ROH TV 28.10.17 – Raport

W dzisiejszym odcinku Jay Lethal i KUSHIDA łączą siły, by bronić honoru Ringu Honoru. Przed nimi starcie tag teamowe z The Addiction.

ROH World Champion Cody dołączył do stolika komentatorskiego.

Walka nr 1: TK O’Ryan (w/ Matt Taven i Vinny Marseglia) vs Jonathan Gresham
W pierwszych minutach Gresham miał nieznaczną przewagę dzięki sprytowi, lecz – jak można było się spodziewać – w wyniku ingerencji kolegów z the Kingdom O’Ryan zyskał wyraźną kontrolę nad oponentem. TK atakował serią Knee Dropów, na co Gresham starał się odpowiadać chopami. TK wciąż jednak był o krok przed rywalem, lecz stosując policzkowanie rywala, rozbudził go do kontrataku. Jonathan został strącony poza ring, gdzie uszkodził sobie kolano. Marseglia i Taven planowali się nim zająć, lecz na pomoc przybyli Sabin i Shelley. Wszyscy, poza Greshamem, znaleźli się w ringu, w związku z czym sędzia nakazał każdemu z towarzyszy udać się za kulisy.
O’Ryan miał wyraźne pretensje do arbitra; ten odepchnął wrestlera, który poleciał prosto na klęczącego za nim Greshama. Jonathan wykorzystał zamieszanie by założyć Ankle Lock, lecz O’Ryan się uwolnił. Taven i Marseglia opóźniali jak tylko się da swoje odejście za kulisy, aż ten drugi powstrzymał sędziego od trzeciego klepnięcia w matę przy próbie pinu Greshama. Panowie postanowili nie powstrzymywać się więcej i całe The Kingdom zaatakowało Greshama.

Zwycięzca: Jonathan Gresham przez DQ

Motor City Machine Guns przegoniło z ringu The Kingdom.

Przypomnienie promo Bully Ray’a, który zapowiedział iż prawdopodobnie nigdy już nie zawalczy w ringu.

Przypomnienie z zeszłego tygodnia – Mark Briscoe wywalczył title shota na pas ROH TV Champion.

Cody stanął na stole komentatorskim i ogłosił zebranej publice, że teraz jako gość z tej federacji czuje nastrój do obrony swego tytułu mistrzowskiego. I to też teraz uczyni, dając szansę pewnemu wrestlerowi, by zabłysnął w święcie wrestlingu. A jest nim………. Scorpio Sky.

Walka nr 2: Cody © vs Scorpio Sky – ROH World Championship Match
Scorpio Sky pocałował pierścień Cody’ego, ale potem pokazał mu gest Kozakiewicza i przeszedł do roll upu, jednak tylko 2 count. Pretendent popisał się także efektowną Hurricanraną oraz Flip Divem poza ring. Cody nadział rywala głową o liny i dzięki temu zyskał przewagę. Sky jednak odwrócił sytuację dzięki Double Stomp w plecy rywala i dorzucił do tego Neckbreaker. Cody założył LeBell Lock, po czym do publiki skandował w wiadomym stylu „Yes”. Sky poprzez German Suplex nadział mistrza w narożnik, następnie przymierzał się na Bicycle Kick, ale musiał się zatrzymać gdyż Cody postawił przed sobą sędziego. Cody trafił rywala w oko, chwilę potem założył American Death Lock i zmusił rywala do poddania się.

Zwycięzca: Cody

Coleman’s Pulpit
Dziś gościem Caprice Colemana jest ROH TV Champion Kenny King. Mówił on o tym, jak wiara w siebie pozwoliła mu pokonać KUSHIDĘ i zdobyć pas ROH TV. Tak jak zapowiadał, będzie teraz aktywnym mistrzem, gotowym za każdym razem do walki o obronę tytułu. Caprice mówił, iż widzi w tym to, że dostał swoją szansę ponieważ ROH dostrzegło w nim tą iskierkę, która sprawiła że postanowili otworzyć przed nim drzwi do sukcesu.

Tuż przed walką wieczoru Frankie Kazarian złapał za mikrofon i przypomniał że on i Christopher Daniels gardzą takimi głupcami, jak fani ROH. Frankie przypomniał że to w tym budynku 10 Marca Daniels zdobył pas ROH World Champion……
Nie wiemy co dalej, bo przerwa reklamowa :)
……. Daniel mówił iż fani stali się zaborczy wobec tej federacji. A to dzięki niemu ta federacji z marzenia stała się rzeczywistością.

Walka nr 3: The Addiction vs KUSHIDA i Jay Lethal
The Addiction miało zamiar kolejny raz zepsuć fanom rozrywkę, dlatego wyszli z ringu i chcieli by arbiter odliczył im count out. KUSHIDA im jednak na to nie pozwolił, wykonując obu Suicide Dive. Dla Kaza Dive od siebie dorzucił Lethal. W ringu jeszcze obaj w tym samym czasie wykonali rywalom Cartwheel Dropkick.
Po przerwie reklamowej Lethal i KUSIDA naprzemienne robili z Danielsem co chcieli, ale potem Lethal został sprowadzony do narożnika rywali, gdzie Kazarian podusił trochę rywala. The Addiction zdobyło kontrolę, ale na krótko.
Lethal uwolnił się i wpuścił KUSHIDĘ, który prawie Danielsowi założył Hoverboard Lock, jednak były ROH World Champion szybko złapał się liny. Kazarian przytrzymał KUSHIDĘ dla Danielsa, ale Japończyk w odpowiedniej chwili się odsunął, przez co Daniels trafił swego tag team partnera. Mimo to przy linach Kazowi udało się podciąć Japończykowi równowagę. KUSHIDA upadł na matę i otrzymał od Danielsa Lionsault.
Znów reklamy, a po nich KUSHIDA był atakowany przez Kazariana, który do tego krzyczał parę słów w stronę rywala. KUSHIDA wymierzył mocny punch, po którym Kazarian padł, a sam KUSHIDA odczuwał ból w ręce. Udało mu się jednak dokonać zmiany i Lethal ruszył na Danielsa. Wymierzył mu m.in. Gutwrench Backbreaker i Elbow Drop, co dało 2 count. Kazarian przybył z pomocą i panowie wymierzyli kombinację Pop-Up Neckbreaker & Sitout Powerbomb, 2 count. Lethal zrobił unik, przez co Kaz trafił Crossbody Danielsa. KUSHIDA wkroczył do akcji i założył Frankiemu Cross Armbreaker, ale Kaz o mało nie zgarnął pinfallu przez kontrę na roll up. Kaz skontrował Handspring Elbow na Electric Chair Drop, tymczasem Daniels miał ruszyć z szarżą na Lethala, lecz załapał się na kopniaka od niego.
Lethal złapał Kazariana na Lethal Injection, lecz sam sekundę później dostał Angel’s Wings od Danielsa. KUSHIDA założył Danielsowi Hoverboard Lock, podczas gdy Lethal powstrzymywał Kazariana przed ingerencją. Christopher nie miał innego wyboru, jak tylko się poddać.

Zwycięzcy: KUSHIDA i Jay Lethal

Bardzo przeciętny odcinek w tym tygodniu. Oczywiście, że te tygodniówki raczej nie przedstawiają pojedynków wspaniałych, lecz moim zdaniem zazwyczaj to, co prezentowane było w TV, było solidne do obejrzenia na ten jeden raz. W tym tygodniu tego nie czułem i jedyne zainteresowanie ponad normę czułem przy obserwowaniu Scorpio Sky, który w swej krótkiej walce zaprezentował się całkiem pozytywnie. Main event zły nie był, lecz bez większych emocji przeszło mi to przed oczami od początku do końca. A może to ja mam dziś słabszy dzień :P

Za tydzień na szali pasy tag teamowe. Do walki z MCMG stają byli posiadacze tych pasów, War Machine.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL