WWE NXT 20/5/20 – Raport

Karrion Kross [z Scarlett] vs Liam

 

Liam skoczył na Krossa zostając przechwycony na taredrop suplex po którym wychodzi z northern lights suplex’em na doomsday saito oraz Kross Jacket (Bararm sleeper)

 

Zwycięzca przez poddanie – Karrion Kross

 

 

Po walce na rampie pojawiła się Tomaso Ciampa przedstawiając się i mówiąc że ring w którym stoi i wszystko wokół niego jest jego domem ale Kross już o tym wiedział. Dlatego zaatakował czołową atrakcję, by dać przykład.

Jakaś jego część to szanuje, ma Karrion wyjątkową prezencje i wyróżnił się z pośród szatni pełnej wrestlerów z potencjałem podobnie jak on sam.

 

Dlatego pojawił się by spojrzeć mu w oczy i powiedzieć że 7-go czerwca na TakeOver Ciampa zmierzy się z Krossem. Następnie wita go w main evencie i odchodzi.

 

 

 

 

 

 

 

Turniej o Tymczasowego NXT Cruiserweight Championa

 

El hijo dle Fantasma (1-1) vs. Akira Tozawa (2-1)

Fantasma (2-1) przypiął Tozawę kontrując octopus hold na Phantom Driver (Samoan driver)

 

 

 

 

 

Przypomniano zeszłotygodniową obronę tytułów drużynowych NXT gdzie Riddle wykonując monkey flip na Barthelu przypadkowo posłał go na Thatchera przez co Timothy opuścił ring przyczyniając się do utraty tytułów dla Imperium.

Pokazano również walkę między nimi gdzie Riddle skontrował Fujiwara Armbar na reverse matchbook pin przypinając Thatchera który zaatakował Matta po walce.

 

 

Timothy Thatcher mówi że tydzień temu zostawił cyrk Matta Riddle’a, wykręcanie jego rąk i nóg sprawiało mu ogromną frajdę ale dał mu tylko swoją namiastkę. Chce jeszcze jednego starcia, przypięcia się nie liczą, żadnych farciarskich przypięć tym razem. Nokaut albo poddanie, może wybrać czas i miejsce, Thatcher jest gotowy.

 

 

 

 

 

Pokazano promo wideo Shotzi Blackheart, mówi że jej życiowe motto to TCB (Taking Care of Business). Porównuje się do czołgu bo ma wszystko gdzieś, jest zła do szpiku kości i niezniszczalna. Mówi że wychował ją ojciec który był motocyklowym twardzielem. Pokazał jej rock ‘n roll co poprowadziło ją do punk rocka i zespołu do którego dołączyła. Punk rock i wrestling mają energię jest rebeliancki i z ikrą. W ringu czuje że może zrobić cokolwiek,komukolwiek, kiedykolwiek.

Mówi że nie przeprasza za to kim jest, wie że Dakota Kai i Raquel Gonzalez patrzą na nią z pogardą ale nie zniosą tego co je czeka, nastąpnie rozjeżdża czołgiem samochody porownując je do kobiecej dywizji NXT.

 

 

 

 

 

 

Mia Yim vs. Santana Garrett

 

Po arm dragach obu zawodniczek Yim podaje Garrett dłoń, Santana wychodzi z kolanem i handspring back elbow w narożniku. Yim zatrzymuje german suplex łokciem, wychodzi z dragon suplex’em, serią Kawada kick’ów oraz Protect Ya Neck kończąc walkę.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Mia Yim

 

Na arenie pojawiają się Johnny Gargano i Candice LeRae szydząc z Yim. Candice gratuluje Mii wyczekiwanego zwycięstwa pyta czy w tej walce zrobiła to czego próbowała z Flair. Mimo że z nią przegrała dostaje kolejną szansę podaną na tacy. Yim upuściła piłkę ponieważ skupiała się zbytnio na zadowalaniu fanów. Candice mówi że Yim dostała szansę która należy się jej.

Johnny mówi że pokarzą jej co się stanie w ich NXT gdy szanse dostaje ktoś kto na nią nie zasługuje. Gargano wchodzi na brzeg ringu gdy LeRae atakuje Yim z za pleców, Mia odpowiada kolanem lecz Gargano zaciąga jej linę.

Na rampie pojawia się Keith Lee i  pomaga wstać Yim, razem wchodzą do ringu po czym Johnny i Canide z niego uciekają.

 

 

Pokazano Damiana Priesta atakującego w zeszłym tyg. Balora pałką policyjną w nogę co przycziniło się do jego porażki z Cameronem Grimes’em. Po walce Priset zaatakował Finna i przyznał się że zrobił to również 3 tyg. wcześniej.

 

 

 

 

Przedstawiono zadowolonego Camerona Grimesa mówiącego że tydzień temu nadszedł najlepszy moment w historii NXT. Pokonał jednego z największych NXT Championów i pierwszego Universal Championa. Kiedyś patrzy na Balora z podziwem lecz tym razem Balor musia podziwiać jego wykonującego na nim Cave- In. Jednui mogą to nazywać niespodzianką, inni zaskoczeniem ale jednego jest pewien to “Grime Time”.

 

Drake Maverick udziela wywiadu, McKenzie Mitchell mówi że musi wygrać by przetrwać w turnieju, Drake mówi że całe życie spotykał się z stereotypem underdoga. Kushida jest jednym z najlepszych Cruiserweight Championów w historii. Ma dwa wyjścia wygrać przez przypięcie lub poddanie a z tego co ostatnio sprawdzał Bretem Hartem nie jest.

Jest zmęczony wątpieniem w siebie i innych klepiących go po ramieniu, ma do zrobienia jedną jedyną rzecz i to zwycięstwo.

 

 

 

 

Roderick Strong vs. Dexter Lumis

 

W trakcie wejścia Rodericka Adam Cole obiecał w przyszłym tyg. jego celebrację w związku z tym że jego panowanie z NXT Championship przekroczy rok.

 

 

Lumis kontrolował starcie do momentu gdy został wepchnięty w schody po czym Roderick wykonał na nim belly to back backbreaker o brzeg ringu. Strong pracował nad plecami Dextera, zapiął step over abdominal strech po czym Lumis rzucił mu zabójcze spojrzenie i Roderick przerwał dźwignie wychodząc z serią kopnięć.

Lumis podnosi pozycję po forearm’ie lecz Strong zatrzymuje go kolanem i olimpic slam’em, Dexter unika kolejnego olimpic slam’u. Lumis wychodzi z serią ciosów i back drop’em oraz slingshot suplex’em, wychodzi z kolejnymi ciosami, Strong zatrzymuje go kopnięciem i gamengiri przy linach. Roderick wychodzi z serią chop’ów, Dexter prosi o więcej wykonując spinning spinebuster.

Pod koniec, Lumis próbuje wykonać sitout ura-nage, Strong przechodzi do Strong Hold’u w reverse matchbook pin przypinając Dextera.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Roderick Strong

 

Po walce Lumis wysuwa się z brzegu ringu zapinając Trójkąt Rękoma na Rodericku, Bobby Fish i Adam Cole zasypują go stompami lecz on utrzymuje dźwignię, gdy Cole szykuje się pod superkick Velveteen Dream w koszulce Undisputed Ery, wbija Fisha w barierki i trafia Adama superkick’iem.

Dream robi pozę Undisputed Ery i wykonuje Purple Rainmaker  na Cole’u za barierkami.

 

 

 

 

 

 

Po przerwie pokazano Tozawę opuszczającego PC, obok przejeżdża Fantasma mówiąc że jest szalony ale go szanuje. Akira życzy mu powodzenia po czym podjeżdżają mężczyźni w maskach luchadorów atakujący Tozawę, Fantasma podbiega do nich po czym wsiadają do samochodu i odjeżdżają.

 

 

 

 

 

Oney Lorcan i Danny Burch pokonali Ever Rise (Matta Martlea i Chase’a Parkera) przez poddanie gdy Lorcan zapiął Half Boston Crab na Parkerze a Burch Arm-Trap Crossface na Martelu.

 

Po walce Burch i Lorcan parodiowali pozę Imperium.

 

 

 

McKenzie Mitchell mówi że Keith Lee prosił o wywiad, mówi że widział co Gargano i Candice zrobili w ringu i widzia ich kolecję pytając kto nagrywa się przy jedzeniu kolacji. Nie obchodzi go co Gargano o nim myśli ale ma problem z jego obecną postawą i uważa że przeczucie że osiągnie ona swój limit na TakeOver.

 

 

 

 

Zaprezentowano Matta Riddle’a na zapleczu mówiącego że “Thrashy Tim” myśli że wyglądał kozacko opuszczając go w walce o mistrzostwa i zaatakował go z za pleców monitorem a jednak po wszystkim wrócił i go pokonał. Gdy jego ręka została wzniesiona próbował złamać Bro “skrzydła”. Thatcher nie jest ogierem lecz szczeniakiem.

Jeśli chce go wyzwać na walkę z nokautem lub poddanie wyłącznie to się zgadza. Jeśli chodzi o lokację może zmierzą się w miejscu obu z nich znajomym – klatce.

 

 

 

 

 

Turniej o Tymczasonego NXT Cruiserweight Championa

Kushida (2-0) vs. Drake Maverick (1-1)

W trakcie walki Jake Atlas był przy narożniku Drake’a. Kushida pracował nad ramieniem Mavericka przez większość starcia pod koniec walki Kushida zatrzymał próbę Wheelbarrow Bulldoga Z Narożnika na próbę cross armbreakera  lecz Draker kontruje go na school boy wygrywając prxzypięciem.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Drake Maverick (2-1)

 

 

Po walce Atlas podchodzi do Mavericka w ringu a Byron Saxton informuje że ze względu na taki sam rekord Atlas, Kushida i Maverick zawalczą w triple threat match’u za tydzień w NXT.

 

 

 

 

 

Pokazano promo wideo Rhei Ripley

 

 

 

 

Zapowiedziano Cage Fight pomiędzy Mattem Riddle’em a Timothym Thatcher’em w przyszłym tyg. w NXT

 

 

 

 

Damian Priest mówi że kluczem do niegodziwości jest posiadanie wielu celów. Ma prawdziwe pragnienie bycia mistrzem. Mistrzostwa nadejdą ale Finn Balor jest potencjalnym celem zamieniającym się w szansę. Balor ustanowił swoje nazwisko, dlatego Priest rusza za nim.Uczyni to w miejscu które uczyniło go sławnym – TakeOver, w miejscu gdzie imię Balora obróci się w popiół a Damiana Priesta jak wiecie, będzie żyć wiecznie.

 

 

 

 

Io Shirai vs. Rhea Ripley 

 

W trakcie walki Charlotte Flair zaatakowała Shirai big bootem i Ripley spear’em po czym wwaniosła w górę pas mistrzowski na zakończenie gali 

 

Bez wyniku