WrestleMania: 8 faktów, o których prawdopodobnie nie słyszeliście

WrestleMania 33 jest tuż za rogiem, więc fani z całego świata z niecierpliwością czekają na dzień 2 kwietnia, ponieważ wtedy w sieci WWE Network będziemy mogli obejrzeć najważniejsze wydarzenie roku. Tak więc zapraszam do czytania 10 faktów na temat WrestleManii, o których mogliście się dotychczas nie spotkać:

#1 W ciągu 33-letniej historii WrestleManii byliśmy świadkami 121 starć o Championship w tym 63 razy były one bronione. W dodatku WWE Championship był broniony aż 33 razy z czego byliśmy świadkami 21 zmian posiadaczy tytułów.

 

#2 Najdłuższym pojedynkiem w historii WrestleManii był 60-minutowy Iron Man Match z udziałem WWE Championa Breta Harta oraz pretendenta Shawna Michaelsa. Pojedynek ten trwał 61 minut i 52 sekundy i poznaliśmy w nim nowego mistrza. Wszystko to działo się na WrestleManii XII. Natomiast najkrótszy pojedynek w historii WrestleManii odbył się w zeszłym roku, gdzie The Rock w ciągu 6 sekund pokonał Ericka Rowana.

#3 7 kwietnia 1986 roku w Rosemont Horizon Arena odbyła się WrestleMania II podczas, której The Fabulous Moolah w ciągu półtorej minuty pokonała Velvet McIntyre i zachowała WWF World Women’s Championship. Była to jedyna WrestleMania, która zorganizowana była w poniedziałek. Warto dodać, że podczas tego wydarzenia Wystąpiły trzy drużyny komentatorskie: Vince McMahon i Susan Saint James w Nowym Jorku, Gorilla Monsoon, Gene Okerlund i Cathy Lee Crosby w Chicago i Jesse Ventura, Alfred Hayes i Elvira w Los Angeles.

#4 Dwie największe gwiazdy wszech czasów Shawn Michaels oraz Triple H dzielą niechlubny rekord strat w historii WrestleManii. W ciągu swojej długoletniej kariery panowie aż 11-krotnie zostali pokonani.

#5 Podczas WrestleManii 32 w Arlington zgromadziła się największa publiczność w historii WrestleManii(aż 101,763 fanów). Natomiast najmniej fanów zgromadziło się w Chicago podczas WrestleManii II bo tylko 9-tysięcy fanów. Spójrzcie na to jaki federacja zrobiła progres w ciągu 30 lat 🙂 Vince dokonał czegoś niesamowitego mimo niektórych bezsensownych posunięć.

#6 W Kalifornii aż 6-krotnie odbywała się największa gala roku w świecie wrestlingu. Natomiast Los Angeles gościło u siebie WrestleManie VII, WrestleManie XXI oraz 1/3 WrestleManii II.

#7 Nie licząc dark matchów podczas WrestleManii byliśmy świadkami 302 pojedynków. Podczas WrestleManii IV (1988 rok) odbyło się najwięcej bo aż 15 pojedynków, natomiast podczas WrestleManii XII(1996) tylko 6.

#8 Podczas WrestleManii XXX został zatrzymany streak The Undertakera przez Brocka Lesnara dzięki czemu obecnie rekord należy do Rob Van Dama i wynosi 4-0, który odnosił zwycięstwa odpowiedni z:

William Regal na WrestleManii XVIII i zdobył WWE Intercontinental Championship.

ECW Originals (RVD, Sabu, Tommy Dreamer i The Sandman) pokonali New Breed (Elijah Burke, Marcus Cor Von, Matt Striker i Kevin Thorn.

Bookerem T na WrestleManii 20 obronili World Tag Team Championship.

Wygrał walizkę Money in the Banks na WrestleManii 22.

Czy znacie jakieś inne ciekawe fakty, o których nie wspomniałem w artykule? Jak myślicie, czego możemy spodziewać się po WrestleManii 33?
Zapraszamy do dyskusji!