WWE NXT 19/2/20 – Raport

W ringu pojawia się Undisputed Era, Cole wspomina że mówił wszystkim iż obsesja nigdy nie pokona przeznaczenia, udowodnił to Tomaso Ciampie w dotkliwy sposób i zrobi to z każdym innym ponieważ jest najlepszym NXT Championem jaki kiedykolwiek był.

Jakie pytanie ciągle zadawał Ciampa ? Czy może być tak dobrym mistrzem jak on ? Dureń ma swoją odpowiedź i jest ona niekwestionowana. Undisputed Era nigdzie się nie wybiera i jest skalą porównawczą tego brandu. Dalej będą dawać przykład, tak jak Roderick Strong uczyni to kosztem Velveteen Dream’a.

Na ekranie pojawia się grafika Velveteen Dreama i słychać jego głos który mówi że nadszedł czas by Roderick zostawił chłopców w domu i zrobił to dla Mariny. Jeśli mają to zrobić w ten wieczór, niech będzie to noc tylko dla nich.

Roderick przysięga na wszystko czym jest jako mężczyzna i swoją rodzinę że Dream pożałuje że w ogóle wrócił.

 

 

Pokazano zakończenie walki Cole’a z Ciampą z ubiegłego TakeOver gdzie Gargano atakujący Tomaso pasem mistrzowskim przyczynia się do jego porażki w próbie odzyskania „Goldie”.

 

 

NXT Cruiserweight Championship Match 

Lio Rush vs. Jordan Devlin(c)

 

Jordan wbija Rusha w narożnik po wiązaniu po czym opuszcza ring unikając high kick’a. Lio przejmuje ofensywę po overhead kick’u i snap suplexie. Rush powala Devlina cartwheel kick’iem. Jordan zatrzymuje dive ura-nage z brzegu ringu na split-legged moonsalutem, heat na Lio.

Devlin ponownie wykonuje ura-nage na moonsalut lecz tym razem lądując na kolanach Rusha. Seria ciosów od Lio zatrzymana half nelson suplex’em oraz kitchen sink. Camel Clutch po butterfly suplex’ie od Jordana który dorzuca seated senton i serię cios’ów.

Próba Devlin Side (Short-Arm Saito Suplex), Rush wykonuje backflip wychodząc z come up’em (split-legged springboard stunner) ale Jordan zatrzymuje go belly to back backbreaker’em. Rush rusza z serią chop’ów zatrzymaną jawbreaker’em, dbl down z podwójnym crossbody po przerwie.

Rush posyła Devlina za riong kopnięciem dorzucając suicide dive i crossbody z narożnika, Rush posyła Jordana na brzeg ringu po czym otrzymuje slingshot cutter i penalty kick, Lio unika asai moonsalut’a wychodząc z springboard corkscrew sentonem za ringiem.

Po krótkiej wymianie Devlin trafia spanish fly, Koji clutch od Lio, Devlin dociera do lin, Jordan zatrzymuje Rusha na narożniku lecz otrzymuje inverted frankensteiner i come up. Jordan unika Final Hour (Split-Legged Frog Splash), wychodzi z headbutt’em i Devlin Side,  1…2…3

 

Zwycięzca przez przypięcie i nadal NXT Cruiserweight Champion – Jordan Devlin 

 

 

Dakota Kai udziela wywiadu u boku Raquel Gonzalez, Raquel zostaje zapytana o motyw interwencji na TakeOver w walce Kai z Nox oraz relację z Dakotą. Odpowiada że Nox zepchnęła Kai na boczny tor i dobrze zna to uczucie, widziała jak inne zawodniczki w PC dostawały szansę przed nią. Dakota na War Games została niedoceniona ponownie za postawienie się domniemanym przyjaciółką i została wyrzutkiem za postawienie się ? Już nie.

Kai mówi że Gonzalez udowodniła w Portland że wpiera ją bardziej niż ktokolwiek inny więc odwdzięczy się tym samym, razem będą nietykalne.

Wywiad przerywa William Regal gratulując zwycięstwa w Portland, przyznaje że Dakota jest nietykalna poza faktem że zmierzy się z Nox za 2 tyg. i nie wezmą w tym udział osoby postronne ponieważ będzie to steel cage match.

 

 

Cathy Kelly pyta Ripley o Charlotte wybierającą walkę o NXT Championship na WM. Rhea mówi że Charlotte zaatakowała ją z za pleców ale będzie śmiała się ostatnia bo idzie tam gdzie chce, na WrestleManii nawet Królowa może mieć koszmary.

 

Do ringu zmierza Austin Theory, po chwili pojawia się Ciampa, bierze mikrofon, Austin podchodzi do niego a Tomaso mówi że to nie jest dobry moment. Odnośnie tego co stało się w Portland, może powinien się tego spodziewać, była tak skupiony na odzyskaniu „Goldie” że przestał zwracać uwagę na otoczenie.

Przestał słuchać instynktu, pomiędzy Tomaso Ciampą a mistrzostwem NXT zawsze stał Johnny Gargano. Nie pyta siebie czemu, on wie czemu i Johnny także….Austin wytrąca mu mikrofon i otrzymuje forearm. Ciampa podnosi mikrofon mówiąc że jeśli chce odzyskać swoje życie nie może być Gargano w NXT.

Austin rusza za Tomaso otrzymując big boot i running knee lift w głowę po czym zostaje kilkukrotnie wbity w barierki.

 

 

Przed przerwą pokazano pozującą do sesji zdjęciowej Chelsea Green

 

 

Finn Balor mówi że wszystkie pytania,….debaty….i rozgłos zostały ukrócone. Gdy ktoś na niego rusza, NXT jest jego szachownicą. Udowodnił to w Portland i mówił o tym wcześniej, pozostaje patrzenie na jego kolejny ruch.

 

Raul Mendoza i Joaquin Wilde vs Grizzled Young Weterans (Zack Gibson i James Drake)

Wilde wyrywa się z wristlock’a dropkickiem, Drake ratuje Zacka przed irish whip’em w narożnik i zmienia się z nim po kolanie dla Joaquina, po ranie i crucifix pinie od Wilde’a Gibson wykonuje blind tag wychodząc z serią stomp’ów po leap frog’u i clothesline’ie, tag z Drake’iem, ripcord (Gibson)/forearm (Drake),

Pendulum backbreaker od Jamesa, zmiana z Zackiem, pendulum backbreaker za ringiem (Gibson)/ slingshot dbl foot stomp (Drake), Wild wykonuje hot tag z Mendozą po quebradzie z drugiego narożnika, tag z Gibsonem,

Raul wychodzi z serią clothesline’ów, dropkick’iem,  enzugiri na springboard missile dropkick, Gibson blokuje suplex, trafuia cross chop’em i teardrop suplex’em, tag z Drake’iem wykonującym poetry in motion na Mendozie w Wilde’a, Raul wychodzi z serią ciosów, blind tag Gibsona na Ticket To Mayhem (Tombstone Facebuster/ Dbl Knee Facebreaker), 1…2…3

 

Zwycięzcy przez przypięcie – Grizzled Young Veterans

Gibson pyta po walce czy to kraj wolności i dom odważnych ? raczej kraj brodaczy i dom ignoranckich Jankesów. Grizzled Yound Veterans zamierzają przejąć NXT i oficjanie o tym uprzedzają.

 

Do ringu zmierzają nowi NXT Tag Team Championi – Broserweightci, idą na trybuny witając się z widownią. Riddle pyta gdzie ich wózek golfowy ? Dunne mówi ze przez niego został skonfiskowany ale najważniejsze że zostali nowymi mistrzami drużynowymi. Matt mówi że celebracji ciąg dalszy a w Portland ostro imprezowali, ogier Riddle na pewno ale ogier Pete – ten człowiek to maszyna wystarczy na niego spojrzeć (Dunne patrzy na niego niewzruszony).

Jednak ogier – puchar imprezował za mocno, niestety naruszył politykę antydopingową. Zawieszono go na 30 dni, tutaj to normalne. Przerywają im ruszający do ringu Danny Burch i Oney Lorcan.

 

NXT Tag Team Championi BroserWeightci (Matt Riddle i Pete Dunne) vs. Danny Burch i Oney Lorcan

 

Dunne przechodzi w bow & arrow strech na Burch’u, Dany unika cross armbreaker’a a Pete arm trap crossface’a, zmiana z Riddle’em i Lorcanem, Matt wykonuje gutwrench suplex na Lorcanie, Dunne zatrzymuje wbiegającego Oney’a, Pete i Matt wyjkonują na rywalach gutwrench suplex jednocześnie. Zmiana z Pete’em na asisted corkscrew senton od Matta w Lorcana,

Po przerwie Burch wykonuje asisted powerbomb z Lorcan’em dla Riddle’a, Oney przechodzi z half boston crab’a na stf, Matt wynosi go na bro to sleep (g.t.s.) wykonując hot tag z Pete’em i zmiana z Burch’em, Dunne wykonuje x-plex na cross armbreaker, school boy od Danny’ego,

Blind tag z Riddle’em gamengiri (Dunne)/high kick w głowę (Rillde), powerbomb (Dunne)/enzugiri (Riddle), Lorcan przerywa pin i otrzymuje final flash (ripcord high knee), clothesline w narożniku na gamengiri i lariat od Burch’a dla Riddle’a, Burch przechodzi w crossface przerwany przez Pete’a,

Pod koniec starcia Dunne przechwytuje uppercut Lorcana nafingerbreaker, zmiana z Riddle’em, Bitter End (Pumphandle Flatliner) na Final Flash (bicycle knee) kończy walkę.

 

Zwycięzcy przez przypięcie –  NXT Tag Team Championi BroserWeightci

 

Forgotten Sons mówią że Grizzled Young Veterans nie znają nawet znaczenia słowa weteran, Blake mówi że obelgi jak brodacze i ignoranccy Jankesi bierze osobiście. Ryker mówi że to jest kraj wolności ponieważ jest domem odważnych i pora by ktoś wbił im to do głowy.

 

 

Do ringu zmierza North American Champion Keith Lee, pokazano urywki jego występu na WWE Backstage, bierze mikrofon w momencie gdy pojawia się Kona Reeves. Kona bierze mikrofon, bdy odwraca się trafia na shoulder tacykle w narożnik, do ringu wchodzi sędzia i rozpoczyna starcie gdy Reeves podnosi się.

North American Champion Keith Lee pokonuje Konę Reevesa po kolanie i Super Novie (Fireman’s Carry Powerslam)

Do ringu wchodzi Dominic Dijakovic, mówi że przykro mu ale nie odpuści, na TakeOver był w stanie pokonać Lee i wie że jest tego świadom. Spanish fly z narożnika miało  wykończyć Lee ale wykończył nim tylko swoje plecy, gdyby nie to wykonałby na nim Feast Your Eyes i zdobył tytuł.

Lee mówi że jedyne co słyszy z ust Dijakovica to „gdyby”, „wymówki wszyscy mają….sam wie co dalej”, może mówić że „gdyby ” to się stało, Dijakovic wygrał by ale faktem jest że wygrał on. Mimo tego za każdym razem gdy wchodzi z nim do ringu słyszy to samo (ludzie krzyczą „fight forever”). Dodaje ze zawsze jest gotowy na wyzwanie, jeśli namówi Regala, będą mieli walkę.

 

 

Chelsea Green [z Robertem Stone’em] vs. Kayden Carter

 

Bianca Belair pojawia się w trakcie walki Kayden Carter z Chelsea Green, mówi że zaraz da im skończyć, dodaje że mówiła Charlotte że „nawet tu nie przychodzi” ale skoro postanowiła ją zaatakować chce by się pojawiła, nie ważne gdzie i kiedy zamierza skopać ten tyłek.

Gdy Bianca odchodzi Green przechodzi w school girl, back slide i la magistral, Kayden zatrzymuje ją superkick’iem po czym Chelsea wylatuje za ring, Carter wrzuca ją do środka, pod nieuwagę sędziego Robert Stone podcina jej nogę, Green wykonuje  Inverted Unprettier wygrywając walkę 

 

Zwycięzca przez przypięcie – Chelsea Green

 

 

 

Tomaso Ciampa zmierzy się z Austinem Theory za tydzień, na galę powróci również Finn Balor.

 

 

Velveteen Dream pokonuje Rodericka Stronga wykonując Dream valley driver. Po walce Boby Fish i Kyle O’Reilly wykonują na nim High/Low a Roderick Strong End of Heartache.