ROH TV 31.03.18 – Raport

W dzisiejszym epizodzie ROH TV w jednym ringu spotkają się mistrzowie: Dalton Castle i Kenny King vs The Briscoes. Ponadto Deonna Purrazzo vs. Mayu Iwatani w kolejnym ćwierćfinałowym pojedynku Women of Honor.

Przy stole komentatorskim zasiadł Marty Scurll.

Walka nr 1: Dalton Castle i Kenny King vs The Briscoes
Z początku to mistrzowie posiadający singlowe tytuły prezentowali się lepiej. Zarówno Dalton Castle radził sobie dobrze z Markiem Briscoe, jak i Kenny King z Jay’em Briscoe. Później jednak mistrzowie tag teamu zdołali zyskać dominację nad Daltonem. Briscoes nawet atakowali obu rywali poza ringiem, co tylko powiększało ich dominację nad przeciwnikami. Przez długi czas Dalton był w tarapatach, a nawet gdy udało mu się uwolnić, rywale byli na tyle sprytni by wyeliminować z narożnika Kinga, uniemożliwiając tym samym zmianę.
Oczywiście nie mogło to trwać wiecznie i Dalton w końcu dokonał upragnionej zmiany. ROH TV Champion ze świeżymi siłami ruszył na Marka; nawet próba ingerencji ze strony Jay’a mu nie przeszkodziła. Briscoes w końcu jednak przejęli kontrolę dzięki przewadze liczebnej.
Jay wykonał swój Neckbreaker oraz Clothesline, ale dało mu to tylko 2 count. King został usadzony w narożnika i od Jay’a otrzymał Superplex, zaś od Marka Froggy Bow. Pewnie byłby z tego pinfall, lecz Dalton w ostatniej chwili interweniował. Castle złapał Marka na Backdrop, ale został dostał też kopniaka od Jay’a. Kenny wymierzył Jay’owi Exploder Suplex oraz Shotgun Knees. W tym momencie na arenie zjawił się przeciwnik Kinga na Supercard of Honor, Silas Young. Kenny choć zapatrzył się na niego, nie dał się zaskoczyć Jay’owi. Mimo to Jay pomyślnie wykonał Hurricanranę, a następnie Jay Driller, po którym uzyskał pinfall.

Zwycięzcy: The Briscoes

Silas złapał pas ROH TV Champion i wzniósł w górę nad leżącym Kingiem. Dalton Castle przegonił go z ringu. Tymczasem Marty Scurll złapał pas ROH World Champion i wydawało się że chce go użyć do ataku, lecz tylko podał go Daltonowi.

Przypomnienie z zeszłego tygodnia – Bully Ray oświadczył że The Kingdom nie wystąpią w ogóle na Supercard of Honor.
Za kulisami The Kingdom wyrażali krytykę na temat tej decyzji. Taven zapewnił, że to się tak nie skończy.

Przy stole komentatorskim The Dawgs.

Walka nr 2: Cheeseburger vs Kikurano
Kikutaro to japoński wrestler występujący w Halloweenowej masce. Sam pojedynek był krótki i głównie opiewał w humor. Panowie m.in. razem zapozowali w stylu Hulka Hogana. Wykorzystali też sędziego do skontrowania kopniakiem szarży w rogu. Kikutaro trzymał Cheeseburgera w Headlocku, w tym samym czasie sędzia przy nim trzymał mikrofon i ten dziękował fanom za przybycie na show.
The Dawgs wbili na ring, atakując obu wrestlerów, co naturalnie równało się przerwaniem walki.

Brak zwycięzcy

Bully Ray wbił na ring, przeganiając The Dawgs. Pan kierownik pomógł Cheeseburgerowi wstać.

Urywki z walki Sumie Sakai vs Kagetsu.Zwyciężyła ta pierwsza i w półfinale na Supercard of Honor zmierzy się z Tenille Dashwood.

Walka nr 3: Deonna Purrazzo vs Mayu Iwatani – ćwierćfinał turnieju Women of Honor
W pierwszych minutach panie skupiały się na technice, lecz żadna nie zdołała zdobyć przewagi. Iwatani przeszła na efektowny styl i począwszy od Hurricanrany zyskała przewagę nad rywalką. Wyrzuciła ją z ringu i planowała skok przez liny, lecz Deonna skontrowała ten zamiar.
Po przerwie reklamowej panie szły cios za ciosem. Mayu po Northern lights suplex uzyskała 2 count, potem, gdy rywalka wypadła z ringu, skoczyła na nią z górnego narożnika, ale Purrazzo złapała ją na Fujiwara armbar. Było to jednak poza ringiem, więc i tak Deonna musiała puścić rywalkę, by nie wpaść z count outem. Po powrocie do ringu Deonna wymierzyła Brainbuster, ale nie wystarczyło to na pinfall. Następnie aż trzykrotnie wykonała Wheelbarrow German Suplex, ale Japonka znalazła siły by odpowiedzieć Dragon Suplexem.
Obie panie leżały na macie. Gdy doszły do siebie, nastąpiła wymiana chopów, po czym Iwatani przeszła na Slingblade oraz Missile Dropkick, 2 count. Purrazzo nieoczekiwanie założyła Fujiwara armbar, lecz Azjatka zdołała dotrzeć do lin. Iwatani dwukrotnie wymierzyła kopniaka w głowę, następnie Bridging Dragon Suplex i uzyskała dzięki temu pinfall !

Zwyciężczyni: Mayu Iwatani

Mamy pary półfinałowe turnieju Women of Honor: Mayu Iwatani vs Kelly Klein oraz Sumie Sakai vs Tenille Dashwood. Półfinały odbędą się w ramach pre-showu Supercard of Honor, zaś finałowe starcie na samym evencie.

Na ring przyszedł Cody, ubrany w garnitur.
Cody zastanawiał się, czy fani potrafiliby wskazać świetną walkę Kenny Omegi, w której nie brał udziału Kazuchika Okada lub Chris Jericho. Cody sam odpowiedział, że takiej walki nie ma, bo taki właśnie jest Kenny Omega. Fani niby kochają jego muzykę, ale nikt nie potrafi podać nazwy jakiejkolwiek jego piosenki. Rzeczywistość jest taka, że to on, Cody, dominuje w wrestlingowych niusach i to on zmonopolizował budżet ROH. On też jest liderem Bullet Club, w którym zarówno Omega, jak i Ibushi to tylko dublerzy. Kenny nazwał go odrzutkiem WWE, podczas gdy sam jest odrzutkiem z ich rozwojówki. Cody dodał, że Kenny miał czelność położył łapy na jego żonie.
W tym momencie rozbrzmiała muzyczka Kenny’ego Omegi i po chwili wrestler zjawił się we własnej osobie, trzymając głowę misia, w którego był przebrany na 16th Anniversary Show. Zasugerował, że zanim Cody zacznie mówić o tym, że Bullet Club jest w porządku i że Bullet Club jest jego, powinien przedyskutować to na zebraniu zarządu, a już na pewno przedyskutować to z liderem. A jeśli zaś chodzi o Brandi, gdy pocałowała go ona w ringu, był on zdezorientowany reakcją Cody’ego, ponieważ nie pierwszy raz takie coś się zdarzyło.
Cody zdjął marynarkę, lecz Kenny próbował go uspokoić. Rzekł, że co się stało to się nie odstanie, a Cody powinien bardziej pomyśleć o tym, że ten pocałunek był tak długi, że niewykluczone iż chciała by ona to powtórzyć.
Cody rzucił się do ataku; nastąpiła szybka i mocna wymiana ciosów. Członkowie Bullet Club, Flip Gordon, a także paru ochroniarzy wbiegło na ring, próbując uspokoić panów.

Trochę zaskakujące, że pojedynek mistrzów wylądował w openerze, choć z drugiej strony pojedynek w mojej opinii wypadł jedynie poprawnie. Do tego dochodzi też fakt, że w tej chwili mamy w ROH nie 4, a 7 championów; a no właśnie – pojedynek championów, a 6-man tag team championi przepadli ? :P Cóż, to tylko kolejny podpunkt pokazujący że stworzenie tych pasów było chybionym pomysłem. Nie było mistrzowskiego pojedynku w main evencie, lecz za to w końcowych minutach show dostaliśmy krótki, ale za to bardzo przyjemny segment od Cody’ego i Kenny Omegi. Jeśli zaś chodzi o kobiety, można rzec że na 99% Kelly Klein i Tenille Dashwood spotkają się w finale. Inne zestawienie nie miałoby sensu. Która wygra ? Myślę, że Tenille, choć nie pozostawiam Klein bez szans.

Za tydzień starcie triple threat: Daniels vs Taven vs Cody. Ponadto w akcji m.in. Punishment Martinez oraz Jay Lethal

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL