Raulem Mendozą i Joaquinem Wildem] vs. Jake Atlas

 

Atlas rusza z cross body seria chop’ów, springboard arm dragiem i stompami w narożniku oraz hurricanraną. Mendoza odwraca jego uwage i Escobar posyła Jake’a w szybę przy barierkach z brzegu ringu.

Clothesline w narożniku na calf kick na float-over chinlock oraz spinning back elbow od Santosa, który przechodzi w step over abdominal strech. Jake unika Phantom Drivera (Samoan Driver) wychodząc z serią ciosów, powala Escobara dropkick’iem za ring, wykonuje asai moonsalut na Mendozie i Wildzie.

Atlas wraca do środka wykonując headlock driver na Santosie, szykuje się pod Rainbow DDT lecz Escobar podcina go na narożniku wynosi go na fireman’s carry dorzucając kolano i Phantom Driver, 1…2..3.

 

Zwycięzca przez przypięcie – NXT Cruiserweight Champion Santos Escobar

 

 

 

Undisputed Era kontynuuje terapię Rodericka na własną rękę, Kyle przeprany za psychologa mówi że zrobił duży progres ale uciekł przed wejściem do bagażnika. Strong mówi że zobaczył twarz Lumisa , poczuł zimny bagażnik i po prostu uciekł najszybciej i najdalej jak mógł. Ostatni tydzień był odizolowany od reszty i uważa że może to zrobić i przezwyciężyć swój strach.

O’Reilly zdejmuje przebranie i wszyscy udają się w stronę samochodu. Kyle mówi że przebraniem trenował rolę do nowego filmu. Cole wyliczył do dwóch i zamknął Stronga w bagażniku po czym wypuścił. Roderick mówi że teraz może przezwyciężyć wszystko. Adam mówi że to dobrze bo dziś zmierzy się z Lumisem, Strong po chwili się zgadza.

 

 

 

 

 

Malcolm Bivens z Indus Shaer domagali się wywiadu. Bivens mówi że jest wkurzony do granic możliwości, tydzień temu wyszli na rampę by zobaczyć kto zostanie mistrzami ale te zbiry Burch i Lorcan nie potrafią pilnować własnych interesów atakując Rinku i Saurava. Malcolm mówi że jest dobrym gościem i gdyby ich nie odciągnął dołączyliby do Drake’a w karetce.

 

 

 

 

Dakota Kai i Raquel Gonzalez pokonały Kacey Catenzaro i Kayden Carter. Pod koniec starcia Catenzaro wykonała ranę na Kai która zmieniła się z Gonzalez. Raquel przechwytuje Catenzaro, powala podbiegającą Carter big bootem i wykonuje Single Arm Powerbomb na Kacey, zmienia się z Dakotą która zapina Headscissors Crucifix Hold poddając Catenzaro.

 

Po walce Kai mówi że może Io myśli ze to jej NXT ale ona ma jej mistrzostwo w zasięgu wzroku i wkrótce je zdobędzie.

 

 

 

 

Karrion Kross [ z Scarlett] vs. Bronson Reed

 

Reed wychodzi z serią forearm’ów i powala Krossa łokicem, Karrion zatrzymuje go w narożniku throat thrust’em, running big boot’em po czym powala go forearm’em. Reed otrzymuje exploder suplex, Bronson rusza z forearmami i enzugiri na german suplex lecz Kross momentalnie wstaje.

Po wymianie ciosów Bronson wychodzi z big boot’em dorzucając dwukrotnie body avalanche w narożniku, przy próbie trzeciego Kross wykonuje northern lights suplex na western lariat, doomsday saito oraz Kross Jacket wygrywając przez poddanie.

 

Zwycięzca przez poddanie – Karrion Kross

 

 

 

NXT Champion Adam Cole zostaje zapytany kogo preferowałby jako zwycięzcę triple threat matchu o North American Championship. Cole mówi że to trudne pytanie, większość preferowałaby najsłabszego albo kogoś nad kim ma przewagę. Jednak mówi że on nie jest przeciętnym człowiekiem lecz najwspanialszym NXT Championem więc nie ma to dla niego znaczenia. Bardziej martwi się o to czy znajdzie nakrycie na kolejne mistrzostwo i mówi że to było głupie pytanie.

 

 

 

 

Pokazano kolejne promo wideo Mercedes Martinez.

 

 

 

 

Rhea Ripley vs. Aliah [z Robertem Stone’em]

 

Ripley rozpoczyna waistlock takedown’em i dropkick’iem, Stone mówi Aliah’i  żeby ochłonęła i znalazła sposó zanim sędzia ją wyliczy. Aliah zaciąga głową Ripley o linę, Rha przechwytuje cross body na fireman’s carry lecz Aliah wyrywa się wychodząc z kolanem.

Rhea kontruje irish whip na serię clothesline’ów, kolan i niski dropkick, Ripley zapina Prism Trap (Standing Inverted Cloverleaf) po czym Stone wrzuca do ringu but w Ripley. Rhea zaczyna gonić Roberta, Aliah próbuje wykonać na niej roll up lecz Ripley zatrzymuje ją kopnięciem i wykonuje Riptide (Pumphandle Powerbomb).

 

Zwycięzca przez przypięcie – Rhea Ripley

 

 

 

Dexter Lumis vs Roderick Strong [z Bobbym Fishem]

 

Przed walką Roderick idąc do ringu próbuje się wycofać lecz Bobby uspokaja go i idzie z nim do ringu.

 

Lumis stoi w narożniku nieruchomo spoglądając na Stronga w narożniku. Roderick kilkukrotnie próbuje do niego podejść lecz wycofuje się za każdym razem. Po czasie Lumis opuszcza ring idąc w stronę Rodericka który panikuje i biegnie na zaplecze przez co zostaje wlyliczony.

 

Zwycięzca przez wyliczenie – Dexter Lumis.

 

Po walce Bobby Fish krzyczy do Rodericka żeby wracal po czym Lumis wychyla się z za lin próbując zapiąć Kata Gatame lecz Fish wyrywa się i biegnie na zaplecze.

 

 

 

 

Na zapleczu Robert Stone i Aliah rozmawiają z Regalem przez internet, Stone mówi że potrzebują rewanżu z Ripley. Regal proponuje handicap match, Stone zgadza się pod warunkiem że jeśli Ripley wygra dołączy do jego brandu. Po chwili za plecami Roberta pojawia się Ripley, klepie Stone’a w ramię mówiąc że się zgadza.

 

 

 

 

 

William Regal zapowiedział walkę o pretendentkę do NXT Women’s Championship w której zmierzą się w przyszłym tygodniu Dakota Kai vs. Candice LeRae vs. Tegan Nox vs. Mia Yim.

Ogłoszono również na przyszły tydzień w NXT Strap Match pomiędzy Roderickiem Strongiem a Dexterem Lumisem.

 

 

 

 

 

 

 

Triple Threat Match o North American Championship – Johnny Gargano vs. Finn Balor vs. Keith Lee (c) – zwycięzca zmierzy się z Adamem Cole’em w walce o North American i NXT Championship

 

Pod koniec starcia Gargano zatrzymuje Lee który próbuje wykonać chokeslam z narożnika na Balorze, Johnny wykonuje dirty pin, Keith wynosi go na Buckle bomb w Finna siedzącego na narożniku. Następnie Lee wynosi Gargano na Big Bang Catastrophe (Fireman’s Carry Powerslam) po czym Balor wychodzi z Coup de Grâce (Diving Dbl Foot Stomp) na Johnnym. Lee odsuwa się i wychodzi z Big Bang Catastrophe na Balorze broniąc mistrzostwa.

 

Zwycięzca przez przypięcie i nadal North American Champion – Keith Lee

 

Po walce w ringu pojawia się NXT Champion Adam Cole, spogląda na Lee i obaj wznoszą w górę pasy mistrzowskie.