ROH TV 28.07.18 – Raport

Dziś na szali pasy 6-man tag team champions. The Kingdom broni tytułów w starciu ze zwycięzcami gauntlet matchu: Kenny King, Chuckie T i Eli Isom. Ponadto tag teamowy pojedynek kobiet.

Przypomnienie z zeszłego tygodnia: Jay Lethal wygrał Fatal Four Way i zostało nowym, 2-krotnym ROH World Championem.

Walka nr 1: KUSHIDA vs Jonathan Gresham
Gresham przyszedł ubrany w czerwony szlafrok, tak jak przed laty Bryan Danielson, o czym komentatorzy wspomnieli ;) Zgodnie z oczekiwaniami, obaj bawili się w techniczne sztuczki i obaj próbowali tym zaskoczyć drugiego. Co ciekawe, również i tu można było dostrzec że Gresham wzoruje się na technice Danielsona, jaką oglądaliśmy w jego wykonaniu w przeszłości w ROH. Obaj próbowali różnych sposobów na przerolowanie rywala i zaskoczenie go pinfallem, lecz w obu stronach rywal nie dawał się.
Gresham zyskał przewagę, co potwierdził Moonsaultem oraz Stompem na ramię. KUSHIDA uwolnił się z arm baru i przeszedł do ofensywy. Po pop–up DDT nie puścił rywala, tylko od razu przeszedł do Hoverboard Lock. Jonathan uwolnił się, po czym panowie zderzyli się barkami i obaj to odczuli. Nastąpiła wymiana ciosów, Gresham zaatakował przez Enzuigiri oraz German Suplex, lecz tylko 2 count. KUSHIDZIE udało się znów założyć Hoverboard lock, a widząc że rywal może się uwolnił, przerolował go i wykonał Back To The Future, po którym uzyskał pinfall.

Zwycięzca: KUSHIDA

Za kulisami Marty Scurll zastanawiał się, czy Shane Helms próbował go wkurzyć, czy też chciał się na nim wypromować. Tak czy inaczej, za tydzień zmierzą się w ringu i złamane palce to będzie najmniejszy problem Helmsa.

Przypomnienie wydarzeń w tag team title matchu na Best in the World pomiędzy The Young Bucks i The Briscoes, gdzie mieliśmy po walce SoCal Uncensored atakujących Marka i Jay’a Briscoe.

W szatni SoCal Uncensored. Christopher Daniels rzekł, że chodzi tu o brak szacunku. On i Kazarian odwrócili się od fanów oraz COO Joe Koffa po tym, jak fani odwrócili się od niego w trakcie jego rywalizacji z heelowym Codym. Do tego Joe Koff zagroził im, że gdy w grudniu skończą się ich kontrakty z ROH, to wylatują. Ale czy zamierzają zaczynać od nowa oraz pozwolić, aby duża przerwa Skorpio Sky’a poszła na marne ? Daniels dodał, że mógłby błagać Koffa o przebaczenie, lecz zamiast tego przez te 6 miesięcy podejdą do sprawy troszkę inaczej.
Frankie Kazarian zapytał co się dzieje wtedy, gdy życie wisiało na włosku ? The Briscoes zawsze byli myśliwymi, lecz nigdy ściganymi. Ich kariery i ich życie zależą od tego, czy odbiorą pasy drużynowe braciom Briscoe.
Skorpio Sky dodał do tego, że długie lata pracował nad tym by tu się dostać, ale jeśli Daniels i Kaz wypadną z ROH po grudniowym Final Battle, to on idzie razem z nimi.

Mandy Leon dołączyła do stolika komentatorskiego.

Walka nr 2: Mayu Iwatani i Jenny Rose vs OEDO TAI (Kagetsu & Hana Kimura w/ Hazuki)
Jenny i Mayu osiągnęły kontrolę nad Kagetsu, ale na krótko. Kagetsu została pchnięta przez Iwatani, ale wykorzystała to na swoją korzyść poprzez Suicide Dive na Rose.
Po przerwie reklamowej Jenny Rose uwolniła się od rywalek dzięki Double Clothesline. Iwatani ruszyła z werwą na obie rywalki – posadziła je przed dolną liną i obu wymierzała Low Dropkick. Jednakże Kimura w odpowiedniej chwili uchyliła się przed Frog Splashem; próbowała to wykorzystać przez założenie submissionu, lecz Jenny Rose przeszkodziła w tym. Hana wymierzyła Vertical Suplex, po którym doszło do zmiany po obu stronach.
Kagetsu i Rose ruszyły na siebie, ta druga uzyskała przewagę. Clothesline z narożnika, ale Kimura przerwała pin. Iwatani zajęła się nią poza ringiem, a tymczasem Kagetsu założyła oponentce Cross Armbreaker. Z problemami, jednak Rose dotarła do lin. Po chwilowej wymianie ciosów Kagetsu dostała Superkick od Mayu, Clothesline od Rose….. i tylko 2 count. Kagetsu zajęła uwagę sędziego, podczas gdy Kimura wzięła drewnianą tabliczkę Oedo Tai i przywaliła w łeb obu rywalkom. Rose znajdowała siły, by nie dać się odliczyć po kopniakach, lecz w końcu po Falcon Arrow Kagetsu odliczyła Rose do trzech.

Zwyciężczynie: OEDO TAI

Za kulisami nowy ROH World Champion, Jay Lethal, chwilę po zdobyciu pasa. Rzekł, że niemal 2 lata spędził bez tego pasa, ale w końcu najważniejsze mistrzostwo w tym biznesie znów jest w jego posiadaniu. Sam pas nie oznacza że jest najlepszy; pas jest tylko nagrodą za to. Zdaje sobie sprawę, że teraz będzie w jego stronę spoglądać spore grono chętnych do walki, lecz jest na to gotowy.

Do stolika komentatorskiego dołączył Austin Areis, który oprócz pasa Impact World Champion miał ze sobą banana ^^

Walka nr 3: The Kingdom © vs Kenny King, Chuckie T i Eli Isom – ROH 6-man Tag Team Championship Match
Jeszcze przed gongiem The Kingdom zaatakowało rywali i skupili swój atak głównie na Isomie. Eli zdołał się wyswobodzić z tej niekorzystnej sytuacji i Chuckie T ruszył do ataku, wykonując m.in. Soul Food. Cała trójka The Kingdom znalazła się w trzech narożnikach i cała trójka rywali naprzemiennie atakowała szarżą każdego z nich. The Kingdom znów jednak chwilę potem zyskało przewagę nad Isomem.
Po przerwie reklamowej Isom uwolnił się od O’Ryana za pomocą Jumping Knee i wpuścił do gry Kinga. Ten zajął się po kolei każdym członkiem The Kingdom; Taven w dodatku wyleciał z ringu i dostał Corkscrew splash. Chuckie T zajął się pozostałą dwójką, ale przerwana próba pinu po Falcon Arrow. Eli ruszył na Vinny’ego, lecz dostał od niego Bicycle Kick. Kenny załatwił Marseglię Spinebusterem, lecz sekundę później sam dostał Springboard Kick od Tavena. Pele Kick od O’Ryana dla Chuckiego i wszyscy leżą.
Do akcji wkroczyli Isom i Taven. Ten pierwszy popisał się Fallaway Slamem, lecz przy narożniku Marseglia przebił mu przy uchu balon. The Kingdom szykowało się na finisz, lecz Chuckie T i Kenny King wyciągnęli O’Ryana i Marseglię z ringu. Taven zablokował atak Isoma i gdy jego kompani wrócili do ringu, bez przeszkód wykonali Rockstar Supernova i mamy pinfall.

Zwycięzcy: The Kingdom

Dziwne podejście do Eli Isoma. Wielki moment dla gościa poprzez odliczenie w ringu Christophera Danielsa, tymczasem dziś The Kingdom udowodniło swoją tezę, że koleś miał po prostu farta i jest jeszcze zwykłym żółtodziobem. Ponadto Gresham i KUSHIDA troszkę mniej pokazali niż można by było oczekiwać….. lub mnie się tak wydaje, bo nie ukrywam że techniczny wrestling trochę ciężej mi podchodzi. Najlepiej sprawdzić samemu, bo też nie że było jakoś źle ;)

Za tydzień dużo akcji w walce wieczoru: Bullet Club vs. SoCal Uncensored vs. Los Ingobernables de Japón. Ponadto Marty Scurll vs Shane Helms oraz walka o miano pretendenta do pasa ROH TV.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL