Śmiechu Warte #2 – Juan Cena

Ci, którzy oglądali WWE w 2010 roku na pewno pamiętają feud pomiędzy Johnem Ceną i Nexusem – grupą złożoną z uczestników pierwszego sezonu NXT. Dla tych, którzy natomiast nie wiedzą o czym mówię mam specjalne video z debiutu Nexusa i tym samym rozpoczęcia długiego storyline’u z liderem Cenation w roli głównej:

Nie będę w tym artykule rozpisywał całego feudu, bo nie o tu chodzi. Chciałbym skupić się na jednej rzeczy – zamaskowanym Cenie. Tak… John Cena walczył w masce.

Wszystko rozpoczęło się od walki Wade’a Barretta z Randym Ortonem na gali Survivor Series 2010. Pojedynek ten sędziował John Cena, a jeśli Barrett by przegrał – Cena musiałby opuścić WWE. I tak też się stało… Orton zwyciężył, a Cena oczywiście storyline’owo pożegnał się z World Wrestling Entertainment… nawet miał pożegnalną mowę!

Wzruszające, prawda? A, wiecie co wydarzyło się tydzień po tym speechu na RAW?

John Cena powrócił! Oczywiście tylko w roli gościa, a nie zakontraktowanego wrestlera, ale do konfrontacji z Nexusem i tak doszło. I gdybym był złośliwy, mógłbym poświęcić ten artykuł właśnie temu wydarzeniu, jednak w międzyczasie działo się coś jeszcze zabawniejszego!

Na live eventach, które jak wiadomo nie są emitowane w telewizji, zamiast Johna Ceny pojawiał się… Juan Cena, którego jak przedstawiali konferansjerzy był kuzynem Johna 😀

Wiadomo… John Cena został zwolniony i nie mógł walczyć, a dzieciaki trzeba przecież jakoś zadowolić. Wymyślono więc postać Juana. Miał on kilka walk na live eventach z których większość kończyła się jak ta powyżej. Wiecie jak zakończył się ten storyline? Niee… nie powrotem Juana do Meksyku 😀 Podczas jednego z live eventów, The Nexus obezwładnił Juana i zdjął mu maskę. Wyobrażacie sobie jakie zaskoczenie musiało panować wtedy na trybunach? Przecież to był szok! Juan Cena okazał się Johnem Ceną? To niemożliwe! A, jednak…

Oficjalnie nigdy nie przeniesiono tego storyline’u do WWE TV, nigdy też nie wspomniano o Juanie na RAW, bądź SmackDown. Historia jednak warta opowiedzenia.

A, wy co drodzy czytelnicy sądzicie o całym tym storylinie? Piszcie w komentarzach!