WWE Monday Night RAW 30 kwietnia 2018: Raport

Show rozpoczynamy od przypomnienia wydarzeń, które miały miejsce podczas piątkowego eventu WWE Greatest Royal Rumble w Arabii Saudyjskiej. W ringu obecny jest Roman Reigns, a na telebimie pojawiły się zdjęcia z kontrowersyjnego rozstrzygnięcia Steel Cage Matchu, w który to Brock Lesnar zachował tytuł mistrzowski. Roman powiedział, że nie zamierza się usprawiedliwiać, ponieważ wszyscy widzieli, co było i teraz fani zgromadzeni w Montrealu mogą podziwiać prawdziwego mistrza WWE Universal. Reigns dodał, że wielu fanów wątpiło w niego, mimo iż jest facetem, który dotrzymuje słowa. Sa arenie zjawił się Jinder Mahal, który stwierdził, że nienawidzi wymówek, a następnie zagroził Brockowi Lesnarowi sugerując, że teraz przyszedł czas na niego. Na arenie w swoim rodzinnym mieście zjawił się Sami Zayn, który powiedział, że nie był w stanie pojawić się na GRR po tym co zrobił z nim Bobby Lashley. Po chwili Zayn dodał, że zamierza stawić czoła Romanowi Reignsowi. Kevin Owensa także pojawił się na arenie i powiedział, że jego przyjaciel jest w stanie pokonać Romana Reignsa, ale ludzie na widowni chcą zobaczyć jego pojedynek z Big Dogiem. Po chwili zjawił się Lashley, który rzucił się na Sunila i Samiego Zayna, jednak to tylko pomogło do momentu pojawienia się Brauna Strowmana. Face’owie poradzili sobie z heelami.

1 walka: Singles Match
Elias def. Bobby Roode

Po pojedynku dowiedzieliśmy się, że w walce wieczoru otrzymamy six man tag team match.

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na zaplecze RAW, gdzie widzimy Bobby’ego Roode’a opatrywanego przez lekarzy.

2 walka: Tag Team Match
The Authors of Pain def. Jean-Paul i Francois

Po pojedynku Akam potwierdził, że The Book of Pain została otwarta i dla każdego zespołu z RAW znajdzie się tam miejsce.

W ringu obecny jest WWE Intercontinental Champion Seth Rollins, który wyszedł zwycięsko z Ladder Matchu, dzięki czemu zachował mistrzostwo. Rollins powiedział, że ostatnie miesiące w jego wykonaniu były dzikie oraz nie chce być jak WWE Universal Champion Brock Lesnar. Na arenie zjawił się Finn Balor, który wspomniał jak blisko był zdobycia tytułu na GRR, a następnie pogratulował Rollinsowi. Balor dodał, że Rollins powiedział o byciu walczącym mistrzem, więc zaproponował mu walkę o tytuł mistrzowski jeszcze tej nocy. Mistrz odpowiedział, że na BackLash zmierzy się z The Mizem, więc decyzja należeć będzie do fanów. Nagle zjawili się Bo Dallas oraz Curtis Axel, który powiedział, że w zeszłym tygodniu podeszli do Rollinsa oraz Balora w niewłaściwy sposób i powinni odbyć rozmowę grupową. Panowie odmówili The Miztourage, a segment zakończył się atakiem ze strony Finna Balora na Rollinsie.

3 walka: Singles Match
Ruby Riott def. Sasha Banks

Otrzymaliśmy kolejną serię Moment of Bliss, w którym Alexa Bliss opowiadała o znęcaniu się, podróży do Disney World z ówczesną przyjaciółką Nia Jax, która przez cały dzień wyśmiewała się z niej.

Renee Young przeprowadziła wywiad z Titusem O’Neilem, który podczas piątkowego eventu Greatest Royal Rumble zaliczył nieciekawy upadek. Titus powiedział, że jego wejście szło zgodnie z planem, ale popełnił prosty błąd i upadł. Titus dodał, że ważne jest, to aby się podnieść i wrócić. Przy nim pojawił się Baron Corbin, który szydził z Titusa.

4 walka: Six Man Tag Team Match
Roman Reigns, Bobby Lashley i Braun Strowmna def. Sami Zayn, Kevin Owens i Jinder Mahal

Po krótkiej przerwie po raz kolejny otrzymaliśmy pakiet nagrań z zeszłotygodniowego eventu Greatest Royal Rumble.

5 walka: Singles Match
No Way Jose def. Baron Corbin

Po pojedynku Titus WorldWide świętowali zwycięstwo razem z Jose, który najwyraźniej zdecydował się na dołączenie do grupy.

6 walka: Singles Match
Natalya def. Mickie James

Po pojedynku Natalya trzymała się za obolałą nogę, więc na arenie pojawiła się Ronda Rousey oraz RAW Women’s Champion Nia Jax, aby odgonić Alexę Bliss i Mickie James.

Na backstage’u obecni są Drew McIntyre oraz Dolph Ziggler. Drew powiedział, że wszystko jest prawdziwe tak jak on, podczas, gdy inne gwiazdy WWE przechodzą przez życie grająć na swoich telefonach. Dolph po raz kolejny dodał, że przyszli tutaj, aby skraść show.

7 walka: Singles Match o IC Title
Seth Rollins(c) def. Finn Balor