WWE Backlash 2018 – Zapowiedź

Już dziś w Prudential Center w New Jersey odbędzie się pierwsza od ponad 2 lat wspólna gala głównego rosteru WWE. W karcie show ostatecznie znalazło się 9 walk z czego jedna odbędzie się w kick offie mowa tu o pojedynku dodanym nie tak dawno czyli walce Bayley z Ruby Riott. Bobby Lashley i Braun Strowman zawalczą z Kevinem Owensem i Samim  Zaynem, Nia Jax stanie w obronie  Raw Women’s Championship przeciwko swojej byłej najlepszej przyjaciółce Alexie Bliss. Carmella zmierzy się z Charlotte Flair będzie to jej pierwsza obrona tytułu.

Odbędą się też walki o pasy midcardowe Jeff Hardy zmierzy się z Randym Ortonem a stawką będzie US Title, Seth Rollins powalczy z The Mizem na szali znajdzie się interkontynentalne. Rywalem powracającego po kontuzji Big Cassa będzie Daniel Bryan, zarazem będzie to pierwsza solowa walka Bryana na gali PPV po 3 letniej przerwie. W najważniejszej walce z RAW Roman Reigns podejmie Samoa Joe. W walce wieczoru odbędzie się walka o mistrzostwo WWE AJ Styles zawalczy z Shinsuke Nakamurą i będzie to ich 3 walka w WWE. 


Singles Match

Bayley Vs Ruby Riott

Walka dodana dosłownie niedawno. Rywalizacji między paniami nie było żadnej i ta walka jest tylko po to, aby być. Można się spodziewać interwencji Sashy Banks, która w jakiś sposób będzie chciała pomóc Bayley. Walkę moim zdaniem wygra Ruby.

Mój typ : Ruby Riott


Tag Team Match

Bobby Lashley & Braun Strowman Vs Kevin Owens & Sami Zayn

KAMI od czasu przejścia na czerwoną tygodniówkę dostawali cały czas walki z Braunem i jego czarnoskórym partnerem, każdą z tych walk przegrali. Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że team Lashley & Strowman ma się utrzymać na dłużej i podobno mają oni nawet powalczyć o Raw Tag Team Championship. Jest również teoria mówiąca, że Lashley odwróci się od Brauna i rozpoczną oni ze sobą feud, który miałby wypromować Strowmana jeszcze bardziej. Moim zdaniem ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna. Taka wygrana przyda się za to Kanadyjczykom, ponieważ ostatnio notują tylko same porażki.

Mój typ : Kevin Owens & Sami Zayn


Raw Women’s Championship Match

Nia Jax Vs Alexa Bliss

Rywalizacja obu pań jest najnudniejszym punktem na czerwonej tygodniówce. Nia  zdobyła mistrzostwo nie tak dawno bo na WM 34 więc jej porażka raczej nie wchodzi w grę. Alexa przez ostatnie tygodnie grała poszkodowaną kobietę i oskarżała Jax o zrujnowanie ich przyjaźni. Wszystko wskazuje na to, że ta rywalizacja dobiegnie końca właśnie na Backlash. Czeka nas zapewne podobna walka jak ta na WrestleManii.

Mój typ : Nia Jax


SmackDown Live Women’s Championship Match

Carmella Vs Charlotte Flair

Sytuacja Carmelli jest podobna do tej w której znajduje się Nia Jax. Mella zdobyła pas zaraz po WrestleManii i nie wydaje mi się żeby tak szybko miała ona stracić swój tytuł. Według mnie są dwa warianty na zakończenie tego pojedynku 1. Iconic Duo po raz kolejny pomaga Melli i w obronie 2. Carmella zostaje wyliczona poprzez Count-out. Nie widzę sensu przerzucania pasa znów na Charlotte, ponieważ Carmi spisuje się w roli mistrzyni bardzo dobrze.

Mój typ : Charoltte ( wygrana poprzez dyskwalifikację) 


WWE United States Championship Match

Jeff Hardy Vs Randy Orton

Sentymentalne starcie. Panowie w przeszłości wiele razy ze sobą walczyli i za każdym razem tworzyli dobre walki m.in na Royal Rumble 2008, gdzie stawką był pas WWE. Podczas ostatnich odcinków Smackdown w tle przewijał się Shelton Benjamin, który domagał się title shoota na pas US więc nie wykluczam jego interwencji w tą walkę. Do tego pojedynku Jeff podchodzi jako świeżo upieczony mistrz i raczej obroni on pas.

Mój typ : Jeff Hardy


WWE Intercontinental Championship Match

Seth Rollins Vs The Miz

W tym przypadku jestem w 100% pewny wygranej Rollinsa. Jak wiemy Miz podczas shake-up’u trafił na niebieską tygodniówkę tam również trafił pas US więc bezsensu byłoby przerzucanie 2 pasa midcardowego na SmackDown. Dodatkowo postać Setha w ostatnim czasie mocno odżyła i stał się on bardzo dobrym facem. Wygrana Miza nic ciekawego by nie wniosła a po drugie na Raw pas midcardowy jest bardzo potrzebny, bo jak wiemy tytułu Universal nie widujemy zbyt często.

Mój typ : Seth Rollins 


Singles Match

Daniel Bryan Vs Big Cass

Cała ta rywalizacja jest dosyć dziwna. Cass wraca po kontuzji i z miejsca obiera sobie za cel Daniela. Dziwne też jest to, że WWE zestawia ze sobą osoby, które wracają po dłuższej przerwie i w pierwszej walce któryś z nich będzie musiał przegrać. Z jednej strony federacja może dać wygrać Cass’owi, aby jeszcze bardziej wypromować go na SmackDown z drugiej jednak będzie to pierwsza solowa walka Bryana na gali PPV od ponad 3 lat więc jego zwycięstwo jest moim zdaniem lepszym rozwiązaniem. Obstawiam, że Bryan wygra poprzez roll-up a ex. Cassady zaatakuje go po walce.

Mój typ : Daniel Bryan


Singles Match

Roman Reigns Vs Samoa Joe

Drugie najważniejsze starcie podczas Backlash. Roman przegrał obie walki z Lesnarem i nie zdobył mistrzostwa Universal więc jasne jest, że WWE nie da wygrać w tej walce Samoa Joe. Joe przeszedł na SmackDown więc na ewentualnej porażce z Reignsem nic nie straci. Tam rozpoczyna tak jakby nowy rozdział w swojej karierze w WWE. Zwycięstwo Romana będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ odbuduje on swoją postać po ostatnich porażkach. Feud’u praktycznie między nimi a promocja ich walki była robiona za pomocą filmików, które nagrywał Joe. Niemniej jednak zapowiada nam się walka na którą warto czekać.

Mój typ : Roman Reigns


WWE Championship No Disqualification Match

AJ Styles Vs Shinsuke Nakamura

3 i prawdopodobnie ostatnie starcie tej dwójki. Po ich pierwszej walce na WM Shinsuke przeszedł niespodziewany heel turn atakując Styles’a poniżej pasa, to wydarzenie zmieniło całkowicie jego postać. Od tego czasu Nakamura stał się najlepszym heelem na SmackDown i tydzień po tygodniu atakował on krocze AJ’a za pomocą akcji „Low Blow”. Cała ich rywalizacja jest bardzo dobrze prowadzona i bezapelacyjnie jest najlepszą w całej karcie. Na ostatnim SD górą był „King Of Strong Style” więc można gdybać, że to Styles jest faworytem tej walki, ale według mnie jego czas jako mistrza się już kończy i to Japończyk zakończy jego panowanie. Jest to walka bez dyskwalifikacji więc Shin może wykorzystać „Low Blow”, aby pokonać fenomenalnego.

Mój typ : Shinsuke Nakamura