ROH TV 28.05.16 – Raport

Po dłuuuugiej serii nagrań walk ROH i NJPW z Japonii oraz po przyjrzeniu się ekipie Bullet Club, nadszedł wreszcie czas, żeby ROH TV ruszyło dalej. A dziś będzie się działo ! The Elite w akcji, ACH vs Lio Rush, a także poznamy parę walk na PPV: Best in the World.

Przypomnienie wydarzeń z końcówki Global Wars.
Bullet Club, BayBay !

Do stolika komentatorskiego dołączył Silas Young.

Walka nr 1: ACH vs Lio Rush
Z początku ACH nie miał większych problemów z rywalem, ale Lio to również zwinny gość i dzięki Hurricanranie zatrzymał atak rywala, a gdy ACH wypadł z ringu, Rush wymierzył Flip Dive. Lio popisał się efektownym Tornado DDT, lecz chwilę potem ACH zaskoczył go kopniakiem i dorzucił do tego Clothesline na tyle mocny, że Rusha obróciło dookoła. ACH dołożył do tego German Suplex, ale to nie wystarczyło na pinfall. Próba Get Over Here, ale Rush robi unik i atakuje serią kopniaków. Próba Running C4 zablokowana, ACHowi udało się wymierzyć Superkick, w następnej kolejności wykonał Brainbuster, Midnight Star i to wystarczyło na pinfall.

Zwycięzca: ACH

Po walce Silas wszedł na ring i stanął nad Rushem. ACH odepchnął prawdziwego mężczyznę, na co ten udał że opuszcza ring, a tak naprawdę wykorzystał nieuwagę ACHa i zaatakował go. Rush został wyrzucony na podłogę, a ACH dostał Misery.

Urywki walki War Machine vs The Addiction w Dearborn: The Addiction nieoczekiwanie zostali nowymi mistrzami tag teamowymi.

The Addiction przybyli na ring. Daniels rzekł, że dziś rano dla każdego śniadanie smakowało lepiej, woda wydawała się czystsza, a słońce świeciło jaśniej. Jest tak, ponieważ świat ma swój należyty porządek. Ring of Honor wciąż prezentuje najlepszy wrestling na świecie, w Toronto wciąż są najbardziej leniwi i lamerscy ludzie, a The Addiction są tag teamowymi mistrzami świata. Z dumą może oznajmić, że są lepsi od Young Bucks, Motor City Machine Guns i the Briscoes; są niekwestionowanymi mistrzami.
W tym momencie na ring przybyli Motor City Machine Guns. Sabin od razu stwierdził, że The Addiction to nic innego jak para palantów w średnim wieku. Jeśli dobrze pamięta, dwukrotnie pokonali The Addiction. Daniels i Kazarian przegrali w taki sam sposób, jak przegrywają walkę z łysiną. Sabin dodał, że mogliby dostać dziś title shota.
Po tych słowach zjawili się Roppongi Vice. Rocky rzekł, że nie ma mowy na imprezkę w Toronto bez Roppongi Vice. Trent dodał, że to jest ten moment, kiedy powinni powiedzieć że zasługują na title shota, a obecni mistrzowie to tchórze. A jest powód, że Daniels i Kazarian powinni czuć strach: Roppongi Vice to młody, świeży zespół zaś oni popadają w starość.
Daniels krzyknął, że ma już dość tego obrażania. Nie jest ani stary, ani łysy, za to jest wraz z Kazarianem najlepszym teamem w tym biznesie. Skoro chcą szansę, dostaną ją: jeśli ktoś z nich pokona jego i Kazariana, będą mieli title match na Best in the World.

Walka nr 2: The Addiction vs Roppongi Vice vs Motor City Machine Guns
The Addiction chcieli, aby MCMG i RPG Vice poszli na siebie i tak też było. Trwało to jednak krótko i obecni mistrzowie wykorzystali odpowiedni moment, by przejąć kontrolę. Romero był w stanie powstrzymać ten atak i sprawił, że to The Addiction było w defensywie. RPG i MC na przemian atakowali mistrzów, jednak dzięki nieczystej zagrywce Daniels i Kazarian uzyskali dominację nad Shelley’em. Stan ten trwał trochę czasu, Daniels i Kazarian dużo stawiali na wspólne akcje, jednak pozostałe oba teamy pilnowały, aby nie było pinfallu.
Po przerwie reklamowej Shelley uwolnił się od ataku rywali i wpuścił do gry Sabina ze świeżymi siłami. Chris strącił trzeci team, a dopiero potem zabrał się za The Addiction: Kazarian dostał Monkey Flip prosto na Danielsa. Trent i Rocky ruszyli na Sabina, lecz ten odpłacił im się podwójnym Clotheslinem. Daniels i Kaz znajdowali się poza ringiem, więc ich dawny kolega wymierzył im Suicide Dive.
Daniels za pomocą Jawbreakera uwolnił się od Sabina, lecz do akcji wkroczył Barretta. Kaz dostał German Suplex, a Daniels Running Back Elbow, po czym ten ostatnio posadzony został na linie i Rocky wymierzył Springboard Dropkick. Shining Wizard od Barretty, ale tylko 2 count. Kazarian powstrzymał rywali od wykonania Strong Zero, ale nie uchronił się od Back Heel Kicku od Romero. Rocky dostał od Danielsa Uranage oraz Best Moonsault Ever, lecz w gotowości byli także Motor City, wymierzając Christopherowi dream sequence. Po chwili wykonali także Skull and Bones i to dało im pinfall !

Zwycięzcy: Motor City Machine Guns

A zatem MCMG będą walczyć o pasy tag teamowe na Best in the World, 24 Czerwca.

Nigel McGuinness ogłosił, że na Best in The World Steve Corino zawalczy z BJ Whitmerem, a ich walka będzie na zasadach Fight Without Honor.

Urywki War of the Worlds w Dearborn: Adam Page dołącza do Bullet Club.

Walka nr 3: Kenny Omega i The Young Bucks vs Michael Elgin, Hiroshi Tanahashi i Yoshi Tatsu
Omega i Jacksonowie próbowali przed gongiem zaatakować rywali, ale plan się nie powiódł. Young Bucksi dostali podwójny Suplex od Elgina, zaś Omega dostał mocno z łokcia. Kenny zdołał jednak odpowiedzieć poprzez Dragon Suplex, ale zaraz potem zjawił się Tanahashi, który był w stanie toczyć równy bój z całą trójką rywali. Chciał on skupić się na Kennym, lecz został trafiony podwójnym Superkickiem od Jacksonów. Po chwili całe The ELite wykonało Suicide Divy na wszystkich rywali poza ringiem. Po powrocie na ring Omega wykonał Hiroshiemu Finlay Slam oraz Moonsault, ale nie wystarczyło to na pinfall. Matt wszedł do walki i wykonał całą serie flipów, zanim przejechał się pazurami po plecach Tanahashiego.
Po przerwie reklamowej Hiroshi się zrewanżował i całej trójce rywali przejechał pazurami po plecach. Big Mike wszedł do akcji, zajmując się Mattem: Running Clothesline w rogu, Northern Lariat i German Suplex. Nick chciał pomóc braciszkowi, lecz efekt był taki, że Elgin wykonał podwójnego German Suplexa. Matt jeszcze otrzymał Super Falcon Arrow, ale Omega poprzez Springboard Leg Drop powstrzymał liczenie pinu. Hirishi wyrzucił Omegę z ringu i miał z pomocą Elgina wykonać Wheelbarrow slam Mattowi, ale Nick wymierzył Superkicka.
Po Superkicku dla Yoshiego Young Bucksi namierzali się na Meltzer Driver dla Tanahashiego, ale w locie Elgin złapał Nicka i Powerbombem posłał go poza ring prosto na Omegę. Cała trójka zajęła się Mattem, Yoshi po kolanku w głowę próbował pinu, ale został przerwany przez Omegę. Ring wyczyszczony z pozostałych członków The Elite, Yoshi przymierzał się na Pedigree, ale Matt złapał w dłoń sprej i psiknął Yoshiemu w twarz. The Elite zdobyło kontrolę, potrójny Superkick…. ale tylko 2 count ! Omega dorzucił więc jeszcze One Winged Angel i tym razem był już pinfall.

Zwycięzcy: Kenny Omega i The Young Bucks

Guerrillas of Destiny oraz Adam Page weszli na ring, gratulując kolegom wygranej.

MCMG mają title match przeciwko The Addiction na Best in the World – z jednej strony byłbym za tym, aby na tym PPV byli nowi mistrzowie, z drugiej strony zastanawiające przy typowaniu, że The Addiction przegrali już z nimi 3 razy. Się jeszcze pomyśli nad tym ;) Opener i main event miały moim zdaniem wspólną cechę – za krótkie, żeby mogło się rozwinąć na tyle, na ile był potencjał. A zwłaszcza pierwsza walka, która moim zdaniem była nawet zaskakująco krótka. Zastanawiałbym się też, czy rzeczywiście Rush powinien to przegrać, ale pewnie pech że akurat ostatnio ACH postanowił że teraz skupi się na karierze solowej (co zapewne doprowadzi go do walki z Bobby Fishem za jakiś czas).

Za tydzień ROH World Champion w akcji ! Jay Lethal mierzy się ze swoim dawnym kompanem, który posłał jego menedżera do szpitala i na zwolnienie – Donovan Dijak.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL