WWE Monday Night RAW 23 kwietnia 2018: Raport

Show rozpoczynamy od grafiki poświęconej WWE Hall of Famerowi Bruno Sammartino, który zmarł w zeszłą środę w wieku 82 lat. Na scenie w Scottrade Center pojawił się sam prezes WWE, Vince McMahon oraz wszyscy z czerwonego rosteru. JoJo poprosiła o salut dla Bruno i jego niesamowitej kariery związanej z profesjonalnym wrestlingiem.

Po krótkiej przerwie do ringu wchodzi Paul Heyman oraz jego podopieczny WWE Universal Champion Brock Lesnar. Za stołem komentatorskim obecni są Michael Cole, WWE Hall of Famer Booker T oraz Corey Graves. Paul Heyman swoją przemowę rozpoczął od przechwałek odnoszących się do wygranej jego klienta na WrestleManii 34 z Romanem Reignsem oraz wspominając porażki takich gwiazd jak John Cena oraz The Undertaker. Heyman opowiedział o królestiwe Suplex City oraz jego przyszłością, która nic nie znaczy, ponieważ Brock Lesnar nie myśli o przeszłości i przyszłości nawet jeśli przeszłość miała miejsce dwa tygodnie temu. Paul dodał, że Lesnar zmierzy się z Romanem Reignsem na piątkowym wydarzeniu WWE Greatest Royal Rumble w Arabii Saudyjskiej. Heyman powiedział, że WWE nie miało innego wyboru niż umieszczenie dwójki największych wrestlerów w jednej klatce. Paul stwierdził, że szanse są teraz bardziej wyrównane niż podczas WrestleManii 34, jednak Roman Reigns zostanie wysłany w kawałkach do Stanów Zjednoczonych jako dawna supergwiazda WWE. Nagle na arenie pojawił się Roman Reigns, który kiwnął głową w kierunku Brocka Lesnara, a mistrz Universal uśmiechnął się do niego. Reigns powiedział, że Brock ma rację z tym iż nie wie jak powróci do domu z Arabii Saudyjskiej, ale jedno co wie to, to że powróci z tytułem mistrzowskim, po czym udał się na zaplecze.

RAW General Manager Kurt Angle będzie pierwszym gościem specjalnym w The Sami & Kevin Show. W walce wieczoru odbędzie się dziesięcioosobowy tag team match z udziałem kobiet. Sarah Logan, Liv Morgan, Ruby Riott, Mickie James i Alexa Bliss vs Natalya, Ember Moon, Sasha Banks, Bayley i RAW Women’s Champion Nia Jax.

1 walka: Singles Match
Elias def. Bobby Roode

Po pojedynku Elias spoglądał na swojego przeciwnika, a następnie udał się na rampę. Na zapleczu Matt Hardy opowiada o przyszłości mówiąc, że na Greatest Royal Rumble zdobędzie tytuły mistrzowskie RAW Tag Team. Nagle pojawił się przy nim Bray Wyatt mówiąc o rzuceniu cienia z Hardym, który pochłonie wszystkie istoty. Po chwili wspólnie zaczęli się śmiać i zakończyliśmy segment.

2 walka: Tag Team Match
”Woken” Matt Hardy i Bray Wyatt def. The Ascension

Po pojedynku nadszedł czas na debiut nowego programu, czyli The Sami & Kevin Show. Kevin Owens oraz Sami Zayn obecni są w ringu. Sami powiedział, że to nie jest byle jaki serial, to nowy, najgorętszy produkt od WWE. Panowie wspomnieli o tym, że w zeszłym tygodniu z Monday Night RAW pożegnał się The Miz, a następnie zaprosili do siebie Generalnego Managera RAW, Kurta Angle. Sami powiedział, że Kurt Angle ma więcej męskości niż Shane McMahon. Następnie wyśmiewali się z Jasona Jordana, który jest synem WWE Hall of Famera. Kevin dodał, że dzisiejsza noc nie jest na temat przeszłości, ale na temat przyszłości odnoszącej się do zatrudnienia ich na czerwonej tygodniówce. Angle powiedział, że KO i SZ będą uczestnikami piątkowego 50-osobowego Royal Rumble Matchu podobnie jak Daniel Bryan, czy Chris Jericho. Następnie dodał, że na RAW panowie wezmą udział w tag team matchu, a ich rywalami będą Bobby Lashley oraz Braun Strowman. Po tych słowach udał się na zaplecze.

Na backstage’u Bo Dallas oraz Curtis Axel rozmawiali o tym w jaki sposób pożegnali się z The Mizem, ponieważ nadchodzi ich przyszłość. Axel zaprezentował koszulki z podobizną Setha Rollinsa mówiąc, że mogą być nowym The Shield. Seth Rollins odpowiedział, że ich serca są we właściwym miejscu, po czym odszedł.

3 walka: Tag Team Match
Dolph Ziggler i Drew McIntyre def. Titus WorldWide

Po pojedynku Charly Caruso przeprowadziła wywiad z Drew McIntyre oraz Dolphem Zigglerem, który powiedział, że nie mógł liczyć na wsparcie ze strony innego wrestlera od samego początku pobytu w WWE, a teraz pracuje razem z Drew, który jest niebezpieczny. Drew dodał, że jego partner ma rację mówiąc o byciu niebezpiecznym i w szczęgólności ludzie w szatni powinni się go obawiać, ponieważ nie ma tam żadnych ambitnych osób i robi mu się niedobrze z tego powodu. Drew dodał, że czasy się zmieniają i on jest sygnałem do pobudku, której WWE bardzo potrzebuje. Na zakończenie Ziggler dodał, że ich celem nie jest popisywanie się, ale stworzenie The Show.

Na zapleczu pojawił się Chad Gable, który podziękował Kurtowi Angle za sprowadzenie go na RAW, gdzie będzie miał niesamowitą okazję do zaprezentowania się. Następnie Chad zapytał o Jasona Jordana. Kurt mu odpowiedział, że jego syn czuje się dobrze i niedługo powróci, ale nie zamierza ich ponownie łączyć w drużynę. Nagle zjawili się Jinder Mahal oraz Sunil Singh narzekający na Jeffa Hardy’ego, który zdobył WWE United States Championship, a następnie przeszedł na SmackDown Live. Jinder zapowiedział, że w piątek odzyska tytuł mistrzowski, natomiast Kurt ustalił mu walkę z Chadem.

4 walka: Singles Match
Chad Gable def. Jinder Mahal

Na zapleczu Renee Young przeprowadziła wywiad z The Riott Squad odnoszący się do ich zeszłotygodniowego ataku na Bayley i Banks. Wrestlerki powiedziały, że była to świadoma decyzja całej kobiecej dywizji RAW.

Następnie w krótki materiale wideo przedstawiony został Samoa Joe, który martwi się o to, że na BackLash nie będzie miał przeciwnika po tym jak na Greatest Royal Rumble, Roman Reigns zostanie zniszczony przez WWE Universal Championa Brocka Lesnara.

5 walka: Tag Team Match
Braun Strowman i Bobby Lashley def. Kevin Owens i Sami Zayn

Po pojedynku Braun oraz Bobby świętowali swoje zwycięstwo, a tymczasem zbliżamy się do starcia tag teamowego z udziałem Setha Rollinsa i Finna Balora oraz Curtisa Axela i Bo Dallasa.

6 walka: Singles Match
No Way Jose vs Baron Corbin – No Contest, ponieważ nie doszło do pojedynku.

Następnie otrzymaliśmy segment z Alexą Bliss, który powiedziała, że przybyła na RAW, aby walczyć z łobuzami, po czym oskarżyła RAW Women’s Champion Nia Jax o znęcanie się nad głodną i bezdomną kobietą. Bliss dodała, że na BackLash udowodni iż prześladowanie nie popłaca.

7 walka: Tag Team Match
Seth Rollins i Finn Balor def. Curtis Axel i Bo Dallas

Po pojedynku dowiedzieliśmy się, że na Greatest Royal Rumble odbędzie się Fatal 4 Way Ladder Match o IC Title z udziałem Setha Rollinsa, Finna Balora, Samoa Joe oraz THe Miza.

8 walka: Alexa Bliss, Mickie James & The Riott Squad (Liv Morgan, Ruby Riott & Sarah Logan) def. Bayley, Ember Moon, Natalya, Nia Jax & Sasha Banks by DQ (15:20)