Śmierć wielkiej legendy światowego wrestlingu

Syn legendy wrestlingu – „The Destroyera” poinformował o jego śmierci. Legendarny zawodowy zapaśnik Dick „The Destroyer” Beyer odszedł wczoraj w swoim domu w Akron. Beyer był pod opieką medyczną w ostatnich tygodniach.

Beyer, który przeżył 88 lat, miał karierę obejmującą ponad cztery dekady, w tym ponad 8 000 meczów w Stanach Zjednoczonych i Japonii. W tym czasie Beyer posiadał NWA North American Heavyweight Championship zarówno na Hawajach, jak i na Pacyfiku Północno-Zachodnim, a także tytuł American Wrestling Assosication’s Heavyweight. Był także NWA United States Heavyweight Champion dla centralnych stanów, NWA World Tag Team Champion w Teksasie, NWA International Tag Tag Team Team w L.A. i NWA Pacific Northwest Tag Team Champion.

W ramach klasycznego All Japan Pro Wrestling, Beyer zdobył Mistrzostwo Azji Tag Team z partnerem – Billym Red Lyons, a także czterokrotnie zdobył PWF United States Heavyweight Championship.

Beyer został także wprowadzony do Galerii sław Profesjonalnego Wrestlingu przez George’a Tragosa i Lou Thesza w 2002 roku, a w 2005 roku został oficjalnie wprowadzony do Galerii Sław i Muzeum Wrestlingu.

We wspomniałym wpisie na Facebooku, syn Beyera, Kurt napisał:

„Z bardzo ciężkim sercem dowiadujemy się, że tata – zwany Niszczycielem, znany też jako doktor X, znany jako Dick Beyer, znany jako Coach – zmarł dziś po południu. Leżał w łóżku w domu i był otoczony przez wszystkie jego dzieci i żonę, kiedy spokojnie odszedł, będę miał więcej do przekazania później, ale chciałem, abyście najpierw usłyszeli ode mnie te smutne wieści. Myśli i modlitwy są mile widziane w tym czasie.”

WWE również wydało oświadczenie o odejściu Beyera. Oświadczenie brzmi:

WWE jest zasmucone, gdy dowiaduje się, że Dick Beyer, zamaskowany pionier w zapasach, który był lepiej znany jako „Niszczyciel”, zmarł w wieku 88 lat.
Rozpoczynając karierę w latach 50., Beyer zachwycał fanów i przerażał przeciwników przez trzy dekady. Doszedł do czołówki na terytorium Los Angeles, gdzie rywalizował z takimi legendami jak Freddie Blassie i Gorgeous George. Beyer pokonał tego drugiego w meczu Hair vs. Mask Match w sali olimpijskiej w 1962 roku, w wyniku czego Gorgeous George stracił swoje złote złote loki.

Beyer osiągnął prawdopodobnie największą sławę w Japonii, stając się jedną z pierwszych zagranicznych atrakcji w kraju. Jego mecz z 1963 r. Przeciwko Rikid Zanowi, byłemu zapaśnikowi sumo i ikonie kulturalnej w Japonii, przyciągnął wzrok ponad 70 milionów widzów telewizyjnych, co czyni go jednym z najczęściej oglądanych pojedynków w historii. Beyer w końcu stał się ukochaną postacią japońskiej popkultury, a nawet regularnie występował w różnych prestiżowych programach.

Beyer walczył także w nieistniejącym już American Wrestling Association pod pseudonimem „Doctor X”, zdobywając w 1968 roku tytuł Verity’ego Gagena w wadze ciężkiej. Jako doktor X nosił inną, ale nie mniej groźną maskę, a jego przesłodzona twarz stała się unieśmiertelniona, gdy piosenkarka Blondie, Debbie Harry, została kiedyś sfotografowana na scenie w koszulce z podobizną na niej.

Będąc regionalnym bohaterem sportu w północnej części stanu Nowy Jork, Beyer walczył i grał w piłkę nożną na Uniwersytecie Syracuse, zanim zwrócił się do ringu. Jego wpływ na sportową rozrywkę był odczuwalny jeszcze długo po przejściu na emeryturę, ponieważ Beyerowi przypisuje się wyszkolenie byłego mistrza WWE Tag Team, Mike’a Rotundo.

WWE składa kondolencje rodzinie, przyjaciołom i fanom Beyera.

Poniżej zamieszczamy kilka walk z legendarnej kariery Dicka „The Destroyer” Beyera:

Źródło: Wrestlinginc, Jeffrey Hammond, Keith Goessl i James Stewart