WWE NXT 2/1/19 – Raport

Galę rozpoczyna Cathy Kelly która przedstawia najlepsze momenty roku 2018 w NXT oraz nominację do NXT Year End Awards

 

Przypomniano ladder match o tytuł pierwszego North American Championa pomiędzy Adamem Cole’em, Larsem Sullivanem, EC3, Velveteen Dream’em, Killianem Dain’em i Ricochete’em,

 

Pokazano zdobycie mistrzostwa obecnego North American Championa – Ricocheta w starciu z Adamem Cole’em na TakeOver: Brooklyn IV

 

Nominacje do nagrody Beakout Star of the Year/wschodząca gwiazda roku: 

-Ricochet

-Dakota Kai

-Lars Sullivan

-Rhea Ripley

-War Riders

-Lacey Evans

-EC3

-Bianca Belair

 

Zaprezentowano skrót historii #DIY, ich rozpadu i rywalizacji pomiędzy Johnnym Gargano a Tomaso Ciampą oraz skrót ich walki z TakeOver:New Orleans gdzie Gargano zmusił Ciampę do poddania oraz Street Fight matchu z TakeOver:Chicago gdzie Ciampa dokonał zemsty na byłym partnerze

 

Wspomniano walkę z TakeOver:New Orleans gdzie Aleister Black odebrał NXT Championship Andrande „Cien” Almasowi

 

Pokazano walkę o NXT Championship pomiędzy Aleisterem Black’iem a Tomaso Ciampą w którą wmieszał się Johnny Gargano, próbując zatrzymać Ciampę przed uderzeniem Blacka pasem mistrzowskim Aleistera gdy sędzia był znokautowany, przypadkowo uderza nim Blacka przez co Tomaso Ciampa zostaje nowym NXT Championem,

 

Wspomniano historię z tajemniczym napastnikiem atakującym Aleistera Blacka, śledztwo Regala i ujawnienie się Gargano jako sprawcy po tym jak Nikki Cross powiedziała powracającemu Aleisterowi kto stoi za atakiem na niego,

 

Przedstawiono Matta Riddle’a w rekordowo krótkim starciu z Kassiusem Ohno na TakeOver:War Games II, oraz Ohno atakującego Matta po jego walce z  Punishmentem Martinezem,

 

Nominacje do nagrody Tag Team of the Year

-Danny Burch i Oney Lorcan

-Street Profits

-Moustashe Mountain

-Heavy Machinery

-War Riders

-The Undisputed Era

 

Przypomniano starcie Burcha i Lorcana przeciw Undisputed Erze gdzie Strong i O’Reilly obronili tytuły NXT TT,

 

Nominacje do nagrody Rivaly of the Year/rywalizacji roku

-Andrande „cien” Almas vs. Johnny Gargano

-Shayna Baszler vs. Ember Moon

– Johnny Gargano vs. Tommaso Ciampa

-Undisputed Era vs. Moustashe Mountain

-Velveteen Dream vs. Ricochet

-Johnny Gargano, Tomaso Ciampa, Aleister Black i Nikki Cross

-Kairi Sane vs. Shayna Baszler

 

Za tydzień pretendentka do NXT Women’s Championship zmierzy się z Deonną Purrazzo,

 

Nominacje do Nagrody Future Star of The Year/przyszła gwiazda roku

-Matt Riddle

-Mia Yim

– Keith Lee

-The Forgotten Sons

-Candice LeRae

-Marina Shafir i Jessamyn Duke,

-Kona Reeves

-Dominik Dijakovic

-Io Shirai

Nominacje do nagrody Match of the Year/ walka roku

-Pete Dunne, Ricochet i War Raiders (Hanson and Rowe) vs. The Undisputed Era (Adam Cole, Bobby Fish, Kyle O’Reilly i Roderick Strong) – WarGames match na NXT TakeOver: WarGames (2018)

-Andrade “Cien” Almas (c) vs. Johnny Gargano o NXT Championship – NXT TakeOver: Philadelphia

-Moustache Mountain (Trent Seven i Tyler Bate) (c) vs. The Undisputed Era (Kyle O’Reilly i Roderick Strong) o NXT Tag Team Championship on NXT (11 lipca)

-Johnny Gargano vs. Tommaso Ciampa –  Unsanctioned match na NXT TakeOver: New Orleans

-Adam Cole vs. EC3 vs. Killian Dain vs. Lars Sullivan vs. Ricochet vs. Velveteen Dream –  Ladder match o NXT North American Championship na NXT TakeOver: New Orleans

-Shayna Baszler (c) vs. Kairi Sane o NXT Women’s Championship na NXT TakeOver: Brooklyn 4

-Ricochet vs. Velveteen Dream na NXT TakeOver: Chicago II
Aleister Black (c) vs. Tommaso Ciampa o NXT Championship on NXT (25 lipca)
Pete Dunne (c) vs. Zack Gibson o WWE United Kingdom Championship on NXT ( 22 września)

-Aleister Black vs. Adam Cole – Extreme Rules match na NXT TakeOver: Philadelphia

-Pete Dunne (c) vs. Kyle O’Reilly o WWE United Kingdom Championship on NXT ( 13 sierpień)

-The Undisputed Era (Kyle O’Reilly and Roderick Strong) (c) vs. Danny Burch and Oney Lorcan for the NXT Tag Team Championship at NXT TakeOver: Chicago II

-Nikki Cross vs. Bianca Belair on NXT ( 12 wrzesień)

-Ricochet (NA-c) vs. Pete Dunne (UK-c) – Champion vs. Champion match o oba NXT North American Championship i WWE United Kingdom Championship on NXT ( 19 września)

-Ricochet (c) vs. Pete Dunne vs. Adam Cole in a Triple threat match o NXT North American Championship on NXT (10 październik)

 

 

Przypomniano starcie Bianci Belair z Deonną Purrazzo z 22 sierpnia oraz skrót starcia Johnny’ego Gargano z Aleisterem Black’iem z TakeOver:War Games II

 

Nominacje do nagrody  Male Competitor of the Year/męski zawodnik roku

-Tommaso Ciampa

-Johnny Gargano

-Ricochet

-Aleister Black

-Velveteen Dream

-Andrade „Cien” Almas

-Adam Cole

-Pete Dunne

Nominacje do nagrody Female Competitor of the Year/zawodniczka roku

-Nikki Cross

-Shayna Baszler

-Kairi Sane

-Ember Moon

-Bianca Belair

 

Pokazano wywiad z Gargano po wygranej walce w steel cage match’u z Aleisterem Black’iem 2 tyg. temu, zostaje zapytany czy on i Tomaso Ciampa są po tej samej stronie, Gargano mówi że ludzie powinni mówić o tym że okazał dobroć serca i rozgrzeszył Aleistera z jego grzechów, zapytany czy tak planował przebieg walki odpowiada że planem było wygranie walki i to zrobił, kończąc że w to on jest bohaterem w tej historii,

 

Matt Riddle vs. Kassius Ohno

Matt po gongu rusza z wysokim kolanem, Kassius unika go wychodząc z cyclone kick’iem, którego unika Riddle ruszając z serią palm strike’ów i shoot kick’ów w narożniku, dwa jumping forearmy w narożniku i próba exploder suplex’a z której Kassius próbuje uwolnić się łokciami, mimo tego Matt go wykonuje, dorzuca running senton, kolano na żebra i axe kick oraz forehand chop’y po czym Ohno kątruje ciosem w szyje,

Rolling release suplex oraz forearm, facewash i big boot w narożniku od Kassiusa, po snapmare’rze wykonuje somersalut senton przypinając Matta do dwóch, Riddle wychodzi z chop’em lecz zostaje powalony big boot’em i otrzymuje atomic drop, Ohno zapina cravate, przeciąga Riddle’a do lin i odpycha go, po chop’ie od Ohno, Matt wychodzi z serią palm strike’ów i bridging german suplex’em, 1….2…i…kick out

Matt rusza z serią shoot kick’ów na klatkę Kassiusa który przechwytuje jego stopę, wykręca mu palce u nogi, wychodzi z wysokim kolanem i cyclone kick’iem, 1….2…i…kick out, Matt wychodzi z forehand chop’em po czym otrzymuje forearm, wstaje rusza na Ohno z serią forehand chop’ów i wysokim kopnięciem, gdy Riddle odbija się od lin Ohno zatrzymuje go bicycle kick’iem i dorzuca dwa sentony, przy próbie kolejnego Matt przechwytuje go na Bromission zmuszając Kassiusa do poddania

Zwycięzca przez poddanie – Matt Riddle

Po walceMatt chce przybić żółwika pokonanemu Kassiusowi, który odchodzi w stronę rampy lecz po chwili wraca, w ringu klęka na kolano i chce przybić z nim żółwika lecz chwyta go za rękę i wbija go ramieniem w słupek narożnika, rusza za nim na zewnątrz i wbija go głową w narożnik, podnosi go wbija dwukrotnie w schody, trafia go rolling elbow po czym przybija żółwika na nieprzytomnym Mattcie i odchodzi