The Shield: Biografia

Nazwa grupy – The Shield
Data powstania – 18 listopada 2012
Lata aktywności – 2012-2014
Członkowie:
– Dean Ambrose
– Roman Reigns
– Seth Rollins

Początki, rózne feudy (2012-2013)
The Shield zaliczyło swój debiut w głównym rosterze 18 listopada 2012 roku podczas gali Survivor Series, Seth Rollins, Dean Ambrose i Roman Reigns zaatakowali Rybacka. Tym samym przyczynili się do tego, że CM Punk obronił WWE Championship w three-way matchu przeciwko Rybackowi i Johnowi Cenie. Trio z The Shield obiecało zwalczać ”niesprawiedliwość”. Shield zaprzeczało odnośnie współpracy z CM Punkiem, lecz regularnie pomagali mu i atakowali jego rywali. Spowodowało to, że The Shield zmierzyło się z Teamem Hell No i Rybackiem w TLC matchu, był to ich oficjalny debiut w ringu, w którym odnieśli sukces. Tarcza nadal pomagała CM Punkowi po PPV, w styczniu 2013 roku zaatakowali Rybacka oraz The Rocka. 28 stycznia na RAW, wydało się, że CM Punk i Paul Heyman płacili Tarczy za każdą brudną robotę, a Brad Maddox ciągle dla nich pracował.

The Shield zakończyło współpracę z CM Punkiem i rozpoczęłi feud z Johnem Ceną, Sheamusem i Rybackiem. Doprowadziło to do six-man tag team matchu, w którym Seth, Dean i Roman zwyciężyli. Noc później na RAW, The Shield pokonało Rybacka, Chrisa Jericho i Sheamusa. Celtycki Wojownik zawarł sojusz z Randy’m Ortonem i Big Showem, to doprowadziło do ich walki z The Shield na WrestleManii 29, gdzie ponownie górą była Tarcza. Noc po WrestleManii, trójka próbowała zaatakować Undertakera, lecz zostali powstrzymani przez Team Hell No. 22 kwietnia na RAW, doszło do starcia między szóstką zawodników, starcie zostało wygrane przez The Shield. 13 maja na RAW, odnieśli porażkę, przegrali z Johnem Ceną, Kane’m i Danielem Bryanem przez dyskwalifikację.


Mistrzowie (2013)
19 maja na Extreme Rules, Seth Rollins i Roman Reigns pokonali Team Hell No, tym samym zgarneli pasy tag team. Tej samej nocy, Dean Ambrose pokonał Kofiego Kingstona zdobywając pas Stanów Zjednoczonych. Swoją pierwszą obronę mieli 27 maja na RAW, w rewanżu pokonali Team Hell No. 14 czerwca na SmackDown, Tarcza przegrała z Randy’m Ortonem i Teamem Hell No, Rollins klepał po akcji Bryana. Daniel Bryan postanowił wraz z Randy’m Ortonem utworzyć drużynę, zmierzyli się z Rollinsem i Reignsem na Payback, gdzie jednak nie zdołali wygrać. Kolejne obrony zaliczyli podczas pre-show Money in the Bank, gdzie pokonali The Usos oraz na Night of Champions, gdzie tym razem pokonali The Prime Time Players (Darren Young i Titus O’Niel). Jeśli chodzi o Deana Ambrose’a, to ten obronił pas Stanów Zjednoczonych przeciwko Robowi Van Damowi na SummerSlam oraz przeciwko Dolphowi Zigglerowi na Night of Champions.

Współpraca z The Authority (2013-2014)

W sierpniu, The Shield rozpoczęło pracę dla The Authority. Podczas Battleground, Seth Rollins i Roman Reigns przegrali z Cody’m Rhodesem i Goldustem w non-title matchu. Pasy tag team stracili 14 października na RAW, przegrali w pojedynku bez dyskwalifikacji przeciwko Rhodesowi i Goldustowi, ponieważ w starciu ingerował Big Show. Na Hell in a Cell doszło do rewanżu, jednak nie udało się odzyskać tytułu. Tarcza została uwikłana potem w feud z CM Punkiem, z którym przegrali w handicap matchu 3 vs. 1 na TLC. Na Royal Rumble, Rollins wszedł z numerem drugim; wyeliminował trzech zawodników i spędził jako drugi najwięcej czasu w starciu, 48 minut, został wyeliminowany przez Romana Reignsa. Następnej nocy na RAW, Tarcza mierzyła się z Sheamusem, Danielem Bryanem i Johnem Ceną, zwycięska drużyna kwalifikowała się do Elimination Chamber matchu o WWE World Heavyweight Championship na Elimination Chamber. Starcie przegrali przez dyskwalifikacje, ponieważ w pojedynku ingerowało The Wyatt Family. Od tamtego momentu doszło do wielkie feudu między stajniami. Doprowadziło to do ich pojedynku na gali Elimination Chamber, gdzie Wyattci pokonali Tarczę. 3 marca na RAW, doszło do pierwszego rewanżu, pojedynek wygrało ponownie The Wyatt Family po tym jak Seth Rollins postanowił opuścić swoich kolegów. Na najbliższym SmackDown doszło do załagodzenia sytuacji, The Shield pozostało na razie w jedności.

Rozpad (2014)
W marcu, The Shield zostało wplątane w feud z Kane’m. Ten połączył siły z The New Age Outlaws, doszło więc do starcia na WrestleManii XXX, gdzie Tarcza w szybkim pojedynku rozgromiła swoich rywali. Kolejnym ich rywalem był jedna z najważniejszych osób w WWE, Triple H. Doszło do reaktywacji Evolution. Między grupami doszło do dwóch starć, które oba wygrała młoda krew, czyli The Shield. Seth Rollins, Dean Ambrose i Roman Reigns pokonali Triple H’a, Randy’ego Ortona i Batistę na Extreme Rules oraz Payback. Noc po Extreme Rules, Triple H ustalił Battle Royal o pas Stanów Zjednoczonych, który wygrał Sheamus. Tym samym Ambrose stracił tytuł po 351 dniach.

2 czerwca na RAW, po tym jak Evolution przegrało z The Shield, Batista postanowił odejść z federacji, ponieważ Triple H nie chciał dać mu title shota na pas World Heavyweight Championship. Hunter zdradził, że ma ”plan B”, którym okazał się Seth Rollins. Ten zdradził Deana Ambrose’a i Romana Reignsa atakując ich i dołączając do The Authority. Rollins wyjaśnił później, że The Shield jest niczym bez niego, oni nie byli jego braćmi, lecz tylko partnerami biznesowymi, którzy mieli mu otworzyć drzwi do WWE. To przyczyniło się do jego feud z Deanem Ambrosem, który chciał zemścić się na Rollinsie za zdradę. Natomiast Roman Reigns miał inne plany i rozpoczął bój o WWE Championship. 16 czerwca podczas RAW Dean Ambrose zadebiutował z nowym theme songiem, a także bez stroju wyróżniającego członków The Shield. Wszystko wskazywało na to, że Panowie rozpoczną osobną/solową karierę. 29 sierpnia na RAW odbył się Fatal 4 Way Match o WWE Universal Title(po tym jak kontuzji nabawił się Finn Balor i musiał oddać tytuł). W starcie włączył się Triple H, który zaatakował zarówno Romana Reignsa, a także…..Setha Rollinsa co może świadczyć o początku następnego feudu.

Możliwy powrót (2016):
31 października 2016 roku Seth Rollins pomógł Romanowi Reignsowi, który został zaatakowany przez Chrisa Jericho oraz Kevina Owensa. Następnie 14 listopada doszło do starcia drużyny RAW oraz SmackDown Live, podczas którego Roman Reigns i Seth Rollins wykonali Double PowerBomb na AJ Stylesie. Podczas gali Survivor Series Roman, Seth i Dean wykonali potrójny Powerbomb AJ Stylesowi na stół komentatorski.

Sukcesy i osiągnięcia
Pro Wrestling Illustrated
PWI Tag Team of the Year (2013)[130] – Rollins i Reigns
26 miejce Ambrose’a w rankingu 500 najlepszych wrestlerów w 2013 roku
25 miejce Rollinsa w rankingu 500 najlepszych wrestlerów w 2013 roku
39 miejce Reignsa w rankingu 500 najlepszych wrestlerów w 2013 roku

WWE NXT
NXT Championship (raz) – Rollins

WWE
WWE Tag Team Championship (raz) – Rollins i Reigns
WWE United States Championship (raz) – Ambrose
WWE Intercontinental Championship (raz) – Dean Ambrose
WWE World Championship (raz) – Dean Ambrose
WWE Universal Championship (raz) – Roman Reigns
WWE United States Championship (raz) – Roman Reigns
WWE World Championship (3 razy) – Roman Reigns
WWE United States Championship (raz) – Seth Rollins
WWE World Championship (2 razy) – Seth Rollins

Slammy Award for “What a Maneuver” of the Year (2013): Reigns – za speara
Slammy Award for Faction of the Year (2013)
Slammy Award for Trending Now Hashtag of the Year (2013) – #BelieveInTheShield
Slammy Award for Breakout Star of the Year (2013)

Wrestling Observer Newsletter
Most Improved (2013) – Reigns
Tag Team of the Year (2013) – Rollins i Reigns

Kogo biografia ma znaleźć się na stronie? 🙂 #JamesEllsworth? a może ktoś inny?