Zapowiedź WrestleManii 31

Wrestlemania, jest galą, którą zna cały świat. Największa ze scen odbędzie sie juz dziś w Santa Klara w stanie Kalifornia na stadionie Levi’s Stadium. Co do karty na Wrestlemanie 31, głosy są podzielone jedni mówią ze zapowiada sie świetnie, drudzy że słabo, co nie zmienia faktu że klimat Wrestlemani unosi się w powietrzu i każdy fan wrestlingu czeka na nią z utęsknieniem. Dziś na nowo powstałym serwisie MyWrestling wraz z moim redakcyjnym kolegą Łukaszem, przyjrzymy się sie karcie i przedstawimy nasze przewidywania. Zapraszamy!

KICKOFF

andre

Andre The Giant Memorial Battle Royal

Patryk: Walka, której pomysłodawcą był Hulk Hogan, w tym roku trafia do KickOffu, co osobiście uważam za plus, ponieważ, tylko nakręci to nas na Wrestlemanie i nie zabierze czasu na głównej gali dla innych walk. Niestety jak widać po Cesaro, zwycięstwo w tym Battle Royal raczej nikogo nie wywinduje na szczyt federacji. Osobiście będę trzymał kciuki za zawodnika NXT, Hideo Itamiego, jednakże wydaje mi sie ze zwyciężyć może Damien Sandow, który przez to rozpocznie wyczekiwany storyline z The Mizem.

TYP: Damien Sandow

Łukasz: Szczerze mówiąc, ciężko jest mi wskazać tu wygranego. Pierwotnie walka ta miała odbyć się podczas głównej części gali, jednak z powodu braku czasu została przeniesiona do pre-show’u. Nie liczę na zbyt wiele, zapewne zobaczymy kilka spotów, może Hideo Itami pokaże coś ciekawego? Moim zdaniem trofeum Andre The Giant’a zgarnie Curtis Axel, w jakiś „niespodziewany sposób”.

TYP: Curtis Axel

tt

Fatal 4 Wat Tag Team Championship Match Tyson Kidd & Cesaro vs The Usos vs Los Matadores vs The New Day

Patryk: Jest to Druga walka, która swoje miejsce znalazła w KickOffie, to niestety pokazuje gdzie aktualnie stoi dywizja Tag Teamów w WWE. Nie mniej jednak będzie to dobra walka gdyż mamy tu dużo zawodników specjalizujących sie w akcjach w locie, przez co pojedynek prawdopodobnie pod względem czysto ringowym będzie jednym z ciekawszych. Osobiście kciuki trzymać będe za Cesaro i Kidda, choć nie zdziwię sie jeżeli pasy przejmą zawodnicy New Day.

TYP: Cesaro & Tyson Kidd

Łukasz: Nie napiszę dużo o tym starciu. Według mnie pasy zostaną u obecnych posiadaczy. Nie widzę tutaj innej możliwości niż tryumf Kidd’a i Cesaro. Według mnie nie ma obecnie tag team’u, który wniósł by powiew świeżości i mógł odebrać pasy mistrzom.

TYP: Cesaro & Tyson Kidd

GŁÓWNA KARTA

divy

Tag Team Match AJ Lee & Paige vs The Bella Twins

Patryk: Jedną z rzeczy, których wrestlemanii nie można zarzucić, to podbudowa walk, w głównej karcie nie ma walki, która nie miałby choćby najmniejszej podbudowy. Osobiscie wolałbym Fatl 4 Way miedzy tymi paniami o pas Div, gdyż po prostu byłaby to ciekawsza walka. Wydaje mi sie że tutaj zwycięży drużyna Paige i Aj Lee, dzięki czemu poznamy pretendentkę do pasa div na następną gale.

TYP: AJ Lee & Paige

Łukasz: Na tegorocznej WrestleManii nie zabrakło też starcia Div. Powracająca AJ Lee łączy siły ze swoją byłą rywalką Paige, aby walczyć przeciwko siostrom Bella, które niejako przejęły kontrolę nad dywizją Div podczas jej nieobecności. Czy AJ i Paige się to uda ? Wydaje mi się, że tak. Zwycięstwo tych pań doprowadzi zapewne do walki o Divas Championship na następnym PPV.

TYP: AJ Lee & Paige

seth

Randy Orton vs Seth Rollins

Patryk: Walka, której ciężko jest mi wytypować zwycięzcę, gdyż obaj zawodnicy maja duże szanse na wygranie. Przez pewien okres kiedy liczyłem na cash in Setha na Wrestlemanii, obstawiałem ze zwycięży Randy, jednak ostatnim czasy kiedy szanse na wykorzystanie walizki spadły, Rollins dużo zyskał jako możliwy zwycięzca tej walki. Jeżeli miałbym przedstawić to procentowo to szanse na zwycięstwo są bardzo wyrównane i wynoszą 50% dla jednego jak i drugiego. Osobiście postawie tutaj na Setha Rollinsa, główne ze względy gdyż jest on młodym zawodnikiem i potrzebne jest mu duże zwycięstwo, choć nie zdziwię sie, jeżeli zwycięży Viper.

TYP: Seth Rollins

Łukasz: Kolejna walka, w której według mnie ciężko wytypować zwycięzce. Randy Orton powrócił, długo czekaliśmy na jego powrót, czy może on przegrać pierwszą swoją walkę? Seth przegrał na Royal Rumble i jak wiemy bardzo mu to nie zaszkodziło. Według mnie walkę powinien wygrać Randy, zaś Seth powinien wykorzystać tej samej nocy walizkę Money in the Bank, podczas gdy po jego przegranej nikt by się tego nie spodziewał.

TYP: Randy Orton

wyatt

The Undertaker vs Bray Wyatt

Patryk: Niestety jest to „walka o nic”, Undertaker, którego streak został przerwany rok temu staje do alki z młodym zawodnikiem, któremu nawet zwycięstwo w tej walce nie dałoby zbyt dużo, bo niestety ktoś juz tego dokonał.  Trzeba przyznać ze walka miała świetną podbudowe, pomimo ze Undertaker oficjalnie nie pojawił się na drodze do Wrestlemanii ani razu, na szczęście, Bray jako genialny mówca uciągnął ten storyline sam. Raczej zwyciezca jest znany, gdyż nie sadze żeby Undertaker przegrał na Wrestlemanii drugi rok z rzędu.

TYP: The Undertaker

Łukasz: Potyczka dwóch zawodników z „ciemnej strony”. Wyatt nazywa tą walkę, starciem o miano „twarzy strachu”. Według mnie Undertaker nie może przegrać drugiej walki z rzędu, nie on, który przez tyle lat był niepokonany na największej ze scen. Już sam feud bardzo podbudował postać Braya. Wydaje mi się, że po walce, która będzie bardzo wyczerpująca dla obu zawodników, wygra Taker, zaś po walce, odda on przysłowiową pałeczkę, tego „złego” właśnie Wyatt’owi, który swoją drogą świetnie spisał się przez te kilka tygodni przed WrestleManią sam budując ten storyline.

TYP: The Undertaker

sting

Sting vs Triple H

Patryk: Niestety podbudowa tej walki nie była tak dobra jak można było się spodziewać, co nie zmienia faktu ze ja i na pewno większość fanów WWE czeka na tą walkę gdyż będzie to starcie, na które większość z nas czekała. Po raz kolejny Triple H będzie zmuszony przegrać walkę na Wrestlemanii. Ciekawi mnie sam fakt, co po walce, jak postać Stinga będzie prowadzona, przez WWE i z kim jako następnym się zmierzy.

TYP: Sting

Łukasz: Sting nareszcie zawitał do WWE. Już od kilku lat mówiło się o jego przybyciu, jednak stało się to dopiero w tym roku. Sting za cel obrał sobie Authority, a dokładniej głowę dyrekcji czyli Triple H’a. Tak długo oczekiwany zawodnik, można nawet powiedzieć legenda, miałby przegrać swoją pierwszą, a może nawet i ostatnią walkę w  WWE? Nie wydaje mi się, aby miało się to stać. W walce tej liczę na jakieś specjalne wejścia obu zawodników. Zwycięzcą tej walki będzie Sting.

TYP: Sting

 rusekZbługarii

USA Championship Match Rusev vs John Cena

Patryk: To jest coś! Rusev jeszcze kilka miesięcy temu obijał jobberów a teraz, zawalczy z samym Johnem Cena na Wrestlemanii. Pokazuje to tylko jak WWE potrafi podpromować młodych zawodników, aby ci sprzedali się. Oczywiście prawie każdy z nas życzyłby sobie żeby to Rusev pokonał Cena a najlepiej przez sumbission, jednak dobrze wiemy ze taki wynik jest w sferze marzeń. Najprawdopodobniej zwycięży tu John Cena, który przejmie pas USA by dodać mu jakiegoś większego znaczenia.

TYP: John Cena

Łukasz: Rewanż z gali Fastlane, podczas, której Cena przegrał z Rusev’em. Czy tym razem będzie tak samo? Myślę, że nie. Kreatywni celowo dali wygrać Rusev’owi, aby go podbudować, oraz przedłużyć feud do WrestleManii i tu dochodzimy do dzisiejszej gali. Uważam, że z tego starcia zwycięsko wyjdzie John Cena, dzięki temu U.S.A Championship zyska na ważności i dostanie powiew świeżości, gdyż Rusev trzyma go już dosyć długo, jedynie zmieniając rywali. Jednakże wszystkie jego storyline’y opierały się na tym samym, więc wiało nudą. Dzisiaj wygra Cena.

TYP: John Cena

 5star

Intercontinetal Championship Ladder Match Bad News Barret vs Daniel Bryan vs Stardust vs Dolph Ziggler vs Luke Harper vs Dean Ambrose vs R-Truth

Patryk: Jeżeli ktoś zapytałby mnie, jaka będzie najlepsza walka pod względem czysto wrestlingowym an Wrestlemanii, bez wahania odpowiedziałbym, że to właśnie ta walka. Nie bójmy sie powiedzieć ze w ringu stanie na przeciwko siebie 7 bardzo utalentowanych ringowo gwiazd z głównego, roosteru. Osobiscie kciuki trzyma za Deana Ambrosea i Dolpha Zigglera, którzy są najbardziej wiarygodnymi pretendentami do pasa poza Danielem Bryanem. W tej walce podobnie jak w walce o pas USA, zwycięzcą będzie miał na celu podwyższenie rangi pas Interkontynentalnego, co prawdopodobnie doprowadzi do zwycięstwa Daniela Bryana.

TYP: Daniel Bryan

Łukasz: W tej walce mistrz jest raczej na straconej pozycji i nie daję mu dużych szans na obronę tytułu. Według mnie będzie to najlepsze starcie wieczoru, o ile kreatywni pozwolą zawodnikom pokazać, na co ich stać, stypulacja jest sprzyjająca. Liczę na wiele spotów z drabinami no i oczywiście na niepewność, co do rezultatu aż do samego końca. Przechodząc do typów, moi trzej faworyci to Ziggler, Ambrose i Bryan, no ale trzeba zdecydować się na jednego. WWE postawi według mnie na Bryan’a aby podobnie jak z pasem U.S. podnieść prestiż Intercontinental Championship.

TYP: Daniel Bryan

 me

WWE World Heavyweight Championship Match Brock Lesnar vs Roman Reigns

Patryk: Chyba najbardziej kontrowersyjna walka z całej karty Wrestlemanii 31. Kontrowersje dotyczą osoby Romana Reignsa, który niestety nie sprzedał sie tak jak WWE sobie tego życzyło. Do zeszłej niedzieli myślałem że na 100% zwycięży Reigns, jednak kilka dni temu świat obiegła informacja o tym ze Lesnar podpisał kontrakt z WWE co prawdopodobnie namieszało kreatywnym WWE w głowach. Ciężko jest przewidzieć czy WWE postawi na mistrza, którego fani nie kupują czy mistrza, który pojawia sie raz na 3-4 gale. Zawsze jakąś opcja jest Seth Rollins który mógłby wykorzystać walizkę, osobiście uważam ze byłoby to jedno z najlepszych zakończeń Wrestlemanii, ale czy WWE na to pójdzie? Jak wspominałem na poczatku ciężko jest mi przewidzieć, kto tu wygra, jednak postawie trochę ryzykownie na Romana Reignsa , choć wcale sie nie zdziwię jeżeli po Wrestlemanii mistrzem dalej będzie Brock Lesnar.

TYP: Brock Lesnar

Łukasz: Czas na Main Event dzisiejszej gali! Zmierzą sie w nim dwaj terminatorzy Brock Lesnar oraz Roman Reigns. Wynik tego starcia wydawał się przesądzony, gdy wiadomo było, że Brock odejdzie z federacji Vince’a zaraz po największej gali w roku, jednak to wszystko się zmieniło z chwilą w której Brock poinformował o podpisaniu kolejnego kontraktu z WWE. Naprawdę ciężko powiedzieć kto wygra, chciałbym aby po walce odbył się cash-in Seth’a Rollins’a. Mój głos ląduje na wygraną Lesnar’a.

TYP: Roman Reigns

Przypominamy o naszym konkursie, gdzie do wygrania jest bilet na gale WWE w Warszawie, wystarczy wziąć udział w typerze i przesłać swoje typy na naszego maila.

Przygotowali Łukasz Parafiniuk i Patryk Borówka