WWE Monday Night RAW 16 lipca 2018: Raport

Znajdujemy się w Keybank Arenie w Buffalo. Na show zapraszają nas Michael Cole, Corey Graves oraz Jonathan Coachman. W ringu obecny jest Generalny Manager RAW Kurt Angle, który podziękował wszystkim za udział w niedzielnej gali WWE PPV Extreme Rules oraz powiedział, że Brock Lesnar nie pojawi się na dzisiejszym show, co nie spodobało się fanom. Następnie Kurt wspomniał o ultimatum, które wystosował w kierunku mistrza, przez co żaden z jego przedstawicieli się nie pokaże w ciągu 24 godzin. Niespodziewanie na arenie pojawił się Paul Heyman twierdząc, że Kurt marnuje swój czas mimo, iż jego klienta nie ma na arenie. Heyman dodał, że zarówno Kurt jak i całe WWE, to zło, ponieważ wszyscy uważają iż jego podopieczny skupia się na swojej przyszłości w UFC, jednak prawda jest zupełnie inna i chce reprezentować WWE Universe jako podwójny mistrz. Do ringu przybył Bobby Lashley, który stwierdził, że od momentu pojawienie się w WWE udału mu się pokonać Romana Reignsa na Extreme Rules, więc nadszedł czas na wykonanie kolejnego kroku, ponieważ jego celem jest Brock Lesnar i WWE Universal Championship. Do ringu przybyli Drew McIntyre oraz WWE Intercontinental Champion Dolph Ziggler, a tuż za nimi Seth Rollins. Panowie spoglądali na siebie, lecz pojawił się Elias, który stwierdził, że jego debiutancki album pojawi się w przyszłym tygodniu, ponieważ zamierza odnieść sukces na SummerSlam w starciu z Brockiem Lesnarem. Do konfrontacji dołączył Finn Balor, który twierdzi, że jest pierwszym WWE Universal Championem i zasługuje na walkę rewanżowa, której nigdy nie otrzymał. Do segmentu dołączył ROman Reigns. Kurt stwierdził, że dziś odbędą się dwa Triple Threaths Matche, a zwycięzcy zmierzą się w przyszłym tygodniu i w taki sposób poznamy nowego rywala Brocka na SummerSlam.

#1 Contenders Triple Threat: Roman Reigns vs. Finn Balor vs. Drew McIntyre

Zwycięzca: Roman Reigns

Na zapleczu w biurze Kurta Angle pjawiła się Bayley. Wrestlerka stwierdziła, że Sasha Banks przez cały czas chowa się w swojej szatni, co jest dla niej typowe w ostatnim czasie. Bayley dodała, że terapia nie poszła po jej myśli i ciężko stwierdzić, czy w przyszłości będą mogły ze sobą jeszcze współpracować. Angle zatwierdził walkę tag teamową z udziałem Bayley oraz Sashy Banks, a ich rywalkami będą Alicia Fox i Dana Brooke.

Dolph Ziggler powiedział, że wszystko co zrobił na Extreme Rules było planowane, ponieważ jest teraz Iron Manem. Na niedzielnej gali wydarzyło się coś wyjątkowego, ponieważ pierwszy raz od 17 lat osiągnął coś na gali PPV i mimo wszystko szanuje Setha Rollinsa za to w jaki sposób miał okazję bronić tytułu mistrzowskiego. Segment przerwał Bobby Roode mówiąc, że gdyby nie Drew McIntyre, to Dolph nie stałby na RAW jaki mistrza. Panowie powiedzieli sobie jeszcze kilka słów i zatwierdzona została ich walka.

Bobby Roode vs. Dolph Ziggler

Zwycięzca: Dolph Ziggler

Spikerzy wspomnieli o tym, że już wkrótce odbędzie się kolejne starcie z udziałem trzech wrestlerów. W pierwszej konfrontacji zwycięsko wyszedł Roman Reigns, który spokojnie może czekać na swojego rywala. Na zapleczu Bobby Lashley powiedział, że Bestia nie boi się nikogo, ale Brock Lesnar nigdy nie spotkał się z kimś takim jak on, więc trzeba poczekać na jego reakcję na SummerSlam.

Tyler Breeze vs. Mojo Rawley

Zwycięzca: Mojo Rawley

Dana Brooke and Alicia Fox vs. Sasha Banks and Bayley

Double Count Out

Na zapleczu Renee Young przeprowadziła wywiad z Braunem Strowmanem odnośnie Steel Cage Matchu na Extreme RUles. Wrestler stwierdził, że żałuje tego, co zrobił, ponieważ nie miał okazji pogratulować swojemu rywalowi po Extreme Rules. Następnie Braun wzniósł walizkę MITB w górę i dodał, że nie musi wystąpić w walce o miano pretendenta.

The B Team vs. The Ascension

Zwycięzcy: The Team B

Następnie otrzymaliśmy krótki segment z udziałem Alexy Bliss, Nia Jax, Mickie James oraz Rondy Rousey. Między wrestlerkami doszło do konfrontacji, co nie spodobało się GM RAW Kurtowi Angle, który kazał byłej mistrzyni kobiet UFC natychmiast się uspokoić, ponieważ jest jeszcze zawieszona przez dwa dni i wkrótce będzie mogła robić wszystko na, co tylko ma ochotę.

Na zapleczu obecny jest Seth Rollins, który stwierdził, że na Extreme Rules nie wszystko poszło po jego myśli, ale zamierza wygrać na RAW i na SummerSlam zmierzyć się z Brockiem Lesnarem, ponieważ chce mu odebrać tytuł.

The Authors of Pain vs. Titus Worldwide

Zwycięzcy: The Authors of Pain

Ember Moon vs. Sarah Logan

Zwyciężczyni: Sarah Logan

W przyszłym tygodniu odbędzie się konfrontacja z udziałem Braya Wyatta i Matta Hardy’ego oraz RAW Tag Team Champions The B Team.

#1 Contenders Triple Threat: Elias vs. Seth Rollins vs. Bobby Lashley

Zwycięzca: Bobby Lashley