WWE Monday Night RAW 08 stycznia 2018: Raport

Show rozpoczynamy od przypomnienia zeszłotygodniowych wydarzeń o WWE Intercontinental Championship z udziałem Romana Reignsa i Samoa Joe, gdzie były mistrz NXT musiał uznać wyższość swojego rywala i utracił szansę na zdobycie tytułu.

W ringu obecny jest IC Champion Roman Reigns, który jak to ma w zwyczaju został przywitany przez fanów mieszaną reakcją. Członek The Shield powiedział, że po wszystkim atakach na niego można by pomyśleć, iż Samoa Joe był gotowy do walki o pas mistrzowski, ale było zupełnie inaczej, ponieważ w zeszłym tygodniu Samoa Joe został uciszony i to właśnie, dlatego on jest wciąż IC Championem. Roman dodał, że nie jest lepszym zawodnikiem od Joe, ale walczył dla Deana Ambrose’a i każdy kto z nim zadziera, zadziera z The Shield. Do ringu przybył RAW Tag Team Champion Jason Jordan, który powiedział, że w momencie kiedy oglądał zeszłotygodniowy pojedynek o pas mistrzowski to czuł iż jest częścią czegoś znacznie większego. Nagle do ringu przybył Seth Rollins, który powiedział iż Jordan musi się jeszcze wiele nauczyć, a w zeszłym tygodniu mieli okazję do współpracy ze sobą, która zadziałała, jednak w tym tygodniu muszą popracować nad swoim czasem. Jordan wspomniał o tym, że każdy z obecnych w ringu miał problem z Joe, a Reigns zajął się nim tak jak oni The Bar. Jason dodał, że mogą być najbardziej dominującą grupą w całym WWE. Na arenie pojawili się Finn Balor, Luke Gallows oraz Karl Anderson. Finn powiedział, że rozumie podekscytowanie Jasona, gdyż jest on częścią czegoś wielkiego, ale tak aprawdę nie należy on do najbardziej dominującej trzyosobowej grupy w WWE. Finn wspomniał o tym, że przez dziesięć lat współpracować z Gallowsem i Andersonem zanim Jason dowiedział się, iż Kurt Angle jest jego ojcem. Gallows powiedział, że kiedy Balor przybył do WWE to wiedzieli, że nadszedł czas na stworzenie historii po przez zdobycie RAW Tag Team Championship oraz Universal Championship. Anderson dodał, że od dłuższego czasu robili pewne rzeczy osobno, ale w końcu wiedział, że zejdą się razem wchodząc na ring. Na scenie zjawił się Kurt Angle, który ogłosił, że w walce wieczoru odbędzie się six man tag team match z udziałem Rollins, Reignsa i Jordana oraz The Balor Club!

Brock Lesnar zareaguje na sytuację związaną z Kanem, a także otrzymamy Miz TV.

1 WALKA: Sasha Banks i Bayley (w/Mickie James) def. Mandy Rose, Sonya Deville (w/Paige)

Następnie otrzymaliśmy skrót ze współpracy Goldusta z Cedrickiem Alexanderem, który powiedział, że ludzie cały czas śmieją się z niego, ale on udowodni swoją wartość i pokona Enzo Amore.

Goldust będzie współpracował z Alicią Fox w Mixed Match Challenge.

A tymczasem do ringu zmierza Woken Matt Hardy.

2 WALKA: Woken Matt Hardy def. Curt Hawkins

Na arenie rozbrzmiało wideo Braya Wyatta, który stał za Mattem Hardym po czym panowie zaśmiali się i powiedzieli sobie TAK!

Na ringu stoi Elias, który jak zwykle zapytał się fanów o to kto chce iść z Eliasem? Elias powiedział także, żę przeszedł bardzo długą drogę, słyszał wiele historii, ale prawda pozostaje taka sama, otóż słowo WWE oznacza Walk With Elias. Dzisiaj jest wyjątkowy dzień i nie ma lepszego miejsca na uczczenie go niż Memphis. Elias świętuje urodziny Elvisa Presleya, a następnie zaprosił do ringu The Miza. Były mistrz IC powiedział, że po 6 tygodniach powraca do WWE, oczywiście obok niego stali Miztourage. Miz pyta fanów, czy za nim tęsknili? Miz dodał, że za każdym razem on sprawia iż Monday Night RAW odnosi sukces i nie został zapomniany dzięki Bo Dallasowi oraz Curtisowi Axelowi, którzy odwrócili swoją karierę w 2017 roku. Mike The Miz powiedział, że rok 2017 był niesamowity, ale 2018 będzie jeszcze lepszy w jego wykonaniu. W 2017 roku przez 200 dni był posiadaczem mistrzostwa IC, wzniósł karierę Miztourage na wyższy poziom, wszystko czego dotknął zamieniało się w złoto. Miz dodał, że pożyczył tytuł IC Romanowi Reignsowi, ale mistrz powrócił i chce go z powrotem. W 2018 roku będzie świętował narodziny swojej córki oraz zostanie najdłużej panującym mistrzem IC.

Na zapleczu Finn Balor rozmawia z Karlem Andersonem oraz Lukiem Gallowsem odnośnie strategii związanej z ich dzisiejszym pojedynkiem. Finn dodał, że rok 2018 będzie należał do The Balor Club.

Już wkrótce usłyszymy mistrza Universal Brocka Lesnara.

3 WALKA: WWE Cruiserweight Championship Match
Cedric Alexander def. Enzo Amore przez count-out przez co nie udało mu się zdobyć Cruiserweight Championship.

Cedric Alexander stoi zadowolony w środku ringu mimo iż nie udało mu się zdobyć tytułu. Lekarze sprawdzają co się dzieje z przerażonym Enzo Amore.

Tymczasem na zapleczu Kurt Angle rozmawia przez telefon z kobietą, która od lat nie występowała w ringu, ale byłaby świetnym dodatkiem do Royal Rumble. Następnie przy GM RAW pojawili się The Bar, którzy chcą walki rewanżowej o pasy mistrzowskie RAW Tag Team. Kurt odpowiedział im, że na Royal Rumble otrzymają taką szansę, ale dziś wieczorem będą mieć innych przeciwników.

Następnie The Miz pojawił się w gabinecie GM’a i stwierdził, że w sieci WWE Network zostanie wkrótce wyemitowany nowy program z nim oraz jego żoną, a następnie zażądał walki rewanżowej o IC Championship. Kurt odpowiedział, że Miz dostanie walkę rewanżową na 25-leciu RAW.

Warto wspomnieć o tym, że Miz będzie współpracował z Asuką w Mixed Match Challenge.

4 WALKA: Titus O’Neil i Apollo Crews (w/Dana Brooke) def. The Bar

Tymczasem w ringu obecny jest Universal Champion Brock Lesnar oraz Paul Heyman, który powiedział, że obaj wierzą w oldschoolową szkołę, a w zeszłym tygodniu Lesnar zrobił najlepszą rzecz z Kanem i pytanie, czy Brock Lesnar przebije Kane’a oraz Brauna Strowmana, czy ułoży jednego na drugim? Paul dodał, że jego klient jest najbardziej dominującym mistrzem w historii WWE i nie widział nikogo kto byłby w stanie go powstrzymać. Nagle Kane zaatakował Lesnara, pojawił się Strowman i dochodzi do brawlu, który w ostatecznym rozrachunku wygrał Strowman, a Brock został zniesiony na noszach na zaplecze.

5 WALKA: Singles Match
Samoa Joe def. Rhyno (w/Heath Slater)

Na ringu Charly Caruso przeprowadziła króti wywiad z Samoa Joe, który powiedział, że zwycięsto z Reignsem jest dla niego priorytetem i kiedy stanie przed kolejną szansą na zdobycie IC Title to dokończy dzieła, ale do tego czasu będzie realizował wartościowsze rzeczy. Samoa ogłosił swój udział w Royal Rumble Matchu.

Następnie Asuka została brutalnie zaatakowana przez Nia Jax.

6 WALKA: Six Man Tag Team Match
The Balor Club def. Seth Rollins, Roman Reigns i Jason Jordan

Nagle na arenie pojawili się The Miz i The Miztourage. Panowie zaatakowali wszystkich wykonując Potrójnego powerbomba na mistrzu IC.