SmackDown 06.08.2015 – Raport

Niebieską galę otworzył, przywitany owacją, Roman Reigns:

Tak, dobrze jest was widzieć („Roman!”). Wierzcie mi, mogę tego słuchać całą noc, ale pozwólcie mi pomówić o sprawie z Brayem Wyattem. Myślałem, że na Battleground zmierzę się z nim jeden na jednego, ale mniejsza z tym. Wyatt użył Battleground do zjednoczenia rodzinki z Lukiem Harperem. Nie prosiłem o pomoc, ale jeśli mowa o rodzinie – mogę zrobić starcie rodzina kontra rodzina, czy chcecie to zobaczyć? (owacja) Czy chcecie zobaczyć wojnę rodzin? (jeszcze większa owacja). To bardzo proste – Wyatt, czy ty i Luke Harper jesteście mężczyznami na tyle, by zmierzyć się ze mną i Deanem Ambrosem na Summerslam? Jeśli tak, Bray, będziesz wybierał zęby z brody przez całą noc – You Can Believe. That!

W tym momencie zabrzmiała muzyka Ruseva, a po chwili pojawił się sam zainteresowany, oczywiście w towarzystwie Summer Rae. Bułgar zatrzymał się na rampie („USA!”), po czym przemówił:
Musisz zaraz opuścić ten ring, wynoś się, bo mam ważniejsze rzeczy do omówienia.

Roman: Jakie? Powiedz, wszyscy chcą wiedzieć.

Rusev: To moja sprawa, nie mów do mnie w ten sposób. Masz ważniejsze powody do zmartwień, jak ten, że zmierzysz się ze mną dziś wieczorem.

Roman: Więc, jeśli pozwolę ci przyjść na ring, o czym będziesz mówić? Że zamierzasz sprawić, że twoja obecna dziewczyna będzie wyglądała jak twoja była? To straszny temat, ona nie jest lalką Barbie, żebyś ją tak ubierał…

Rusev: Nie mów o tym, co jest straszne…

Roman: Wiem, że wy dwoje jesteście ( 😀 )

Rusev: Nie mów tak o mojej Summer! Nigdy nie zostałeś zdradzony przez zimną rybę, więc nie wypowiadaj się na ten temat. Wyglądasz na bardzo aroganckiego, czym bardzo mi ją (Lanę) przypominasz, więc dzisiaj będę się tak do Ciebie zwracał (WTF? 😀 )

Roman: To jest Ameryka, my wszyscy nie mamy pojęcia, co przed chwilą powiedziałeś. Jedyną rzeczą, jaką z tego zrozumieliśmy… („USA!”) jest to, że jesteś zboczonym świrem. Możesz się schować albo przyjść tutaj, a ja porozmawiam z tobą w języku zrozumiałym dla każdego.

Po tych słowach Roman rzucił mikrofon i uniósł pięść w swoim geście, na co Rusev kilka razy pomachał flagą.

Na backstage’u ujrzeliśmy New Day zmierzające na ring – po drodze pozytywnością został zarażony jeden z członków ekipy technicznej, ale rzut piłką do kosza trzymanego nad jego głową już mniej mu się spodobał 😛

Walka nr.1 – New Day vs WWE Tag Team Champions Prime Time Players & Mark Henry – 6-Man Tag Team Match

Rozpoczęli Darren i Xavier. Po technicznym początku, ten drugi powalił tego pierwszego Standing Dropkickiem. Po kilku ciosach dołożył do tego Snapmare, z którego przeszedł do Chinlocku, jednak Young błyskawicznie skontrował na swój własny, zerwany równie szybko. Woods chybił z szarżą w narożniku i został złapany w Rollup… 1 count. Darren podkręcił nieco tempo – Shoulder Block, Atomic Drop oraz Leg Lariat dały 2 count. Xavier zmienił się z Kofim, ale ten zaraz wpadł pod prawy sierpowy, a następnie otrzymał Belly to Back Suplex na krawędź ringu. Woods ruszył z odsieczą, lecz Young wymierzył mu Overhead Belly to Back Suplex na podłogę! Big E już nie zaryzykował konfrontacji z całą trójką rywali 😛

Po przerwie dalej dominowała Jasna Strona Mocy – do momentu, w którym Kofi uniknął Clothleslinu i zdołał wymierzyć Running Knee i zmienić się z Big E. Wprawdzie Darren zaraz pozbył się Kingstona z ringu, lecz zaraz wpadł pod mocny Running Shoulder Block od Langstona. Teraz to Young znalazł się w głębokiej defensywie – najpierw przez dłuższą chwilę był obijany w narożniku przez każdego z rywali, a potem wyłapał kombinację Irish Whip/Running Low Dropkick.(„New Day? Sucks!” 😀 ). Diving Fist Drop od Xaviera dał 2 count. Woods zapiął Chinlock, Darren szybko uwolnił się Jawbreakerem, jednak chwilę potem otrzymał kombinację Pendulum Kick/Superkick/Running Splash. 2 count. („New-Day Sucks”!). Big E wyniósł Younga pod Big Ending… Darren wybronił się i wymierzył Enzuigiri. Hot tagi po obu stronach – do akcji ruszyli Titus i Kofi, z czego temu pierwszemu szło zdecydowanie lepiej – 2x Clothlesline, Big Boot (w międzyczasie zatrzymał interwencję Xaviera), a chwilę potem jeszcze Corner Clothlesline i Powerslam. 1…2…pin przerwał Big E. Darren zajął się nim, wymierzając Running Neckbreakerem, jednak zaraz został wyrzucony na zewnątrz Dropkickiem przez Kingstona. Dla Woodsa Titus miał potężny Shoulder Block (Mark dokonał zmiany), po czym złapał w locie Kofiego i Fallaway Slamem rzucił wprost w objęcia Marka – World’s Strongest Slam! 1…2…3.

Zwycięzcy: WWE Tag Team Champions PTP & Mark Henry

Na backstage’u Rich Brennan zapytał New Day (kłócących się po drodze), jak ich porażka wpłynie na dywizję tag teamów. Otrzymał odpowiedź, że wcale nie przegrali z PTP, bo to Mark Henry uzyskał pinfall. Poza tym nie jest jednym z mistrzów tag-teamów, w ogóle nie powinno go tam być, nie miał w tym żadnego interesu i powinien już dawno zakończyć karierę. Poza tym ohydna negatywność Richa nie powstrzyma ich przed niczym. Dalej będą klaskać i robić to, co robią. Zostaną następymi mistrzami tag-teamów, a cały świat wstanie i zacznie śpiewać „And we want some New Day! And we want some New Day!”

Walka nr.2: Charlotte (w/Becky Lynch) vs Naomi (w/Team B.A.D)

Początek walki typowo techniczny, następnie obie panie wymieniły się Rollupami – każdy dał 1 count. Naomi wybroniła się przez szarżą w narożniku, lecz zaraz Charlotte ukarała ją mocnym czopem („Wooooo” 😀 ). W odpowiedzi otrzymała prawy sierpowy, więc sprowadziła rywalkę do partertu i założyła swój Figure Eight… w tym momencie zaatakowała ją Sasha Banks, co oznaczało DQ.

Zwyciężczyni: Charlotte przez DQ

Becky wyrzuciła Sashę z ringu, a następnie wspólnie z Charlotte wymierzyły Taminie Single Leg Dropkick. Eden po informacji od sędziego ogłosiła jednak, że decyzją Authority walka zostanie wznowiona jako starcie tag-teamowe.

Walka nr.3: Submission Serenity (Charlotte & Becky Lynch) vs Team B.A.D (Naomi & Sasha Banks)(w/Tamina)

Rozpoczęły Charlotte i Sasha. Przez chwilę przewagę miała Banks, lecz zaraz została powalona Lou Thezz Pressem. Do tego seria ciosów, zmiana z Becky i akcja drużynowa – podwójny Hip Toss/podwójny Elbow Drop. Lynch założyła Wirstlock, Sasha zapędziła ją do swojego narożnika i zmieniła się z Naomi. Ta nie zdołała utrzymać przewagi, dodatkowo została złapana w Rollup… 2 count. Kolejne dwa Rollupy i ten sam rezultat. Becky wymierzyła więc Leg Lariat oraz 3x Leg Drop. W międzyczasie zmiany dokonała Charlotte, która dorzuciła Knee Drop. 2 count. Córka Rica zapięła Headscissors i tak unieruchomioną rywalkę przerzuciła kilkakrotnie po ringu. Naomi uznała, że ma dość i zmieniła się z Sashą. Ta nie radziła sobie zbyt dobrze do momentu, w którym Charlotte w akrobatyczny sposób znalazła się na krawędzi ringu – tam zatrzymała interweniującą Naomi, jednak Taminie się udało – wymierzyła Superkick, po którym Charlotte spadła na podłogę. Już w ringu Sasha spróbowała pinu… 2 count. Od tego momentu Naomi i Sasha przejęły pełną kontrolę nad pojedynkiem – do momentu, w którym Charlotte wyzwoliła się ze Straightjacket i wymierzyła Banks Back Body Drop. Hot tagi po obu stronach – Becky ruszyła na Naomi z Clothleslinami, Single Leg Dropkickiem, Corner Springboard Side Kickiem oraz Exploder Suplexem (lub jak kto woli T-Bone). 1…2… przerwała Sasha. Charlotte wyrzuciła ją z ringu, lecz zaraz sama została z niego wyciągnięta przez Taminę. Tymczasem Naomi wykonała Becky kombinację Scoop Slam/Leg Drop. 2 count. Naomi zapięła Camel Clutch („Let’s go Becky!”), po czym przeszła do Straightjacket.

Po przerwie reklamowej Becky zaskoczyła Sashę Rollupem… 2 count.Pojedynek dalej znajdował się pod kontrolą Ciemnej Strony Mocy – akcja drużynowa Bulldog w narożnik/Running Double Knee dały 2 count. Sasha po raz kolejny zapięła Straightjacket, ale tym razem Becky po uwolnieniu się zdołała dokonać zmiany. Charlotte ruszyła na Banks z czopami, Hangman’s Neckbreakerem oraz Spearem. 1…2…przerwała Naomi, która zaraz spróbowała Rollupu (chwileczkę – kiedy dokonała zmiany? O.o )… 1 count. Charlotte złapała rywalkę w Small Package… 2 count, Naomi przerolowała… 1…2…3!

Powtórki z ostatniego RAW – walki Setha Rollinsa z Nevillem

Walka nr.4: Zack Ryder vs Stardust

Przed pojedynkiem dowiedzieliśmy się, że Stephen Amell (odtwórca głównej roli w serialu „Arrow”) będzie gościem specjalnym na najbliższym RAW.

Po wyrównanym początku przewagę zyskał Zack, wymierzając Faceburst, Corner Clothesline i serię ciosów w narożniku. Niewiele to jednak dało, bowiem Stardust zdołał uciec na środek ringu, a tam popisał się akrobatycznym Head Kickiem, a następnie pchnął Rydera w narożnik i przejął kontrolę. Rhodes założył Cloverleaf, Zack uwolnił się i od razu spróbował pinu… 2 count. Gdy obaj panowie wstali, Stardust wykonał Sit-Out Side Slam. 2 count. Rhodes wrócił więc do obijania rywala, ale próbę akcji Zack skontrował na Flapjack, do którego po chwili dorzucił Missle Dropkick, Corner Forearm oraz Broski Boot. 2 count. Następny miał być Rough Ryder, lecz Stardust zdołał uciec do narożnika. Tam skontrował szarżę rywala, ale został złapany w Rollup… 2 count. Gdy walka wróciła do stójki, Stardust po uniku wymierzył Queen’s Crossbow. 1…2…3.

Zwycięzca: Stardust

Po walce Stardust miał jeszcze coś do powiedzenia:
Czy znacie już wieści? Zamknijcie się! On nadchodzi, już na najbliższym RAW łucznik stanie twarzą w twarz ze Stadrustem. Wyświadcz mi przysługę i nie zawiedź mnie tak, jak zrobił to Neville. Bądź za to moim bohaterem.

Powtórki z RAW i ostatnich wydarzeń z udziałem Undertakera oraz Brocka Lesnara.

Na backstage’u Big Show zapytany przez Richa Brennana o to, jak mu idą przygotowania do Triple Threat Matchu na Summerslam przeciw Mizowi i Rybackowi odpowiedział, że jest tutaj, gotowy do walki. Gdzie jest Ryback? Show zaczął pariodować Rybacka (w stylu „Rocky’ego”), i dodał, że on ciągle jest kontuzjowany i za każdym razem, gdy wraca zapowiada huczne zwycięstwa. Jego jednak nie pokona, a on zdobędzie IC Championship. Miz będzie miał w tej walce niewielką rolę, jeśli jednak będzie chciał ją zwiększyć, to dostanie spore lanie. Big Guy zostanie znokautowany przez Big Showa i to będzie warte zobaczenia.

Walka nr.5: Roman Reigns vs Rusev (w/Summer Rae)

Najpierw obaj wrestlerzy spojrzeli sobie głęboko w oczy. Pierwsze zwarcie zakończyło się remisem („USA!”), przy drugim Roman założył Headlock, więc Rusev w odpowiedzi zapiął Bearhug. Taki stan rzeczy nie potrwał zbyt długo – Bułgar ruszył na Romana z Shoulder Blockami, lecz został szybko przystopowany Clothleslinem. Pojedynek przeniósł się do parteru – tam Reigns ponownie założył Headlock, Rusev uwolnił się nie do końca czysto, pociągając Romana za włosy. Bułgar na chwilę przejął kontrolę, lecz wkrótce potem wyłapał Uppercut. Teraz to Reigns obijał rywala, stojąc na krawędzi ringu, ale Rusev znów złapał go za włosy i pchnął na słupek ringowy.

Po przerwie dominował Bułgar – trzymał Romana w Nerve Hold. Łokcie, Headbutty, Elbow Drop, 1 count i znowu Nerve Hold. Reigns zdołał wstać i się uwolnić, lecz zaraz otrzymał Spinning Back Suplex. 2 count. Rusev chciał jeszcze dorzucić Diving Headbutt z narożnika, ale Roman odsunął się. Gdy obaj panowie wstali, zaczęła się wymiana ciosów, zakończona wymierzeniem przez Reignsa Clothleslinu. Obaj podnieśli się równocześnie – co prawda szarża Romana w narożniku nieudana, lecz Corner Clothesline już tak, do tego kolejne (x9), mocny Uppercut i Drive-By. Całość Reigns zwieńczył German Suplexem. Obaj panowie skontrowali swoje Suplexy, ale górą z tej sytuacji okazał się Bułgar, wymierzając Spinning Heel Kick. 2 count. Rusev ruszył z ciosami w narożniku, lecz Roman po prostu podniósł go i wykonał Sit-Out Powerbomb! 2 count. Reigns już przygotował Superman Punch… co prawda wpadł po Jumping Side Kick, ale i tak udało mu się wymierzyć swoją akcję! Obaj wrestlerzy padli na matę, Summer Rae postanowiła wejść po schodkach na ring, ale upomniał ją sędzia – w tym momencie pojawiła się Lana (ciekawostka – ubrana na biało), która rzuciła się na Summer i wymierzyła jej siarczystego liścia. Całe zajście odwróciło uwagę Ruseva, przez co Reings złapał go w Rollup… 1…2…kickout! Bułgar wstał pierwszy, przez co Roman otrzymał kolejnego Jumping Side Kicka. 2 count. Rusev nie mógł uwierzyć i wymierzył trzeci Jumping Side Kick, jednak tym razem Roman uchylił się i odpowiedział Spearem! 1…2…3!

Zwycięzca: Roman Reigns

Po walce na titatrionie pojawił się Bray Wyatt, który najpierw zaczął ironicznie klaskać, a potem przemówił:
Chcę cię ostrzeć, Roman. Chcę ci powiedzieć, że te ręce zrównają Twoje imperium z ziemią. Co to Twojego wyzwania na Summerslam, możesz uznać je za przyjęte. Rodzina kontra rodzina – przyprowadzisz swojego lunatyka, ja swojego brata. Powinieneś wiedzieć, że cieszy mnie ta wojna.

Po tych słowach Bray roześmiał się i SmackDown zeszło z anteny.