WWE Greatest Royal Rumble – Opinia

Gala Greatest Royal Rumble, które odbyła się w Arabii Saudyjskiej już za nami. Gala wypadła średnio w moim odczuciu i była takim większym live eventem niczym „Beast in the Eeast”. W karcie znalazło się aż 10 pojedynków.

W siedmiu z nich stawką były tytuły mistrzowskie dodatkowo odbyły się 2 specjalne pojedynki John Cena Vs Triple H i The Undertaker Vs Rusev. W walką wieczoru był największy w historii 50 osobowy Royal Rumble. Tak więc po krótkim wstępie zapraszam już do tradycyjnej opinii!


Singles Match

John Cena Vs Triple H

Powiem szczerze, że byłem sceptycznie nastawiony do tego pojedynku, ale koniec końców wypadł on moim zdaniem przyzwoicie. Panowie dostali dość sporo czasu i go należycie wykorzystali jak na swoje możliwości oczywiście. Z początku tempo walki nie powalało, ale z czasem panowie wskoczyli na większe obroty i pokazali coś więcej. Walce emocji z pewnością dodały near falle i wymiana finisher’ów pomiędzy Ceną a Hunterem. Średnia walka, ale niczego więcej się nie spodziewałem.

Zwycięzca : John Cena 

Moja ocena : ** 1/2*


Crusierweight Championship Match

Cedric Alexander Vs Kalisto

Walka której wynik był więcej niż pewny wypadła świetnie. Cedric i Kalisto nie dostali dużo czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności, bo walka dostała zaledwie 10 minut. Mimo to, panowie stworzyli bardzo dobrą walkę, która według mnie była jedną z najlepszych podczas arabskiej gali. Kontry, akcje wysokiego ryzyka to wszystko przełożyło się na poziom walki. Szkoda tylko, że publika była cicha niczym w grobie 🙂

Zwycięzca : Cedric Alexander

Moja ocena : *** 1/4*


Raw Tag Team Championship Match

Bray Wyatt & Matt Hardy Vs The Bar

Kolejna walka, której wynik był z góry wiadomy. Cesaro i Sheamus podczas Shake-up’u przeszli na Smackdown Live więc już wtedy było pewne, że to Bray i Matt wygrają na GRR. Walka wyszła nieźle, ale oglądając ją nie czułem żadnych emocji. Tempo było dosyć szybkie, panowie musieli się streszczać bo dostali 8 minut na walkę. Pewne zwycięstwo odnoszą „Deleters Of Worlds” i to oni zostają nowymi mistrzami Raw Tag Team. Jestem ciekaw jak Bray i Matt wypadną jako mistrzowie.

Zwycięzcy i nowi mistrzowie Raw Tag Team : Bray Wyatt & Matt Hardy

Moja ocena : ***


WWE United States Championship Match

Jeff Hardy Vs Jinder Mahal

Liczyłem na dobrą walkę minimum taką jaką otrzymaliśmy na RAW. Tutaj jednak się zawiodłem, panowie walczyli ledwie 6 minut i od tego w walce przytrafił się botch którego autorem był Jeff. Walka mnie nie porwała Hardy obronił tytuł i to jest najważniejsze, bo nie zniósłbym następnego panowania Mahala.

Zwycięzca : Jeff Hardy

Moja ocena : * 3/4*


SmackDown Live Tag Team Championship Match

The Bludgeon Brothers Vs The Usos

Ogromny zawód! podobnie jak na WM’ce otrzymaliśmy bardzo krótką potyczkę o tytuły tag team’owe SmackDown. Kiedy spekulowano o walkach Uso i BB, wtedy nastawiałem się na niesamowite walki, a w praniu wyszło to fatalnie. Potencjał na świetne starcie był ogromny, ale niestety wyszło jak wyszło a dlaczego? a dlatego, że dostali oni w cholerę mało czasu i nawet nie mieli, kiedy zaprezentować pełni swoich umiejętności. Bracia Uso w tej walce zostali po prostu pożarci przez  Harpera i Rowana.

Zwycięzcy : The Bludgeon Brothers

Moja ocena : * 1/2*


Intercontinental Championship Fatal-4 Way Match

Seth Rollins Vs The Miz Vs Finn Balor Vs Samoa Joe

Miał być „Show Stealer” a wyszło co najwyżej dobre starcie. Lekko się zawiodłem na tej walce, bo liczyłem i pewnie nie tylko jak na genialną potyczkę. Mimo to w moim odczuciu była to 2 najlepsza walka podczas gali. Niepewny był zwycięzca tej walki, bo mówiono, że Miz zdobędzie pas i IC Title trafi na niebieską tygodniówkę, ale już po wygranej Jeffa było pewne, że wygra albo Rollins albo Balor. Zdawało mi się momentami, że zwycięsko z walki wyjdzie Finn, ale tak się jednak nie stało. Końcówka była jak dla mnie słaba Balor jest o włos od ściągnięcia tytułu a tu nagle Seth wskakuje na drabinę i zabiera pas z pod nosa Finna eh trochę to dziwne. Według mnie taka końcówka nie powinna mieć miejsca! 

Zwycięzca : Seth Rollins

Moja ocena : *** 1/4*


WWE Championship Match

AJ Styles Vs Shinsuke Nakamura

Dla mnie zdecydowanie najlepsza walka podczas Greatest Royal Rumble! było to trochę inne starcie niż te na WrestleManii, ale według mnie odrobinę ciekawsze. Tempo z czasem było coraz szybsze i panowie z minuty na minutę się rozkręcali. W tym starciu nie zobaczyliśmy tylu near falli, co w walce na WM. Nakamura wykonał low blow a przez głowę przeszło mi, że może Shin wygra w taki oto sposób, ale tak się nie stało. Federacja postawiła na sprawdzone zakończenie czyli double count out i to według mnie było bardzo dobrym rozwiązaniem. Na BackLash zobaczymy trzecią odsłonę walki Styles Vs Nakamura w WWE i liczę z całego serca na to, że tam dostaniemy genialną walkę 🙂

Zwycięzca : Double Count Out

Moja ocena : *** 1/2*


Singles Match

The Undertaker Vs Rusev

Walki Undertakera są dla mnie zawsze bardzo sentymentalne i z niecierpliwością czekałem na tą potyczkę. Wszyscy sugerowali, że będzie to przysłowiowy squash, ale się mylili haha. Sporym zaskoczeniem był dla mnie poziom tego pojedynku jak i długość walki. Forma umarlaka jak widać ma się dobrze i jest on wstanie wytrzymać w ringu więcej niż 2 minuty. W trakcie walki Aiden English otrzymał potężny Tombstone Piledriver, który o mało nie skończył się dla niego źle, na szczęście nic mu się nie stało. Rusev idealnie poprowadził „Deadmana” w walce i razem stworzyli miły dla oka pojedynek.

Zwycięzca : The Undertaker

Moja ocena : ** 1/2*


Universal Championship Steel Cage Match

Brock Lesnar Vs Roman Reigns

Kopia walki z WrestleManii. Przez większość walki mogliśmy obserwować wymianę finisher’ów pomiędzy Brockiem a Romanem, co dla mnie było bardzo nudne. Liczyłem na pewną wygraną Reigns’a , ale stało się inaczej i było to dosyć kontrowersyjne. Roman wykonuje Speara prosto w klatkę i razem z Bestią wypadają poza ring. Takiego zakończenia pewnie nikt się nie spodziewał. Ciekawi mnie jedno dlaczego WWE tak zwleka z daniem pasa Big Dog’owi? nasuwa mi się jedna myśl, a mianowicie federacja chcę po prostu tego, aby Lesnar pobił rekord CM Punk’a w długości posiadania pasa mistrzowskiego. Coś mi się wydaje, że Reigns mistrzem zostanie dopiero na Money In The Bank lub SummerSlam.

Zwycięzca : Brock Lesnar

Moja ocena : ** 3/4*


Greatest Royal Rumble Match

Eh to było takie długie zbyt długie jak dla mnie. Zdecydowanie 50 osobowe RR matche i to nie jest zbyt dobry pomysł bynajmniej dla mnie. Przez pierwszą część walki nie działo się nic,  co przykuło by moją uwagę. Daniel Bryan był w walce od samego początku i utrzymał się w niej prawie do końca niczym Chris Benoit. Chciałem, aby to właśnie „American Dragon” odniósł tak spektakularne zwycięstwo. Nadszedł jednak moment, w którym mój wzrok się wytężył i skupił na jednym punkcie, którym był BABATUNDE AIYEGBUSI!!! Polak (nie Mateusz) w Royal Rumble Matchu to coś wspaniałego i niezwykłego, my jako fani byliśmy wniebowzięci tym wydarzeniem. Mało tego Babs dostał nawet swój moment z Braunem Strowmanem (późniejszym zwycięzcą walki) panowie stanęli twarzą w twarz a po chwili Monster Among Man wyrzucił Babatunde. Emocje się zwiększyły, gdy w ringu zostali Strowman, Cass i Bryan. Końcówka wypadła w miarę dobrze. Daniel walczył dzielnie, ale jego rywal  z BackLash go wyeliminował co mnie zasmuciło (jako ogromnego fana Bryana). Kiedy w ringu zostali tylko Braun i Cass byłem pewien tego, że to były członek Wyatt Family wygra największy Rumble w historii. Dla Brauna jest to ogromny i zarazem największy sukces w dotychczasowej karierze w WWE.

Zwycięzca : Braun Strowman

Moja ocena : * 1/4*


Krótko podsumowując Greatest Royal Rumble wypadło co najwyżej przeciętnie, ale jeśli chodzi o aspekt pieniężny to WWE może być zadowolone bo zarobiło naprawdę wiele. Walki, które na pewno wam polecę to starcie o Crusierweight Championship Alexander Vs Kalisto, Styles Vs Nakamura czy Ladder Match o IC Title. Show trwało długo, a tak naprawdę wiele ciekawego się nie wydarzyło. Jednak trzeba przyznać, że stage był naprawdę ładny a pyro także dodawało swego uroku. Czy była to WM v.2 moim zdaniem nie. Był to po prostu większy live event.