WWE Monday Night RAW 20 sierpnia 2018: Raport

Na show zapraszają nas Michael Cole, Corey Graves oraz Jonathan Coachman. W ringu w Barclays Center pojawił się nowy WWE Universal Champion Roman Reigns, który uderzył pięścią o mate, a fani zaczęli chantować „you suck”. Mistrz powiedział, że jest człowiekiem mówiącym – pokonam Brocka Lesnara i dotrzymuje danego słowa. Reigns dodał, że zamierza bronić tytułu mistrzowskiego na każdej tygodniówce, ale ktoś zasługuje bardziej na takową szansę od niego. Roman przypomniał wszystkim historię Finna Balora, z którym zamierza się zmierzyć tej nocy. Do ringu przybył Finn Balor, który zaakceptował propozycję mistrza i zaznaczył, że zamierza odebrać mu mistrzostwo. Na arenie zjawił się Constable Baron Corbin, który powiedział, że taka walka nie będzie miała miejsca zważywszy na wyczyn Balora podczas SummerSlam(zjawił się jako demon). Corbin dodał, że to on będzie przeciwnikiem Finna dzisiejszej nocy, jednak to nie spdobało się GM RAW Kurtowi Angle, który stwierdził, że Corbin wciąż jest głównie wrestlerem RAW i musi się go słuchać. Kurt sprawił, że starcie Balora z Reignsem będzie walką wieczoru RAW, natomiast rywalem Barona będzie Bobby Lashley.

Bobby Lashley vs. Baron Corbin

Zwycięzca: Bobby Lashley

W biurze Kurta Angle pojawił się Paul Heyman, który stwierdził, że jego klient chciałby dostać walkę rewanżową o WWE Universal Championship. Kurt odpowiedział, że umowa Brocka Lesnara nie określa dokładnie, kiedy i gdzie takowe starcie będzie miało miejsce. Kurt dodał, że cieszy się, ponieważ ma teraz walczącego mistrza i minie dużo dużo dużo czasu zanim Lesnar dostanie swój rewanż.

Następnie do Kurta Angle przybył Baron Corbin, który nie jest zadowolony z ostatnich dwóch meczów i ma dość rządów WWE Hall of Famera na czerwonej tygodniówce. Corbin dodał, że na RAW obecna jest komisarz, czyli Stephanie McMahon i zamierza z nią porozmawiać, po czym odchodzi.

Corey Graves poinformował, że odbędzie się segment z udziałem WWE COO Triple H, który na gali Super Show-Down zmierzy się z The Undertakerem.

Sasha Banks, Bayley and Ember Moon vs. The Riott Squad

Zwyciężczynie: The Riott Squad

W ringu pojawił się WWE COO Triple H, który powiedział, że byliśmy świadkami wspaniałego weekendu, ponieważ NXT zdmuchnęło dach z nad areny, natomiast SummerSlam wyniosło WWE na nowy poziom. Hunter dodał, że podobnie jak inni on też jest fanem i obiecuje pracować tak ciężko jak tylko może, aby zadowolić wszystkich. Następnie opowiedział o prezesie WWE, który zachęcił go do występu na WWE Super Show-Down w Australii przeciwko The Undertakerowi. Hunter dodał, że na samym początku odmówił McMahonowi, ale doszedł do wniosku, że era z udziałem Takera, jego oraz WWE Hall of Famera Shawna Michaelsa była czymś wyjątkowym, więc zdecydował się na kontynuowanie jej. Triple H na zakończenie oświadczył, że zdejmie swój garnitur i założy rękawiczki i znowu będzie nazywany The Game, natomiast Taker włoży swój kapelusz oraz rękawiczki i stanie się The Phenomem.

Dean Ambrose vs. Dolph Ziggler

Zwycięzca: Dean Ambrose

Na zapleczu widzimy Finna Balora przygotowującego się do walki wieczoru. Nagle przy pretendencie pojawił się Braun Strowman, który powiedział, że nie zamierza zrealizować walizki Money in the Bank, ponieważ chce, aby Finn Balor otrzymał swoją walkę rewanżową i życzył mu powodzenia, po czym odszedł.

W ringu obecny jest Elias, który mówi, że na SummerSlam miał walczyć, ale jego osobisty lekarz ostrzegł go, aby trzymał się z dala od Brooklynu, ponieważ tam mieszkają źli ludzie, którym nie zależy na jego zdrowiu. Nagle segment przerwał Curt Hawkins, który powiedział, że chce być przeciwnikiem Eliasa i odnieść swoje pierwsze zwycięstwo po powrocie do WWE. Curt dodał, że Brooklyn nie jest miastem Eliasa i jego seria wreszcie się zakończy. Elias zaakceptował wyzwanie swojego rywala i już wkrótce dojdzie do konfrontacji tej dwójki.

Elias vs. Curt Hawkins

Zwycięzca: Elias

Na zapleczu Dana Brooke rozmawia z Apollo Crewsem, kiedy przychodzi Titus O’Neil mówiąc, że ich szukał. Dana powiedziała, że razem omawiała strategię najbliższego pojedynku członków Titus WorldWide i zaznaczyła, że znalazła słabość The Authors of Pain.

The Authors of Pain vs. Titus Worldwide

Zwycięzcy: The Authors of Pain

W ringu obecna jest Komisarz Monday Night RAW Stephanie McMahon, która powiedziała, że jest dumna z dywizji kobiet oraz tego, co czeka nas na Evolution. Steph zaznaczyła, że jest także dumna z walki Rondy Rousey i Alexy Bliss na SummerSlam mówiąc, że po raz pierwszy w historii była mistrzyni UFC została mistrzynią kobiet WWE. Komisarz dodała, że gdyby nie ona, to z pewnością nie oglądalibyśmy Rondy w WWE. W segment zaangażowała się Ronda Rousey, która powiedziała, że ma dość słuchania tego, co mówi Stephanie, ponieważ tutaj chodzi o wszystkie kobiety z WWE, a następnie zaprosiła do ringu wszystkie panie z czerwonego brandu. Rona dodała, że nie jest Brockiem Lesnarem i zamierza rywalizować każdej nocy z każdym, kto tylko będzie chciał. Następnie Ronda rzuciła się na Stephanie i wykonała armbar na komisarz, a do niej dołączyły The Bella Twins oraz pozostałe face’owe wrestlerki.

Bo Dallas vs. Scott Dawson

Zwycięzca: Scott Dawson

Curtis Axel vs. Dash Wilder

Zwycięzca: Dash Wilder

Po walce Bo Dallas podniósł mikrofon i powiedział, że The Revival mogli pokonać ich w pojedynkę, ale to oni wciąż są RAW Tag Team Champions.

Na zapleczu Renee Young przeprowadziła wywiad z Romanem Reignsem, który powiedział, że RAW to jego podwórko i zamierza bronić tytułu mistrzowskiego w starciu z Finnem Balorem i nie martwi się o Brauna Strowmana, ponieważ jest na niego gotowy.

W biurze Kurta Angle pojawili się komisarz RAW Stephanie McMahon, Alexa Bliss oraz Baron Corbin, który powiedział, że osobą odpowiedzialną za chaos jaki ma miejsce na czerwonej tygodniówce jest WWE Hall of Famer. Stephanie zgodziła się z Corbinem i powiedziała, że Kurt potrzebuje trochę wolnego czasu i wysłała go na wakacje czyniąc Corbina nowym GM RAW.

WWE Universal Title Match: Finn Balor vs. Roman Reigns

Zwycięzca: Roman Reigns

Po pojedynku na arenie pojawił się Braun Strowman, który zaatakował Reignsa, a następnie poprosił sędziego o zrealizowanie walizki Money in the Bank. Nagle na arenie pojawili się Dean Ambrose oraz Seth Rollins w czarnych kamizelkach The Shield, po czym otoczyli ring i razem z Reignsem brutalnie zaatakowali Brauna Strowmana, jak za dawnych lat. Na zakończenie panowie wyprowadzili potrójny powerbomb na stół komentatorski, po którym nie podniósł się olbrzym.