WWE Monday Night RAW 18 czerwca 2018: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z eventu WWE, który odbył się w Van Andel Arenie w Grand Rapids. Show rozpoczęliśmy od przypomnienia wydarzeń, jakie miały miejsce w starciu z udziałem Nia Jax oraz Rondy Rousey na Money in the Bank. Na pokazie witają nas Michael Cole, Corey Graves oraz Jonathan Coachman. W ringu obecny jest WWE GM RAW Kurt Angle, który zaprosił do siebie nową mistrzynię kobiet, Alexę Bliss. Wrestlerka już na samym początku wzniosła mistrzostwo w górę, a WWE Hall of Famer dodał, że Nia Jax chce walki rewanżowej na Extreme Rules. Mistrzyni podziękowała wszystkim za możliwość atakowania swoich rywali stojąc z nimi twarzą w twarz. Do ringu przybyła Ronda Rousey, która przyszła po to, aby zaprezentować swoje siniaki po niedzielnej gali PPV – twierdzi Alexa dodając, że WWE oraz UFC to zupełnie co innego. Ronda odsunęła Kurta i natychmiast rzuciła się na Bliss. Między wrestlerami doszło do brawlu, który w ostatecznym rezultacie został powstrzymany przez Angle.

Na zapleczu Renee Young przeprowadziła wywiad z Rondą Rousey, jednak była mistrzyni kobiet UFC nie była zbytnio rozmowna i powiedziała, że Kurt Angle może ją zawiesić, ale Alexa Bliss, to osoba, która będzie potrzebowała wielkiego szczęścia, gdyż zamierza kopąć jej różowłosą dupę przez 30 dni.

WWE Intercontinental Title Match: Dolph Ziggler vs. Seth Rollins

Zwycięzca: Dolph Ziggler, dzięki czemu został nowym mistrzem IC.

Po pojedynku Seth Rollins został zaatakowany przez Dolpha oraz Drew inkasując jednoczeście Claymore oraz Zig-Zag.

Renee Young na zapleczu przeprowadziła wywiad z Dolphem Zigglerem, który ogłosił, że Monday Night RAW zostało odwołane i każdy teraz może żalić się w mediach społecznościowych. Dolph dodał, że to ich show. Drew McIntyrestwierdził, że jest to dopiero początek ich pierwszy z wielu tytułów mistrzowskich, które zdobędą, ale w odróżnienia do innych mistrzów oni nie są miękcy. Na zakończenie dodał, że jeżeli o czymś myślą, to nie boją się o tym mówić.

Bobby Roode vs. Curt Hawkins

Zwycięzca: Bobby Roode

W ringu obecna jest JoJo, przy której znalazł się Braun Strowman – Mr. Money in the Bank, który powiedział, że zgarnięcie walizki na Money in the Bank jest jego największym osiągnięciem w WWE, ponieważ na ringu był obecny z wieloma gwiazdami WWE, które zniszczył. Wrestler dodał, że Brock Lesnar musi pojawić się na RAW, aby mógł na nim zrealizować walizkę i zostać nowym WWE Universal Championem. Wypowiedź przerwał Kevin Owens, który powiedział, że nie powinien tutaj dziś być, ponieważ całe ciało go boli, ale zamierza pogratulować Braunowi, który według niego zasłużył na to osiągnięcie. Owens dodał, że wiedział o zwycięstwie Brauna, więc dlatego starał się nakłonić innych do współpracy przeciwko niemu. Owens przypomniał, że na WrestleManii razem z 10-letnim chłopcem zdobył RAW Tag Team Championship, a na MITB jego przyjaciel Sami Zayn został kontuzjowany przez Bobby’ego Lashleya. Owens zaproponował współpracę Strowmanowi, ale natychmiast doszło do konfrontacji z udziałem wrestlerów, z której natychmiast zrezygnował KO.

Następnie otrzymaliśmy krótki materiał wideo z udziałem The Riott Squad, które zaatakowały Bayley. Na zapleczu Bayley przeprosiła Sashę Banks za wydarzenia jakie miały miejsce podczas Money in the Bank, ponieważ bardzo jej kibicowała. Następnie zaproponowała stworzenie drużyny, co może stanowić nowy początek czegoś wielkiego.

Bray Wyatt and Matt Hardy vs. Rhyno and Heath Slater

Zwycięzcy: Matt Hardy and Bray Wyatt

Na zapleczu doszło do spotkania z udziałem Kurta Angle oraz Barona Corbina, który stwierdził, że Stephanie McMahon jest zadowolona z tego w jaki sposób GM poradził sobie z Rondą Rousey. Angle odpowiedział, że Stephanie nie musi robić niczego za niego, więc nie zamierza docenić jej gestu.

Po krótkiej przerwie widzimy, jak Kurt Angle rozmawia przez telefon z Komisarz Monday Night RAW, mówiąc, że będzie miał dzisiaj ważną wiadomość do przekazania.

Jinder Mahal vs. Chad Gable

Zwycięzca: Jinder Mahal

Na zapleczu The RIott Squad wyśmiewały się z Bayley, przez co będą musiały poradzić sobie również z Sashą Banks w starciu drużynowym.

Tymczasem zauważyliśmy w jaki sposób Big Show przeprowadził wywiad z Joshuą Oakleyem odnośnie jego występów w Specjalnej Olimpiadzie.

Sasha Banks and Bayley vs. The Riott Squad

Zwyciężczynie: The Riott Squad

Po pojedynku Sasha Banks oraz Bayley zaatakowały The Riott Squad, jednak nie poradziły sobie one z przeciwniczkami.

W ringu obecny jest GM RAW Kurt Angle, który powiedział, że wcześniej rozmawiał z komisarz RAW, a urzędnicy zdecydowali się na kolejną obronę mistrzostwa Universal przez Brocka Lesnara. Segment przerwał Roman Reigns, który powiedział, że na Greatest Royal Rumble pokonał mistrza i wszyscy o tym wiedzą, więc to czyni go niekoronowanym Universal championem. Segment przerwał Bobby Lashley, który powiedział, że RAW może być podwórkiem Reignsa, ale on może go pokonać. Kurt stwierdził, że obaj zasługują na walkę o mistrzostwo więc ogłosił wieloosobowy mecz podczas Extreme Rules. Na arenie zjawili się The Revival śmiejąc się z wydarzeń, które miały miejsce chwilę wcześniej, co doprowadziło do ich najbliższej konfrontacji.

Roman Reigns i Bobby Lashley vs The Revival

Zwycięzcy: Roman Reigns i Bobby Lashley

W biurze Kurta Angle pojawił się Finn Balor, który powiedział, że zrobi wszystko, aby znaleźć się w Extreme Rules Matchu i odzyskać WWE Universal Championship. Na początku Baron Corbin zaśmiał się z wypowiedzi wyżej wspomnianego wrestlera. W biurze także swoją obecność zaznaczył Kevin Owens, który nie widzi niebezpieczeństwa za sobą w postaci Brauna Strowmana. Mr. Money in the Bank powiedział, że jest tutaj, aby obserwować swojego kumpla Balora.

Mojo Rawley vs. No Way Jose

Zwycięzca: Mojo Rawley

Po przerwie w ringu pojawił się Elias, który zaśpiewał piosenkę o swoim meczu z Sethem Rollinsem, który miał miejsce na Money in the Bank. Wrestler winił DOlpha Zigglera za porażkę przy czym zaznaczył, że chce być częścią wieloosobowego matchu na Extreme Rules.

Finn Balor and Braun Strowman vs. Kevin Owens and Baron Corbin

Zwycięzcy: Kevin Owens i Baron Corbin

Po pojedynku spikerzy poinformowali, że za tydzień w San Diego dojdzie do walki rewanżowej z udziałem Setha Rollinsa oraz Dolpha Zigglera.