WWE Monday Night RAW 20 maja 2019: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z wczorajszego odcinka Monday Night RAW. Znajdujemy się w Times Union Center w Albany. Na show zapraszają nas Michael Cole, Corey Graves oraz Renee Young.

W ringu obecni są Brock Lesnar oraz Paul Heyman. Panowie otrzymali wieli pop od fanów zgromadzonych na arenie i widać, że są zadowoleni z wyniku WWE PPV Money in the Bank, gdzie „The Beast” zdobył walizkę MITB. W tym czasie Michael Cole zaprezentował materiał wideo z najciekawszymi momentami, jakie miały miejsce w trakcie męskiego MITB Ladder Matchu. Paul zaprezentował siebie mówiąc, że jest adwokatem „The Beast In The Bank”, a następnie dodał, że sporo osób wciąż rozmawia na temat zwycięstwa jego klienta, który zastąpił Samiego Zayna, gdyż ten był niezdolny do walki. Tak więc, WWE Universal Champion Seth Rollins i WWE Champion Kofi Kingston są teraz zdani na Brocka Lesnara. Po chwili na arenie pojawił się Rollins, który powiedział, że powinien być w świetnym nastroju, ponieważ w niedzielę wygrał swoją walkę życia z AJ Stylesem, ale nie jest, ponieważ musiał wejść na ring i zobaczyć Brocka Lesnara z walizką Money in the Banks. Seth dodał, że stara się być mistrzem, który inspiruje innych, a Brock nigdy nie miał na tyle odwagi, aby co tydzień bronić WWE Universal Championship. Następnie mistrz wyzwał Lesnara do walki. Paul odpowiedział, że Seth Rollins będzie musiał jeszcze trochę poczekać na walkę z jego podopiecznym, który lubi czekać i występować w walce wieczoru WrestleManii, ale nikt nie powiedział, że jego klient będzie chciał zdobyć WWE Universal Championship i może skupi się na WWE Title. Do ringu przybył Kofi Kingston, który powiedział, że nie lubi nikomu przeszkadzać, ale zamierza tworzyć nową historię, jako WWE Champion i chce być jednym z najlepszych wrestlerów wszechczasów, ale nie zrobi tego, do momentu, kiedy nie pokona bestii. Kofi pogratulował Brockowi zdobywia walizki MITB, a następnie dodał, że jeśli ma zamiar wykorzystać walizkę w najbliższym czasie, to niech skupi się na WWE Title. Heyman odpowiedział, że jego klient ma kilka słów do przekazania im, więc powinni być czujni, ponieważ „Bestia” wkrótce się ujawni. Po tych słowach panowie opuścili ring i udali się na zaplecze.

Na zapleczu pojawił się WWE Hall of Famer, który zamierza zaprezentować nowy tytuł mistrzowski, ale zanim to się stanie, to były GM RAW przywitał się z WWE RAW Tag Team Champions Zackiem Ryderem & Curtem Hawkinsem, Daną Brooke, Titusem O’Neilem i Maverickiem.

Na backstage’u widzimy w jaki sposób Sami Zayn skarży się Bobby’emu Lashley’owi za, to iż musi zmierzyć się z Braunem Strowmanem. Sami dodał, że potrzebuje pomocy ze strony Lashleya, jednak ten go wyśmiał i życzył Samiemu powodzenia w konfrontacji z potworem.

Single Match
Sami Zayn vs. Braun Strowman

Zwycięzca: Braun Strowman

Po pojedynku dowiedzieliśmy się, że odbędzie się specjalny odcinek „A Moment of Bliss” z udziałem Becky Lynch.

Za kulisami widzimy obecnego Larsa Sullivana, który miał krótki epizod na niedzielnym PPV MITB.

W ringu obecna jest Charly Caruso, która zaprosiła do siebie Larsa Sullivana. Spikerka zapytała wrestlera o jego cele jeśli chodzi o występy w WWE. Wrestler nie zdążył odpowiedzieć, ponieważ na arenie zjawili się The Lucha House Party, czyli Kalisto, Lince Dorado oraz Gran Metalik. Lars spojrzał w kierunku wrestlerów, których zniszczył podczas niedzielnej gali WWE Money in the Bank i doszło do brawlu między nimi.

Single Match
Ricochet vs. Cesaro

Zwycięzca: Cesaro

Na zapleczu Charly Caruso przeprowadziła wywiad z AJ Stylesem odnośnie jego walki z Sethem Rollinsem. AJ powiedział, że powrócił na pierwszy plan i lubi ciężką pracę, którą ponownie wykonuje. Wrestler dodał, że jest w stanie pokonać obecnego WWE Universal Championa, ale jeszcze nie nadszedł odpowiedni czas. Wypowiedź przerwał Baron Corbin, który szydził z AJ Stylesa chwaląc się swoją ostatnią wygraną nad Sethem Rollinsem i mimo wszystko nie otrzymał szansy na zdobycie tytułu mistrzowskiego. AJ Styles uderzył Barona Corbina w twarz i odszedł.

W ringu obecny jest WWE Superstar Roman Reigns, który chciał wypowiedzieć kilka słów, ale przerwał mu Shane McMahon. Były komisarz SmackDown przypomniał, że oficjalnie zakończył grę z The Mizem, po wygranej, jaką odniósł w Steel Cage Matchu na Money in the Bank i zamierza skupić się na czymś innym. Shane dodał, że nie może przestać myśleć o tym, w jaki sposób Roman potraktował jego ojca. Reigns odpowiedział, że nienawidzi zepsutych bogatych dzieci, a jego harmonogram jest także otwarty i gotowy na nowe wyzwania, gdyż zakończył pracę z Eliasem. Shane odpowiedział, że Roman jest w błędzie, gdyż jego jedno zwycięstwo nad Eliasem nic nie oznacza. Syn prezesa WWE dopowiedział, że zrobi to, co wszystkie rozpieszczone bogate dzieci, czyli będzie kontrolował swoje przeznaczenie, więc zaprasza do siebie Drew McIntyre’a. Shane powiedział, że zmierzy się z Romanem podczas Super ShowDown w Arabii Saudyjskiej.

Tag Team Match
The Usos vs. The Revival

Zwycięzcy: The Revival

Na zapleczu widzimy Alexę Bliss przygotowującą się do „A Moment of Bliss”. Nikki Cross zjawiła się przy byłej mistrzyni kobiet. Alexa powiedziała, że Nikki wykonała dobrą robotę zastępując ją w Women’s MITB Ladder Matchu, ale jest jeden problem, ponieważ przegrała. Cross odpowiedziała, że prawie zgarnęła walizkę i wszyscy to widzieli. Po tych słowach zjawili się The Revival twierdząc, że powinni być kolejnymi gośćmi w „A Moment of Bliss”, ponieważ odnieśli kolejne zwycięstwo.

Otrzymaliśmy kolejne zremiksowane intro do segmentu Braya Wyatta „Firefly Fun House”. Widzimy dzieci z napisem „Let Him In” na czole, a także widzimy nową zamaskować postać Braya, która mówi „Wpuść mnie, to jest to”.

Alexa Bliss oraz Nikki Cross przedstawiają dzisiejszego gościa „A Moment of Bliss”, czyli RAW Women’s Champion Becky Lynch. Alexa zapytała Becky o to, jak się czuje, po utracie SmackDown Women’s Championship. Zanim zdołała cokolwiek powiedzieć, to na arenie pojawiły się WWE Women’s Tag Team Champions The IIconics. Peyton Royce i Billie Kay wyśmiewały się z Becky mówiąc, że broniła tytuły po raz pierwszy od WrestleManii i każdy wiedział, jak to się zakończy. Do segmentu dołączyła Lacey Evans, która dodała, że Becky straci drugi tytuł z jej powodu. Mistrzyni odpowiedziała, że nie była w stanie obronić dwóch pasów, ale teraz może brutalnie pobić Lacey Evans w pełnym wymiarze czasowym, gdyż jest na RAW. Cross dodała, że chętnie nawiąże współpracę z Becky. Ta propozycja spodobała się Alexie Bliss, która ustaliła Six Women’s Tag Team Match, gdyż sama dołączy do drużyny mistrzyni.

Six Women’s Tag Team Match
Becky Lynch, Nikki Cross i Alexa Bliss vs. The IIconics i Lacey Evans

Zwyciężczynie: Becky Lynch, Nikki Cross i Alexa Bliss

Na zapleczu obecny jest WWE Hall of Famer Mick Foley trzymający nowy tytuł mistrzowski, który wkrótce zaprezentuje.

W ringu obecny jest Mick Foley, który powiedział, że czegoś brakowało mu na RAW, więc zamierza zaprezentować nam tytuł, który będzie broniony 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Foley dodał, że to mistrzostwo będzie bronione w dowolnym momencie, w dowolnym miejscu oraz chwili. Foley dodał, że walczyć o ten tytuł mogą wszystkie gwiazdy RAW, SmackDown, 205 Live, WWE NXT, WWE NXT UK oraz Legendy WWE. Do ringu przybyli Cedric Alexander, EC3, Luke Gallows, Karl Anderson, Mojo Rawley, Titus O’Neil, No Way Jose oraz Eric Young. Między wrestlerami doszło do brawlu, który zakończył się zwycięstwem Titusa O’Neila i to właśnie on został nowym WWE 24/7 Championem.

Po walce Titus świętował swoje zwycięstwo, ale zjawił się Robert Roode, który wyzwał mistrza do walki, a następnie został nowym WWE 24/7 Championem.

Single Match
The Miz vs Drew McIntyre

Zwycięzca: Drew McIntyre

Po pojedynku Shane powiedział, że ma dla THe Miza ostatni prezent pożegnalny ustawiając rywala pod Coast 2 Coast, jednak na arenie zjawił się Roman Reigns, który wyprowadził Superman Punch na Drew McIntyre i heelowie uciekli na backstage.

Charly Caruso przeprowadziła wywiad z Kofim Kingstonem oraz Sethem Rollinsem odnośnie ich walki wieczoru. Kofi powiedział, że są mistrzami którzy muszą wykonywać wiele zadań codziennie, z czym zgodził się Rollins. Kofi dodał, że Brock Lesnar czai się, ale najpierw muszą zmierzyć się z Lashleyem oraz Corbinem, gdyż są gotowi odwiedzić SUplex City i pozostać mistrzami.

Następnie Michael Cole powiedział, że Rey Mysterio zmaga się z urazem ramienia, a następnie otrzymaliśmy materiał wideo od Samoa Joe. Wrestler powiedział, że nie został przypięty na Money in the Bank, co oznacza, iż nie utracił US Title, ale nie jest zły mimo licznie popełnionych błędów. Joe dodał, że da szansę Reyowi na zrobienie tego, co powinien, czyli oddanie mu tytułu US, po czym wyzwał go do walki.

Na zapleczu widzimy WWE 24/7 Championa Roberta Roode’a, który został przypięty przez R’Trutha i w taki sposób poznaliśmy trzeciego posiadacza tego tytułu.

Tag Team Match
Kofi Kingston i Seth Rollins vs Baron Corbin i Bobby Lashley – No Dq match

Zwycięzcy: Kofi Kingston i Seth Rollins

Po walce na arenie pojawili się Brock Lesnar oraz Paul Heyman. Jak się okazało panowie przybyli na arenę tylko po, to aby postraszyć Rollinsa i Kingstona.