WWE Monday Night RAW 30 stycznia 2017: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka WWE Monday Night RAW.

Show rozpoczynamy od pojawienia się mistrza WWE Universal Kevina Owensa, który mówi iż zeszłej nocy udowodnił wszystkim, że jest w stanie tego dokonać. Nikt nie myślał, że wygra, a on to zrobił. Ludzie, którzy myśleli, że mi się nie uda powinni zostać wpisani do The List of Jericho. Następnie dodał, że zamierza podziękować człowiekowi bez, którego zwycięstwo na Royal Rumble z jego udziałem nie miałoby miejsca. KO podziękował Chrisowi za wsparcie mentalne jakiego potrzebował do przetrwania. Nadszedł czas, aby porozmawiać o dokonaniach Chrisa Jericho, który mówi iż w niedzielnym royal rumble matchu wystąpił przez prawie sześćdziesiąt jeden minut i był jedną z gwiazd tego wydarzenia, ale niestety nie udało mu się odnieść zwycięstwa. Na arenie rozbrzmiewa theme song Brauna Strowmana. Mistrz Universal mówi, że cieszy się z obecności Strowmana, ponieważ miał zamiar mu podziękować. Braun odpowiedział, że nie przybył tutaj po to, aby usłyszeć miłe słowa z ust Kevina, ponieważ w niedzielę zaatakował Romana Reignsa, bo go nienawidzi oraz chce zdobyć tytuł obecnie należący do Owensa. Kevin wydaje się być lekko zdezorientowany tym faktem i udaje, że o niczym nie pamięta. Braun żąda title shotu. Na arenie pojawił się GM RAW Mick Foley, który powiedział iż nie pochwala tego co zeszłej nocy zrobił Braun Strowman, ale po obejrzeniu nagrania rozumie jego postępowanie. Mick przypomniał również, że KO obiecał walkę Strowmanowi, tak więc dzisiaj zmierzą się ze sobą o Universal Championship.

1 walka: Sami Zayn def. Chris Jericho

Tymczasem na zapleczu Sheamus oraz Cesaro rozmawiali na temat wydarzeń z Royal Rumble. Bayley włączyła się do ich kłótni, ponieważ również nie odniosła zwycięstwa na niedzielnej gali, a następnie zasugerowała iż powinni dziś walczyć oraz się przytulić. Nagle pojawili się The Club oraz Charlotte Flair i wyśmiewali się ze swoich rywali.

Na zapleczu Universal Champion Kevin Owens przybył do gabinetu Stephanie McMahon twierdząc, że ona jest przeciwko niemu, ponieważ dzisiaj zmierzy się on z Braunem Strowmanem. Stephanie odpowiedziała, że wraz z Mickiem Foleyem zamierzają się zająć sytuacją Setha Rollinsa.

2 walka: Tony Nese def. Mustafa Ali

Po pojedynku Austin Aries poprosił Tony’ego Nese o wypowiedzenie się na temat jego braku charyzmy. Nese odpowiedział, że nie ma zamiaru nikomu się spowiadać, a zwłaszcza swoim krytykom po czym odszedł.

W ringu obecny jest Seth Rollins, który powiedział, że został wyrzucony z budynku, w którym odbywa się dzisiejszy odcinek Monday Night RAW, ale mimo tego się pojawił tutaj. Wie, że Stephanie McMahon pozwie go, ale co tam raz się żyje. Na arenie pojawiła się Stephanie McMahon, która powiedziała, że nie ma zamiaru wysłuchiwać tych bzdur oraz dodała, że jej męża nie ma dziś na RAW. Seth odpowiedział, że jeśli tak jest to nie ma zamiaru przejmować się słowami komisarz RAW, ponieważ zależy mu głównie na jej tchórzliwym mężu. Steph odpowiedziała, że Triple H obawia się tego co mógłby zrobić Rollinsowi, gdyby ten wpadł w jego ręce. Następnie kazała mu przeprosić jej męża. Rollins przeprosił za to, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ujawnił prawdziwą postać tchórzliwego Triple H za co jest mu bardzo przykro. Hunter wie, że Seth Rollins jest największym zagrożeniem dla jego dziedzictwa, dlatego też na gali NXT TakeOver w San Antonio posłużył się ochroniarzami zamiast wejść ze mną do jednego ringu. Stephanie na zakończenie dodała, że kłamała mówiąc o tym iż jej męża nie ma na RAW.

3 walka: Sheamus, Cesaro & Bayley def. Charlotte Flair & The Club

Tymczasem na zapleczu Stephanie McMahon wścieka się na Micka Foleya za to iż wyznaczył walkę Kevinowi Owensowi z Braunem Strowmanem. Mick odpowiedział, że powinna uszanować jego decyzję.

W ringu obecny jest Neville, który oznajmił wszystkim, że jesteśmy świadkami koronacji nowego króla Cruiserweightów. Na arenie pojawił się Rich Swann, który oznajmił, że należy mu się walka rewanżowa.

Na zapleczu otrzymaliśmy segment z udziałem Bayley oraz Sashy Banks, która wyjawiła iż zamierza ponownie zmierzyć się z Nia Jax, lecz nastąpi to dopiero po wyleczeniu jej kontuzji.

4 walka: Braun Strowman def. Kevin Owens przez DQ w walce o WWE Universal Championship

W ringu obecni są Brock Lesnar oraz Paul Heyman, który mówi, że w życiu nadchodzi taki moment, w którym trzeba się do czegoś przyznać. Paul wymienia listę osób, których dziedzictwo zostało zniszczone przez Brocka Lemsana. Paul wyzwał Billa Goldberga w imieniu swojego podopiecznego Brocka Lesnara do walki na WrestleManii 33.

5 walka: Nia Jax def. Sasha Banks – sędzia przerwał walkę.

6 walka:
Tornado Tag Team Match: Enzo i Big Cass def. Rusev(w/Lana) i Jinder Mahal

W ringu obecny jest WWE COO Triple H, który stwierdził, że wszystko co spotkało Setha Rollinsa w przeszłości zawdzięcza wyłącznie jemu. Następnie dodał, że Rollins nie zdołał udźwignąć presji i nie udało mu się odzyskać tytułu. Nagle do ringu zmierza Setha Rollins, ale któż to??? Tak to Samoa Joe pojawi się znikąd i brutalnie atakuje Setha Rollinsa, a następnie ustawia go w Coquina Clutch. Tym akcentem zakończyliśmy pierwsze RAW po Royal Rumble.