WWE NXT 30 listopada 2016: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z wczorajszego odcinka WWE NXT, który odbył się w Full Sail University.

Galę od razu rozpoczynamy z wysokiego C, ponieważ do ringu zmierza aktualna NXT Women’s Champion Asuka, dla której nie ma godnej przeciwniczki w rozwojówce NXT, no chyba że Ember Moon, ale z nią zmierzy się w przyszłości.

1 walka: NXT Women’s Champion Asuka vs Nicole Matthews

Pojedynek rozpoczynamy od zwarcia, z którego mistrzyni kobiet przechodzi do powalenia rywalki, a następnie wyprowadza kilka mocnych kopnięć w stylu Daniela Bryana :-D. Po chwili Asuka zapina cross arm breaker, a także poddusza swoją rywalkę i zapina kolejną dźwignię PIN 1..2..3

Zwyciężczyni: Asuka

Opinia: No cóż trzeba przyznać, że takie pojedynki są bezsensowne 🙁 Trochę się zawiodłem i mam nadzieję, że w jakiś sposób kolejne walki mi przywrócą ochotę do oglądania tego odcinka. Mistrzyni po raz kolejny udowodniła, że oficjele WWE nie mają żadnego pomysłu na jej rywalkę przez co sięgają po niezależne wrestlerki.

Następnie otrzymaliśmy skrót z zeszłotygodniowego ataku The SAniTY na WWE Cruiserweight Championa Richa Swanna.

Na zapleczu aktualny mistrz WWE NXT Samoa Joe mówi, że Shinsuke Nakamura otrzyma walkę rewanżową i szansę na zdobycie WWE NXT Championship. To wydarzenie miejsce będzie miało 3 grudnia w Osace w Japonii, ale to nie ma znaczenia, ponieważ Nakamura nie jest w stanie z nim się równać, nie jest na jego poziomie. Następnie mistrz dodał, że bez względu co wyrabiał Generalny Manager NXT William Regal jego podopieczny Shinsuke Nakamura nie zdobędzie tytułu po raz kolejny. Segment został przerwany przez Tye Dillingera, która zapytał mistrza o to, czy może się z nim zmierzyć wieczorem. Samoa Joe odpowiedział, że Tye nie jest na jego poziomie i nie zmierzy się z nim. Dillinger atakuje mistrza i odchodzi.

2 walka: No Way Jose vs Eric Young (w/The SAniTY)

Pojedynek rozpoczynamy od zwarcia, z którego zwycięsko wychodzi No Way Jose i momentalnie powala swojego przeciwnika, a następnie wpycha go do narożnika i wyprowadza back body drop, po którym przywódca SAniTY wypada z ringu, a cała drużyna go otacza. Po chwili jednak No Way Jose wrzuca swojego przeciwnika do ringu tylko po to, aby wyprowadzić na nim silny corner splash, po którym Young ponownie wypada z ringu. Po przerwie Eric wyrzuca No Way Jose z ringu i akcja toczy się po za kwadratowym pierścieniem, gdzie No Way został zaatakowany przez członków SAniTY, lecz jak zwykle sędzia tego nie widział. Walka wraca do ringu PIN 1..2..kick out. Eric wyprowadza neckbreaker PIN 1..2..kick out. Eric wrzuca rywala w narożnik i wyprowadza tam silne uderzenie w głowę, po którym poddusza swojego przeciwnika przy pomocy lin. Eric Young wyraźnie się nakręcił, a następnie ruszył w kierunku swojego rywala i mamy PIN 1..2..kick out. Eric rusza za ciosem, ale nadziewa się pod dwa mocne chopy w klatkę piersiową oraz neckbreaker PIN 1..2..kick out. No Way Jose atakuje członków SAniTY, którzy chcą ingerować w starciu, a następnie przypina, ale sędzia odwrócony kłóci się z Nikki. Sytuację wykorzystał EY, który z za pleców wyprowadził swoją akcję kończącą PIN 1..2..3

Zwycięzca: Eric Young

Opinia: No Way Jose wyraźnie przeważał w tym pojedynku, ale wiadome było to, że podopieczni jego rywala będą ingerować w starciu i pomogą mu w zwycięstwie. Co do walki to trzeba przyznać, że całkiem dobrze wyszła mimo iż EY nie może pokazywać tego do czego mnie przyzwyczaił podczas pobytu w TNA.

Po pojedynku Nikki weszła na narożnik i wyprowadziła dropkick, po którym padł No Way Jose.

Na zapleczu Asuka wypowiedziała się, że jest mistrzynią i nie widzi nikogo kto byłby w stanie odebrać jej tytuł.

3 walka: WWE NXT Champion Samoa Joe vs Tye Dillinger

Pojedynek rozpoczynamy od zwarcia, które po chwili staje się wymianą ciosów czy to na głowę, czy w klatkę piersiową. Stopniowo kontrolę przejmuje Tye Dillinger, który wbija mistrza w jeden z narożników, a następnie odbija się od lin i wyprowadza dropkick, po którym Samoa Joe wypada z ringu. Po przerwie kontrolę w ringu w ciąż ma Tye, który wpycha Joe do narożnika tylko po to, aby wyprowadzić dziesieć mocnych uderzeń w głowę, po których przechodzi do przypięcia PIN 1..kick out. Dillinger stara się wynieść mistrza na plecy przez co inkasuje dziwną akcję nie wiem jak ją nazwać(Samoa spadł na ring razem ze swoim rywalem). Mistrz stopniowo zdobywa sobie przewagę nad rywalem i zapina ankle lock, ale na szczęście Tye doczołgał się do ringu przez co sędzia musiał przerwać dźwignię. Następnie Joe wyprowadza potężny splash, po którym skupia się na osłabianiu jednej z dolnych kończyn Dillingera. Mistrz w swoim stylu krzy w kierunku swojego rywala i dochodzi do wymiany ciosów, którą wygrywa Samoa Joe PIN 1..2..kick out. Joe przy pomocy lin atakuje rywala, a następnie szykuje się do wykonania swojej akcji kończącej, ale inkasuje kilka silnych łokci w głowę, które nie robią większego wrażenia na mistrzu, gdyż on wyprowadza High Kick, po którym przechodzi do przypięcia PIN 1..2..kick out. Po kolejnej przerwie Samoa Joe wyprowadził ground pound oraz kilka uderzeń łokciem w kark swojego rywala, a także serię kopnięć PIN 1..2..kick out. Samoa Joe w nietypowy sposób wykręca głowę Dillingera, lecz ten powoli się podnosi i wyprowadza trzy mocne uderzenia w tułów oraz wspaniały clothesline, po którym mistrz pada jak rażony prądem. Tye odbija się od lin i wyprowadza shoulder block, po którym ściąga ochraniacz ze swojego kolana i stara się wynieść mistrza, ale inkasuje german suplex, po którym przechodzi do przypięcia PIN 1..2..kick out. Samoa Joe stara się kontynuować atak na swoim rywalu, lecz ten w jakiś sposób odrodził się i wykonał superkick. Następnie starał się zaatakować mistrza, lecz zainkasował rock bottom oraz submission, po którym stracił przytomność.

Zwycięzca: Samoa Joe przez submission.

Opinia: Muszę przyznać, że Tye Dillinger pokazał się z bardzo dobrej strony w starciu z mistrzem NXT i myślę, że niedługo WWE przestanie go szmacić, gdyż widzę w nim wielki potencjał. Niestety ten odcinek nie wypadł zbyt dobrze 🙁

No Comment.