WWE Monday Night RAW 28 maja 2018: Raport

Znajdujemy się w The Coliseum w Richmond. Na show zapraszają nas Michael Cole, Jonathan Coachman oraz Corey Graves.

W ringu obecny jest już Braun Strowman, który został przywitany przez fanów niesamowitym popem. Jego pojawienie się zostało zapowiedziane przez JoJo. Olbrzym powiedział, że zamierza zdobyć walizkę Money in the Bank, ponieważ żaden z uczestników ladder matchu nie jest w stanie go powstrzyma. Braun dodał, że po MITB planuje zdobyć mistrzostwo WWE, a Brock Lesnar będzie patrzył na to, co zrobił. Na arenie pojawił się Finn Balor mówiąc, że nigdy nie stracił tytułu Universal, który został mu tylko odebrany. Braun nazwał go małym człowiekiem i doszło do brawlu między wrestlerami. Ta sytuacja doprowadziła do ingerencji ze strony GM RAW Kurta Angle, który ogłosił ich pojedynek.

1 walka: Singles Match
Finn Balor def. Braun Strowman przez DQ

Po pojedynku Braun Strowman chwycił drabinę w swoje ręce, ale nie udało mu się powstrzymać Kevina Owensa, przez którego przegrał swoją walkę z pierwszym mistrzem WWE Universal.

Już wkrótce odbędzie się Second Chance Women’s Gauntlet Match oraz starcie z udziałem Jindera Mahala oraz Setha Rollinsa.

Na zapleczu ukazany został Elias grający na gitarze.

Następnie widzimy Kevina Owensa spieszącego się do opuszczenia areny, jednak został zatrzymamy przez Kurta Angle, który nie pochwalił zachowania wrestlera, ale zatwierdził mu walkę.

Na ringu pojawił się Elias, który chciał zorganizować swój koncert przy czym zaznaczył, że przez całą noc zamierza siedzieć na ringu. Segment przerwał mu WWE Intercontinental Champion Seth Rollins, więc Elias nie był szczęśliwy z powodu przerwania jego występu.

2 walka: WWE Intercontinental Title Match
Jinder Mahal def. Seth Rollins przez DQ.

Po pojedynku Seth Rollins atakował Jindera Mahala, ale próbował go powstrzymać Singh, jednak bezskutecznie. W związku z tym zjawił się Elias brutalnie atakując mistrza IC przy pomocy swojej gitary.

Po krótkiej przerwie widzimy, to co się stało z udziałem Jindera, Setha oraz Eliasa. Mistrz został opatrzony przez służby medyczne oraz zniesiony na noszach z areny. Wrestler na szyi miał założony kołnierz.

W ringu obecna jest RAW Women’s Champion, Nia Jax. Podczas jej wejścia zjawiła się Ronda Rousey, która najpierw przywitała się z komentatorami, a następnie z fanami. Mistrzyni powiedziała, że cieszy się z obecności Rondy na show, ponieważ ma możliwość pokazania całemu światu tego, co się stanie na Money in the Bank. Jax dodała, że nie ma dla niej znaczenia, to co zamierza zrobić Ronda z jej ramieniem, ponieważ zablokuje dźwignię i wykona na niej Samoan Drop. Ta prezentacja została pokazana na wrestlerce występującej na scenie niezależnej. W pewnym momencie do ringu wkroczyła Ronda Rousey. Panie powiedziały sobie kilka słów, po czym mistrzyni udała się na zaplecze.

3 walka: Tag Team Match
Matt Hardy i Bray Wyatt def. The Ascension

Na zapleczu obecny jest Kurt Angle. Do jego pokoju przybyli The B Team. Panowie kpili sobie z Braya Wyatta oraz Matta Hardy’ego mówiąc, że chcę zdobyć tytuły mistrzowskie RAW. Curtis Axel stwierdził, że są niepokonani i gotowi na Wyatta i Hardy’ego. GM RAW odpowiedział, że dwa zwycięstwa nie dają im prawa do miana pretendentów.

4 walka: Singles Match
Kevin Owens def. Bobby Roode

Po pojedynku Kevin Owens świętował swoje zwycięstwo. Na arenie pojawił się Braun Strowman, który maszeruje w stronę Owensa błagającego go o litość. Roode zatrzymał Owensa, a następnie razem ze Strowmanem zaatakowali swojego przeciwnika. W pewnym momencie BS chwycił BR i również nim rzucił o podłogę.

Sami Zayn obecny jest na ringu. Wrestler powiedział, że jego zeszłotygodniowy segment nie poszedł tak, jak planował, ponieważ posunął się za daleko. Sami dodał, że zarząd WWE był dla niego bardzo łaskawy pozwalając mu wyjść i wydać oficjalne przeprosiny za ten segment z udziałem ”Sióstr Bobby’ego Lashleya”. Sami odczytał przeprosiny, jakie wystosował w kierunku rodziny Lashleya. Kanadyjczyk dodał, że w rzeczywistości, jego celem było zabawianie, informowanie, a nie prowokowanie swojego przeciwnika. Sami powiedział, że zatrudnił aktorów grających siostry byłego mistrza Impact Wrestling, ale sytuacje, które zostały opowiedziane w segmencie, wydarzyły się naprawdę. Wrestler dodał, że to on zasługuje na przeprosiny ze strony fanów WWE, ponieważ zasługuje na coś więcej, na udział w Money in the Bank Ladder Matchu. Na arenie pojawił się Bobby Lashley mówiąc, że dzisiejszy dzień jest wyjątkowym dla takich rodzin jak jego. Bobby podziękował fanom oraz rodzinom, a następnie dodał, że dobrze jest zobaczyć Samiego Zayna ponownie w ringu. Dodał, że Sami nigdy nie kontaktował się z jego siostrami, ale uważają one iż był bardzo zabawny. Lashley rzucił wyzwanie Zaynowi do walki na Money in the Bank i mamy kolejny zatwierdzony pojedynek na Money in the Bank.

5 walka: Singles Match
Drew McIntyre def. Chad Gable

Po pojedynku Dolph Ziggler dołączył do Drew i razem atakowali Gable’a.

Czas na The B Team’s Memorial Day Tag Team BBQ.

W ringu obecni się: Curtis Axel i Bo Dallas, The Revival, Titus WorldWide, Breezango, The Ascension oraz Heath Slater i Rhyno. Chyba nie trzeba się zbytnio rozpisywać nad wydarzeniami, które miały miejsce w trakcie tego segmentu. Wystarczy, że obejrzycie poniżej zamieszczone wideo.

Podczas przyszłotygodniowego odcinka WWE Monday Night RAW odbędzie się starcie z udziałem Brauna Strowmana i Bobby’ego Roode’a, Finna Balora i Kevina Owensa oraz Nia Jax i Nattie.
Tej samej nocy odbędzie się Battle Royal o miano pretendentów do tytułów mistrzowskich RAW.

Last Chance Money In the Bank Gauntlet Qualifier: Bayley, Liv Morgan, Sarah Logan, Ruby Riott, Dana Brooke, Mickie James, Sasha Banks

Zwyciężczyni: Sasha Banks

Po pojedynku Sasha Banks spogląda w kierunku walizki Money in the Bank zawieszonej nad ringiem.