WWE Monday Night RAW 14 stycznia 2019: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka Monday Night RAW. Ten post aktualizowany jest na bieżąco.

Show rozpoczęliśmy od materiału wideo z udziałem prezesa WWE Vince’a McMahona, który wysiadł z limuzyny, a następnie udał się w stronę areny FedExForum w Memphis. Na show zapraszają nas Michael Cole, Corey Graves oraz Renee Young.

Do ringu przybył Braun Strowman, który został przywitany popem przez fanów zgromadzonych na arenie. Strowman już na samym początku opowiadał o tym, jak WWE Universal Champion Brock Lesnar wystraszył go i ma nadzieję, że jego przyszły przeciwnik bacznie obserwuje jego przygotowania z obozu treningowego, ponieważ jest już w pełni zdrowy, a Baron Corbin nie posiada żadnej władzy na Monday Night RAW i nikt nie może ocalić Bestii. Na arenie zjawił się Corbin, który przerwał segment mówiąc, że każdy wysłucha słów, które ma do przekazania, nawet jeśli będzie musiał tutaj stać przez całą noc. Corbin dodał, że lepiej będzie dla niego, jak przestanie oszukiwać ludzi i wmawiać im, to że może pokonać Lesnara na Royal Rumble.

Na zapleczu widzimy Strowmana szukającego Corbina. Braun najpierw zaatakował braci Singh, na których trafił, a następnie spotkał Eliasa śpiewającego piosenkę o nim oraz Brocku Lesnarze. Następnie pretendent do WWE Universal Title zauważył limuzynę i wyciągnął z niej kierowcę, przerzucając go przez maskę, ale z drugiej strony wyszedł były GM RAW uciekając przed swoim rywalem. Vince McMahon nie był zadowolony ze zniszczenia limuzyny i nie wiadomo, co spotka Strowmana z tego powodu.

Po krótkiej przerwie widzimy Vince’a McMahona rozmawiającego z Braunem Strowmanem. Prezes WWE powiedział, że jego poddany będzie musiał zapłacić mu 100.000 dolarów w zamian za zniszczenie limuzyny. Strowman powiedział, że ten kawałek limuzyny nie jest wart 100.000 dolarów. Pan McMahon odpowiedział, że jeśli Braun chce zakwestionować jego decyzję i być złym facetem, to jego występ na Royal Rumble będzie niemożliwy, a Universal Title Match odwołany. Strowman nie jest szczęśliwy i ze wściekłością przewraca limuzynę.

Obraz może zawierać: 2 osoby

Women’s Tag Team Match
Sasha Banks i Ronda Rousey(c) vs Nia Jax i Tamina Snuka

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie

Zwyciężczynie: Sasha Banks i Ronda Rousey(c)

Po pojedynku zwyciężczynie świętowały swoje zwycięstwo. Na ringu pojawiła się Charly Caruso, która poprosiła wrestlerki o wypowiedź. Ronda powiedziała, że mogą ze sobą współpracować, ponieważ ufają sobie nawzajem, a jej zwycięstwo na Royal Rumble będzie największym osiągnięciem jako Championa. Sasha obraziła się z powodu umieszczenia na liście osiągnięć, a następnie dodała, iż jej celem jest pokonanie Rondy na Royal Rumble oraz przejęcie tytułu najzdolniejszej wrestlerki na świecie. Między wrestlerkami doszło do kłótni i panie udały się na zaplecze tłumacząc coś sobie.

Na zapleczu widzimy Team B, Heatha Slatera, Titusa O’Neila oraz Curta Hawkinsa czekających przed biurem Vince’a McMahona, ponieważ chcą walki o tytuły mistrzowskie. Z biura prezesa WWE wyszedł WWE Hall of Famer Jerry Lawler.

Po krótkiej przerwie widzimy Rondę Rousey i Sashę Banks. Wrestlerki krzyczały na siebie, a Bayley oraz Natalya próbowały uspokoić sytuację, jednak ta przerodziła się w kłótnię. Przy wrestlerkach pojawiły się The Riott Squad. Panie występujące w roli heelów wyzwały Bayley i Nattie do walki.

Tag Team Match
Lucha House Party vs. The Revival

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją

Zwycięzcy: The Revival

Na zapleczu Vince McMahon poinformował, że zamierza pojawić się w ringu, aby ogłosić przeciwnika dla Brocka Lesnara w walce o WWE Universal Championship.

Po krótkiej przerwie w ringu widzimy prezesa WWE Vince’a McMahona.

Zanim prezes cokolwiek powiedział, pojawił się Cena, który dodał, że Vince odwołał Universal Title Match na Royal Rumble, ale pewnie pojawił się na ringu, aby przedstawić nowego przeciwnika Brocka Lesnara. Cena dodał, że przybył tutaj, aby obiecać, że nie zawiedzie nikogo, jeśli otrzyma szansę, ponieważ kocha każdą sekundę spędzoną na ringu, więc czemu miały nie otrzymać takiej szansy? Lider Cenation dopowiedział, że zostanie 17-krotnym mistrzem pokonując Brocka Lesnara na PPV Royal Rumble. Segment przerwał Drew McIntyre mówiąc, że nie dba o to ile tytułów ma John Cena oraz w jakich filmach występuje, więc jak może stać na ringu twierdząc, że posiada bezwzględną agresję? Drew spojrzał na prezesa WWE mówiąc, że czasy Ceny sa już za nami i nadszedł jego czas, a John powinien pójść śladami Austina oraz The Rocka i odejść z WWE. Do ringu przybył Baron Corbin mówiąc, że nie jest typem prawnika, ale zrobił, to o co każdy go prosił i oddanie mu Universal Title będzie najlepszym rozwiązaniem. Finn Balor również dołączył do rozmowy twierdząc, że jest trochę zmęczony byciem pomijanym w tego rodzaju rozmowach, ponieważ wie, że Vince McMahon od samego początku w niego nie wierzył, ale zamierza odzyskać mistrzostwo. Między wrestlerami doszło do brawlu, który wygrał Drew McIntyre, a Vince McMahon ogłosił Fatal Four Way Match o miano pretendenta.

Obraz może zawierać: 1 osoba

Przed nami Triple Threat Match o IC Title, a także A Moment of Bliss z udziałem Alexy Bliss oraz Paula Heymana.

Na zapleczu Jinder Mahal rozmawiał z Vincem McMahonem mówiąc, że jest nieco zdezorientowany, ponieważ nie został wliczony w Fatal Four Way Match. Vince odpowiedział, że Jinder może wybrać sobie przeciwnika, który był z nim w ringu i jeśli go pokona, to zajmie jego miejsce. Były mistrz WWE wybrał Finna Balora, a prezes WWE życzył mu powodzenia, po czym odszedł.

Obraz może zawierać: 2 osoby, broda

Six Women’s Tag Team Match
The Riott Squad vs Natalya, Bayley i Nikki Cross

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie

Zwyciężczynie: Natalya, Bayley i Nikki Cross

Na zapleczu widzimy Finna Balora przygotowującego się do walki. Następnie kamery pokazały Lacey Evans rozmawiającą z Daną Brooke oraz Mickie James.

Single Match
Jinder Mahal(w/The Singh Brothers) vs Finn Balor

Obraz może zawierać: 1 osoba

Przed rozpoczęciem walki Jinder Mahal zaatakował swojego przeciwnika, ale Balor nie poddał się i poprosił sędziego o rozpoczęcie walki.

Zwycięzca: Finn Balor

Lio Rush powiedział, że nadszedł czas, aby Ambrose oraz Seth Rollins poznali prawdziwego wojownika, który zostanie nowym mistrzem IC, czy im się to podoba, czy też nie.

Triple Threat Match o WWE Intercontinental Title:
Seth Rollins vs. Bobby Lashley vs. Dean Ambrose(c)

Obraz może zawierać: 1 osoba

Zwycięzca i nowy mistrz IC: Bobby Lashley

Czas na segment z udziałem Alexy Bliss, która pojawiła się na stage’u Monday Night RAW. Alexa przedstawiła pasy tag teamowe kobiet informując, że wkrótce odbędzie się turniej eliminacyjny, który wyłoni pierwsze mistrzynie. Na arenie pojawił się Paul Heyman, który wypowiedział się na temat przeciwnika swojego podopiecznego Brocka Lesnara. Paul powiedział, że w roli rywala mistrza Universal widziałby Johna Cenę, ale czy tak będzie, trzeba poczekać do Fatal Four Way Matchu. Niespodziewanie w trakcie segmentu zjawił się Otis Dozović i jego tag team partner.

Obraz może zawierać: w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba

Fatal Four Way Match o pretendenta do Universal Title
Finn Balor vs Baron Corbin vs Drew McIntyre vs John Cena

Zwycięzca: Finn Balor