WWE Fastlane 2018 – Opinia

Ostatnia gala PPV przed WrestleManią już za nami mowa tu o wczorajszym Fastlane. Oficjalnie wjechaliśmy na ostatnią prostą w kierunku WrestleManii! Gala niebieskich wypadła w moim odczuciu bardzo pozytywnie. W karcie znalazły się starcia o wszystkie tytuły Smackdown Live. Bobby Roode stanął w obronie United States Champioship przeciwko Randy’emu Ortonowi. Charlotte Flair obroniła mistrzostwo w walce z Ruby Riott. The Usos i The New Day starli się w batalii o pasy tag teamowe Smackdown. W Main Evencie odbył się Six-Pack-Challenge o mistrzostwo WWE, w którym AJ Styles zmierzył się z Johnem Ceną, Kevinem Owensem, Samim Zaynem, Dolphem Zigglerem i Baronem Corbinem. Teraz pozostało nam nic innego jak czekać z niecierpliwością na największą scenę ze wszystkich. Tak więc nie przedłużam i zapraszam już do tradycyjnej opinii. 

1. Shinsuke Nakamura Vs Rusev 

To tak. Walka, która miała tylko na celu jedno podbudowę Japończyka przed walką na WrestleManii. Praktycznie wynik był z góry pewny i nie było co liczyć na jakieś niespodzianki. Od kilku lat zwycięzcy Roal Rumble Matchy na ostatniej gali przed WrestleManią dostają walki, które mają ich wypromować przed tą najważniejszą na WM’ce. Tak i jest w przypadku Nakamury. Co do walki to powiem szczerze, że panowie mnie miło zaskoczyli oczywiście spodziewałem się dobrej walki, ale owe starcie było nadzwyczaj bardzo dobre i idealne na opener.

Przez większość walki Rusev dominował nad Shinsuke, ale z czasem tempo walki wzrosło i zawodnicy pokazali co nieco w kwadratowym pierścieniu. Chanty Rusev Day – Nakamura można było słyszeć na całej arenie. Koniec walki był zrobiony w tradycyjny już sposób czyli,  gdy RuRu był na ostatniej prostej ku zwycięstwu po zaaplikowaniu „Machka Kicku” nagle Nakamura wraca do żywych. Były mistrz NXT wykonuje Kinshasę w tył głowy Bułgara, aby po chwili zakończyć walkę po Kinshasy. Przyjemnie mi się oglądało tą walkę i powiem, że była ona chyba jedną z lepszych walk Nakamury w MR WWE.

Zwycięzca : Shinsuke Nakamura

Moja ocena : *** 1\2*

2. Bobby Roode Vs Randy Orton WWE United States Championship Match

Po dobrym starciu Nakamury z Rusevem przechodzimy do walki o US Title pomiędzy Roodem a Ortonem. Tak więc walka według mnie wyszła słabo. Jak wiemy czasy bardzo dobrego Ortona w ringu już dawno minęły. Bobby Roode wirtuozem w ringu także nie jest, ale na moje oko obecnie ma więcej do zaoferowania od „Vipera”. Walka trwała prawie 20 minut czyli zdecydowanie za długo. Rozumiem jeśli walczyli by Owens i Zayn to można by było dać im te 20, które na pewno by wykorzystali. Tempo walki było wolne prawie do samego końca starcia.

I Orton i Roode próbowali wykonać swoje finishery co w ostateczności udało się byłemu mistrzowi WWE. Randy wygrał po wykonaniu RKO, kiedy to Booby próbował zaatakować go z powietrza. Teraz powiem co Ja myślę o dawaniu pasa Ortonowi na takiej nie oszukujmy się podrzędnej gali jaką jest Fastlane. Moim zdaniem owe starcie powinno zakończyć się poprzez DQ w skutek ingerencji Jindera Mahal, który i tak zjawił się po walce. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że na WrestleManii obejrzymy Triple Threat Match z udziałem tej trójki. Ja osobiście fanem takiego pomysłu nie jestem. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem był by Ladder Match o pas Stanów Zjednoczonych, w którym udział wzięłaby wspomniana 3 i dodatkowo takie persony jak: Baron Corbin, Rusev i Dolph Ziggler.

Zwycięzca i nowy mistrz WWE United States : Randy Orton

Moja ocena : ** 1\2*

3. Becky Lynch & Naomi Vs Natalya & Carmella 

Hmm chyba znów poczytacie moje wywody 🙂 . Zdecydowanie walka, która nie powinna odbyć się w głównym show gali. Co więcej nie powinna się moim zdaniem w ogóle odbyć. Dywizja kobiet na Smackdown obecnie jest traktowana fatalnie! Co tydzień na niebieskiej tygodniówce oglądamy walki tag teamowe pomiędzy Riott Squad a Lynch czy Naomi. Booking dywizji „Leży i kwiczy” czego przykładem jest pierwsza w historii posiadaczka walizki MITB kobiet Carmella. Carmi od czasu zdobycia walizki jest odsuwana daleko od obrazka z mistrzostwem kobiet w tle. Nasuwa się pytanie, kiedy w końcu zrealizuje ona kontrakt. Mamy także Becky Lynch, która moim skromnym zdaniem jest jedną z najlepszych wrestlerek na świecie a co dostaje? No tak nic nie znaczące walki i do tego jest w nich przypinana tak jak w tej walce. Chyba zrobię o tym osobny  artykuł bo za dużo jest do pisania. Walkę wygrały Natalya i Carmella.

Zwyciężczynie : Natalya & Carmella 

4. The Usos Vs The New Day ( Kofi Kingston & Xavier Woods) WWE Smackdown Live Tag Team Champioship Match

Zestawienie, które znamy bardzo dobrze. Spodziewać się mogliśmy bardzo dobrej walki do czego bracia i członkowie New Day przyzwyczaili nas przez ostatnie lato i początek jesieni serwując nam genialne walki m.in Hell In A Cell Match czy pamiętne starcie w Kick Offie Summerslam. Walka dostała według mnie marne 9 minut, które i tak mądrze zostały wykorzystane. Bardzo podobało mi się to, kiedy oba tag teamy wymieniały się swoimi finisherami na przemian czego jeszcze w ich walkach nie widzieliśmy. Wszystko zostało przerwane przez Bludgeon Brothers którzy zaatakowali i Usos i New Day dając jasny sygnał, który i tak dają nam od dawna, że ich celem są tytuły mistrzowskie tag teamu Smackdown. Już teraz można być pewnym tego, że na największej scenie ze wszystkich dojdzie do walki 3 drużyn The Usos Vs The New Day Vs The Bludgeon Brothers a stawką będą pasy tag teamowe Smackdown Live.

Zwycięzcy : No Contest

Moja ocena: *** ( Za te 9 minut bo, panowie pokazali się z dobrej strony)

5. Charlotte Flair Vs Ruby Riott WWE Smackdown Live Women’s Championship Match

Kolejna walka z pewnym zwycięzcą. Riott przypięła Charlotte podczas jednego z tag matchy podczas Smackdown po czym zyskała miano pretendentki do tytułu Smackdown Women’s. Walka w sumie zła nie była, ale znów musiały się napatoczyć Lynch,Naomi i reszta Riott Squadu co jednak nie miało wpływu na rezultat walki. Najważniejsze jednak wydarzyło się po walce pojawiła się zwyciężczyni pierwszego kobiecego Rumble Asuka! Spekulacje się jednak potwierdziły i to ona zawalczy z panną Flair na WrestleManii. Panie wymieniły się spojrzeniami co jednoznacznie potwierdza fakt, że spotkają się na największej ze scen w walce z tytułem Smackdown Women’s na szali. Walkę pomiędzy Charlotte a Asuką można śmiało nazwać „Dream Matchem” i takim ta walka będzie. Spotkają się w nim dwie najlepsze wrestlerki na świecie (takie moje zdanie) i z pewnością zobaczymy walkę godną WrestleManii.

Zwyciężczyni : Charlotte Flair

Moja ocena : ***

6. AJ Styles Vs John Cena Vs Kevin Owens Vs Sami Zayn Vs Baron Corbin Vs Dolph Ziggler Six-Pack-Challenge for WWE Championship

Nadszedł czas na Main Event Fastlane. Można o tym mówić, że to kopia Elimination Chamber Matchu z RAW, ale trzeba przyznać, że owa walka wyszła wyśmienicie. WWE po raz kolejny pokazało, że umie robić bardzo dobre walki wieloosobowe i ta walka jest tego przykładem. Najpierw miało to być starcie Styles Vs Zayn potem zmieniło się to w walkę Styles Vs Zayn Vs Owens.

Następnie dodani zostali Corbin, Ziggler i „Free Agent” John Cena. Mniejsza z tym przejdźmy już do samej walki, która wypadła bardzo dobrze. Walkę rozpoczął Cena, który zaaplikował wszystkim oprócz AJ’a AA. Potem Mr. TNA i John skupili się na sobie i zaprezentowali nam swoje umiejętności. O dziwo Ceny w tej walce było trochę mało podobnie jak w Elimination Chamber Matchu. Walka pokazała nam także zarysy feudów, które rozpoczną się najprawdopodobniej już na najbliższym SD.

W walce znów musiał ingerować ten nieszczęsny Shane O’Mac i przeszkodzić Owensowi i Zaynowi w wygranej. Boję się, że prowadzić to może do walki Shane Vs Owens Vs Zayn o której ostatnio się mówi. Jednak może być też tak, że odbędzie się wyczekiwane starcie Zayn Vs Owens a sędzią specjalnym będzie Shane. Kiedy AJ zainkasował AA na stół od Johna Ceny momentami miałem wrażenie, że WWE ma zamiar pójść w stronę walki Cena Vs Styles Vs Nakamura, ale tak się nie stało. Po bardzo fajnej końcówce walki AJ Styles broni pasa i już wiemy, że na WM zmierzy się z Shinsuke Nakamurą. Nie wiadomo jednak co dalej z Johnem Ceną w kontekście walki na WM czy jego rywalem będzie faktycznie Undertaker? Tego zapewne dowiemy się w swoim czasie. Bardzo dobre starcie warte polecenia.

Zwycięzca : AJ Styles

Moja ocena : ****

Podsumowując tegoroczne Fastlane wypadło dobrze na pewno lepiej niż tego oczekiwaliśmy. Poznaliśmy nowego mistrza US, dowidzieliśmy się z kim Asuka zmierzy się na największej scenie ze wszystkich do tego AJ Styles broni WWE Championship i na 100% pewne już jest, że na WM zmierzy się z Shinsuke Nakamurą. Walki wypadły przyzwoicie. Main Event zdecydowanie skradł show reszta walk niestety wyglądała blado przy owej walce. Tak więc nie pozostało nam nic innego jak zapiąć pasy i ruszyć w kierunku WrestleManii 34!