WWE Monday Night RAW 20 lutego 2017: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka WWE Monday Night RAW.

W ringu obecny jest WWE Universal Champion Kevin Owens, który mówi, że jest zadowolony, ponieważ wreszcie uwaga wszystkich skupia się wyłącznie na nim, a następnie wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem po marcowej gali PPV FastLane wciąż będzie mistrzem Universal. Mistrz przypomniał wszystkim szybkie zwycięstwo Goldberga nad Brockiem Lesnarem oraz występy jego rywala w WCW, a następnie dodał, że to nie będzie pojedynek Goldberga tylko Owensa, ponieważ on wie najlepiej jak rozpracować danego przeciwnika i przez całe życie dążył do bycia na samym szczycie w WWE. Następnie dodał, że na FastLane pokaże żonę oraz synowi Billa, że tak na prawdę nie ma superbohaterów na świecie po czym udaje się na zaplecze.

1 walka: Enzo Amore & Big Cass def. Sheamus i Cesaro dzięki czemu zostali pretendentami do RAW Tag Team Championship.

Na zapleczu Generalny Manager RAW Mick Foley poprosił Kevina Owensa o pozostanie w arenie, ponieważ ma on stoczyć dzisiaj pojedynek z Samim Zaynem.

Następnie do biura GM przybył Roman Reigns. Mick powiedział, że wie iż Big Dog chce na gali FastLane zmierzyć się z Braunem Strowmanem, więc musi poczekać do tego czasu. Nagle pojawiają się Anderson oraz Gallows, którzy mówią, że mają pewne niedokończone sprawy z Reignsem. Mickowi spodobała się ta ide więc ogłosił handicap match z udziałem tych trzech wrestlerów.

2 walka: The Brian Kendrick vs Akira Tozawa – No Contest

Po pojedynku na zapleczu Brian Kendrick w rozmowie powiedział, że chętnie zostanie jego mentorem, a pierwszą lekcją będzie szacunek.

3 walka: Anderson i Gallows def. Roman Reigns przez DQ

4 walka: The New Day def. Jinder Mahal, Rusev(w/Lana)

W ringu obecny jest Austin Aries, który pochwalił Jacka Gallaghera, a następnie zaprosił go do ringu. Jack podziękował, a następnie dodał iż nie chodzi tutaj o uprzejmość, ale o detronizację dywizji Cruiserweight oraz bycie mistrzem. Jack podpisał kontrakt, a następnie do ringu przybył mistrz, który również podpisał kontrakt, a następnie powiedział, że Gallagher powinien się wstydzić za to co robi i za to kim jest oraz nie zdaje sobie sprawy jak bardzo jest wyśmiewany przez wszystkich. Mistrz dodał, że na FastLane jedyną osobą, która będzie się śmiać z niego będzie on sam. Jack odpowiedział, że musi troszkę poprawić Neville’a, ponieważ jest dżentelmenem i dochodzi do brawlu między wrestlerami.

5 walka: Nia Jax def. Sara Pierce po wykonaniu Samoan Drop.

W ringu obecna jest Bayley, która mówi, że dorastając w Kalifornii miała piękne marzenia. Zawsze chciała być gwiazdą WWE oraz mistrzynią kobiet co udało się w zeszłym tygodniu. Następnie dodała, że pierwszą rzeczą jaką zrobiła po zdobyciu tytułu było spotkanie z tatą i podziękowanie mu za wszystko. Następnie krzyczy słowa ”Tato, zrobiłam to!”. Do ringu przybyła Stephanie McMahon, która pyta mistrzynię o to czy sądziła, że po przejściu z NXT w tak szybkim czasie zdoła przedostać się na szczyt? Fani zaczęli chantować w tym czasie ”zasługujesz na to”. Bayley odpowiedziała, że wie iż nie będzie jej łatwo teraz, ale nie ma zamiaru poddać się i oddać tytułu. Na arenie zjawiła się Sasha Banks, która powiedziała, że nie ma zamiaru patrzeć na to w jaki sposób jest traktowana Bayley, ponieważ nie powinna ona zrezygnować z dzierżenia RAW Womens Championship. Następnie Stephanie ogłosiła, że na gali FastLane Bayley zmierzy się z Charlotte Flair o RAW Womens Championship natomiast Sasha Banks już dziś zmierzy się z Charlotte.

6 walka: Sasha Banks def. Charlotte Flair

Diamond Dallas Page zostanie wprowadzony do WWE Hall of Fame w 2017 roku.

7 walka: WWE Universal Champion Kevin Owens def. Sami Zayn

Warto dodać, że przed rozpoczęciem pojedynku SAMI został brutalnie zaatakowany przez Samoa Joe.

Następnie otrzymaliśmy segment z udziałem Micka Foleya oraz Stephanie McMahon, która miała pretensje do generalnego managera za to, że nie mogła liczyć na jego wsparcie podczas segmentu z udziałem Sashy Banks oraz Bayley.

Na zapleczu Michael Cole przeprowadził wywiad z Brockiem Lesnarem oraz Paulem Heymanem. Na samym początku Michael zaznaczył, że podczas WrestleManii Brock zmierzy się z Goldbergiem, a następnie dodał, że w przeciągu dwóch tygodni Bill będzie miał szanse na zdobycie WWE Universal w starciu z Kevinem Owensem. Paul wtrącił się do wypowiedzi i dodał, że Michael powinien zmniejszyć swój ton, ponieważ marcowa gala FastLane nie ma żadnego wpływu na jego klienta Brocka Lesnara, który chwycił krzesło Cole’a, a następnie usiadł sobie na nim, a Michael gdzieś uciekł. Paul dodał, że Owens może być uznawany za jednego z najbardziej brutalnych mistrzów w historii WWE po tym jak w zeszłym tygodniu potraktował Chrisa Jericho. Lesnar nie zgadza się z taką wypowiedzią. Na zakończenie Paul dodał, że jeśli jakimś cudem Bill zdobędzie tytuł WWE Universal to potrzyma go tylko do WrestleManii.

8 walka: Braun Strowman def. Big Show

Po pojedynku do ringu wbiegł Roman Reings, który poczęstował superman punchem Brauna Strowmana, a następnie próbował dorzucić Speara, lecz został skontrowany przez olbrzyma.