ROH TV 29.07.17 – Raport

Dziś coś, co nie spodoba się Silasowi Youngowi – cały odcinek poświęcony kobietom. W walce wieczoru Kelly Klein vs Karen Q vs Deonna Purrazzo.

Przy stole komentatorskim do Iana Riccaboniego dołączył COO ROH Joe Koff.

Walka nr 1: Sumie Sakai vs Kris Wolf
Choć panie przyjacielsko uścisnęły sobie dłoń, nie powstrzymało je to, by od początku ruszyć z atakiem intensywnie. Japonka zyskała nieznaczną przewagę, ale dała się wyrzucić z ringu. Wolf nie trafiła z Baserball Slide, ale za to złapała rywalkę na Headscissors. Do tego jeszcze z krawędzi ringu Running Knee.
Po przerwie reklamowej Sakai uniknęła Double Stompu z narożnika i z hip lock take down chciała przejść na Cross Armbreaker, ale rywalka nie dała jej w pełni tego założyć. Japonka przeszła zatem na Crossface, lecz i tak Kris zdołała dotrzeć nogą do lin. Sakai uwięziła przeciwniczkę nogami pod płachta ringową i……. wymierzała jej klapsy w tyłek.
Sumie wykonała Missile Dropkick z narożnika, co dało jej 2 count. Obie panie próbowały nawzajem zaskoczyć drugą roll upem, lecz żadnej się nie udało. Sakai nie trafiła z Moonsaultem i Kris wykorzystała to, wykonując Shining Wizard. Japonka odpowiedziała przez Fisherman’s Buster, ale na pinfall to za mało. Wolf atakowała kopniakami, próby Roll Upów i Victory roll i nagle Wolf po wykonaniu Seated Splash uzyskała pinfall.

Zwyciężczyni: Kris Wolf

Choć to odcinek dla kobiet, to i tak znalazł się czas dla Silasa Younga i Beer City Bruisera.
Panowie przybyli na rampę razem z tablicą informującą o nieobecności Jay’a Lethala. Silas rzekł, że temu show w tym tygodniu przydałoby się więcej testosteronu. Chociaż zdaje sobie sprawę że ludzie na trybunach i w domu to ludzie prości i zapewne słabi z matmy, ale trzeba podkreślić pewien fakt. To już 36 dni, odkąd Jay’a Lethala nie widzieliśmy w Ring of Honor. Fani mogą sobie narzekać i mieć nadzieję, że Jay Lethal przyjdzie i coś z tym zrobi. Ale Jay siedzi w domu obolały, będąc cieniem dawnego siebie. Wniosek jest taki, że Jay’a Lethala nigdy już nie zobaczymy w ROH TV.

Walka nr 2: Jenny Rose vs Mandy Leon
Panie szły wyrównanie, cios za ciosem. Nawet gdy Mandy wykonała poza ring Canonball, to chwilę potem Jenny już miała odpowiedź w postaci Jawbreaker oraz DDT na podłodze. Już po przerwie reklamowej Rose była stroną przeważającą, pracując nad nogą rywalki. Spinning Side Slam dało jej 2 count, a następnie weszła na narożnik, skąd wykonała Clothesline – mimo że wcześniej Mandy chciała ją zaskoczyć Handstand Hurricanraną. Mandy zdołała wykonać Unprettier, ale tylko 2 count.
Jenny skontrowała łokciem szarżę w rogu, ale tym razem przed Handstand Hurricanraną już się nie uchroniła. Leon założyła Lotus Lock, lecz rywalka po przeturlaniu skontrowała to na Surfboard. Po uwolnieniu się, Mandy chciała wejść na narożnik, ale została złapana w pozycję Electric Chair Drop i Rose wykonała ową akcję, dzięki której odliczyła oponentkę do trzech.

Zwyciężczyni: Jenny Rose

Po tym jak The Briscoes i Bully Ray drugi raz przegrali, w dodatku nieczysto, tym razem z Bullet Club, za kulisami Bully Ray rzekł braciom, że to nie czas na to by ochłonąć. Wręcz przeciwnie; trzeba uwolnić z siebie gniew.

Wyświetlone zostało, jak wcześniej dla internetu miała zostać nagrana jedna walka. Lecz gdy Mikey Webb wychodził na ring, został zaatakowany przez Shane’a Taylora.

Już za dwa tygodnie Kenny King zawalczy z KUSHIDĄ o pas ROH TV Champion.

Walka nr 3: Kelly Klein vs Karen Q vs Deonna Purrazzo
Klein chciała zaatakować rywalki, gdy te ściskały sobie dłonie, ale się nie udało. Karen i Deonna ruszyły do ataku na Klein i wspólnymi siłami wyeliminowały ją z ringu. Kelly nie śpieszyła się z powrotem, pozwalając by panie zajęły się sobą. Panie bawiły się w technikę, aż tu nagle przy linach Klein złapała Purrazzo i wyciągnęła ją z ringu, po czym cisnęła głową w krawędź ringu. Karen wykorzystała okazję na wykonanie Baseball Slide, a sekundę później Deonna dorzuciła Clothesline. Klein odwdzięczyła się, rzucając Deonnę na barierkę dla widzów, lecz w górnym narożniku czaiła się już Karen Q i wykonała ona Crossbody.
Karen wrzuciła Kelly do ringu i po Standing Moonsault uzyskała 2 count. Później złapała ją w Headscissors, ale to Klein wymierzyła Powerbomb, 2 count. Klein miała przewagę nad rywalką, ale Purrazzo powróciła do ringu. Kelly znów była w sytuacji 1 vs 2, lecz zdołała ona powalić oponentki podwójnym Clotheslinem. Kelly usunęła z ringu Karen, a drugiej przeciwniczce wykonała DDT.
Po przerwie reklamowej Karen Q powróciła do ringu i razem z Deonną chciały wykonać Kelly Suplex, lecz ostatecznie to Kelly wymierzyła Suplex obu rywalkom jednocześnie. Kelly atakowała w narożnikach oponentki, po czym powaliła Karen Codebreakerem. Purrazzo zaskoczyła Kelly ofensywą i udało jej się wykonać German Suplex, co ledwo dało 2 count. Deonna atakowała Chopami, lecz Klein odpowiedziała Northern Lights suplexem. Karen przerwała próbę pinu, po czym chciała złapać Kelly w Boston Crab. to jej się nie udało, ale za to założyła Front Face Lock.
Kelly powaliła Karen kopniakiem, lecz do akcji powróciła Deonna, wymierzając Forearmy. Klein uwolniła się spod Fujiwara arm bar i niemal znokautowała rywalkę uderzeniami z kolana. Kelly chciała odbić się od lin, lecz została zaskoczona Dropkickiem od Karen, która tym samym wyrzuciła Klein z ringu. Karen wykonała Deonnie Roll Up i odliczyła ją do trzech !

Zwyciężczyni: Karen Q

Za wiele do powiedzenia w tym tygodniu nie ma. Walki kobiet, które dostarczyły tyle, ile można było oczekiwać od walk kobiet. Walka wieczoru wyglądała dość żwawo i przyzwoicie; to jest pojedynek, na który można spojrzeć, jeśli ktoś ma ochotę spoglądnąć na kobiety w ringu. I tyle 🙂

Za tydzień wielki rewanż z Best in the World ! Cody broni pasa ROH World Champion przeciwko byłemu mistrzowi, Christopherowi Danielsowi. Co więcej, będzie to 2 out of 3 falls match.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL

 

No Comment.