ROH TV 30.09.17 – Raport

Tydzień temu Frankie Kazarian wygrał Honor Rumble Match, zdobywając title shota na pas ROH world champion. Już dziś ten title shot zostanie wykorzystany. Cody vs Frankie Kazarian o główny pas ROH w dzisiejszym main evencie.

Walka nr 1: War Machine vs The Tempura Boyz vs Coast to coast
Pojedynek na zasadach Tornado matchu, tak więc każdy przez cały czas może brać udział w walce. Coast to coast i Tempura Boyz próbowali zdominować War Machine, ale stało się odwrotnie. To Hanson i Rowe dominowali w ringu i wręcz mogli sobie wybierać, kogo chcą atakować. Lecz w pewnym momencie, gdy War Machine byli poza ringiem, Ali i LSG zaskoczyli ich kopniakami, a Yo i Sho wykonali po Suicide Divie.
Po przerwie reklamowej ekipy Tempura Boyz i Coast to coast walczyły między sobą w ringu. Jednakże do ringu wrócił Rowe, który pozamiatał wszystkich, a do tego wykonał Uranage dla Sho….. prosto na plecy Yo. LSG skontrował ofensywę Rowe’a i zaczęła się standardowa wymiana, gdzie jeden drugiego eliminował z ringu. Hanson wlazł na górny narożnik i Flipem skoczył na pozostałą piątkę będącą poza ringiem. Po powrocie na ring War Machine wykonało Yo kombinację Springboard Clothesline & German Suplex, ale LSG skokiem z rogu przerwał w ostatniej chwili pin. Coast to coast przymierzało się na podwójne…. Coast to coast dla Yo w narożniku, ale War Machine ich zatrzymali.
Japoński tag team dopadł Rowe’a i udało im się wykonać rywalowi Piledriver, ale tylko 2 count. Hanson powrócił do ringu i powalił Japońców podwójnym Handspring Back Elbow. War Machine znów przeszli w kompletną dominację i choć Yo jeszcze próbował kontratakować, to Rowe szybko go zastopował poprzez kombo Backbreaker & Gutbuster & Gutwrench Powerbomb. Do tego Splash z narożnika od Hansona i mamy pinfall.

Zwycięzcy: War Machine

Po walce War Machine przypomnieli, że to już rok odkąd stracili pasy tag teamowe ROH. A gdy mieli title shota przeciwko Young Bucksom, dodali im do walki jeszcze jeden team. Koniec już bycia miłymi; pora odzyskać to, co do nich należy.

Walka nr 2: Flip Gordon vs Corey Hollis
Panowie szli w wyrównany bój, zaś w pewnym momencie Flip postanowił się popisać – stał na rękach i podskakiwał na nich, utrzymując przy tym równowagę. Flip zdobył przewagę i wyrzucił rywala z ringu, po czym jeszcze wykonał skok nad liną. Jednak potem przy próbie akcji Springboard Hollis zatrzymał Gordona tak, że ten nadział się na liny. Corey atakował rywala chopami i posyłał w narożniki.
Po przerwie reklamowej Hollis utrzymywał kontrolę, skupiając się na prawym ramieniu rywala. Gordon odbił się od lin i wykonał Springboard Slingblade, zaś chwilę potem Samoan Drop i Shooting Star Press, 2 count. Hollis w odpowiedzi wykonał SingleArm DDT, ale i to było za mało. Hollis chciał uszkodzić palce rywala przy haku w narożniku ringu, ale Flip na to nie pozwolił i co więcej, popisał się wykonaniem Kinder Surprise oraz Springboard 450 Splash, które dało mu pinfall.

Zwycięzca: Flip Gordon

Za kulisami The Addiction.
Frankie Kazarian przypomniał, że podczas gdy 19 osób zeszło z Honor Rumble Matchu pokonanych, on osiągnął zwycięstwo. O ile pragnie zostać mistrzem ROH, o tyle jego prawdziwym celem dzisiaj jest wygrać pas, żeby zrobić na złość fanom i federacji.

Walka nr 3: Cody © vs Frankie Kazarian – ROH World Championship Match
W pierwszych minutach mistrz miał wyraźną przewagę; nawet doszło do założenia Figure Four Leg Lock, lecz Frankie ratował się linami. Cody chciał skoczyć Springboardem poza ring na rywala, ale ten w tym czasie wrócił między liny i sam wykonał skok, popisując się Springboard Hurricanraną. Frankie parokrotnie pchnął Cody’ego w barierkę dla widzów, a przy tym kłócił się z fanami. Po powrocie do ringu Kaz rozpracowywał przeciwnika i przerywał jego próby kontrataku.
Po przerwie reklamowej Kazarian był w górnym narożniku, gdy Cody do niego doskoczył i Hiptossem strącił na matę. Do tego doszedł Beautiful Disaster, lecz Frankie zaraz potem odpowiedział swym Slingshot Cutterem, 2 count. Cody skontrował szarżę rywala przez Powerslam, Chwilę później Cody założył LeBell Lock, a jako że Frankie miał duże problemy by się uwolnić, przy ringu pokazał się Christopher Daniels. Zagadywał on sędziego, ale na arenę przybiegł również Marty Scurll.
Daniels skontrował atak Scurlla, wbijając go w stalowy narożnik. Christopher podał swemu przyjacielowi pas mistrzowski, lecz arbiter natychmiast go odebrał. Cody złapał Kaza na Small Package i byłby z tego pinfall, lecz sędzia tego nie widział. Cody chciał znów przejść w submission, lecz Frankie go odepchnął – Cody zderzył się z arbitrem, który w wyniku tego upadł na matę. Frankie wykonał rywalowi Lungblower, Daniels dodał do tego uderzenie pasem, jeszcze do tego Unprettier od Kaza….. i tylko 2 count ! Kaz wszedł na narożnik, ale został strącony na matę przez Scurlla. The Villain zajął się Danielsem, podczas gdy Cody wykonał oponentowi Cross Rhodes i odliczył go do trzech !

Zwycięzca: Cody

Tym razem dość średniawy odcinek, który jakością walk nie powala, ale prezentuje kilka możliwych nadchodzących rywalizacji w Ring of Honor: War Machine-MCMG, Kazarian-Lethal, Daniels-Scurll. Czy takim, czy też innym tor (i jak długim) pójdzie federacja, przekonamy się wkrótce.


Za tydzień Jay Briscoe wyjaśni swój atak na Bully Ray’a podczas Death Before Dishonor. Ponadto walka o pasy 6-man tag team champions.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL