WWE NXT 13/01/2016 – Raport

Rozpoczynamy pierwsze NXT prosto z Full Sail University w 2016 roku! A rozpoczynamy już od powrotu, bo po raz pierwszy od dawna na rampie przywitał nas GM NXT, William Regal. Ogłosił on, że w dzisiejszej walce wieczoru zobaczymy Battle Royal kobiet którego zwyciężczyni zyska miano pretendentki, do tytułu trzymanego przez Bayley. Następnie Regal zapowiedział Samiego Zayna, który wraca do Full Sail po długiej przerwie. Sami wszedł do ringu przy sporej reakcji fanów zgromadzonych na arenie. Przedstawił się jako muzyk, a gdy fani zaczęli śpiewać “Ole! Ole! Ole!”, skwitował to słowami, że jest to ich wspólny przebój numer jeden. Dodał, że mimo tego jak wspaniale było w UK, świetnie jest wrócić do domu. Zakończył na tym, że zamierza zostać pierwszym w historii dwukrotnym mistrzem NXT. Wtedy rozbrzmiała muzyka Samoa Joe. Samoa powiedział, że Sami nie zasłużył na walkę o pas, ponieważ gdy ostatni raz walczył o tytuł, Joe uratował mu życie. Podczas gdy w Londynie, Balor ledwo przetrwał walke z Joe. Mamy i kolejnego zainteresowanego, słyszymy theme Barona Corbina który też chce chyba ustawić się w kolejce o pas. On natomiast rzucił od siebie, że w przeciwieństwie do Joe, Baron zwyciężył swój match na NXT TakeOver: London. Wszystko zakończyło się wyjściem Samoa Joe z ringu, wtedy Baron zaatakował Samiego od tyłu. Zayn jednak sobie poradził z rywalem. Skorzystać z okazji chciał Joe, jednak Zayn w porę się odwrócił i nie było już żadnego ataku. Segment kończymy słysząc theme wrestlera który został sam w ringu, Samiego Zayna.

————————–

Wywiad z Bayley

Mistrzyni powiedziała, że sama nie ma pojęcia jak przertwała walkę z Nią Jax w Londynie, jednak wie jedno… wciąż jest mistrzynią. Życzyła również powodzenia zawodniczkom które wezmą udział w dzisiejszym Battle Royal o miano pretendentki

—————————

Ogłoszenie wyników NXT Year-End Awards

Tag Team of the year – Enzo Amore & colin Cassady
Female competitor of the year – Bayley
Male competitor of the year – Finn Balor
NXT Takeover of the year – NXT TakeOver: Brooklyn
Match of the year – Bayley vs. Sasha Banks (NXT TakeOver: Brooklyn)
Overall competitor of the year – Finn Balor

—————————

Match #1
Singles Match
Tommaso Ciampa vs. Danny Burch

Zaczęli od clinchu który wygrał Burch, nie nacieszył się jednak długo przewagą ponieważ Ciampa sporwadził go do parteru i zyskał kontrole. Chwilową. Danny szybko skontrował i przejął inicjatywę. Burch jednak zaczął lekceważąco podchodzić do rywala, co się na nim zemściło. To jednak nie było ostatnie słowo Danny’ego. Zaatakował potężnym kopnięciem w głowe oponenta, dokładając do tego mocny prawy. Przypięcie jednak nie dało mu zwycięstwa. Tommaso za to wziął się do roboty i chwile później poddawał już rywala, za pomocą przekombinowanego Armbara.

Winner: Tommaso Ciampa via submission (3:42)

—————————

Promo Enzo & Cassa

Najlepszy tag team roku w NXT miał do powiedzenia tyle, że nie skończyli oni jeszcze z Dashem i Dowsonem.

—————————

Krótkie proma uczestniczek Battle Royal:
Billie Kay, Deonna Purrazzo, Emma

—————————

Jesteśmy w biurze Williama Regala który przekazał nam ważną informacje. Triple Threat Match – Corbin vs. Zayn vs. Joe o miano pretendenta do pasa NXT, już za dwa tygodnie!

—————————

Match #2
Tag Team Match
Dash & Dawson vs. The Ascension

Rozpoczęli Victor i Dash. Były mistrz NXT Tag Team zaczął bardzo dobrze neutralizując obecnego posiadacza tego tytułu. Uwagę Victora odwracać musiał Dawson, na czym skorzystał Dash i zaatakował Victora. Od tego momentu obecni mistrzowie mieli wyraźną przewagę nad rywalami i ze spokojem prowadzili walkę, czasami się zmieniając. W końcu do ringu wszedł Konnor i serią prawych zaatakował Dawsona. Do tego Clothesline w narożniku i Flapjack. Próba przypięcia, jednak wtedy uwagę sędziego odwrócił Dash i zrobiło się zamieszanie z którego wyszła zmiana Dasha z Dawsonem i wykonany finisher. 1! 2! 3!

Winners: Dash & Dawson via pinfall (4:10)

—————————

Segment na zapleczu, Nia Jax nie zostaje dopuszczona do Battle Royal przez lekarke po walce z Bayley w Londynie. Eva Marie jednak ją pociesza, że wygra dzisiejsze Battle Royal zarówno dla siebie jak i dla niej.

—————————

Krótkie proma uczestniczek Battle Royal:
Peyton Royce, Carmella, Alexa Bliss

—————————

Match #3
Singles Match
Elias Samson vs. Corey Hollis

Zaczęli on clinchu po którym Elias przeszedł do Headlocku. Corey próbował się uwolnić jednak Samson zaatakował go łokciem, a następnie wściekle stompował przy linach. Hollis który nie dostał nawet wejściówki zdołał wyprowadzić serie ataków łokciami jednak na tym się skończyło. Elias skończył walke po Neckbreakerze.

Winner: Elias Samson via pinfall (2:22)

—————————

Wywiad z Finnem Balorem

Mistrz wypowiadał się na temat walki o miano pretendenta do jego tytułu. Mówił że jest mistrzem i podejmie wyzwanie z kimkolwiek, bo taka jest jego praca. Nieważne czy będzie to Zayn, Joe czy Corbin. Czeka na pretendenta, jednak otwarcie mówi że pas zostanie u Finna Balora.

—————————

Krótkie proma uczestniczek Battle Royal:
Cameron, Aliyah, Liv Morgan, Asuka

—————————

Main Event
#1 Contender’s Match for NXT Womens Title

Końcówka walki: Zostało pięć div. Asuka, Billie Kay, Peyton Royce, Emma i Carmella poza ringiem ponieważ wyleciała pod dolną liną. Emma była na narożniku i została wyeliminowana przez Asuke mocnym kopnięciem. Z okazji chciały skorzystać Royce & Kay próbując wyrzucić wspólnie Asuke jednak to się nie udało. Asuka chwile później wyeliminowała więc obie naraz. Wtedy nagle Asuke wyeliminowała Eva Marie która, jak się okazało, nie została jeszcze wyeliminowana! Gdy Eva zaczęła się cieszyć nagle do ringu wruciła Carmella i wyrzuciła Marie z ringu! To koniec.

Winner and #1 Contender: Carmella

Po walce do ringu przyszła Bayley która przytuliła się z Carmella i wzniosła jej rękę do góry. Tym obrazkiem kończymy dzisiejszy odcinek NXT!